Písek – Olomouc 2:3 (kon.) | PZ Kladno – Havířov 1:5 (kon.) | Kladno – Poruba 2011 1:0 (kon.)
Hr. Králové – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Vsetín 6:3 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:5 (3:4 po s.n.)
Vítkovice – K. Vary 3:7 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:2 (kon.) | Zlín – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 4:0 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 0:0 (odl.)
HC Vítkovice Ridera
3:7 (0:0, 1:3, 2:4)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 24.01.2015, 13:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Po ani ne dni nastupují dnešní soupeři k dalšímu zápasu. Vítkovice mají v zádech tříbodovou výhru (4:2) nad Chomutovem, naopak Karlovy Vary podlehly třineckým Ocelářům 1:4.

Před desátým kolem Nadstavby A jsou hosté ze západu Čech
    v tabulce na sedmém místě, přičemž dosud nasbírali 71 bodů, stejně jako Plzeň. Vítkovice jsou i přes včerejší vítězství stále na posledním dvanáctém místě s 56 body.

Ondřej Gabrhelík – 4 body (1+3)

HC Vítkovice Steel: Kardinál – Gabrhelík, Veřmiřovský, Kučera, Bartek – Franz, Malina, Pastor, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Hrůša, Kunc, Beer, Pajk, Pátek, Weinhold – Nguyen, Trapl, Svoboda, Pastyřík, Bečka, Horký, Hauzr, Davídek, Halberštát, Kurfürst, Janata

Rozhodčí: J. Jeřábek – M. Konvička, J. Ganger.

00:01

00:11
    Na bully byli úspěšnější Vítkovičtí a spěchají do útoku.

00:25
    Ondřej Kuchař si připsal první zákrok.

00:40
    Karlovarským první výpad nevyšel, puk kontrolují domácí.

01:20
    Od modré pálil Pajk, Kardinál pozorný.

01:47
    Hauzr vyzkoušel pozornost Kardinála pokusem zpoza branky, gólman domácích si levou tyčku uhlídal.

02:40
    Po krátké odmlce se opět pětice Karlovarských přesunula do útočného pásma, jejich kombinaci však nyní překazil Veřmiřovský.

03:00
    Boj o puk v obranném pásmu Vítkovic.

03:57
    Za faul na Janatu, kterého se dopustil Gabrhelík, bylo nařízeno trestné střílení!

03:57
    Jiří Janata volil kličku do bekhendu, ale Kardinál, ač v leže, dokázal zasáhnout, a gólu tak zabránit.

05:00
    Ostravané se rozhodli pro nahození a rychle střídají.

05:45
    Veřmiřovský pálil od modré, Kuchař však zakročit nemusel.

05:57
    Icing hostů.

06:30
    Přihrávka našla jen Pastorovy paty, a tak Vítkovice nabídly soupeři možnost zaútočit. Pajkova střela mimo.

07:30
    Janatův pas na Trapla byl pro druhého jmenovaného útočníka příliš prudký, nezpracoval jej a Kardinál si může oddechnout.

08:36
    Po rychlém přechodu přes útočnou modrou pálil Michal Horký, puk vítkovickou klec minul jen o pár čísel.

09:51
    Kuchař si po delším čase opět sáhl na puk, zastavil však jen vítkovické nahození a kvapem rozehrál.

10:19
    Kardinál po problémech přece jen stačil zastavit akci Karlovarských. Z mezikruží pálil Hauzr, který se dostal ještě k jedné dorážce předtím, než gólman domácích puk u své levé tyče přikryl.

10:37
    Hostům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

11:44
    Pastyřík se odpoutal od vítkovického beka, vybruslil do prostoru mezi kruhy a vyslal střelu zápěstím. Kardinál dráhu puku kontroloval, ale zásah nebyl potřeba.

12:44
    Kardinál přikryl puk po střele Kurfürsta. Vhazuje se po jeho pravici.

13:20
    Puk do pásma zavezl domácí Vondál, avšak proti jeho plánům se touše ihned zmocnili hráči Karlových Varů.

14:15
    Gabrhelík zblokoval střelu Horkého do ochranné sítě.

