Česko – Rusko 8:1 (kon.) | Itálie – Slovensko 2:11 (kon.)
Česko
8:1 (4:1, 3:0, 1:0)
Rusko
Sobota 07.02.2015, 15:00 • MSH Nitra • Kvalifikace na MS žen

Skončil nám zápas mezi Českem a Ruskem. Češky si průběh zápasu pohlídaly. Rusky po celý zápas nepustily do vážnějších příležitosti a po zásluze si připisují další vítězství. Pro dnešek je to ode mě vše. Zítra se budu těšit u posledního zápasu na počtenou. (16:54:23)

60:00

59:40
    V zápase se nám už nic zřejmě nestane. Češky si tak připíšou čtvrtou výhru na kvalifikaci.

59:01
    Máme tady poslední minutu.

57:30
    Další parádní zákrok Ranochové v bráně. S. Viktorova to zkusila z první, ale vítkovická brankářka se dokázala včas přesunout.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

56:30
    Ani tentokráte nebyla Shvakova úspěšná. Ratajová si opět u své tyče počínala bezchybně.

55:27
    Ranochová teď podržela český tým. Na dvakrát ji nepřekonala Shvakova.

54:40
    Enenkelová teď vypálila z první. Střílí ale hodně nepřesně.

53:54
    Nebezpečná střela Leierové byla zblokovaná mimo bránu.

53:20
    Poláková si teď pomohla nadzvedáváním florbalky soupeře. Češky tak přišly o míček.

52:10
    Salakhova střílí už z těžkého úhlu nepřesně.

51:00
    Koníčková z poloviny hřiště trefuje pouze ruské hráčky před bránou.

50:01
    Zápas se nám dostal do své poslední desetiminutovky.

49:40
    Rusky se teď snažily dostat k naší bráně. Míček ale poslaly nepřesně za mantinel. Češky tak budou u míčku a budou moct vymyslet další šanci.

48:30
    Z této šance ovšem nic nezískaly. Oba týmy teď odešly střídat.

47:55
    Rusky teď po delší době budou rozehrávat standardní situaci z naší poloviny.
    Denisa RATAJOVÁ - 8:1

46:36
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tahle taktika se povedla DENISE RATAJOVÉ, která střelou z první překonává Veselovou v bráně Ruska. Asistence: Veronika Enenkelová.

45:50
    Obraz hry je pořád stejný, Češky kombinují a snaží se rychlými přihrávkami dostat ke střele.

44:20
    Rusky teď dokázaly získat míček. Čapková ho ale dobrým napadáním získala zpět. Rusky se tak s ním nedostaly ani z vlastní poloviny.

43:10
    Hráčky nám teď vystřídaly na obou stranách. Češky jsou stále u míčku.

42:20
    Když už Rusky dokáží získat míček tak jenom vyhazují.

41:30
    Češky teď předvedly několik šancí, ale žádná z nich nedokázala ohrozit branku soupeře.

40:40
    Třetí třetina nám pokračuje v podobném tempu jako ty přecházející. Češky začaly okamžitě kombinovat na polovině soupeře.

40:01
    I třetí buly vyhrály české hráčky.

40:01

Skončila nám druhá třetina, ve které české hráčky přidaly tři branky a navýšily tak svoje vedení už na šest branek. Ve druhé třetině nepustily svého soupeře k vážnější šanci a hlídají si tak průběh zápasu.

40:00
    Adéla BOČANOVÁ - 7:1

39:51
    Češky přidávají v zápase sedmou branku. Billá nahodila ze středu hrací plochy před bránu, kde stála ADÉLA BOČANOVÁ, která dokázala míček dostat za záda Veselové. Asistence: Denisa Billá.

39:30
    Viktorovová se dokázala u mantinelu uvolnit. Dostala se s míčkem až před bránu, kde ovšem Ranochovou překonat nedokázala.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Theimerová udělala chybu v rozehrávce. Naštěstí ale dokázala ještě svou chybu napravit a nepustit tak Rusky do rychlého brejku.

37:30
    Češky teď opět uzavřely Rusky na jejich polovině.

37:05
    Vojáčková zkoušela přihrát před bránu. Trefila ale pouze ruské hráčky, které ovšem hned vzápětí o míček přišly.

36:30
    Zkusily si přihrát si dopředu, kde o míček přišly.

36:20
    Rusky teď rozehrávají od vlastní brány.

35:52
    Nakonec ale o míček přišly kvůli nepřesné střele.

35:30
    Češky to zkusily postupným útokem.

35:22
    Rusky si teď počínaly nedovoleně. Češky budou zahrávat volný úder z těsné blízkosti středové čáry.

34:30
    Až teď se jim to podařilo, ale zatím se s ním nedokážou dostat z vlastní poloviny.

33:30
    Vůbec nedokážou české hráčky obrat o míček.

32:50
    Ruskám se teď vůbec nedaří.

31:45
    Češky ale i tak jsou na polovině soupeře.

31:18
    Rusky jsou kompletní.

31:08
    Posledních deset sekund přesilové hry...

