Spišská N. Ves – Prešov 6:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 5:4 (po pr.) | Bardejov – Senica 6:1 (kon.)
Detva – Trnava 6:1 (kon.)
HK Detva
6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
HK Gladiators Trnava
sk Sobota 07.02.2015, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga play-off (SR)

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva):" Každé stretnutie play – off je iné. Včera to bol iný a dnes iný. Našťastie sa nám dnes podarilo streliť prvý gól. Dnes rozhodla druhá tretina a náš dôraz. Naši Američania dnes ukázali svoju kvalitu. Celé mužstvo podarilo skvelý výkon na čele s brankárom Volentierom, ktorý predviedol svoje kvality. Musíme sa pripraviť na trnavské prostredie, kde chcem zvládnuť hneď prvé stretnutie. Potešili sme našich divákov výsledok 6:1 je krásny a musíme sa poučiť z posledných 10. min. stretnutia, kedy sme sa nechali zbytočne vylučovať. Verím, že sa v tejto fáze zápasu hráči vyventilovali svoju psychiku.

Matej Ševčík (tréner HK Gladiators Trnava): " Súper si o 10. min. vytvoril tlak. Využil naše chyby. To, že bol jasne lepší musíme uznať. Tažko sa hrá, keď rozhodca porobil nejaké chyby. Ťažko sa hrá aj píska v štvrtej cenovej skupine ako sme dneska boli, ktorá nesvedčí play – off. Toto vôbec nepomáha súťaži. Ja verím, že p. rozhodca Valach raz bude dobrým rozhodcom, ale musí ešte na sebe pracovať. Tieto zápasy play – off sú pre neho veľmi dobrými skúsenosťami. Problematika s rozhodcami je vážna, ale nechcem sa na to vyhovárať. Doma chceme prekvapiť a zdramatizovať sériu. Moje mužstvo je poloamatérske. Hráme za hokejky a obed." (21:57:41)

Je tu záver druhého stretnutia štvrťfinále play-off medzi Detvou a Trnavou. Po včerajšej výhre Trnavy 4:1 dnes jasne dominovala Detva hlavne vďake skvelej druhej tretine vyhral 6:1.

60:00

59:39
    O ďalší gól sa ešte v závere pokúšal aj Rastislav Gašpar, ale Petrovič je úspešný.

59:07
    Detva dala gól!

Na začiatku poslednej minúty využil prihrávku spoza brány JURAJ PETRO a strelu švihom prekonal Petroviča.
    Asistencie: Branislav Srnka, Lukáš Říha.

58:50
    Postavenie mimo hry Trnavy.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:57
    Domáci si v rozohrávke nerozumeli a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

57:41
    Viktor Volentier v poslednej časti hry si zachytá do sýta.

57:22
    Domáci sú v plnom počte.

56:29
    Domáci hrajú v štvorici.

55:22
    Domáci sa dopustili ďalšieho zbytočného faulu, ktorý robí Slavomír Buda hákovaním.

54:47
    Oddychový čas tréner Dušana Kapustu.

54:47
    Trnava dala gól!

Trnave sa podarilo využiť presilovku 5 na 3. Keď puk za Volentiera dopravil Tomáš Hluch.
    Asistencie: Martin Vajlent, Peter Barinka.

54:29
    Na domáce trestnej lavici sedí už päť hráčov. Za sekanie dve minúty pre Juraja Petra.

54:19
    Po prihrávke rukou Trnavy je hra presťahovaná do stredného pásma.

53:13
    Hostia v plnom počte hrajú presilovku 5 na 3.

53:13
    Jakub Predajniansky (DTV) – 2. min. úderi plus 10. min.osobný trest.

52:37
    Detva v plnom počte dlho nehrala.
    Dve minúty dostávajú domáci Daniel Gachulinec za hákovanie a Jozef Sládok sekanie.