Finsko – Rusko 3:5 (kon.) | Česko – Švédsko 3:2 (2:1 po s.n.)
Čtvrtek 05.02.2015, 16:00 • Buly Aréna Kravaře • Turnaj pěti (U18)

Od nás je to pro dnešní večer vše. Přejeme vám hezký zbytek dne a těšíme se opět u hokeje napočtenou. (18:10:42)

Nejlepší hráči utkání:
    Olli Juolevi (FIN)
    Dmitri Sokolov (RUS)

Ceny předal oběma hráčům někdejší trenér české reprezentace Alois Hadamczik.

Ano, je to tak. Rusové si již výsledek zápasu pohlídali a vítězí 5:3. Po celý zápas byli aktivnějším týmem a vyhráli nejspíše zaslouženě.

60:00

59:45
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Vítězství Ruska pečetí gólem do prázdné brány VLADIMIR BARABANOV. Bez asistence.

59:20
    Ihned po buly trefil Guryanov tyčku finské svatyně!

59:13
    Finsko nyní zahrálo dokonce na zakázané uvolnění. Zdá se, že Rusko už si výsledek nejspíše pohlídá.

58:54
    Finové hrají bez brankáře!

58:28
    Oddechový čas pro Finsko.

58:28
    Finsko se stále nemůže usadit v pásmu a čas se jim krátí.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Finové si stále nemohou vytvořit onen potřebný závěrečný tlak.

57:28
    Kaprizov nahazoval na branku, gólman Vehviläinen přerušuje.

56:58
    Rusové jsou už v plném počtu. Finům se naopak krátí čas...

56:30
    Finové se sice drží v pásmu, jenže mají problémy s tím, aby vystřelili.

55:41
    Rusko je již ve čtyřech hráčích.

55:22
    Rusko však zatím skvěle brání. Nyní dokázal vyhodit Vorobyov.

54:58
    Další vyloučení. Za hákování si na dvě minuty odpočine Zhukenov (RUS). Finsko má tedy možnost dvojnásobné početní výhody!

54:21
    Další brejk Ruska. Guryanov ujel, jenže Nattinen ho ještě zastihl a puk mu vypíchl.

53:41
    Za držení dostává dvě minuty Volkov (RUS). Dokáže Finsko vyrovnat?

53:30
    Do samostatného úniku se dostal Yurtaykin, kterého však gólman vychytal!

53:06
    Finové se snaží vyrovnat, ale Rusové skvěle brání střední pásmo.

52:03
    Kaprizov ze slibné pozice míjí branku!

51:40
    Po odpískaném ofsajdu se finská střídačka hodně zlobí. Každopádně nic to na verdiktu sudích nezměnilo.

51:34
    Do slibné příležitosti se dostal Guryanov, jenže Vainio jej obral o puk.

50:31
    Finové po vstřelené brance ožili a snaží se o vyrovnání.

49:58
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové nejspíš ještě zdramatizují toto utkání. Po pěkné přihrávce se z úhlu do odkryté branky trefil JULIUS NÄTTINEN. Asistence: Jonne Tammela, Sami Tavernier.

49:36
    Kvartalnov byl v obrovské šanci, jenže trestuhodně minul finskou branku!

49:07
    Finové jsou v plném počtu. Rusko si nevytvořilo žádnou gólovou šanci. Nutno ale dodat, že vede o dva góly a nemá to vyloženě zapotřebí.

47:07
    Další vyloučení. Finů bylo na ledě příliš mnoho. Trest odpyká Topi Piipponen (FIN).

45:02
    Rusové jsou v plném počtu.

44:12
    Finové to udělali pěkně. Zpoza branky jeden hráč střílel a následně se strhla u svatyně Ruska ještě menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.

43:02
    Vyloučen byl Danil Yurtaykin (RUS) na dvě minuty za sekání.

41:50
    A nyní znovu! Rusové si najeli až k Vehviläinenovi, který musí opět přerušovat.

41:30
    Finský brankář musel vytasit perfektní semafor proti jedné ze střel Rusů.

40:31
    Juolevi trefil gólmana.

40:20
    Na začátku posledního dějství jsou prozatím na puku více Finové.

40:01

Druhá perioda nabídla hned pět gólů. Finsku se podařilo snížit už na rozdíl jedné branky, jenže Rusové si vzali dvougólové vedení zpět zásluhou Guryanova.

