Novokuzněck – Chabarovsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 2:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Amur Chabarovsk
Úterý 27.01.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Souboj dvou nejslabších klubů Východní konference končí vítězstvím hostujícího Chabarovsku. Amur byl od druhé třetiny lepším týmem a zvítězil tak zaslouženě. Ve třetí části už padl jediný gól, hned v jejím úvodu zvýšil na konečných 2:4 Anton Krysanov. Hokejisté Metallurgu se nadechli k náporu až v závěru zápasu, ale to už bylo na nějaký zvrat pozdě.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:7, celkem – 24:28 (15:21:33)

60:00

59:57
    Puk je v rohu kluziště a skóre se už asi měnit nebude.

59:19
    Hosté vyhodili kotouč přímo na brankáře Karejeva, takže nešlo ani o icing.

58:45
    Domácí se stále neodhodlali odvolat brankáře, teď navíc vyvezl puk daleko od branky Amuru Haščák.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté vyhodili puk na svou střídačku.

57:23
    Ani Romanov brankáře Amuru nepropálil.

56:35
    Opět Pečurskij. Hostující gólman vyrazil střelu Kamalova a dorážku Komaristého přidržel na své hrudi.

56:09
    Domácí se konečně nadechují k náporu. Hned dva hráči se snažili před brankovištěm dorážet, ale kotouč drží Pečurskij.

55:52
    Ansel Galimov to zkoušel z pravého kruhu, ale minul vzdálenější tyčku.

54:29
    Individuální akce Plotnikova na skóre nic nezměnila, Pečurskij ani nemusel zasahovat.

53:15
    Úmyslný ofsajd v podání Amuru. Buly před Pečurskim.

52:36
    Nahození jednoho z hráčů Novokuzněcku skončilo v lapačce Pečurského.

52:05
    Na modré měl napřaženo Velikov, domácí branku ovšem minul.

51:43
    Zakázané uvolnění Metallurgu.

50:24
    Běží už druhá polovina třetí třetiny. Domácím se pomalu krátí čas na to, aby ještě se zápasem něco udělali.

49:55
    Po delší době si sáhl na kotouč Pečurskij. Hostující gólman svým zákrokem přerušil hru.

49:31
    Orlov zatáhl kotouč až před domácí branku, k zakončení se už ale nedostal.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Plotnikov (Kapotov, Komaristij), 20. Stoa (Sentjurin) – 3. Fisenko, 26. Tarasov (Krysanov, Miklík), 34. Lugin (Kurbatov, Safronov), 42. Krysanov (Lugin)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (od 42. min. Karejev) – Popov, Chlystov, Kamalov, Gavrilyčev, Kapotov, Drokov, Skutar, Dorofejev – Romanov, Malcev, Malinovskij – Turukin, Plotnikov, Komaristij – Galimov, Stoa, Kaprizov – Sentjurin, Galifullin, Musin.
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mäntylä, Zub, Ježov, Safronov, Kurbatov, Velikov, Terejajev – Miklík, Šafigulin, D. Tarasov – Lugin, Fisenko, Špirko – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Haščák – Železnov.

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Kučava, Novikov