Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:5 (2:0, 2:3, 0:2)
Severstal Čerepovec
Pátek 30.01.2015, 15:00 • Ice Palace Salavat Julaev • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Salavat Julajev Ufa, který přivítá na svém ledě Severstal Čerepovec. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Salavat je na páté pozici ve východní konferenci, když dokázal z jednapadesáti odehraných utkání vytěžit sedmasedmdesát bodů, za dvaadvacet výher výher, dvou výher po prodloužení, výhry po samostatných nájezdech, čtyř proher po samostatných nájezdech, prohry v prodloužení a dvaadvaceti proher.

28.01.2015 Salavat Julajev Ufa – Novgorod 0:6
    26.01.2015 Salavat Julajev Ufa – SKA Petrohrad 3:1
    21.01.2015 Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 4:5pp

Hostující Severstal má odehráno v letošním ročníku KHL již padesát utkání s bilancí čtrnácti výher, pěti výher po samostatných nájezdech, pěti proher v prodloužení, šesti proher po samostatných nájezdech a dvaceti proher. S celkovým počtem třiašedesáti bodů se Jekatěrinburg nachází na třinácté příčce západní konference.

Poslední tři odehrané utkání
    28.01.2015 Barys Astana – Čerepovec 3:2pp
    22.01.2015 Čerepovec – Dinamo Rig 3:4
    20.01.2015 Čerepovec – Jokerit 2:1

Československá stopa

Marek Kvapil (Čerepovec)

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Bodrov, Kulda, Kutuzov, Lekomcev . Makarov, Chlystov, Stěpanov, Pihlstrom, Semin, Dubrovskij, Tolpeko, Kajgorodov, Glučov, Slepyšev, Hartikainen, Skačkov, Setdikov

Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin) – Stasenko, Urbom, Pyett, Chochlov, Konev, Antropov, Arzamascev – Berdnikov, Kagarlitskij, Kazakovcev, Trubačjov, Mons, Černov, Nikoncev, Monachov, Trunjov, Thuresson, Kovyršin, Buchnevič, Kvapil

Rozhodčí: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí Ufa nastupuje v zelených dresech, oproti tomu hosté zvolili dresy bílé.

Následuje ruská hymna, po které se bude moci zahájit dnešní utkání, od kterého nás dělí pár minut.

00:01

00:05
    Na úvodní buly byl úspěšnější domácí Makarov před Trubačjovem.

00:57
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak to je tedy začátek pro domácí jako hrom. Po sedmapadesáti vteřinách se dostal z pravé strany DENIS TOLPEKO sám před branku, kde střelou do levého horního rohu otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Arturs Kulda, Dmitrij Semin.
    Denis TOLPEKO - 1:0

01:21
    Vzápětí je tu první vyloučení. Za podražení odchází na trestnou lavici hostující Chochlov. Domácí si tak zahrají v početní převaze.

01:38
    Magarilov si poradil se střelou Kajgorodova od modré čáry a nechal přerušit hru.

02:03
    Severstalu se podařilo vyhodit kotouč ven z pásma.

02:22
    Síly na ledě se vyrovnají. Na dvě minuty putuje za katr Skačkov, který je vyloučen za hru vysokou holí.

02:55
    Kotouč má za brankou Višněvskij, který se snaží rozehrát další domácí útok.

03:21
    Hosté jsou kompletní a začíná jim zkrácená přesilová hra.

04:03
    Ufa se brání zatím bez větších problémů.

04:22
    I domácí hrají v plném počtu.

05:05
    Pokus Slepyševa končí vedle branky, kterou střeží Magarilov. Hosté jsou ihned kupředu.

05:38
    Arzamascev se dostal s kotoučem mezi kruhy a ve veliké šanci trefil pouze výstroj připraveného Sochatskije.

06:24
    Čerepovec je momentálně aktivnějším celkem. Hosté jeli tři na jednoho. Monachov zvolil místo přihrávky střelu mezi betony, které ovšem stihl dát Sochatskij včas k sobě a ukončil tak hostující šanci.

06:51
    Jeden z hostujících hráčů nahazoval kotouč do pásma domácích, ale s kotoučem stál ještě před červenou čárou a tak rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

07:14
    Je tu další vyloučení. Dvě minuty za držení vyfasoval hostující Chochlov, který je tak v krátké sledu podruhé na trestné lavici.

