Novokuzněck – Chabarovsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 2:1 (kon.)
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Amur Chabarovsk
Úterý 27.01.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V úterý jsou na programu dva zápasy Kontinentální hokejové ligy, já se zaměřím na souboj Metallurgu Novokuzněck s Amurem Chabarovsk. Jde o duel dvou nejhorších týmů Východní konference, které už mohou jen těžko myslet na účast ve vyřazovacích bojích. Přeci jen lépe je na tom domácí Novokuzněck, který dosud nasbíral o tři body více než Amur.

Vzájemné zápasy:
    Oba týmy se v této sezóně dosud utkaly jednou. 28. prosince se z vítězství 2:3 radovali hokejisté hostujícího Chabarovska.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Karejev) – Popov, Chlystov, Kamalov, Gavrilyčev, Kapotov, Drokov, Skutar, Dorofejev – Romanov, Malcev, Malinovskij – Turukin, Plotnikov, Komaristij – Galimov, Stoa, Kaprizov – Sentjurin, Galifullin, Musin.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mäntylä, Zub, Ježov, Safronov, Kurbatov, Velikov, Terejajev – Miklík, Šafigulin, D. Tarasov – Lugin, Fisenko, Špirko – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Haščák – Železnov.

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Kučava, Novikov.

00:01

01:46
    Utkání začalo opatrně, zatím jsme žádnou šanci neviděli.

02:18
    Fisenko jel úplně sám na Chakimova, ale před Chakimovem mu sjel puk z hole!

02:18
    Fisenko byl ale při svém úniku faulován, Stoa ho zahákoval a hosté tak budou mít k dispozici trestné střílení!

02:18
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    MICHAIL FISENKO trestné střílení proměnil, když kotouč umístil k pravé tyči z pohledu Chakimova.
    Michail FISENKO - 0:1

04:35
    Domácí teď rozpoutali melu před brankovištěm Amuru, ale kotouč končí pod Pečurskim.

06:19
    Galifullin před brankou tečoval kotouč, ale mezi tyče se netrefil.

07:12
    Na trestnou lavici zamířil hostující Marcel Haščák. Přesilovka pro domácí.

07:46
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Přesilovka využita! Komaristij našel krásnou křížnou přihrávkou MICHAILA PLOTNIKOVA, který měl před sebou poloodkrytou branku a umístil kotouč pod břevno. Pečurskij si sice na puk sáhl lapačkou, ale zastavit ho nedokázal. Asistence: Anton Kapotov a Alexander Komaristij.
    Michail PLOTNIKOV - 1:1

09:23
    Zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání, které už přineslo po gólu na každé straně.

10:15
    Baškirov objel domácí branku a dostal se k bekhendovému zakončení, které pokryl Chakimov.

12:18
    Fisenko vyhrál buly na svého spoluhráče, který hned vypálil. Chakimov má puk ve výstroji.

13:05
    Hráči Amuru byli usazeni v útočném pásmu, ale k další střele se již nedostali. Domácí nyní vyhodili bez toho, aby byl pískán icing.

14:04
    Rychlý protiútok Metallurgu zakončoval Ansel Galimov, také Pečurskij byl na svém místě.

14:32
    Přesilová hra pro domácí, vyloučen je Denis Ježov. Tu první Novokuzněck proměnil.

14:46
    Bomba jednoho z domácích hráčů zasáhla Pečurského do masky. Rozhodčí hru přerušili a přesvědčili se, že je brankář Amuru v pořádku.

15:08
    Domácí hrají přesilovky dobře, Pečurskij musel opět zasahovat.

15:39
    Nyní se již Amuru podařilo vyhodit.

16:33

16:40
    Pozornost Pečurského vyzkoušel Krysanov, hostující brankář byl u své bližší tyčky připraven.

18:11
    Signalizováno další vyloučení na straně hostí, Chakimov už vyrazil ze své branky.

18:16
    Vyloučeným hráčem je Dmitrij Tarasov – vysoká hůl.

19:00
    Začala poslední minuta první části.

