1. FSV Mohuč 05
Pátek 13.02.2015, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (22:25:38)

Dnešní utkání sledovalo v Signal Iduna Parku famózních 80 667 diváků!

Máme dobojováno, Borussia Dortmund poráží 1. FSV Mainz 05 4:2! Po prvním poločase bylo skóre 0:1 po chybě Weidenfellera z první minuty. Nicméně 5 minut po hvizdu zahajujícím druhý poločas bylo srovnáno, Neven Subotić pěknou hlavičkou uklidil míč do sítě. Za dalších pět minut už domácí vedli, Marco Reus si skvěle obehrál Kapina a zvýšil skóre. Za dvě minutky ale bylo srovnáno, když Yunus Malli prostřelil z dálky Kapina. Poté už se dohrávalo v režii Dortmundu. Nejprve 71. minutě prostřelil Kapina po perfektní nahrávce od Marca Reuse Pierre-Emerick Aubameyang a za dalších sedm minut dorazil volný přímý kop Nuri Şahin. Domácí měli daleko více šancí a i více ze hry. Připisují si tak druhé vítězství v řadě a stoupají tabulkou výše. Závěrem si ještě domácí hráči užili dlouhou děkovačku s kotlem Borussie. Dortmund 4 Mainz 2.

STATISTIKY:
    Držení míče: 53% – 47%
    Střely na branku: 10:3
    Rohové kopy: 7:3
    Fauly: 14:12
    Dnes bude slavit tento tým! Dortmund dokázal obrátit skóre zápasu a vybojovat tři důležité body!

90+2

90+2
    Zápas se už dohrává.

90+1
    Ramos se snažil projít dopředu, Geis ho však zpacifikoval po svém. Žádná karta se ale neuděluje.

90+1
    Aubameyang si nyní skvěle vyběhl, nicméně Kapino si vyběhl také a jeho pokus zmařil. Dorážel Mchitarjan, ovšem míč netrefil ideálně. Nastavovat se budou dvě minutky.

90
    Mohuč má sice míč na svých kopačkách, ovšem se ji nedaří projít přes půlící čáru.

89
    Marcel Schmelzer vhodil míč zpět do hry. Ten kulatý nesmysl se nyní nachází na půlce Mohuče v držení Dortmundských. Celý kotel Borussie nyní skáče a začíná oslavovat druhou výhru v řadě.

88
    Ten se jim však nepovedl. Následně vracel míč do šestnáctky centrem Schmelzer, mířil ovšem pouze na Bungerta.

88
    Henrich Mchitarjan nedokázal nacentrovat míč do vápna přes Bella. Nakonec z toho všeho vzniká rohový kop pro Dortmund.

87
    Malli se z ničeho nic ocitl sám před Weidenfellerem! Ten si však zkušeně vyběhl a nedal možnost Mallimu skórovat podruhé.

86
    Míč se nachází na kopačkách Dortmundských hráčů, ti si spokojeně dohrávají utkání.

85
    Odchozí Marco Reus sklidil velký potlesk, dnes předvedl parádní výkon. Zápas se již spíše dohrává, o vítězi je prakticky rozhodnuto.

84
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Adrián Ramos.

83
    Velká smůla! Pierre-Emerick Aubameyang běžel zcela sám, jenže se za ním dotírali dva obránci Mohuče. Nakonec je zkoušel obehrát, což se mu povedlo. Jenže míč na Marca Reuse už posunout nestihl.