Omsk – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Barys – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 1:2 (0:1 po s.n.)
Toljatti – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:5 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:5 (0:1 po s.n.) | Minsk – Jokerit 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
Atlant – Petrohrad 1:0 (kon.) | Záhřeb – Riga 1:3 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Dinamo Riga
Pátek 20.02.2015, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Československá stopa

Milan Jurčina (Riga) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:04

Jakub Sedláček (Riga) – utkání sledoval ze střídačky (21:45:09)

Je dobojováno. Třetí třetina nám nenabídla líbivý hokej a ani jsme nezaznamenali branku ve třetí části. Domácí, kteří hráli sotva na tři lajny, nemohli dnes fyzicky konkurovat Rize, která zcela zaslouženě vítězí na chorvatské půdě 3:1.

60:00

59:08
    Domácí to ovšem zkoušejí v šesti!

59:05
    Utkání se již spíše dohrává, domácí jsou smířeni s dnešní porážkou.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:03
    Hosté se bez větších problémů ubránili a Grinbergs se zapojuje do hry.

56:20
    Domácí se dostali do třetiny, ale tam se dlouho neudrželi. Kotouč je zpět u Heetera.

55:38
    Záhřebu se ovšem přesilová hra vůbec nedaří.

55:03
    Nyní bude mít chorvatský tým příležitost ke snížení. Grinbergs vyfasoval dvě minuty za podražení.

53:46
    Domácí mají něco málo přes šest minut na to, aby s výsledkem něco udělali.

52:38
    Hutchinson si vzal kotouč za vlastní brankou a snažil se rozjet domácí útok, jenže to nevyšlo. Hosté výborně napadají rozehrávku Medveščaku.

51:24
    Dinamo se samo připravilo o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

50:28
    Meija se dral z pravé strany do zakončení, ale Morrisonn ho podrazil a hostující hráč skončil místo puku v brance. Vylučovat se ovšem nebude.

49:34
    Hosté kontrolují kotouč na svých hokejkách a nikam se s ním nehrnou. Také nemají kam.

48:35
    Za brankou má kotouč Sotnieks, který čeká, až mu jeho spoluhráči vystřídají.

48:00
    Zakázané uvolnění v podání Dinama Rigy.

47:39
    Od modré vypálil Genoway, ale domácí branku minul.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 38. Hedberg (Thomas, Pelletier) – 6. Saulietis, 7. Videll (Trotter, Deslauriers), 12. Jurčina (Genoway, Indrašis)

Medveščak Záhřeb: Tomljenovič (20. Heeter) – Morrisonn, Flood, Thomas, Pelletier, Hedberg – Kinrade, Popovic, Segal, Wright, Perkovich – Martinovic, Hutchinson, Glumac, Murray, Katic
    Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – Kr. Redlihs, Cibulskis, Troter, Videll, M. Redlihs – Genoway, Jurčina, Wilson, Darzinš, Indrašis – Sotnieks, Jerofejevs, Abols, Dzerinš, Meija – Grinbergs, Skvorcovs, Saulietis, Bukarts, Bicevskis

Rozhodčí: Buturlin, Oskirko – Metalnikov, Sirotkin