14:55
    Kučera drží puk za Kardinálovou klecí a čeká až Vítkovice dostřídají.

15:20
    Kardinál opět v akci, tentokrát na hrudi zkrotil puk po ráně Marka Pastyříka z levého kruhu.

16:05
    Z mezikruží vypálil obránce Vodička, Kardinál jistý.

16:15
    Na druhé straně kluziště vyzkoušel pozornost Kuchaře Daniel Pastor. Gólman Karlových Varů střelu stačil vyrazit jen před sebe, dojíždějící Danielčak tísněný obráncem se sice k puku dostal, ale jeho dorážka neměla parametry gólové střely, puk se vykutálel těsně vedle pravé tyčky.

16:30
    Na druhé straně zahrozil Janata, jenž si vybruslil z levého rohu, avšak před Kardinálem, který by se přesunout nestačil, mu touš utekl.

18:55
    Traplovu střelu vyrazil Kardinál ramenem nad.

19:32
    Ve velké šanci byl zahákován Stupka, který ještě stačil nahrát na Spratka. Kuchař si se střelou zápěstím druhého jmenovaného hráče Ostravy z bezprostřední blízkosti však dokázal poradit. Na trestnou lavici míří Petr Vodička (KVA).

19:50
    Ostravané se usadili před Kuchařovou klecí, kroužili kolem ní, ale gólman hostů s podporou obránců před sebou čisté konto před koncem první třetiny dokázal ubránit.

19:55
    Pajk posílá puk přes všechny čáry.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:40.

V právě skončené dvacetiminutovce měli převahu hráči celku z Karlových Varů, kteří však ani jednu ze svých dobrých šancí v gól proměnit nedokázali. Největší příležitost měl zřejmě Jiří Janata, jemuž od skórování z trestného střílení chyběl centimetr, dva. Vítkovičtí se v útoku příliš nepředvedli a Kuchař byl víceméně bez práce. Do druhé třetiny vstoupí domácí ale v početní výhodě, a tak by tento fakt mohli změnit. Z přesilové hry zbývá odehrát ještě minutu a třicet dva sekund.

20:01

20:14
    Vítkovičtí začínají přesilovkovou akci od své branky.

20:42
    V útočné třetině se jim však dosud usadit nepodařilo, Karlovarští se osvobozují.

21:15
    Malinovu ránu od levého mantinelu vyrazil Kuchař betonem do rohu.

21:30
    Hosté opět posílají puk daleko od své klece.

21:32
    Karlovy Vary kompletní.

22:35
    Ve středním pásmu si puk vybojoval Pastyřík, jenž se s ním prodral až před branku, ale rozhodl se raději pro přihrávku, jíž mu jeho spoluhráč ještě jednou stačil vrátit. Kardinál však zůstal soustředěný a betonem vyrazil.

24:05
    Kardinál opět v zákroku, Janatova dělovka mu nadělala hodně problémů, ale puk stačil nasměrovat mimo tři tyče.

24:50
    Vítkovice v ofsajdu.

25:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté, konkrétně Hrůša, nabrali ve vlastním obranném pásmu rychlost a vydali se před Kardinála. Hrůša za modrou předal MARKU PASTYŘÍKOVI, který z mezikruží nemilosrdně zakončil do odkryté horní části vítkovické klece. Asistence: Albert Hrůša.

26:07
    Hosté udeřili podruhé, když se ke střele v prostoru mezi kruhy dostal OLIVER PÁTEK a Kardinála nechal bez šance zasáhnout. Asistence: Matěj Kurfürst.

26:46
    Západočeši střeleckou smůlu protrhli a přidávají další branku. Vítkovickou obranou prošel MARTIN TRAPL jako nůž máslem a bezmocného Kardinála prostřelil potřetí. Asistence: Ondřej Pajk a Kamil Svoboda.

27:20
    Matouš Stupka (VIT) bude pykat za sekání.

27:40
    Kardinál si připsal úspěšný zákrok proti střele Pajka od modré.

28:00
    Vítkovičtí vyhazují..

28:40
    Domácí tak dlouho zdržovali rozehrávku Varů až se k puku probojovali a zahrozili. Kuchař ale bez problémů lapil.

