1. Niki Terpstra (Etixx-Quick – Step) – 14:03
    --------------------
    30. Peter Sagan (Tinkoff) – +46s
    42. Martin Velits (Etixx-Quick-Step) – +55s
    85. Peter Velits (BMC) +1:24

Peter Sagan stratil na Terpstru v dnešnej etape 46 sekúnd a v celkovom poradí bude po dnešnej etape na 10.mieste so stratou 48 sekúnd. Jeho tímový kolega Maciej Bodnar sa však posunul na 2.miesto.
    Novým držiteľom zlatého dresu bude Niki Terpstra.

Cieľ
    Víťazom 3.etapy – individuálnej časovky sa stal Holanďan NIKI TERPSTRA, ktorý dosiahol čas 14:03 a o osem sekúnd predstihol Cancellaru či Wigginsa.

3.etapa sa práve skončila!

Ako posledný prešiel cieľovou čiarou Alexander Kristoff a s časom 14:47,52 obsadil 26.miesto.

14:12
    Boonen sa snaží ako to len ide, ale jeho čas bude ešte pomalší ako ten Saganov.

14:11
    Greg Van Avermaet končí s časom 14:26,99 a to stačí na 9.miesto. Celkom dobrý výkon tohto belgického cyklistu, ktorý háji farby tímu BMC.

14:10
    S časom 14:49,85 sa Peter Sagan zaradil zatiaľ na 28.miesto. Jeho priemerná rýchlosť bola 44 km/h.

14:08
    Peter Sagan sa blíži k cieľovej rovinke, ale čas nenasvedčuje tomu, že by mal ohroziť pozície v prvej desiatke.

14:03
    Terpstra by sa mal po svojom excelentnom výkone v dnešnej časovke dostať na pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

14:01
    Sagan vstúpil do tejto časovky v bielom drese pre najlepšieho pretekára do 25 rokov. Uvidíme, či si po nej polepší v celkovom poradí.
    Nór Kristoff tesne pred štartom.

13:58
    A nakoniec poslední dvaja na štartovej rampe. Tom Boonen a Alexander Kristoff. Nechajme sa prekvapiť ako to dnes dopadne s pretekármi v prvej desiatke.

13:57
    Odštartovali už aj Guardini z Astany a Avarmaet z Etixxu.

13:56
    Perfektný výkon podal Niki Terpstra, keď s časom 14:03 zosadil z priebežného prvého miesta Cancellaru. Bol rýchlejší až o 8 sekúnd!

13:54
    Slovenskí fanúšikovia zbystrite pozornosť! Na trať sa práve vydal Peter Sagan, ktorý bol pred dnešnou časovkou na 7.mieste v celkovej klasifikácii so stratou 10 sekúnd.

13:53
    Maciej Bodnar z Tinkoff bol v cieli len o 1 sekundu a 5 stotín pomalší ako Cancellara a zaradí sa na 3.miesto. Krásny výkon od Poliaka.

13:48
    Držiteľ zlatého dresu Rojas je na trati a to znamená, že sa čoskoro dostane na rad aj prvá desiatka, kde figuruje aj Peter Sagan.

13:47
    Ian Stannard je už v cieli, ale jeho čas 14:13.89 stačil len na 3.miesto. Dve sekundy mu chýbali na vedúceho Cancellaru. V celkovom poradí sa včak určite posunie vyššie.

13:46
    Španiel Rojas je na trati a bude sa pokúšať dostať zo seba všetko. Tento jazdec Movistaru vyhral prvú etapu.

13:45
    Tímový kolega Petra Sagana Maciej Bodnar taktiež bojuje o čo najlepší výsledok v časovke. Má veľkú šancu na posun v priebežnom poradí.

13:42
    Holanďan Terpstra vyhral Tour of Qatar minulý rok a tak má o motiváciu postarané. V celkovom poradí stráca 8 sekúnd.

13:39
    Ďalší adept na dobrý výsledok v časovke Niki Terpstra z Etixxu sa práve vydal na 10 kilometrový okruh.

13:33
    Na trati už máme ďalších zaujímavých pretekárov. Spomeniem hlavne Alejandra Valverdeho a Iana Stannarda, ktorý môže zamiešať poradím.
    Spartakus dnes predviedol svoju formu.

13:18
    Fabian Cancellara prekonal Wigginsa o 1 sekundu na cieľovej čiare a tak je priebežným lídrom!
    Cancellara na ceste za víťazstvom?

13:00
    Na pozícii lídra sme zaregistrovali opäť zmenu! Bradley Wiggins bol s časom 14:12 až o 9 sekúnd rýchlejší ako Rakúšan Brandle.

12:51
    Velitsovci by už mali mať svoju časovku za sebou. O ich časoch vás budeme informovať, hneď ako budú k dispozícii.

12:50
    Majster sveta v časovke Wiggins je už na trati a na medzičase je podľa očakávania najrýchlejší.

12:49
    Máme nového lídra! Matthias Brandle dosiahol čas 14:21, za ním je o 2 sekundy pomalší Keirsbulcke a potom Boom, ktorý stráca 12 sekúnd.

12:42
    Boom je stále vo vedení, ale Keirsbulcke je na medzičase rýchlejší. Uvidíme, či mu to tempo vydrží.

12:41
    O 11:51 sa zo štartovej rampy spustil Lars Boom a jeho čas 14:33 mu stačil na priebežné prvé miesto. Timmer bol za ním až o 23 sekúnd.
    Wiggins s novým oblečením.

12:36
    Oficiálny štart časovky bol o 11:40 nášho času. Ako prvý sa na trať dostal Maximilian Richeze z tímu Lampre a jeho čas 15:56.09 bol orientačný pre ďalších borcov.

3.etapa Tour of Qatar sa práve začala.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitnej svetovej cestnej cyklistiky. Tour of Qatar so slovenskou účasťou pokračuje a dnes je na rade individuálna časovka. Okruh v Lusail je dlhý 10,9 kilometrov a podľa viacerých odborníkov by si to o víťazstvo mali rozdať Fabian Cancellara s Bradleym Wigginsom. Aj dnes by mal robiť jazdcom problémy silný vietor a tak budeme zvedaví ako sa s tým vysporiadajú hlavne traja Slováci – Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:40.