Nashville – NY Rangers 3:2 (kon.) | Tampa – Los Angeles 2:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 2:1 (kon.)
Buffalo – Dallas 3:2 (kon.) | Toronto – Edmonton 5:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 1:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 6:2 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:0 (kon.) | Arizona – Detroit 1:3 (kon.)
Vancouver – Pittsburgh 5:0 (kon.) | San Jose – Carolina 4:5 (kon.) | St. Louis – Chicago 2:4 (kon.)
Washington – Philadelphia 1:3 (kon.) | Florida – Nashville 2:3 (2:3 po s.n.) | Buffalo – NY Islanders 2:3 (kon.)
Tampa – Anaheim 5:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.)
Buffalo Sabres
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
New York Islanders
Neděle 08.02.2015, 23:00 • First Niagara Center, Buffalo (kapacita 19070 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (01:40:07)

Československá stopa v dnešním zápase:

Michal NEUVIRTH (BUF) – 28 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 90,3%

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:09
    Jaroslav HALÁK (NYI) – 8 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 80,0%

Největší čas na ledě: Zadorov 21:30 – Hamonic 23:26

Branky a nahrávky: 33. Foligno (Zadorov, Flynn), 35. Stafford (Foligno) – 17. McDonald (Cizikas), 31. Lee (Hamonic, Tavares), 32. Grabovskij (Hamonic, Nielsen). Diváci: 18900. Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Cherrey, Kovachik.

Islanders potvrdili v dnešním zápase roli jasného favorita, vítězství newyorského celku se ale nerodilo úplně zlehka, ačkoliv si Buffalo v dnešním zápase připsalo pouhých 10 střeleckých pokusů na branku Jaroslava Haláka.

Skóre zápasu otevřel v 17. minutě svou první trefou v letošní sezóně Colin McDonald, který využil parádní práce Cizikase, jednoho z nejlepších hráčů utkání. Krátce po polovině základní hrací doby pak přesilovou hru využil Anders Lee.

Právě po polovině základní hrací doby se roztrhl s góly pytel, minutu po trefě Leeho zvyšoval již na 3:0 Michajl Grabovskij. Buffalu se ale nakonec podařilo zdramatizovat utkání, když se nejdříve důrazem prosadil Marcus Foligno.

Na rozdíl jedné branky pak ve 35. minutě snížil Drew Stafford. Ostrovanům se už ale v následných minutách druhé třetiny a především ve třetí periodě podařilo těsné vítězství uhájit. Islanders tak zapisují další dva body do tabulky Východní konference.

60:00

59:42
    Domácí hráči se ale opět nemohou usadit v útočném pásmu, Tavares osvobozuje svůj tým vyhozením do středního pásma.

59:09
    Neuvirth míří na střídačku, Buffalo to zkusí v šesti hráčích v poli!

58:43
    Harry Zolnierczyk se dostal do úniku, jeho bekhendová střela ale za Neuvirthova záda neprošla.

58:17
    Nyní se už Buffalo dokázalo udržet v útočném pásmu, nahození Myerse ale nebylo přesné.

57:47
    Sabres se ale vůbec nedokáží udržet s pukem v útočném pásmu. Nelze se tak ani divit, že mají na svém kontě pouhých 10 střel!

57:20
    Ristolainen nyní drží puk za vlastní brankou, mnoho času už domácím na vyrovnání nezbývá.

56:53
    Buffalo by ale potřebovalo být v těchto vteřinách na puku, Brian Strait ale opět posílá kotouč k Neuvirthově brance.

56:26
    Gorges výborně načasovaným lehnutím zablokoval přihrávku Martina na volného McDonalda před brankou.

56:05
    Myers dobře zachytil vyhození hostů na modré čáře, jeho následná bekhendová střela ale nebyla dobrá.

55:48
    Neuvirth vyráží další střelu Franse Nielsena do ochranné sítě, následuje reklamní přestávka.

