Omsk – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Barys – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 1:2 (0:1 po s.n.)
Toljatti – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:5 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:5 (0:1 po s.n.) | Minsk – Jokerit 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
Atlant – Petrohrad 1:0 (kon.) | Záhřeb – Riga 1:3 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Dinamo Riga
Pátek 20.02.2015, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Československá stopa

Milan Jurčina (Riga) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:04

Jakub Sedláček (Riga) – utkání sledoval ze střídačky (21:45:09)

Je dobojováno. Třetí třetina nám nenabídla líbivý hokej a ani jsme nezaznamenali branku ve třetí části. Domácí, kteří hráli sotva na tři lajny, nemohli dnes fyzicky konkurovat Rize, která zcela zaslouženě vítězí na chorvatské půdě 3:1.

60:00

59:08
    Domácí to ovšem zkoušejí v šesti!

59:05
    Utkání se již spíše dohrává, domácí jsou smířeni s dnešní porážkou.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:03
    Hosté se bez větších problémů ubránili a Grinbergs se zapojuje do hry.

56:20
    Domácí se dostali do třetiny, ale tam se dlouho neudrželi. Kotouč je zpět u Heetera.

55:38
    Záhřebu se ovšem přesilová hra vůbec nedaří.

55:03
    Nyní bude mít chorvatský tým příležitost ke snížení. Grinbergs vyfasoval dvě minuty za podražení.

53:46
    Domácí mají něco málo přes šest minut na to, aby s výsledkem něco udělali.

52:38
    Hutchinson si vzal kotouč za vlastní brankou a snažil se rozjet domácí útok, jenže to nevyšlo. Hosté výborně napadají rozehrávku Medveščaku.

51:24
    Dinamo se samo připravilo o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

50:28
    Meija se dral z pravé strany do zakončení, ale Morrisonn ho podrazil a hostující hráč skončil místo puku v brance. Vylučovat se ovšem nebude.

49:34
    Hosté kontrolují kotouč na svých hokejkách a nikam se s ním nehrnou. Také nemají kam.

48:35
    Za brankou má kotouč Sotnieks, který čeká, až mu jeho spoluhráči vystřídají.

48:00
    Zakázané uvolnění v podání Dinama Rigy.

47:39
    Od modré vypálil Genoway, ale domácí branku minul.

46:32
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedostává do nějakých výraznějších šancí.

44:49
    Segal bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, ale proti přesile neměl šanci uspět.

43:20
    Mezi obránci proklouzl jeden z hostujících hráčů. Heeter si povyjel a zmenšil střelecký prostor. Hostující hráč tak trefil pouze domácího gólmana.

42:18
    Domácí tlačí Dinamo. Murray se opřel do svého pokusu tahem, ale branku Rigy minul.

41:12
    Po střele Wrighta končí kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:46
    Na začátku třetí periody jsou v držení kotouče domácí hráči.

40:01

Skončila druhé perioda dnešního utkání. Domácí se trochu zvedli a herně se vyrovnali svému soupeři. Odměnou jim byla v osmatřicáté minutě snižující branka na 1:3 z hole Hedberga, který krásně tečoval kotouč do branky Rigy.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28
    Bicevskis skončil v brance domácích, kotouč ovšem nikoliv.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Domácí vstřelená branka nabudila. Záhřeb herně ožil.
    Edwin HEDBERG - 1:3

37:41
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Thomas od modré našel přesně hůl volného EDWINA HEDBERGA, který jen nastavil čepel hokejky a od ní šel kotouč za záda Deslaurierse. Asistence: Bill Thomas, Pascal Pelletier.

36:37
    Hráči Rigy se usadili na delší čas v útočné třetině, ale Heetera nikterak nezaměstnali.

35:20
    Z otočky vypálil Thomas, ale jeho pokus mířil pouze vedle levé tyče hostující svatyně.

34:17
    Martinovic má kotouč za vlastní brankou a hledá, komu by přihrál.

33:18
    Hraje se dlouho bez přerušení. Z obou stran je k vidění mnoho nepřesností, což nepřidává na kvalitě dnešního utkání.

31:52
    Domácí zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu. Deslauriers musel krýt dvě střely od modré čáry.

30:52
    Na druhé straně se ocitl v šanci Darzinš, ale ten svůj pokus tahem nenasměroval mezi tři tyče.

30:08
    Perkovic oslovil krásnou přihrávkou Murraye, který byl sám před gólmanem. Domácí kapitán zvolil střelu z voleje, ale ta mu nesedla a kotouč skončil v ochranné síti.

29:45
    Deslauriers předvedl další zákrok po střele Segala. Následně Jerofejevs před brankou něco důkladně vysvětloval Wrightovi. Vylučovat se nebude.