07:42
    Domácí se rozestavili v útočné třetině, ale k ohrožení Magarilovy branky se ovšem nedostali.

08:18
    Domácím se přesilová hra nedaří. Severstal podruhé vyhodil kotouč za branku Ufy.

09:14
    Čerepovec se ubránil a Chochlov je zpět na ledě.

09:24
    Navíc si hosté zahrají přesilovou hru. Finský útočník Hartikainen je vyloučen na dvě minuty za držení.

10:03
    Sochatskij čelil dvěma ranám od modré čáry. Následně se domácí osvobodili a vyhodili kotouč daleko od své branky.

10:44
    V oslabení se dostal do dobré střelecké pozice Stěpanov, ale svůj pokus nasměroval mimo tři tyče.

11:24
    Domácí jsou kompletní.

11:34
    Hráči Salavatu jeli dva na jednoho, kde na konci celé akce zakončoval Kajgorodov, ale ten minul u levé tyče prázdnou branku Čerepovce.

12:44
    Hosté se dostali do útočné třetiny, kde kombinovali, ale do zakončení se přes dobře pracující obranu Ufy nedostali.

13:35
    Stasenko zklidňuje hru, když drží kotouč za svou vlastní brankou a čeká, až mu někdo z jeho spoluhráčů najede na přihrávku.

14:23
    Hraje se dlouho bez přerušení.

14:34
    Přerušuje se až nyní. Přes obránce vystřelil tahem DMITRIJ SEMIN, který se trefil přesně a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Andrej Zubarev.
    Dmitrij SEMIN - 2:0

15:43
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravé ruce Magarilova.

16:23
    Před brankou hostů bylo horko. Kotouč poskakoval před brankovištěm, ale nikdo z domácích se k němu nedostal.

17:06
    Severstal se dostal do útočného pásma, ale dlouho se tam nezdržel. Kotouč je opět ve středním pásmu.

18:13
    Skačkov se prokličkoval do středu a tahem vystřelil. Magarilov jeho pokus vyrazil před sebe, kde byl Kajgorodov, který byl tísněn a tak nedokázal doklepnout kotouč do branky.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:29
    Magarilov raději ukryl kotouč ve své lapačce před dotírajícími útočníky domácího celku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, ve které se dostali hned v první minutě do vedení domácí, když hostující obraně ujel Tolpeko. Následně jsme viděli šance na obou stranách, ale skóre se měnilo až v patnácté minutě, když se trefil přesně Semin a poslal domácí do vedení 2:0. Zatím sledujeme vyrovnané utkání. Do druhé části tak půjdou domácí s dvoubrankovým náskokem.

20:01

20:16
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a jsou to právě oni, kdo jsou u kotouče.

20:37
    Kvapil se uvolnil ke střele, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou v ochranné síti po teči jednoho z domácích obránců.

21:15
    Nepřesní přihrávka Stasenka končí pouze na zakázaném uvolnění.

21:54
    Skačkov se prokličkoval z pravé strany do zakončení, ale svým bekhendem nevyzrál na připraveného Magarilova.

22:37
    O chvíli později se ovšem domácí radují. Kolcov si vyměnil kotouč se Skačkovem, který mu puk vrátil přesně na hůl před branku a KIRILL KOLCOV prostřelil z bezprostřední blízkosti Magarilova. Asistence: Jevgenij Skačkov.
    Kirill KOLCOV - 3:0

24:06
    Domácí třetí vstřelená branka evidentně nabudila. Hosté se dostávají ke kotouči sporadicky.

24:49
    Buhnevič se snažil rozjet útok Čerepovce, ale obrana Ufy mu kotouč sebrala.

25:31
    Po střele Berdnikova musel zasahovat Sochatskij, který nechal vyniknout svou lapačku.

25:47
    Na trestné lavici již sedí domácí Kirill Kolcov, který je vyloučen za podražení.

26:03
    Hosté se rozestavili v pásmu, kde kombinují a snaží se dostat do střeleckých pozic.

26:26
    Nyní to v útočné třetině přehnal hostující kapitán Trubačjov, který je vyloučen za podražení. Hra bude pokračovat se čtyřmi hráči na obou stranách.