55:26
    Brock Nelson se dostal k zajímavé střele z pravé strany, Neuvirth ale zasahovat nemusel, rána mířila mimo tři tyče.

54:50
    Opět se jen minimálně přerušuje, což naprosto vyhovuje Ostrovanům.

54:13
    Icing domácích se nepíská, Johnny Boychuk za vlastní brankou čeká na dostřídání svých spoluhráčů, aby mohl rozjet další útok.

53:40
    Bailey se snažil hledat své spoluhráče před brankou, přihrávku ale zastavil Josh Gorges.

53:06
    Myers sráží střelu Johna Tavarese vysoko do ochranné sítě, vhazovat se bude před Neuvirthovou brankou.

52:30
    Mitchell se dostal ke střele ihned po vhazování, Halákovu branku o kousek minul.

51:57
    Patrick Kaleta nyní rozproudil trochu vášně na tribunách svým tvrdým hitem na Nelsona.

51:23
    Boychuk nahodil puk do útočného pásma pro své spoluhráče, Martin ale neodhadl příliš dobře odraz kotouč od mantinelu, a tak puk získávají domácí hráči.

50:52
    Ristolainen nabídl puk pouze na modrou čáru pro McDonalda, hosté se ale s pukem nikam nedostali.

50:18
    Třetí část hry se přehoupla již do své druhé poloviny, Zemgus Girgensons se po pravé straně individuálně až k zakončení neprodral.

49:44
    Domácí to s vyrovnáním berou vážně, o čemž svědčí také jejich nasazení ve třetí třetině.

49:09
    Michal Neuvirth nyní raději pokryl kotouč pod svou lapačkou, po reklamní přestávce se tak bude vhazovat opět před jeho brankou.

48:53
    Strome nahazuje puk do útočného pásma, hosté už se ve třetí třetině tolik neženou dopředu, spíše si chrání svůj jednobrankový náskok.

48:17
    Višňovský už nedokázal udržet útočné pásmo pro svůj tým, Neuvirth pak likviduje ránu Hickeyho ze středního pásma.

47:56
    Zakázané uvolnění Buffala, hra se tak stěhuje opět před branku Michala Neuvirtha.

47:35
    Hamonicovo nahození od modré čáry pouze orazítkovalo mantinel za Neuvirthovou brankou.

47:04
    Strait se vrací z trestné lavice, Islanders hrají v plném počtu.

46:42
    Myers ještě nahazuje puk do útočného pásma, početní výhoda Sabres se už ale krátí.

46:10
    Šavlím se v přesilové hře zatím vůbec nedaří, domácí hráči se nemohou ani pořádně usadit v útočném pásmu.

45:37
    Nelson s Kuljominem odvedli v oslabení výbornou práci, ruský forvard vyvezl kotouč do bezpečí a oba mohou jít vystřídat.

45:04
    Další přesilová hra pro Sabres, za krosček je totiž vyloučen Brian Strait.

44:55
    Halák zastavuje střelu Mitchella, domácí ale pokračují v útočném snažení.

44:33
    Tyler Ennis pouze nahodil puk do útočného pásma a stejně jako jeho kolegové z lajny míří střídat.

43:54
    Johnny Boychuk se z pozice obránce dostal až ke střele, se kterou ale Neuvirth neměl problém.

43:11
    Přesně v době, kdy se vyloučený Myers vracel z trestné lavice na led, vypálil Travis Hamonic, Neuvirth ale vyrážečkou zasáhl a domácí jsou v plném počtu.

42:40
    Buffalu se ale zatím daří bránit v početní nevýhodě úspěšně, Višňovský musí začít akci svého týmu až od vlastní branky.

42:17
    Kuljomin skáče zpátky na led, začíná tak přesilová hra Islanders.

42:05
    Neuvirth likviduje i skrytou střelu Ľubomíra Višňovského od modré čáry.

