Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 0:6 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Jokerit – Záhřeb 1:4 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – Atlant 3:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 28.01.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek dne a na shledanou! (19:27:56)

Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 0+0
    -
    Lukáš Kašpar (JUG) 0+0

Je dobojováno! Kazaň v hodně emotivním duelu vítězí poměrem 3:1 a bere všechny body. Rozhodla už první třetina, ve které Möller s Varnakovem dvakrát ujeli a v obou případech i skórovali. Vyhrocená třetí třetina nakonec přinesla spoustu trestných minut, které neumožnily hráčům z Chanty-Mansijku nadechnout se k závrečnému náporu.

Statistiky zápasu:
    Střely – 25:24
    Trestné minuty – 14:12

60:00

59:47
    Jugra už se však do útoku nedostane. Kazaň kontroluje závěr zápasu s pukem na svých hokejkách.

59:10

57:49
    A když už se ke střele propracoval Tkačjov, zasáhl perfektně Brust.

57:29
    Hokejisté Ak Barsu se okamžitě usadili před Brustem. Ke střele se však nemůžou dostat, jelikož obránci z Chanty-Mansijsku dělají vše pro to, aby neinkasovali čtvrtou branku.

57:10
    Hodně vyhrocený závěr zápasu je k vidění v Kazani. Sitnikov bude pykat za podražení, a Jugra tak jde dokonce do dvojnásobného oslabení.

56:14
    Hosté budou hrát v závěru v početní převaze, i přestože se proti pravidlům provinil i Varnakov. Za katr totiž míří hned dva hráči z Jugry. Kazaň tak nejspíš zápas dohraje v útoku.

56:14
    Domácí šetří čas v útoku, rozhodčí signalizují vyloučení z řad Jugry.

55:58
    Na ledě zůstává ležet Medveděv, kterého k zemi srazila dvojice hráčů Jugry. Otřesený forvard putuje z ledu po svých, do zápasu už ale asi nezasáhne.

55:40
    Kazaň jen vyhazuje kotouč tak, aby z toho nebyl icing. Jugra svého soupeře poměrně tlačí.

55:08
    Kašparova formace způsobila před Garipovem pořádný rozruch. Rozhodčí musí roztrhnout hlouček postrkujících se hráčů.

54:16
    Kolem pravé tyče domácí branky proskákal kotouč, který z modré čáry vyslal Rylov. Jugra teď měla velké štěstí.

53:36
    Rychlý brejk zakončoval na druhé straně Brookbank, na Brusta si ale nepřišel.

53:26
    Šest a půl minuty před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před Garipovem. Dokáže ještě Jugra zabrat?

53:15
    Ke střele se propracoval Vrána. Nahozením ze strany kluziště však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a puk tak odskákal do rohu.

David Soumar

Branky a nahrávky: 7. Möller (Varnakov, Denisov), 20. Varnakov (Möller), 43. Burmistrov (Brookbank) – 46. Buljanskij (Čibisov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Zacharčuk, Tokranov, Brookbank, Medveděv, Denisov, Rylov – Möller, Varnakov, Vrána – Brumistrov, Mirnov, Hluchov – Lukojanov, Kolcov, Svitov – Petrov, Tkačjov, Obuchov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich) – Larsen, Valentěnko, Sergejev, Želdakov, Melart, Rjabykin, Adamčuk – Čibisov, Romancev, Jacenko – Kašpar, Lemtjugov, Maxwell – Koroljuk, Brotnikov, Gorubnov – Buljanskij, Magogin, Sitnikov – Kornějev.

Rozhodčí: Oskirko, Čerenkov – Ivanov, Aljošin.