Další třetina začne přibližně v 17:33.

40:00

38:36
    Aktivní Aho to znovu zkusil, jenže mířil mimo.

38:12
    Po vstřeleném gólu jsou Rusové velmi aktivní.

36:56
    Do samostatného úniku se dostal DENIS GURYANOV, který překonává již počtvrté v tomto zápase Vehviläinena. Asistence: Egor Rykov.

35:40
    Tavernier jen těsně míjí branku Ruska.

35:10
    Tavernier a Vorobyov jsou již na ledě.

34:54
    Dvě minuty za držení dostává Zhukenov (RUS).

34:30
    Aho našel před brankou Puljujärviho, který však minul svatyni Ruska.

33:10
    Hra se přiostřuje. Menší tresty jsou na obou stranách. Za hrubost dostal dvě minuty Tavernier (FIN) a Vorobyov (RUS).

32:46
    Po odrazu od mantinelu se k puku dostal ERIK EMBRICH, který jej usměrnil až za gólmana. Finové tak rázem snižují na rozdíl jediného gólu. Asistence: Juuso Välimäki.

31:59
    Niemelä hledal před brankou opět Juliuse Mattilu, jenže přihrávka byla zblokována.

30:19
    Bannikov pálil od modré. Střela šla ale mimo.

29:19
    Hraje se pohledný hokej. Góly přispěly k oživení hry.

28:03
    Jenže Finové rychle odpovídají! Niemela byl faulován, přesto přihrál JULIUSU MATTILOVI, který povedenou střelou překonává poprvé v zápase Krasotkina. Asistence: Joonas Niemelä.

27:47
    DMITRI SOKOLOV se na kruzích po přihrávce Sergachyova uvolnil a nádhernou střelou dáva další gól ruského týmu. Asistence: Mikhail Sergachyov.

27:01
    Na druhé straně pálil mimo Tavernier.

26:08
    Nedáš, dostaneš! Finové měli sice několik dobrých šancí, jenže Rusko se záhy prosadilo. Ve skrumáži před brankou se jako první zorientoval NIKOLAI CHEBYKIN, jenž posílá svůj tým do dvougólového vedení. Bez asistence.

25:50
    Finové jsou v posledních chvílích aktivnější a přitvrdili i hru.

24:50
    Dvě nebezpečné střely vyprodukoval Tammela, jenže Krasotkin drží stále čisté konto.

24:00
    Zhukenov je již také na ledové ploše. Hraje se tedy pět na pět.

23:20
    Finsko v plném počtu.

22:51
    Rusko sice dostalo puk do brány, jenže konstrukce byla posunutá, a tak tento gól nemůže být uznán.

22:40
    Dva finští hráči jeli sami na bránu, ale Aho nedokázal puk usměrnit za Krasotkina.

22:00
    Ale vylučovat se bude i na druhé straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Zhukenov (RUS).

21:20
    Za vražení na hrazení stráví dvě minuty na trestné lavici opět Vainio (FIN). Finsko dnes trápí velká nedisciplinovanost.

20:31
    Finové hrají v plném počtu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

V Kravařích skončila první třetina, která nabídla víceméně vyrovnaný hokej a spoustu přesilových her. Úvodní gól zápasu vstřelil po krásné přihrávce Dmitri Sokolov.

20:00

19:20
    Voronkov se dostal do příležitosti, ale příhrávka mířená na něj byla zblokována.

18:46
    Yakovenko střílel od modré čáry přímo do lapačky.

18:31
    Finsko se musí znovu bránit. Vainio (FIN) si odpyká dvouminutový trest za vysokou hůl.

18:13
    Nyní se oba celky pohybují převážně ve středním pásmu.

17:33
    Finové jsou v plném počtu.

16:21
    Finové již několikrát vyhodili. Ani tato přesilovka zatím nevypadá příliš pohledně.

15:33
    Další vyloučení. Aho (FIN) dostává dvě minuty za hákování.

14:59
    Rusové jsou sice aktivnějším celkem, jenže si nedokáží vypracovat gólové šance.

14:30
    Zakázané uvolnění Finska.

14:04
    Kvartalnov se snažil procpat puk do branky, jenže Vehviläinen byl pozorný.