41:54
    Brock Nelson se dostal do samostatného úniku, se svou střelou si ale na Neuvirtha nepřišel!

41:37
    Strome se ke střele zápěstím z mezikruží nedostal, neprosadil se ani v následující akci Nelson.

41:11
    Síly na ledě se vyrovnají, Tyler Myers totiž musel zachraňovat protiútok hostů v oslabení a je vyloučen za hákování.

40:50
    Hickey dalším úspěšným blokem zastavil další střelu Ennise, Hamonic se mezitím již vrátil z trestné lavice, hosté hrají ve čtyřech.

40:32
    Ennis servíroval puk před branku, přihrávku ale zblokoval Hickey, domácí ovšem pokračují v tlaku.

40:17
    Buffalo bude mít k dispozici 33 vteřin přesilovky 5 na 3! Nikolaj Kuljomin totiž míří na trestnou lavici za hákování!

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 0:57.

Československá stopa po druhé třetině:

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:41
    Jaroslav HALÁK (NYI) – 6 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 75%

Největší čas na ledě: Strachan 15:55 – Hamonic 14:44

Ve druhé třetině to dlouho vypadalo, že Islanders úspěšně ubrání jednobrankový náskok, nakonec se ale po polovině druhé části hry roztrhl s góly pytel, během pěti minut totiž padli hned čtyři branky!

Nejdříve se v 11. minutě v přesilové hře trefil Anders Lee, za další minutu zvyšoval vedení Islanders již na 3:0 Michajl Grabovskij. Domácí trenér Nolan si vzal oddechový čas a naordinoval svým svěřencům novou, úspěšnou taktiku.

O další minutu později se totiž dravostí a důrazem gólově prosadil Marcus Foligno a chvíli na to snižoval na rozdíl jediné branky Drew Stafford. Po 40 minutách hry tak Islanders vedou na ledě Buffalo 3:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51
    Ennis hledal před brankou Foligna, který se přes těsnou obranu ke střele nedostal.

39:30
    Domácí nyní zahráli dokonce na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Neuvirthem.

39:19
    Hosté se v oslabení zatím brání výborně, ještě nepustili Sabres k žádnému zakončení.

38:50
    Buffalo si v závěru druhé třetiny zahraje přesilovou hru, za držení protihráče míří na trestnou lavici Travis Hamonic.

38:33
    Nelson se individuálně neprosadil a na druhou stranu hru otáčí Gionta, v závěru druhé třetiny se hraje hodně otevřený hokej, hra se přesouvá z jedné strany na druhou.

37:50
    Cizikas posílal střílenou přihrávku do Neuvirthova brankoviště, puk získávají domácí hráči, kteří rychle zakládají protiakci.

37:22
    John Tavares se šikovně uvolnil a rychlou střelou zápěstím zaměstnal Neuvirthovu vyrážečku, český brankář dokázal zareagovat velmi rychle a hbitě.

36:53
    Višňovský uklidňuje hru za vlastní brankou, čeká až dostřídají jeho spoluhráči.

36:18
    Neuvirth v klidu likviduje střelu Ryana Stromea od pravého mantinelu.

35:40
    Islanders se opět musí vrátit ke své hře, během chvíle totiž promarnili svůj tříbrankový náskok.
    Drew STAFFORD - 2:3

34:57
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo snižuje již na rozdíl jediné branky! Hickey nedokázal zpracovat puk ze vzduchu, Foligno mu jej odebral, rychlou přihrávkou uvolnil DREWA STAFFORDA, který si tváří v tvář Halákovi poradil náramným způsobem a po parádní kličce posílal kotouč do odkryté branky! Asistence: Marcus Foligno.

34:35
    Stafford byl čistým hitem zastaven Hickeym, dopředu tak mohou opět mířit hosté.

34:06
    Foligno tentokrát hledal před brankou Ennise, který byl ale dobře bráněn, a tak se k puku nemohl dostat.