19:26
    V rohu za hostující brankou zůstal ležet Malinovskij. Uvidíme, zda se bude opět vylučovat.

19:26
    Domácí útočník odkráčel po svých do útrob stadionu.

19:26
    Tuukka Mäntylä je vyloučen na 5 + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku! Přesilová hra 5 na 3 pro Novokuzněck.

19:58
    Domácí přesilovku 5 na 3 využívají 2 sekundy před koncem první části! Pečurského propálil z mezikruží RYAN STOA a Metallurg jde do vedení 2:1. Asistence: Sergej Sentjurin.
    Ryan STOA - 2:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina zápasu mezi Novokuzněckem a Amurem přinesla hned tři góly. Hosté šli do vedení už ve 3. minutě, kdy proměnil trestné střílení Michail Fisenko. V 8. minutě ale vyrovnal v přesilovce Michail Plotnikov a pouhé 2 sekundy před přestávkou dokonce otočil skóre na domácí stranu Ryan Stoa, který se trefil ve dvojnásobné početní výhodě.

Střely na branku v 1. třetině – 10:8

20:01

20:05
    Hosté ještě dohrávají více než čtyři minuty z dlouhého oslabení.

21:59
    Domácí se zatím nemohou v početní výhodě prosadit.

24:27
    Hosté jsou kompletní, ve čtyřech již tedy neinkasovali.

25:45
    Je srovnáno! Po velkém závaru se trefuje DMITRIJ TARASOV, který doklepával kotouč do již prázdné domácí svatyně – 2:2. Asistence: Anton Krysanov a Michel Miklík.
    Dmitrij TARASOV - 2:2

28:10
    Střela Krysanova skončila v lapačce pozorného Chakimova.

28:42
    Domácí byli zastaveni na své útočné modré, ale podobně dopadl i kontr Amuru.

28:56
    Lugin hledal najíždějícího spoluhráče na zadní tyči, ale dobře zasáhl Chakimov.

29:41
    Domácí zahráli na icing.

30:39
    Další zakázané uvolnění Novokuzněcka, hra se vrací před Chakimova.

30:48
    Vylučuje se na domácí straně. Za brankou soupeře zbytečně fauloval kapitán Metallurgu Alexander Romanov.

31:24
    Hostující tlak přerušil Chakimov, který si pro puk sáhl lapačkou.

32:50
    Domácí zbytek oslabení zvládli dobře a Romanov je nyní již na ledě.

33:39
    Krásnou střelou se prosadil DMITRIJ LUGIN, který sám zavezl puk do útočného pásma a z pravé strany se zápěstím trefil ke vzdálenější tyči. Chakimov se za pukem jen otočil – 2:3. Asistence: Jevgenij Kurbatov a Kirill Safronov.
    Dmitrij LUGIN - 2:3

35:09
    Právě Dmitrij Lugin byl poslán na trestnou lavici a přesilovou hru si vyzkoušejí zase domácí.

36:29
    Hostům se podařilo vyhodit.

37:00
    Hosté se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1. Šafigulin se pokoušel předložit kotouč před odkrytou klec Tarasovovi, ale bránící hráč stačil kotouč tečovat tak, že ho Tarasov nezasáhl.

37:10

38:09
    Druhá třetina se pomalu blíží ke konci, stále sledujeme poměrně vyrovnaný zápas.

38:53
    Od modré střílel Ježov, Chakimov vyrazil.

39:00
    Domácí jdou v závěru druhé části opět do čtyř. Vyloučen je Mark Skutar za hákování.

39:26
    Rána Kurbatova se mezi tyče nevešla.

39:48
    Šafigulin z levé strany minul domácí klec.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina vyšla lépe hostujícímu Chabarovsku. Amur v ní vstřelil dva góly a otočil tak skóre z 2:1 na 2:3. Hosté nejprve přežili dlouhou hru ve čtyřech a poté již začali úřadovat. Ve 26. minutě tak srovnal Dmitrij Tarasov a ve 34. minutě strhl vedení na stranu Amuru Dmitrij Lugin.

