Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 0:6 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Jokerit – Záhřeb 1:4 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – Atlant 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
CSKA Moskva
Středa 28.01.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Vladimír Sobotka: 0+0, 3 střely na branku, čas na ledě: 18:34
    Ondřej Němec: 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě: 15:56 (16:17:50)

Statistiky zápasu
    Střely na branku: 28 – 27
    Vyloučení: 4 – 6
    Využité přesilovky: 0 – 2
    Vyhrané buly: 22 – 30

Už se nic nestane. Třetí dějství nepřineslo nikterak atraktivní podívanou a CSKA Moskva s přehledem ubránilo dvoubrankové vedení. Díky výhře si tak pojistilo první místo v tabulce. To je pro dnešek všechno. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.

60:00

59:29
    Grigorenko ujel a pálil téměř do prázdné. V poslední chvíli se vrátil Gustafsson, který zakročil jako brankař a puk zastavil těsně před brankovou čárou.

58:45
    Jenže ze strany prohrávajících je to značně neefektivní nápor. Domácí se stále nemohou usadit v útočné třetině.

57:13
    Teď už nemá Omsk na co čekat, Kostin odjíždí na střídačku a Avangard to zkouší v šest!

56:39
    Domácí tým nemá čas ani na to, aby odvlola gólmana, protože se nepřerušuje a hraje se nahoru-dolu. Mírně navrch má ale stále Moskva.

55:50
    Následně se aktivní Muršak natlačil před branku, která vypadla a hra je proto přeřušena. Následovat bude vhazování před Kostinem.

54:36
    To samé se povedlo i Artuchinovi, který podél mantinelu dostal kotouč do útočné třetiny, kde ho odevzdal a poté vystřídal.

53:19
    Čas neúprosně běží a Moskvanům se daří držet kus černé pryže daleko od své branky. Omsku už moc času nezbývá.

52:03

51:37
    Dobrou práci odvedl Lalande, který zneškodnil nahození Pivcakina. Nechtěl přerušit hru, a tak sám puk vyhodil do středního pásma.

51:03
    A opět se vylučuje. Za hákování míří na trestnou Muršak. Je tu velká šance Omsku snížit na rozdíl jediného gólu.

50:21
    Da Costa zkoušel zakončovat individuálně. Dostal se sice mezi kruhy, nicméně jeho střelecký pokus byl zablokován.

49:48
    Bohužel třetí třetina nenabízí tak atraktivní hokej, jako ve druhé části. Hra je sice plynulá, ale bez náznaku nějakých větších šancí.

48:24
    Nedaří se a nedaří. Domácí sice dlouho kombinovali v útočné třetině, až svou akci překombinovali. CSKA se ubránilo a je v plném počtu.

46:24
    Grigorenko míří na trestnou lavici, protože se provinil úderem loktem.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 17. Semjonov (Musatov, Gluchov), 34. Pivcakin (Fiščenko, Rasskazov) – 7. Enqvist (Grigorenko), 20. Stas (Makarov, Volkov), 28. Muršak (Němec), 29. Kiselevič (Makarov)

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Gustafsson, Chomickij Kuljaš, Kulik, Pivcakin, Gluchov, Lamin, K. Semjonov – Pěrežogin, Sobotka, Širokov – Pervušin, Neprjajev, Musatov – Paršin, Kalinin (C), Popov – Fiščenko, Lauta, Rasskazov.
    CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Denisov (C), Zajcev, Němec, Kiselevič, Jegoršev, Panin, Mamin, Bondarev – Grigorenko, Enqvist, Da Costa – Muršak, Andronov, Hjalmarsson – Volkov, Stas, Makarov – Ljubimov, Arťuchin, Kvartalnov

Rozhodčí: Gofman, Cyplakov – Balodis, Lazarev