33:33
    Casey Cizikas dostal hodně prostoru i času připravit si střelu, kterou ale trefil pouze Neuvirtha.

33:10
    Buffalo po vstřelené brance ožilo a ještě nepůjčilo hostům puk.
    Marcus FOLIGNO - 1:3

32:33
    V bláznivé části zápasu se střelecky prosazují také domácí! Halák neudržel nahození Nikity Zadorova od levého mantinelu a důrazný dojíždějící MARCUS FOLIGNO dotlačil puk do branky! Asistence: Nikita Zadorov a Brian Flynn.

31:55
    Nahození Joshe Gorgese od modré čáry končí opět mimo tři tyče Halákovy branky.

31:22
    Ted Nolan už nastalou situaci řeší oddechovým časem.
    Michail GRABOVSKIJ - 0:3

31:22
    Islanders právě vstřelili branku!
    Neuvirth musí lovit další puk ze své sítě! Nielsen vyhrál čisté vhazování, Hamonic s pukem od modré čáry nabruslil do rohu, odkud parádně našel v mezikruží volného MICHAJLA GRABOVSKÉHO, který střelou vymetl všechny pavučiny v šibenici Neuvirthovy branky! Asistence: Travis Hamonic a Frans Nielsen.

31:17
    Icing také na straně Sabres.

31:03
    Zakázané uvolnění Islanders, vhazovat se bude před brankou Jaroslava Haláka.

30:33
    Puk nyní vypadl mimo hrací plochu, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
    Anders LEE - 0:2

30:20
    Hostům se přesilová hra podařilo využít! Lee s Hamonicem nejdříve nedokázali využít situaci dva na jednoho, Hamonic dostal těžkou přihrávku a puk nedokázal poslat mezi tři tyče, od mantinelu se puk ale odrazil zpátky před branku, kde ho ANDERS LEE rychle zasunul za druhou tyč, kam se Neuvirth nestihl včas přesunout! Asistence: Travis Hamonic a John Tavares.

29:53
    Další úchvatný moment Michala Neuvirtha, který tentokrát zastavil ránu Johna Tavarese z pravé strany efektivním zákrokem lapačkou!

29:30
    Neuvirth parádním zákrokem zastavil střelu Višňovského, kterému pěkně nabíjel John Tavares.

29:06
    Myers ale poté neunesl nervy a v přerušené hře zbytečně sekl Harryho Zolnierczyka, domácí obránce tak míří na trestnou lavici za sekání, uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase.

29:06
    Tyler Myers byl u puku jako první, píská se tak zakázané uvolnění hostů.

28:53
    Gorgesovo nahození od modré čáry opět až k Halákovi nedošlo, zastavilo se na hradbě těl před brankou.

28:25
    Buffalo ve druhé třetině ještě nemá zapsanou ani jednu střelu, Sabres tak stále mají započítaných pouze 5 ran z první části hry.

27:56
    Rasmus Ristolainen se dostal až k zakončení, střela mu ale vůbec nesedla, Halák neměl žádnou práci.

27:31
    Postavení mimo hru hostů končí dlouhou pasáž hry bez přerušení, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:10
    Ellis se nyní pěkně uvolnil ve středním pásmu, Deslauriers ale opět poslal puk pouze do rohu místo aby zvolil střelu.

26:34
    Hraje se dlouho bez přerušení, Casey Cizikas znovu zaváží kotouč do útočného pásma.

26:05
    Halák v naprostém klidu pokryl nahození Zadorova ze středního pásma a rozehrává na své spoluhráče.

25:28
    Střelecký pokus Franse Nielsena vyráží Neuvirth do rohu, Islanders nadále pokračují s pukem na svých hokejkách.

24:56
    Strachan opět pouze odevzdal kotouč Ostrovanům, Buffalo se i ve druhé třetině především brání.

24:17
    Mike Weber chtěl dlouhou přihrávkou najít spoluhráče na útočné modré čáře, trefil ale pouze Tavarese, jehož formace se usadila v útočném pásmu.

