Stage 3: Lusail Circuit

1. Niki Terpstra (Etixx - Quick-Step)

sk Úterý 10.02.2015, 12:30 • Qatar • Cyklistika

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:40.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitnej svetovej cestnej cyklistiky. Tour of Qatar so slovenskou účasťou pokračuje a dnes je na rade individuálna časovka. Okruh v Lusail je dlhý 10,9 kilometrov a podľa viacerých odborníkov by si to o víťazstvo mali rozdať Fabian Cancellara s Bradleym Wigginsom. Aj dnes by mal robiť jazdcom problémy silný vietor a tak budeme zvedaví ako sa s tým vysporiadajú hlavne traja Slováci – Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits.

3.etapa Tour of Qatar sa práve začala.

12:36
    Oficiálny štart časovky bol o 11:40 nášho času. Ako prvý sa na trať dostal Maximilian Richeze z tímu Lampre a jeho čas 15:56.09 bol orientačný pre ďalších borcov.
    Wiggins s novým oblečením.

12:41
    O 11:51 sa zo štartovej rampy spustil Lars Boom a jeho čas 14:33 mu stačil na priebežné prvé miesto. Timmer bol za ním až o 23 sekúnd.

12:42
    Boom je stále vo vedení, ale Keirsbulcke je na medzičase rýchlejší. Uvidíme, či mu to tempo vydrží.

12:49
    Máme nového lídra! Matthias Brandle dosiahol čas 14:21, za ním je o 2 sekundy pomalší Keirsbulcke a potom Boom, ktorý stráca 12 sekúnd.

12:50
    Majster sveta v časovke Wiggins je už na trati a na medzičase je podľa očakávania najrýchlejší.

12:51
    Velitsovci by už mali mať svoju časovku za sebou. O ich časoch vás budeme informovať, hneď ako budú k dispozícii.

13:00
    Na pozícii lídra sme zaregistrovali opäť zmenu! Bradley Wiggins bol s časom 14:12 až o 9 sekúnd rýchlejší ako Rakúšan Brandle.
    Cancellara na ceste za víťazstvom?

13:18
    Fabian Cancellara prekonal Wigginsa o 1 sekundu na cieľovej čiare a tak je priebežným lídrom!
    Spartakus dnes predviedol svoju formu.

13:33
    Na trati už máme ďalších zaujímavých pretekárov. Spomeniem hlavne Alejandra Valverdeho a Iana Stannarda, ktorý môže zamiešať poradím.

13:39
    Ďalší adept na dobrý výsledok v časovke Niki Terpstra z Etixxu sa práve vydal na 10 kilometrový okruh.

13:42
    Holanďan Terpstra vyhral Tour of Qatar minulý rok a tak má o motiváciu postarané. V celkovom poradí stráca 8 sekúnd.

13:45
    Tímový kolega Petra Sagana Maciej Bodnar taktiež bojuje o čo najlepší výsledok v časovke. Má veľkú šancu na posun v priebežnom poradí.

13:46
    Španiel Rojas je na trati a bude sa pokúšať dostať zo seba všetko. Tento jazdec Movistaru vyhral prvú etapu.

13:47
    Ian Stannard je už v cieli, ale jeho čas 14:13.89 stačil len na 3.miesto. Dve sekundy mu chýbali na vedúceho Cancellaru. V celkovom poradí sa včak určite posunie vyššie.

13:48
    Držiteľ zlatého dresu Rojas je na trati a to znamená, že sa čoskoro dostane na rad aj prvá desiatka, kde figuruje aj Peter Sagan.

13:53
    Maciej Bodnar z Tinkoff bol v cieli len o 1 sekundu a 5 stotín pomalší ako Cancellara a zaradí sa na 3.miesto. Krásny výkon od Poliaka.

13:54
    Slovenskí fanúšikovia zbystrite pozornosť! Na trať sa práve vydal Peter Sagan, ktorý bol pred dnešnou časovkou na 7.mieste v celkovej klasifikácii so stratou 10 sekúnd.

13:56
    Perfektný výkon podal Niki Terpstra, keď s časom 14:03 zosadil z priebežného prvého miesta Cancellaru. Bol rýchlejší až o 8 sekúnd!

13:57
    Odštartovali už aj Guardini z Astany a Avarmaet z Etixxu.

13:58
    A nakoniec poslední dvaja na štartovej rampe. Tom Boonen a Alexander Kristoff. Nechajme sa prekvapiť ako to dnes dopadne s pretekármi v prvej desiatke.
    Nór Kristoff tesne pred štartom.

14:01
    Sagan vstúpil do tejto časovky v bielom drese pre najlepšieho pretekára do 25 rokov. Uvidíme, či si po nej polepší v celkovom poradí.

14:03
    Terpstra by sa mal po svojom excelentnom výkone v dnešnej časovke dostať na pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

14:08
    Peter Sagan sa blíži k cieľovej rovinke, ale čas nenasvedčuje tomu, že by mal ohroziť pozície v prvej desiatke.

14:10
    S časom 14:49,85 sa Peter Sagan zaradil zatiaľ na 28.miesto. Jeho priemerná rýchlosť bola 44 km/h.

14:11
    Greg Van Avermaet končí s časom 14:26,99 a to stačí na 9.miesto. Celkom dobrý výkon tohto belgického cyklistu, ktorý háji farby tímu BMC.

14:12
    Boonen sa snaží ako to len ide, ale jeho čas bude ešte pomalší ako ten Saganov.

Ako posledný prešiel cieľovou čiarou Alexander Kristoff a s časom 14:47,52 obsadil 26.miesto.

3.etapa sa práve skončila!

Cieľ
    Víťazom 3.etapy – individuálnej časovky sa stal Holanďan NIKI TERPSTRA, ktorý dosiahol čas 14:03 a o osem sekúnd predstihol Cancellaru či Wigginsa.
    Novým držiteľom zlatého dresu bude Niki Terpstra.

Peter Sagan stratil na Terpstru v dnešnej etape 46 sekúnd a v celkovom poradí bude po dnešnej etape na 10.mieste so stratou 48 sekúnd. Jeho tímový kolega Maciej Bodnar sa však posunul na 2.miesto.