14:01
    Finové v plném počtu. Ani tato početní výhoda nebyla využita.

12:50
    Finsko se zatím bez obtíží brání. Rusko se tak nemůže usadit v útočném pásmu.

12:01
    První přesilovku si zahraje Rusko. Vainio (RUS) jde na trestnou lavici za držení hole.

10:59
    Rusové se dostali do přečíslení tři na dva. Kvartalnov ale nakonec trefil jen Vehviläinena.

10:10
    Obrovská šance Tammely, jenže Krasotkin se prezentoval výtečným zákrokem!

09:59
    Rusko v plném počtu.

09:46
    Ruotsalainen vystřelil až teď. Trefil však pouze gólmana.

08:52
    Finové se stále nemohou usadit před Krasotkinem. Rusko tak dvakrát za sebou vyhazuje.

07:59
    Leskinen se dostal do dobré šance, byl ale faulován. Yakovenko (RUS) dostává dvouminutový trest za sekání.

07:23
    DMITRI SOKOLOV dostal perfektní přihrávku před bránu a z bezprostřední blízkosti neměl problém překonat Vehviläinena. Asistence: Kirill Kaprizov.

07:00
    Zakázané uvolnění Ruska.

06:20
    Po skončení početní výhody jsou Finové o něco aktivnější a Rusové se mají co ohánět.

05:50
    Rusové v plném počtu. Finsko se nedokázalo usadit v útočném pásmu.

04:10
    Vainiova střela od modré šla mimo branku.

03:50
    Je tady první přesilová hra! Barabanov (RUS) dostal dvě minuty za podražení.

03:22
    Hra je plná nepřesností. Oba týmy se pohybují převážně ve středním pásmu a ani jeden z celků se nedostává do výraznějších šancí.

02:12
    Finové jsou v pásmu Ruska, ale všechny střely tým v červených barvách blokuje.

01:30
    Kaprizov zkusil uspět v útočném pásmu, jenže Vehviläinen se nenecha překvapit.

00:31
    Finové jsou pod tlakem. Rusové jsou zatím aktivnější.

00:01

Všichni aktéři duelu jsou již na ledě, utkání tak může po přehrání státní hymny obou národů začít.

Dobrý den. Dnes je na programu druhý hrací den mezinárodního turnaje pěti reprezentačních výběrů do osmnácti let. V prvním čtvrtečním utkání se v kravařské Buly aréně představí výběry Finska a Ruska.

Rusko je jediným celkem, který dosud do turnaje nezasáhl, a v tomto střetnutí bude platit za favorita. To Finové již mají za sebou včerejší duel proti České republice. Zajímavé měření sil vyznělo lépe pro domácí tým, který zvítězil k radosti zaplněné haly díky výborné třetí periodě 6:4.

Ve druhém včerejším utkání zdolaly Spojené státy po samostatných nájezdech Švédsko, a sice 5:4.

Většina zápasů tohoto turnaje se odehraje právě v Kravařích, avšak dvě klání budou k vidění také v Porubě. A právě v hale účastníka třetí nejvyšší české soutěže se dnes v rámci druhého utkání představí Češi, kteří tentokrát změří síly se Švédskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pavel Heider

Branky a nahrávky: 29. Mattila (Niemelä), 33. Embrich (Välimäki), 50. Nättinen (Tammela, Tavernier) – 8. Sokolov (Kaprizov), 27. Chebykin, 28. Sokolov (Sergachyov), 37. Guryanov (Rykov), 60. Barabanov

Finsko: Vehviläinen (Vikstén) – Rautanen, Niemeläinen, Jesper Mattila, Leskinen, Välimäki, Juolevi, Vainio – Juhola, Aho, Björkvist, Niemelä, Ruotsalainen, Tammela, Tavernier, Puljujärvi, Selänne, Nättinen, Embrich, Julius Mattila, Piipponen
    Rusko: Krasotkin (Samsonov) – Rykov, Kozyrev, Sergachyov, Bannikov, Yakovenko, Voronkov, Volkov, Sidorov-Guryanov, Vorobyov, Barabanov, Sokolov, Zhukenov, Kaprizov, Ivanyuzhenkov, Kvartalnov, Yemets, Chebykin, Belyaev, Yurtaykin

Rozhodčí: Čech, Hradil – Lederer, Skopal