23:38
    Deslauriers nahozením do útočného pásma pouze odevzdal kotouč hostům, kteří mají nadále kontrolu nad zápasem.

22:50
    V dalším postupném útoku se Islanders dostali do postavení mimo hru.

22:39
    Tyson Strachan si nahodil puk za branku Islanders a jako tank se za ním neohroženě vrhl.

22:04
    Frans Nielsen vypálil z pravé strany pouze do Neuvirtha.

21:47
    Grabovskij byl nyní u mantinelu možná lehce podražen Moulsonem, pokračuje se ale dál ve hře, rozhodčí vylučovat nebudou.

21:18
    John Tavares tentokrát natlačil puk i s Neuvirthem do branky, rozhodčí ale již dlouho předtím přerušili hru.

20:53
    Tavares na druhé straně uvolnil Baileyho, jehož střelu zastavuje Neuvirth svou lapačkou.

20:29
    Foligno našel ideálně před brankou Drewa Stafford, který z otočky napálil pouze Halákův beton!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 23:59.

Československá stopa po první třetině:

Michal NEUVIRTH (BUF) – 8 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 88,9%

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:49
    Jaroslav HALÁK (NYI) – 5 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Strachan 8:17 – Leddy 8:07

První třetina se odehrávala ve velmi poklidném tempu, Buffalo se v podstatě nedostalo k pořádnému ohrožení Halákovy branky, zato Neuvirth byl na druhé straně pod palbou střel, valná většina jich ale končila buď mimo nebo skvělými bloky obránců Sabres.

Jediný puk, který prošel českému brankáři za záda, byla střela ze 17. minuty, kdy se svým prvním gólem v sezóně prosadil Colin McDonald. Islanders tak po 20 minutách hry zaslouženě vedou na ledě Buffala 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    V závěru první třetiny se domácí hráči ještě snaží o vyrovnání, přes pečlivou obrannou hru Islanders to půjde ale jen velmi těžko.

18:52
    Neuvirth rychle vytřepal puk po nahození hostů ze středního pásma ze své lapačky, aby se nevhazovalo před jeho brankou.

18:20
    Višňovský špatnou přihrávkou přihrál pouze Ennisovi, domácí hráči se usazují v útočném pásmu.

17:46
    Josh Bailey neprotlačil přihrávku na Leeho, pokračují tak Sabres.

17:17
    Lee nabil na modrou čáru Straitovi, jehož ránu likviduje Michal Neuvirth.

16:55
    Domácí se nadále nemohou srovnat s rychlostí Ostrovanů, nyní Šavle zahráli na zakázané uvolnění.
    Colin MCDONALD - 0:1

16:19
    Hosté se ujímají zaslouženého vedení! Casey Cizikas v souboji o puk přetlačil Strachana a situaci dva na jednoho vyřešil ideální přihrávku na COLINA McDONALDA, který měl před sebou z poloviny odkrytou branku, kterou dokázal trefit! Asistence: Casey Cizikas.

15:59
    Čtvrtá formace Sabres ale odehrála dobré střídání, které zakončil střelou obránce Mike Weber.

15:38
    Ellis nahazoval na Halákovu branku od pravého mantinelu, kotouč ale minul branku Islanders.

14:53
    Marcus Foligno přihrávkou vyhnal Ristolainena až do středního pásma, domácí hráči tak musí vyklidit útočnou třetinu.

14:12
    Ryan Strome se snažil protlačit přihrávku na najíždějícího Travise Hamonica, domácí hráči ale dnes velmi dobře blokují přihrávky a střely hráčů z New Yorku.

13:35
    Leddy nejdříve nepřesně nahazoval na Neuvirthovu branku, poté zamezil Ennisovi v protiútoku.