27:06
    Hosté ovšem uzamkli Salavat v jejich obranném pásmu i ve čtyřech hráčích a vypadalo to, jako by hráli přesilovou hru. Nicméně domácí gólman nemusel zatím ani jednou zasahovat.

27:46
    Za faul loktem si jde odpočinout Kajgorodov a na druhé straně je vyloučen za hrubost Berdnikov.

27:47
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

28:26
    V plném počtu jsou i domácí, kteří se ubránili bez problémů.

28:58
    Střelou bekhendem zkusil překvapit Makarov hostujícího brankáře, ale ten byl u své pravé tyče připraven a pokus domácího útočníka pokryl.

29:51
    Kazakovcev vytvořil zmatky před brankou Ufy, ovšem Sochatskij drží nadále čisté konto.

30:18
    Thuresson vypálil z otočky golfem, ale branku domácích minul. Čerepovec zvyšuje obrátky.

31:16
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ STASENKO zachytil přihrávku na polovině hřiště a ujížděl na branku. Domácí gólman si hodně povyjel a hostující útočník, ač faulován, tak udělal kličku brankáři a zakončil do prázdné branky. Bez asistence.
    Nikolaj STASENKO - 3:1

31:56
    Zpoza branky přihrával Kagarlickij na volného PAVLA ČERNOVA, který dopravil kotouč za záda Sochatskije. Hosté jsou rázem ve hře. Asistence: Dmitrij Kagarlitskij, Andreas Thuresson.
    Pavel ČERNOV - 3:2

32:56
    Tak to je neuvěřitelné. Během malé chvíle stahují hosté tříbrankové manko. Střelu Monachova, vyrazil domácí gólman před sebe, kde ho u pravé tyče dorazil JEVGENIJ KOVYRŠIN, který zrovna vyjížděl zpoza branky. Asistence: Sergej Monachov.
    Jevgenij KOVYRŠIN - 3:3

33:36
    Hra nám tedy začíná opět od začátku, ovšem nyní jsou hosté psychicky ve výhodě.

33:57
    Brankové hody pokračují. Domácí rychle odpovídají a berou si vedení zpět na svou střelu. Kajgorodov zajel do pásma, kde přenechal kotouč na KIRILLA KOLCOVA, který tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě.
    Kirill KOLCOV - 4:3

34:39
    Hra se trochu zklidnila po předchozích několika minutách, které nám nabídli zajímavou podívanou.

35:18
    Hokejisté domácího mužstva zavezli kotouč do útočné třetiny, kde kombinovali, ale k ohrožení branky se vůbec nedostali.

36:15
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění, což se domácím fanouškům včetně hráčů nelíbí. Nakonec se bude vhazovat ve středním pásmu,

36:34
    Makarovova formace rychle vlétla do pásma, kde zaměstnala obranu včetně Magarilova, který ve finále raději přikryl kotouč a nechal čas svým spoluhráčům na oddych.

36:54
    Tlak domácích pokračoval a hosté museli faulovat. Za sekání si jde odpočinout hostující Nikoncev. Ufa má šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

37:29
    Arzamascev vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

37:57
    Kutuzov vystřelil tahem z levé strany, ale našel pouze náruč připraveného Magarilova.

38:19
    Chlystov si vyměnil kotouč se Seminem a druhý jmenovaný pálil z bezprostřední blízkosti, ale na hostujícího gólmana svou střelou neuspěl.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Jeden trest hostům skončil a začíná druhý. Kagarlitskij si jde odpočinout na dvě minuty a oslabuje tak svůj tým.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Divoká druhá třetina je minulostí. Domácí šli do pohodového tříbrankového vedení zásluhou Kolcova. Hosté ovšem nesložili zbraně a v rozmezí 32. a 33. minuty vyrovnali, když se přesně trefil Stasenko, Černov a Kovyršin. Hosté se z vyrovnání dlouho neradovali, jelikož Kolcov vrátil o dvě minuty později jednobrankové vedení na hokejky domácího mužstva.

40:01

40:27
    Hartikainen se dostal ke střele z pravé strany, ale to nebylo pro hosty nikterak nebezpečné.

41:18
    Domácí jsou zatím aktivnější ve třetí části.