30:59
    I druhá minuta má podobný průběh. Opět bez vážnější střely na bránu.

30:18
    Češky se teď celou první minutu přesilové hry drží na polovině soupeře. Zatím ovšem bez vážnějšího ohrožení soupeřovi branky.

29:20
    Češky rozehrály velmi rychle. Mlejnková to zkusila z první střílí ale těsně vedle.

29:18
    Češky si v zápase zahrají první přesilovou hru. Vyloučena Kseina Makarova na dvě minuty za sekání.

29:02
    Urbánková před velkým brankovištěm střílí nepřesně.

28:30
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, bez vážnějších šancí na obou stranách. K vidění je plno nepřesností.

27:50
    Češky teď drží míček na polovině soupeře, zatím bez vážnější šance.

27:10
    Veselová teď podržela svůj po povedené rychlé akci našich hráček.

25:30
    Nyní je v utkání k vidění plno nepřesností na obou stranách.

24:20
    Rychlý protiútok Rusek, z kterého ovšem naše soupeřky nic nevytěžily.
    Hana POLÁKOVÁ - 6:1

22:29
    Šestou branku českého týmu přidává přesnou střelou HANA POLÁKOVÁ. Bez asistence.

21:20
    České hráčky se s míčkem opět nacházejí na polovině Ruska a začínají kombinovat.
    Michaela MLEJNKOVÁ - 5:1

20:38
    České hráčky hned v úvodu druhé třetiny přidávají pátou brankou. Urbánková si narazila s Janou Vojáčkovou, která míček okamžitě vrátila před bránu, kde stála MICHAELA MLEJNKOVÁ a před ní prázdná brána. Pro libereckou hráčku to tak byla snadná pozice. Veselová v bráně Ruska se totiž nestačila včas přesunout. Asistence: Jana Vojáčková.

20:01
    I v druhé třetině byly úspěšnější české hráčky na úvodním buly.

20:01

Přestávka je u konce. Zápas nám bude pokračovat za okamžik druhou třetinou.

Skončila nám první třetina, ve které české hráčky v zápase vedou 4:1. Češky mají zápas pod kontrolou, i když opět stejně jako ve včerejším zápase udělaly několik chyb v rozehrávce. Druhá třetina začne přibližně v 15:37.

20:00

19:30
    Rychlá povedená akce českého týmu na jeden dotek. Před bránou se ovšem míček k Bachmaierové nedostal.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:50
    Ratajová střílí nad.

18:20
    Sládečková trefuje před bránou pouze Hubáčkovou.

17:50
    Češky se opět dostaly s míčkem na polovinu Ruska, kde se snaží kombinačně o vytvoření střelecké příležitosti.

17:00
    Obrovská chyba v rozehrávce českého týmu. Kitaeva z rychlého protiútoku nedokázala ale dostat míček do brány.

16:20
    Nakonec se ke střele odhodlala Ratajová. Střílela ovšem nad bránu.

15:50
    Češky teď opět drží míček na polovině soupeře a snaží se s ním něco vymyslet.

15:10
    Obrovský závar před bránou ruského týmu. Míček si ovšem cestu mezi tři tyče nenašel.

14:05
    Češky teď opět drží míček na polovině soupeře a snaží se dostat na dostřel ruské brány.
    Tereza URBÁNKOVÁ - 4:1

13:28
    Češky přidávají čtvrtou branku. TEREZA URBÁNKOVÁ využila toho že stále nikým nekryta před velkým brankovištěm, kde si počkala na odražený míček. Přesnou střelou z první k tyči nedala Veselové šanci. Bez asistence.
    Hana LACKOVÁ - 3:1

12:44
    Češky opět v zápase utíkají Ruskám na rozdíl dvou branek. Prosadit se dokázala střelou ze střední vzdálenosti HANA LACKOVÁ. Asistence: Eliška Křížová.

11:30
    Nepřesná střela českých hráček.

10:55
    Češky teď drží míček a snaží se prosadit.
    Anastasiia SALAKHOVA - 2:1

10:33
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusky v polovině první třetiny snižují. ANASTASIIA SALAKHOVA nachytala Horňákovou, protože jen takovým nahozením dokázala dostat míček za její záda. Bez asistence.

10:03
    Už dobrou minutu se jim daří držet míček a snaží se vymyslet nějakou tu příležitost. Zatím bez úspěchu.

09:20
    Češky teď uzavřely Slovenky na jejich polovině.

08:40
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště. Bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

07:50
    Mlejnková teď z hranice velkého brankoviště trefuje pouze brankářku Ruska.

06:50
    Nyní je v utkání vidět plno nepřesností v rozehrávce na obou stranách.

06:10
    Češky teď zakládají další akci z vlastní poloviny kombinační hrou.