13:11
    Domácí se nyní dostali do postavení mimo hru, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

12:54
    Kuljomin dojel dlouhé vyhození, zakázané uvolnění se tak nepískalo. Casey Cizikas se poté chtěl natlačit před branku, přes dva protihráče to bylo ale velmi těžké.

12:08
    Islanders v posledních minutách přitápí pod kotlem, Hickey další střelou od modré čáry nastřelil pouze dobře blokujícího Foligna.

11:40
    Tavares našel před brankou Baileyho, jehož následnou střelu zblokoval Mike Weber.

11:19
    Elitní formace Islanders se dostala do tlaku v útočné třetině, rána Boychuka od modré čáry mířila mimo tři tyče.

10:22
    Nielsen se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, netrefil ale vůbec branku.

10:00
    Thomas Hickey se dostal na útočný výlet, jeho bekhendová střela z pravé strany ale nemohla Neuvirtha překvapit.

09:31
    McDonald málem získal puk v mezikruží, kus černé pryže mu ale přeskočil hokejku.

09:03
    Myers i Martin naskakují zpátky do hry, oba týmy hrají v plném počtu.

08:13
    Nikita Zadorov pouze nahodil puk na Halákovu branku, slovenský brankář ale raději podržel kotouč ve své lapačce, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

07:41
    Od začátku utkání se zatím hraje hodně únavný hokej, oba týmy se nikam moc netlačí. Nick Leddy se v další útočné akci Islanders individuálně neprosadil.

07:03
    Vyloučení na obou stranách, za vražená na hrazení je vyloučen hostující útočník a mistr hitu Matt Martin, za hrubost pak domácí obránce Tyler Myers. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

06:48
    Višňovský si nyní sjel na střelu až před branku, jeho pokus jen těsně minul Neuvirthovu svatyni!

06:22
    Nielsen marně hledal před brankou Stromea, přihrávku zblokoval jeden z obránců Sabres.

05:54
    Foligno se opět efektně uvolnil, na poslední chvíli ho ale odstavil od puku Nikolaj Kuljomin.

05:13
    Mitchell nahazoval puk do brankoviště, na jehož hranici bojoval Matt Moulson, přihrávka nakonec prošla až na druhou stranu kluziště, kde se puku zmocnili hosté.

04:26
    Ľubomír Višňovský, který se po dvou zápasech strávených na tribuně jako zdravý náhradník, se dnes vrátil do sestavy Isles, slovenský obránce nyní drží kotouč za vlastní brankou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

03:50
    Jaroslav Halák betonem vyrazil střelu zdraveného Marcuse Foligna až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před brankou New York Islanders.

03:00
    Frans Nielsen pro změnu hledal před brankou Grabovského, ten se k puku ale neprobojoval.

02:32
    Grabovskij rychlou přihrávkou z rohu kluziště našel před brankou Nielsena, jehož střelu zblokoval jeden z obránců.

01:57
    Mitchell zachytil Halákovu rozehrávku podél mantinelu, Sabres se ale nedokázali v útočném pásmu udržet na puku.

01:23
    Domácí Šavle se z první útočné akce neprosadili, Chris Stewart pak vyjel s pukem až do středního pásma.

00:38
    Michael Neuvirth si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase, když zastavil střelu Leeho.

00:01

Buffalo Sabres: Neuvirth (Enroth) – Gorges, Myers, Zadorov, Ristolainen, Weber, Strachan – Stewart, Girgensons, Ennis – Moulson, Mitchell, Gionta (C) – Foligno, Flynn, Stafford – Deslauriers, Ellis, Kaleta. Trenér: Ted Nolan.

New York Islanders: Halák (Johnson) – Višňovský, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Lee, Tavares (C), Bailey – Grabovskij, Nielsen, Kuljomin – Zolnierczyk, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, McDonald. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Cherrey, Kovachik.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pokud byste měli k dnešnímu online přenosu jakékoliv otázky, připomínky nebo dotazy, nebojte se mě kontaktovat na mém Twitteru!