29:00
    Tentokrát v zákroku Kardinál, jenž měl plné ruce práce s tvrdou ránou Kurfürsta. Karlovarský útočník zůstal zcela nehlídán mezi kruhy.

29:20

30:05
    Ostravané si zahrají druhou přesilovku v dnešním utkání, dvě minuty za podražení vyfasoval Hauzr.

31:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po delším obléhání útočného pásma stál na konci kombinace domácích LUKÁŠ SLÁNSKÝ, který střelou k tyči překonal Kuchaře a 53 sekund před koncem přesilové hry snižuje na 1:3 z pohledu Ostravanů. Asistence: Vlastimil Malina a Daniel Spratek.

31:55
    Za nedovolené bránění, kterého se dopustil v útočné třetině, je vyloučen Tomáš Nguyen (KVA).

32:10
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

32:30
    Pajk vyhazuje, domácí musí začít opět od své klece.

33:53
    Ostravské zastavuje ofsajd.

33:55
    Hosté hrají plném počtu. Vítkovickým se třetí početní výhoda nepovedla.

35:30
    Horký donutil Kardinála k přerušení hry, vhazování proběhne po pravici vítkovického brankáře.

35:50
    Janatovu ránu vyrazil Kardinál do rohu.

37:00
    Střela Vondála, jenž se do útočné třetiny vydal na vlastní pěst, nadělala Kuchařovi hodně starostí. Gólman ji stačil vyrazit jen před sebe a puk se následně odrazil zpět do brány od brusle jednoho z bránících hráčů. Kuchař jej však pohotově zastavil.

37:30
    Na protější straně kluziště zastavil nebezpečný výpad Horkého Kardinál a přerušil hru.

38:56
    Tentokrát si přesilovou hru zahrají hosté. Dvěma trestnými minutami za podražení je potrestán Matěj Kučera.

39:11
    Veřmiřovský posílá puk ke Kuchařově kleci, pětice Karlovarských spěchá zpátky.

39:55
    Kombinace hostů před Kardinálem ke střele nevedla, nyní puk kontrolují Vítkovičtí.

40:00

Možná závěrečná třetina dnešního utkání začne přibližně v 14:24.

Hosté v uplynulé části hry protrhli střeleckou smůlu. Jejich tři góly během minuty a čtyř sekund domácí na čas vykolejily, ale ti se přece jen osmělili a v jednatřicáté minutě snížili na 1:3. Vítkovičtí se nevzdávají, ale proti v pohodě hrajícím Západočechům to budou mít těžké. Navíc do třetí třetiny vstoupí v oslabení, z trestu Kučery zbývá ještě 56 sekund.

40:01

40:15
    Hosté využívají přesilovou hru využívají jen patnáct sekund po startu třetí části. KAMIL SVOBODA přijal za modrou Vodičkovu přihrávku a z bekhendové kličky Kardinála překonal jako čtvrtý Západočech. Asistence: Petr Vodička.

41:00
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

41:36
    Kardinál předvedl dva výborné zákroky. Nejprve zlikvidoval pokus Jana Bečky z mezikruží. Karlovarští nadále setrvali v pásmu a puk doputoval na modrou k Dominiku Beerovi, jehož střelu vyrazil brankář Vítkovic do rohu.

43:08
    Domácí se osmělili, sevřeli hosty v pásmu a na konci kombinace stál DANIEL SPRATEK, pro něhož je to sedmý kanadský bod v nadstavbě (2+5). Asistence: Vlastimil Malina.

43:50
    Hra v pásmu nikoho.

44:17
    Hra přerušena po zákroku Tomáše Kardinála.

44:25
    Od modré pálil Vodička, střelu však zblokoval Toman a otáčí hru.

45:30
    Janatovo nahození zpoza modré Kardinál schoval na malou chvíli do lapačky a následně rozehrál.

45:35
    Hosté v postavení mimo hru.

46:10
    V ofsajdové pasti i Ostravané.

46:19
    Rychlejší než puk byl na druhé straně Filip Hauzr, opět se píská.

47:30
    Hra se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou, ani jeden z celků se ke střele nepropracoval.