Střely na bramku ve 2. třetině – 6:13, celkem – 16:21

Další třetina začne přibližně ve 14:47.

40:01

40:02
    Hosté ještě dohrávají minutu z přesilové hry.

40:45
    Domácí soupeře zaskočili aktivní hrou a Amur se v přesilovce nemůže dostat do pásma.

41:06
    Hosté skórují krátce po skončení své přesilové hry! Lugin nahrál ANTONU KRYSANOVOVI, který překonal Chakimova počtvrté. Asistence: Dmitrij Lugin.
    Anton KRYSANOV - 2:4

41:06
    Domácí střídají brankáře. Místo Chakimova se mezi tyčemi objevuje Andrej Karejev.

43:06
    Amur je od druhé třetiny lepším týmem a jeho dvougólové vedení je zasloužené.

45:01
    Hosté krouží s kotoučem v útočném pásmu, hokejisté Metallurgu vypadají bezradně.

46:29
    Máme tu reklamní přestávku.

Dnešní utkání sleduje 3586 diváků.

47:09
    Celek z Chabarovsku má hru pod kontrolou, domácí se vůbec nedostávají před brankáře Pečurského.

48:27
    Šafronov pálil z pravého kruhu, domácí branku však netrefil.

49:31
    Orlov zatáhl kotouč až před domácí branku, k zakončení se už ale nedostal.

49:55
    Po delší době si sáhl na kotouč Pečurskij. Hostující gólman svým zákrokem přerušil hru.

50:24
    Běží už druhá polovina třetí třetiny. Domácím se pomalu krátí čas na to, aby ještě se zápasem něco udělali.

51:43
    Zakázané uvolnění Metallurgu.

52:05
    Na modré měl napřaženo Velikov, domácí branku ovšem minul.

52:36
    Nahození jednoho z hráčů Novokuzněcku skončilo v lapačce Pečurského.

53:15
    Úmyslný ofsajd v podání Amuru. Buly před Pečurskim.

54:29
    Individuální akce Plotnikova na skóre nic nezměnila, Pečurskij ani nemusel zasahovat.

55:52
    Ansel Galimov to zkoušel z pravého kruhu, ale minul vzdálenější tyčku.

56:09
    Domácí se konečně nadechují k náporu. Hned dva hráči se snažili před brankovištěm dorážet, ale kotouč drží Pečurskij.

56:35
    Opět Pečurskij. Hostující gólman vyrazil střelu Kamalova a dorážku Komaristého přidržel na své hrudi.

57:23
    Ani Romanov brankáře Amuru nepropálil.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté vyhodili puk na svou střídačku.

58:45
    Domácí se stále neodhodlali odvolat brankáře, teď navíc vyvezl puk daleko od branky Amuru Haščák.

59:19
    Hosté vyhodili kotouč přímo na brankáře Karejeva, takže nešlo ani o icing.

59:57
    Puk je v rohu kluziště a skóre se už asi měnit nebude.

60:00

Souboj dvou nejslabších klubů Východní konference končí vítězstvím hostujícího Chabarovsku. Amur byl od druhé třetiny lepším týmem a zvítězil tak zaslouženě. Ve třetí části už padl jediný gól, hned v jejím úvodu zvýšil na konečných 2:4 Anton Krysanov. Hokejisté Metallurgu se nadechli k náporu až v závěru zápasu, ale to už bylo na nějaký zvrat pozdě.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:7, celkem – 24:28 (15:21:33)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Plotnikov (Kapotov, Komaristij), 20. Stoa (Sentjurin) – 3. Fisenko, 26. Tarasov (Krysanov, Miklík), 34. Lugin (Kurbatov, Safronov), 42. Krysanov (Lugin)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (od 42. min. Karejev) – Popov, Chlystov, Kamalov, Gavrilyčev, Kapotov, Drokov, Skutar, Dorofejev – Romanov, Malcev, Malinovskij – Turukin, Plotnikov, Komaristij – Galimov, Stoa, Kaprizov – Sentjurin, Galifullin, Musin.

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Kučava, Novikov