Československá stopa v dnešním utkání:

Andrej MESZÁROŠ (BUF) – 34 zápasů, 6 bodů (1+5)
    Michal NEUVIRTH (BUF) – 18 zápasů, 3 výhry, úspěšnost zásahů 90,7%, průměr obdržených branek na zápas 3,39, žádné čisté konto

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 31 zápasů, 12 bodů (4+8)
    Jaroslav HALÁK (NYI) – 38 zápasů, 27 výher, úspěšnost zásahů 91,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,42, 4 čistá konta

NEW YORK ISLANDERS

Islanders letos překvapují celou hokejovou veřejnost. Po příchodu zkušených beků Boychuka a Leddyho se v posledních letech podceňovaný tým drží na samé špici Východní konference. Aktuálně jsou Ostrované po trochu horších výsledcích na 5. místě se ziskem 67 bodů.

Vedení organizace Isles se skvěle vyplatil také příchod slovenského brankáře Jaroslava Haláka, jeho krajan Ľubomír Višňovský pro změnu strávil poslední dva zápasy na tribuně jako zdravý náhradník. Jak už jsem zmínil, Islanders se v posledních zápasech nedaří, z 5 duelů vyhráli jediný.

Listina zraněných Osotrvanů čítá celkem 5 jmen. Matt Carkner už dlouho laboruje se zády, Eric Boulton nemůže hrát kvůli problémům v dolní části těla. Největším oslabením je určitě absence Kyla Okposa, který nehraje kvůli problémům s okem. Po včerejším zápase se navíc přidali také Cal Clutterbuck (horní část těla) a Calvin de Haan (obličej).

Poslední 3 zápasy:
    Boston – NY ISLANDERS 2:1
    Philadelphia – NY ISLANDERS 2:3 po náj.
    NY ISLANDERS 2:4

Nejproduktivnější hráč: John Tavares – 50 bodů (24+26)
    Nejlepší střelec: John Tavares – 24 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Johnny Boychuk – 25 bodů (4+21)
    Brankářská jednička: Jaroslav Halák – 38 zápasů, 27 výher, úspěšnost zásahů 91,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,42, 4 čistá konta

BUFFALO SABRES

Buffalo, stejně jako v loňské sezóně, patří i letos za největšího otloukánka celé ligy. Sabres mají po 53 zápasech na svém kontě pouhých 35 bodů a jasně uzavírají tabulku celé ligy, ve Východní konferenci na předposlední Carolinu ztrácí již 10 bodů, na postup do play-off dokonce nedosažitelných 28!

Moc pozitiv v letošní sezóně Buffala najít nelze, snad jen velkou možnost vybírat na draftu z pozice číslo jedna a získat tak Connora McDavida. Jinak ale Sabres mají vůbec nejhorší útok i nejhorší obranu v celé lize. V průměru Buffalo vstřelí jen 1,77 branek na zápas, úspěšnost přesilových her mají svěřenci zkušeného kouče Nolana pouze 11,7%.

Více příležitostí dostává letos švédský brankář Enroth před Michalem Neuvirthem. Hrát by dnes za Šavle neměla trojice útočníků – Marcus Foligno má problémy s prstem, kvůli kolenu pro změnu nehraje Michail Grigorenko. Třetím marodem je Cody McCormick, který laboruje s nohou.

BUFFALO – Dallas 3:2
    BUFFALO – St. Louis 0:3
    Montreal – BUFFALO 2:3

Nejproduktivnější hráč: Tyler Ennis – 31 bodů (13+18)
    Nejlepší střelec: Zemgus Girgensons – 14 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Tyler Myers – 12 bodů (3+9)
    Brankářská jednička: Jhonas Enroth – 36 zápasů, 13 výher, úspěšnost zásahů 90,3%, průměr obdržených branek na zápas 3,30, 1 čisté konto

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Buffalo Sabres a New York Islanders, zápas začíná ve 23:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.