48:31
    Již poměrně dlouho se nepřerušovalo, nyní dnešní soupeři posílají na led čerstvé síly.

49:11
    Autorem pátého gólu hostů je JIŘÍ JANATA, jenž se opřel do střely na bodu pro vhazování a puk zapadl za záda Kardinála, jenž trajektorii touše nemohl sledovat. Asistence: Martin Trapl a Kamil Svoboda.

50:40
    S nahozením Pastora si Kuchař poradil a rozehrává.

51:02
    Na 6:2 zvyšuje před brankou nikým nebráněný MILAN DAVÍDEK. Tomáš Kardinál neměl reálnou šanci reagovat. Asistence: Michal Horký a Ondřej Pajk.

52:09
    Poslední minutu svíraly Vítkovice svého soupeře v pásmu, Kuchař byl pozorný a poradil si jak se střelou Danielčaka, tak Spratka, který byl v zakončení faulován.

52:09
    Za nedovolené bránění Spratka putuje za katr Dominik Beer (KVA).

53:00
    Vítkovická kombinace vedla k jediné střele, ta však bránu výrazně minula a hosté se osvobozují.

53:20
    Hosté nadále bojují o puk v útočném pásmu a šetří tak sekundy z oslabení.

53:40
    Kuchař zakročil proti střele Tomana.

54:30
    Tomáš Kardinál si dokázal poradit jak s úvodní střelou, tak s několika dorážkami, které následovaly, avšak na tu z hole JIŘÍHO JANOTY byl již krátký. Asistence: Matěj Kurfürst a Tomáš Nguyen.

56:00
    Spratek vtrhl do pásma s pukem na hokejce, vystihl ten správný okamžik a z brankové čáry přihrál na levé křídlo z druhé vlny přijíždějícímu ONDŘEJI GABRHELÍKOVI, který se nemýlil. Asistence: Daniel Spratek a Radim Toman.

57:25
    Kardinál v akci, s Pastyříkovou střelou si však dokázal poradit.

57:40
    Jan Bečka se rozhodl pro střelu od modré, Kardinál předvedl další zákrok.

58:45
    Hosté rozehrávají další útočný výlet zpoza své klece, Hrůša čeká na střídající spoluhráče.

59:23
    Na Kardinála se hnal osamocený Kurfürst, který, ač obtěžován Danielčakem, dokázal zakončit. Kardinál měl tyčku však pokrytou.

59:50
    Zakázané uvolnění hostů.

60:00

Zápas desátého kola Nadstavby A RAKO extraligy staršího dorostu mezi Vítkovicemi a Karlovými Vary je již minulostí. Nakonec padlo celkem deset gólů a tři body po výhře 7:3 si s sebou domů odvezou Západočeši, kteří do třetí třetiny nastoupili suverénně a přidali během ní čtyři branky.

Za hosty se trefili Marek Pastyřík (1+0), Oliver Pátek (1+0), Martin Trapl (1+1), Kamil Svoboda (1+2), Jiří Janata (2+0) a Milan Davídek (1+0).

Autory branek z řad domácích jsou Lukáš Slánský (1+0), Daniel Spratek (1+1) a Ondřej Gabrhelík (1+0). Dvě asistence na své konto přidal Vlastimil Malina.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji Vám příjemné sobotní odpoledne. Další zápas se v ČEZ ARÉNĚ odehraje zítra, kdy se v rámci Tipsport Extraligy utkají tytéž celky. Utkání startuje v 15:30. (15:01:43)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 32. Slánský (Malina, Spratek), 44. Spratek (Malina), 56. Gabrhelík (Spratek, Toman) – 26. Pastyřík (Hrůša), 27. Pátek (Kurfürst), 27. Trapl (Pajk, Svoboda), 41. Svoboda (Vodička), 50. Janata (Trapl, Svoboda), 52. Davídek (Horký, Pajk), 55. Janata (Kurfürst, Nguyen)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál – Gabrhelík, Veřmiřovský, Kučera, Bartek – Franz, Malina, Pastor, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak

Rozhodčí: J. Jeřábek – M. Konvička, J. Ganger