05:36
    České lavičce se ale nelíbí hra českého týmů. Proto si už v šesté minutě berou time-out!
    Hana LACKOVÁ - 2:0

05:36
    Češky hned vzápětí přidávají druhou branku. Díky důrazu před bránou se teď prosadit dokázala HANA LACKOVÁ. Asistence: Eliška Křížová.
    Hana SLÁDEČKOVÁ - 1:0

05:08
    Češky jdou v zápase do vedení. Po rychlé akci se před bránou dostala k zakončení HANA SLÁDEČKOVÁ, která tak otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Iveta Hyršlová

04:30
    Nepřesná rozehrávka českého týmu. Míček končí v zázemí za mantinelem.

03:58
    Rodinaová teď měla dvě zajímavé příležitosti. Napoprvé netrefila míček, na podruhé střílela těsně vedle levé tyčky Horňákové.

03:20
    Kvůli nepřesné přihrávce jsme ovšem o míček přišly.

03:08
    Rusky si teď pomohly útočným faulem. Češky tak budou zahrávat volný úder od středové čáry.

02:53
    Češky tak můžou jít s míčkem dopředu.

02:42
    Rusky teď rozehrávaly volný úder na naší polovině. Nic z něho ale nevytěžily.

02:30
    Nakonec jsme o míček přišly kvůli nepřesné rozehrávce.

02:10
    Nakonec zvolila přihrávku Ratajové na půl hřiště.

01:58
    Sládečková se teď dostala s míčkem za bránu soupeře a vymýšlí co s ním.

01:20
    Trusevichova se teď snažila probojovat s míčkem dopředu. České hráčky ji o míček dokázaly obrat.

01:00
    Češky si za bránou počínaly nedovoleně. O míček tak přišly.

00:40
    Oba týmy teď vystřídaly, na hřiště se dostaly druhé pětky obou týmů.

00:20
    Češky se okamžitě dostaly s míčkem na polovinu soupeře.

00:01
    Urbánková úspěšnější na úvodním buly.

00:01

Formality máme za sebou, můžeme začít.

Státní hymny nám dozněly. Nyní je na řadě představení úvodních pětek obou týmů.

Česko: Horňáková (Ranochová) – Koníčková, Leierová – Vojáčková, Mlejnková, Urbánková; Ratajová, Billá – Hyršlová, Hubáčková, Sládečková; Čapková, Bachmaierová – Lacková, Poláková, Křížová; Theimerová – Enenkelová, Bočanová

Rusko: Veselova (Obikhodova) – Y. Viktorova, I. Veselkova – Rodinova, S. Viktorova, Bulbashova; Trusevichova, Zhidkova – Pelevinova, E. Veselkova, Kietava; Makarova, Shohrinaova – Prosvetova, Chernova, Salakhova; Shinyaginaová – Shvakova, Kolodiazhnaiaová

6. Velká Británie 1:51 0 bodů

Na MS se kvalifikují první tři týmy z každé evropské kvalifikace a dva nejlepší z třech kvalifikačních skupin. V šestičlenných skupinách se navíc škrtají výsledky proti nejhoršímu týmu.

Češky si v úvodním zápase s Velkou Británii s chutí zastřílely, čemuž odpovídá i výsledek 20:0. Česká ženská reprezentace nedala Velké Británii žádnou šanci a připisuje si v kvalifikaci první vítězství.
    V tom druhé je čekaly Italky. Průběh zápasu byl hodně podobný tomu prvnímu. Češky si v zápase s chutí zastřílely a vyhrály divokým výsledek 19:2.
    Ve třetím utkání naše reprezentantky sehrály vyrovnaný duel se Slovenskem. V utkání jsme dvakrát prohrávaly. Nakonec ovšem i přes početné chyby v obraně naše děvčata zápas zvládla a dotáhla do vítězného konce. Federální derby jsme vyhrály 3:2.

Program české reprezentace:
    04.02.2015, 16:00 Česko – V. Británie 20:0
    05.02.2015, 13:00 Itálie - Česko 2:19
    06.02.2015, 19:00 Slovensko – Česko 2:3
    07.02.2015, 15:00 Česko – Rusko
    08.02.2015, 13:00 Norsko – Česko

Jak už od nás víte, tak z celé kvalifikace vám přineseme v kompletní online reportáži všechny zápasy české a slovenské reprezentace. Českou části vás provede přímo z místa dění Michal Chadim.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes je na programu ve slovenské Nitře čtvrtý den kvalifikace na MS žen 2015 ve Finsku. Účastníci této části kvalifikace u naších sousedů jsou florbalistky Velké Británie, Itálie, Slovenska, Ruska, Norska a České republiky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

MCh

Branky a nahrávky: 6. Sládečková (Hyršlová), 6. Lacková (Křízová), 13. Lacková (Křízová), 14. Urbánková, 21. Mlejnková (Vojáčková), 23. Poláková, 40. Bočanová (Billá), 47. Ratajová (Enenkelová.) – 11. Salakhova

Česko: Horňáková (30.Ranochová) – Koníčková, Leierová – Vojáčková, Mlejnková, Urbánková; Ratajová, Billá – Hyršlová, Hubáčková, Sládečková; Čapková, Bachmaierová – Lacková, Poláková, Křížová; Theimerová – Enenkelová, Bočanová

Rozhodčí: Ales Zorman, Andraz Zupancic