42:06
    Magarilov raději přikryl kotouč ve své lapačce.

42:30
    Bylo nařízené trestné střílení pro hosty.

42:30
    PAVEL BUCHNEVIČ zvolil střelu bekhendem a Sochatskije propálil. Opět je tak vyrovnáno.
    Pavel BUCHNEVIČ - 4:4

43:28
    Čerepovec se dostává poprvé v utkání do vedení. JURIJ TRUBAČJOV dostal kotouč mezi kruhy a tvrdou ranou k levé tyči poslal hosty do vedení. Asistence: Maxim Trunjov.
    Jurij TRUBAČJOV - 4:5

44:25
    Domácí se snaží o rychlou odpověď. Střelu Dubrovskije od modré chytá Magarilov do lapačky.

45:16
    Severstal zmáčkl svého soupeře v jeho obranném pásmu. Střela jednoho z hostujících mířila nad branku domácích a domácí se následně osvobodili, když vyhodili kotouč do středního pásma.

46:18
    Bude se vylučovat. Domácí si zahrají v početní výhodě.

46:28
    Za hákování již sedí na trestné lavici Nikoncev, který tak nabízí domácím šanci na vyrovnání.

46:54
    Hráči v bílých dresech vyhazují kotouč až za branku Sochatskije. Domácí tak musí rozehrávat od své vlastní branky.

47:44
    Ufa kombinuje v pásmu, kde roztočila kolotoč. Magarilov ještě nemusel zasahovat. Pokusy domácích střelců mířili vedle branky.

48:28
    Hosté se ubránili. Nikoncev se ihned zapojuje do hry.

49:27
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Hosté pozorně brání a nikam se neženou.

50:01
    Salavat má před sebou posledních deset minuta na to, aby s výsledkem něco udělal.

50:49
    Pavel Černov byl příliš rychlý a ocitl se v postavení mimo hru.

51:36
    Hosté brání velmi pozorně a Ufa má veliké problémy, aby se vůbec dostala do útočného pásma.

53:13
    Tentokrát se dostali domácí do pásma, kde z mezikruží vystřelil tahem Semin, ale branku Severstalu přestřelil.

54:05
    Kotouč mají na hokejkách obránci Čerepovce, kteří s rozehrávkou nespěchají.

54:09
    Ufa si komplikuje situaci. Na dvě minuty za podražení byl vyloučen Slepyšev.

54:46
    Hosté se ihned po buly usadili v pásmu, kde kombinují, ale nemohou se dostat do zakončení.

55:16
    Salavat se osvobozuje a obranná čtveřice jde ihned vystřídat.

55:45
    Konev nezachytil kotouč na modré čáře a hosté tak ztrácí útočné pásmo.

56:09
    Domácí se ubránili a mají necelé čtyři minuty na to, aby vyrovnali.

56:55
    Střelou zpoza obránce se prezentoval jeden z domácích hráčů, ale ten nemířil přesně a kotouč skončil nad brankou Severstalu.

57:29
    Domácí jsou v útočné třetině, ale je to bez střeleckých pokusů. Nutno dodat, že hosté výborně brání.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Kotouč je daleko od hostující branky. Domácím se čas krátí velmi rychle.

59:18
    Domácí to zkouší se šesti hráči v poli.

59:44
    Puk je ve středním pásmu a vypadá to, že si Čerepovec odveze všechny tři body.

60:00

Je dobojováno. Hosté si odváží všechny body díky dvěma gólům ve třetí třetině. Nejprve vyrovnával Buchnevič na 4:4 a o osmapadesát vteřin později dokonal obrat Jurij Trubačjov. Domácí se snažili vyrovnat, ale nepomohla jim ani závěrečná power play. S konstatováním, že Ufa doma podlehla Čerepovci 4:5, se s Vámi loučím.

Marek Kvapil (Čerepovec) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:51 (17:14:57)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 1. Tolpeko (Kulda, Semin), 15. Semin (Zubarev), 23. Kolcov (Skačkov), 34. Kolcov (Kajgorodov) – 32. Stasenko, 32. Černov (Kagarlitskij, Thuresson), 33. Kovyršin (Monachov), 43. Buchnevič (TS), 44. Trubačjov (Trunjov)

Rozhodčí: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov