Heracles – Groningen 2:2 (kon.) | Ajax – Alkmaar 0:1 (kon.)
Heracles Almelo
2:2 (1:0)
FC Groningen
Čtvrtek 05.02.2015, 18:30 • Polman Stadion (Kapacita: 8 500) • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu 21.kola nizozemské Eredivisie mezi Heracles Almelo a FC Groningen.

Heracles se nachází v tabulce až na šestnácté pozici s šestnácti body. Po dvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 5 výher, 1 remízu a 14 proher. Na domácí půdě zatím odehráli 9 zápasů ze kterých 2x vyhráli, 1x remizovali a 6x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Alkmaar – Heracles 3:1
    Twente – Heracles 2:0
    Heracles – Excelsior 0:3
    Club Bruggy – Heracles 1:0 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Vitesse – Heracles 3:0

Groningen se nachází v tabulce na osmém místě s osmadvaceti body. Po dvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 7 výher, 7 remíz a 6 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli 10 zápasů ze kterých 2x vyhráli, 2x remizovali a 6x prohráli.

Groningen – G. A. Eagles 2:0
    Groningen – Vitesse 4:0 (KNVB Beker)
    Groningen – Utrecht 2:2
    Ajax – Groningen 2:0
    Dordrecht – Groningen 1:1

Nejlepší střelci obou mužstev

Heracles Almelo – Na domácí straně to je Nizozemský útočník Wout Weghorst, který má na svém kontě 5 branek.

FC Groningen – Na druhé straně to je Nizozemský útočník Michael de Leeuw, který má na svém kontě 10 branek.

Poslední 3 vzájemná utkání

Groningen – Heracles 3:1
    Heracles – Groningen 0:3

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Na stadionu je vše připravené pro dnešní zápas.

Heracles Almelo: Telgenkamp – Breukers, Schenkeveld, Veldmate, Aktaou – Cziommer, Bruns, Fledderus (C) – Linssen, Weghorst, Darri.
    Náhradníci: Castro – Avdić, Navrátil, Sibum, te Wierik, Vujičević, Zomer.

FC Groningen: Padt – van Nieff, van der Laan, Botteghin, Kappelhof – Kieftenbeld (C), Chery, Tibbling – Rusnák, de Leeuw, Antonia.
    Náhradníci: van der Vlag – van der Velden, Payne, Mahi, Hoesen, Hateboer, Bacuna.

Rozhodčí: Sanders – Janson, Kleinjan.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v černo-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli tmavě červené dresy.

1

1
    Hosté rozehráli úvodní kop prvního poločasu a nyní kombinují s míčem na své polovině.

2
    Tibbling hledal přízemním centrem ve vápně Cheryho, před ním však dobře zakročil jeden z obránců a hosté budou mít výhodu rohového kopu.

2
    Z následného rohového kopu se nic vážnějšího neudálo a jeden z obránců míč hlavičkuje pryč z vápna.

3
    U míče jsou nyní hosté a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

4
    Chery hledal pasem za obranu Antoniu, před ním však dobře zasáhl Aktaou.

4
    Domácí se nyní mezi sebou nedohodli a míč končí až u brankáře Padta.

5
    Hosté jsou opět u míče a předávají si ho mezi sebou na své polovině hřiště.

6
    Nepřesná přihrávka Tibblinga a míč končí u domácích obránců.

6
    Darri centroval z levé strany, k míči se dostal Weghorst, ale střílel z ostrého úhlu a tak Padt neměl s tímto pokusem vetší problémy.

7
    Z následného rohu se nedostal ve vápně k hlavičce nikdo v černo-bílém dresu a van der Laan míč hlavičkuje daleko od své branky.

8
    Chery našel přízemním centrem ve vápně de Leeuwa, ten však následnou střelou z první trefil pouze obránce a míč se odrazil k Breukersovi, který míč následně odkopává do bezpečí.

9
    Linssen se dostal krásně přes dva obránce, poté hledal z pravé strany centrem na zadní tyči Kieftenbelda, ten ale netrefil míč dobře a ten míří vysoko nad branku.

10
    Tibbling raději nic nevymýšlel a poslal ze středu hřiště přihrávku zpět ke svým obráncům.

11
    Linssen dostal příliš dlouhou přihrávku a míč už na hrací ploše nestihl.

12
    Hosté se nyní dostali do protiútoku, Antonia však míč držel příliš dlouho na svých kopačkách a mezitím se stačili vrátit všichni obránci.

13
    Botteghin hledal dlouhým pasem Antoniu, pro něj byl však tento pas příliš dlouhý a míč končí v rukavicích Telgenkampa.

14
    Zápas je zatím velmi vyrovnaný a ani jeden z celků se nedostal do vážnější příležitosti.

15
    Darri dostal skvělý pas za obranu, předtím ale už byl pískán faul a tak Darri nemohl pokračovat dále ve hře.

16
    Chery se pustil do dvou obránců, nakonec mu však míč utíká od nohy do zámezí.

17
    Fledderus našel skvělým pasem za obranu rozběhnutého Larssona, ten si však míč nezpracoval příliš dobře a ten mu tak utíká do zámezí.

19
    Fledderus zkusil své štěstí z hranice vápna, jeho střela byla však slabá a navíc mířila doprostřed brány a tak Padt neměl s tímto pokusem větší problém.

20
    van Nieff hledal ve vápně de Leeuwa, před ním dobře zasáhl Schenkeveld a hosté budou kopat roh.

21
    Z rohového kopu se ve vápně domácích nic zvláštního neudálo a jeden z obránců míč hlavičkuje pryč z vápna.

22
    Fledderus hledal ve vápně Weghorsta, ten byl však dobře ubráněn van der Laanem a u míče jsou tak opět hosté.

23
    Rusnák se nyní ocitl zcela sám s míčem před Telgenkampem, jeho střela byla však velmi slabá a pomalá a tak Telgenkamp neměl s tímto pokusem větší problémy.

24
    Míč drží nyní na kopačkách domácí a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

24
    Darri zkusil střelu z hranice vápna, ta se mu příliš nepovedla a míč míří daleko vedle pravé tyče.

25
    de Leeuw zajímavě prodloužil míč za sebe po výkopu Padta, k míči se však už nikdo z jeho spoluhráčů nedostal a tak ho získávají domácí.

26
    Chery nyní vystřelil z přímého kopu přímo na branku, míč končí jen těsně vedle levé tyče!

27
    van Nieff nepřesně přihrál a míč končí v zámezí.

28
    van Nieff si snažil narazit s Rusnákem, ten mu míč dobře vrátil, ale van Nieff podklouzl a míč tak končí na kopačkách domácích obránců.

29
    Bruns vystřelil z hranice vápna, jeho střela však byla zblokována přímo do rukavic Padta.

30
    Prozatimní držení míče : 39% – 61%

30
    Weghorst se provinil útočným faulem a tak nemůže pokračovat dále ve hře.

31
    Antonia se snažil nacentrovat míč do vápna z pravé strany, jeho centr byl zblokovaný a míč končí v zámezí.

32
    van Nieff už nedostihl přihrávku na hrací ploše a tak se musí honem rychle vrátit zpět na svou pozici.

33
    Fledderus poslal míč z pravé strany do vápna, tam nejvýše vyskočil van der Laan a míč hlavičkuje ven z vápna.

34
    Linssen to nyní přehnal s důrazem a fauloval van Nieffa.

35
    Míč byl zřejmě nějak poškozený a tak rozhodčí dává pokyn k tomu, aby se poslal na hřiště míč nový.

36
    Chery poslal příliš nepřesnou přihrávku na Antoniu a míč končí v zámezí. Vhazovat ze své poloviny budou domácí.

37
    Darri vystřelil z hranice vápna a Padta měl s tímto pokusem menší problémy, nakonec míč však dokázal vyrazit.

38
    Heracles právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Weghorst prodloužil skvěle hlavou za sebe na nabíhajícího BRAHIMA DARRIHO, ten si obhodil skvěle obránce a poté střelou k pravé tyči nedal Padtovi žádnou šanci.
    Brahim DARRI - 1:0

40
    Domácí nyní dostali chuť hrát a opět jsou s míčem na polovině svého soupeře.

41
    Hosté získali míč na své kopačky a nyní se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

42
    Darri hledal ve vápně Weghorsta, ten se však k míči nedokázal dostat.

43
    Linssen se provinil útočným faulem a tak hrát budou hosté.

44
    Darri vystřelil z velké dálky, míč končí daleko vedle pravé tyče.

45
    Antonia nyní poslal příliš dlouhý centr z pravé strany a míč tak končí až na druhé straně v zámezí.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba v 19:31.

V prvním poločase byli lepším týmem překvapivě domácí, kteří si vypracovali pár zajímavých šancí a jednu z nich dokázal ve 38.minutě proměnit Darri. Hosté zatím nemohou najít recept na jejich dnešního soupeře a zatím si nevypracovali žádnou větší příležitost. Uvidíme jak tomu bude ve druhé poločase.

Držení míče : 40% – 60%
    Střely celkem : 8 – 3
    Střely na branku : 4 – 1

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí do útoku.

47
    Antonia byl tvrdě faulován a bude muset být ošetřen.

48
    Antonia je odnášen na nosítkách a nevypadá to že by měl pokračovat dále ve hře.

48
    Ano, je to tak. Antoniu nahrazuje Mahi.

49
    U míče jsou hosté a kombinují s ním na své polovině.

50
    van Nieff nacentroval míč z levé strany na přední tyč, kam si seběhl de Leeuw, ale branku vůbec netrefuje.

52
    Mahi byl nyní ztrojen obránci a o míč logicky přichází.

52
    Weghorst dostal skvělý pas za obranu a řítil se sám proti Padtovi, zpět se však stačil vrátit Botteghin a míč mu skvělým obranný zákrokem bere.

54
    Domácí si nyní nerozuměli na polovině hřiště a míč končí v zámezí.

55
    de Leeuw se dostal po rohovém kopu na zadní tyči zcela osamocen k hlavičce a trefuje tyč!

56
    Mahi dostal nyní příliš dlouhý pas po levé postranní čáře a míč už na hrací ploše nestihl.

57
    Hosté si dávají na čas s vhozením autu a hostující fanoušci hromadně pískají.

58
    Botteghin se nyní s ničím nepáral a míč vší silou odkopává z vlastní poloviny až k Telgenkampovi.

59
    Breukers našel skvělým přízemním centrem ve vápně zcela osamoceného Darriho, ten však trestuhodně z hranice malého vápna branku přestřeluje.

60
    Domácí nyní brání prakticky ve všech lidech a hosté mají velmi těžké se dostat do nějaké šance.

61
    Hostům teď nic jiného nezbývalo než poslat míč zpět ke svému brankáři.

62
    Hosté budou střídat. Hřiště opouští kapitán Kieftenbeld a místo něj nastupuje Hoesen.

63
    van Nieff našel skvěle za obranou volného Cheryho, k němu se však rychle stáhl jeden z obránců a míč mu skvěle bere.

64
    Hosté jsou stejně jako v prvním poločase zatím více u míče, ale zatím si nevypracovali prakticky žádnou střelu na branku.

65
    Míč končí po nepřesné přihrávce jednoho z hostujících hráčů až u Telgenkampa.

66
    Groningen právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují a vyrovnávají na 1:1! Slovenský mladíček Rusnák našel skvělou přihrávkou z levé strany na zadní tyči zcela osamoceného MICHAELA DE LEEUWA a ten neměl problém zakončit do prázdné branky.
    Michael de Leeuw - 1:1

68
    Tibblingovi se míč nyní zamotal pod nohami a následně míč končí v zámezí.

70
    Mahi zkusil vystřelit z velké dálky, míč končí vysoko nad brankou.

71
    Tibbling hledal dlouhou přihrávkou de Leeuwa, před ním nakonec skvěle zasáhl Schenkeveld a míč sbírá.

72
    Rusnák zkusil své štěstí z hranice vápna, jeho střela byla však slabá a brankář ji v poklidu chytá.

73
    Hoesen se dostal k hlavičce na přední tyči po centru van Nieffa, míč však poslal vysoko nad branku.

74
    Domácí střídají. Hřiště opouští Cziommer a místo něj nastupuje Vujičevič.

76
    Domácí se dostávají opět do vedení! WOUT WEGHORST se dostal po centru jednoho z jeho spoluhráčů na hranici malého vápna k hlavičce a míč poslal doprostřed branky přímo pod břevno.
    Wout WEGHORST - 2:1

78
    Hosté mají opět teda co dělat, aby si z dnešního zápasu odvezli alespoň bod.

79
    Hosté střídají. Hřiště opouští van Nieff a místo něj nastupuje Bacuna.

80
    Příliš dlouhý pas nyní dostal Mahi a míč končí v zámezí.

81
    Hoesen se provinil útočným faulem a k míči se dostávají domácí.

82
    van Nieff poslal hodně špatnou přihrávku na de Leeuwa a míč končí v zámezí.

83
    Bacuna se dostal s míčem po pravé straně až do vápna, poté hledal na zadní tyči de Leeuwa, před tím ale zasáhl míč jeden z obránců a málem si vstřelil vlastní gól.

85
    Právě se rozběhlo posledních 5 minut zápasu.

86
    Rusnák vyslal jedovatou střelu z hranice vápna, Telgenkamp však předvedl skvělý zákrok proti této střele.

87
    Domácí budou zahrávat rohový kop a příliš s ním nepospíchají.

88
    Hosté znovu vyrovnávají! Mahi se dostal skvěle s míčem po levé straně až do vápna, poté na hranici brankové čáry přihrál zpět do vápna k úplně osamocenému TJARONNOVI CHERYMU a ten zavěsil doprostřed brány pod břevno.
    Tjaronn CHERY - 2:2

89
    První žlutou zápasu vyfasoval domácí hráč Bruns.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty!

90+3
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

90+4
    Mahi hledal z levé strany centrem ve vápně Hoesena, ten se však k hlavičce nedokázal dostat.

90+5
    Rozhodčí každou chvíli ukončí dnešní zápas.

90+5
    Domácí budou ještě střídat. Hřiště opouští Darri a místo něj nastupuje Navrátil.

90+6

Dnešní zápas nakonec končí zcela zaslouženě remízou 2:2. Zápas byl velmi vyrovnaný, domácí se dostali do vedení ve 38. minutě, když se trefil Darri, poté ve druhém poločase, v 66. minutě vyrovnal de Leeuw. Domácí se opět dostali do vedení v 76. minutě po gólu Weghorsta. Hosté to ale nevzdali a v 88. minutě vstřelil vyrovnávací gól Chery. Oba týmy si tak odváží z dnešního zápasu jeden bod.

Střely celkem : 7 – 7
    Střely na branku : 3 – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a někdy příště opět na shledanou. (20:26:52)