28:30
    Hostující gólman předvedl vynikající zákrok svou hokejkou a udržel tak prozatím nulu na svém kontě.

27:37
    Dinamu se nepovedla rozehrávka, která končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levici Deslaurierse.

26:31
    Hráči Záhřebu se snaží, ale obrana Rigy dnes funguje výborně a domácí nikam nepouští.

25:46
    Na druhé straně nevyzrál Redlihs na Heetera, který stačil včas sklapnout betony k sobě.

25:22
    Pelletier vyzkoušel pozornost Deslaurierse, který dnes nemá příliš práce.

24:43
    Domácí se dostali před branku Rigy, ale jeden z hostujících hráčů tečoval kotouč do ochranné sítě.

23:54
    Ani druhou početní výhodu se nepodařilo Lotyšům využít.

23:02
    Až nyní se usadilo Dinamo na půdě Záhřebu, kde hosté kombinují a snaží se dostat do střeleckých pozic.

22:27
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu, s kotoučem jsou u své vlastní branky.

21:54
    Hedberg si pomohl podražením a již usedá na trestnou lavici. Další přesilová hra pro Dinamo.

21:07
    Domácí jsou v plném počtu.

20:25
    Hosté musí rozehrávat od své vlastní branky.

20:01
    Do druhé třetiny nastoupil do branky domácích Heeter, který vystřídal Tomljenoviče.

20:01

Je za námi první třetina, ve které jasně dominují hráči Dinama. Ti se dostali do vedení v šesté minutě zásluhou Saulietise. O minutu později to bylo již o dvě branky. Tentokrát se prosadil švédský útočník Videll. Ve dvanácté minutě přidal třetí branku Jurčina, který uzavřel skóre první periody.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28
    Redlihs vystřelil z první od modré čáry, ale branku domácích vůbec netrefil. Ti se následně osvobozují.

19:07
    Dinamo si zahraje přesilovou hru. Za podražení si jde odpočinout Murray.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:29
    Hosté se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:46
    Nepřesná přihrávka Segala končí po teči jednoho z hostujících hráčů na střídačkách.

16:16
    Z levé strany vypálil Perkovich, ale hostující branku netrefil. Kotouč se následně dostal do středního pásma, kde ho mají na hokejkách hráči Dinama.

15:20
    Od modré čáry vyslal svůj projektil jeden z hostujících hráčů, ale ten trefil pouze náruč Tomljenoviče.

14:09
    Martinovic vystřelil na branku od modré čáry. V předbrankovém prostoru chtěl dorážet Glumac, ale kotouč před ním schoval do lapačky Deslauriers.

13:29
    Jerofejevs zatáhl kotouč do pásma, kde následně rozehráli hosté kolotoč. Vše ukončila posunutá branka domácího celku.

12:53
    Další útočnou akci Rigy zabrzdil ofsajd.
    Milan JURČINA - 0:3

11:52
    Riga právě vstřelila branku!
    Genoway obkroužil domácí branku, následně předložil kotouč na volného MILANA JURČINU, který se z první nemýlil. Asistence: Charles Genoway, Miks Indrašis.

11:15
    Chorvatský gólman musí být neustále v pozoru. Na jeho branku jde jedna střela za druhou.

10:49
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravé ruce Tomljenoviče.

10:30
    Další zákrok musel vytáhnout Tomljenovič po střele Vidella.

09:08
    Medveščak se snaží o rychlo odpověď, ale přes dobře pracující obranu Rigy se nemůže prosadit.
    Linus VIDELL - 0:2

06:50
    Tak to je studená sprcha pro domácí, kteří opět inkasují. LINUS VIDELL si povyjel od modré čáry a tahem zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Brock Trotter, Jeff Deslauriers.
    Kaspars SAULIETIS - 0:1

05:59
    Hosté se ujímají vedení v dnešním utkání. KASPARS SAULIETIS přejel modrou čáru, a vystřelil přes obránce. Kotouč zapadl přesně k levé tyči Tomljenovičovy branky. Bez asistence.

05:08
    Sledujeme zatím plynulou hru, kde se zřídka přerušuje. Ovšem kvalita předváděné hry není nikterak valná.

04:22
    Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů skončila na zakázaném uvolnění.

03:51
    Dinamo se neudrželo v útočné třetině a kotouč je opět ve středním pásmu.

02:58
    V první velké šanci se ocitl Bicevskis, který udělal kličku do forhendu. Jeho šanci zmařil výborným zákrokem Tomljenovič.

02:33
    Kotouč mají na hokejkách hostující hráči, kteří s ním nikam nespěchají.

01:12
    Na druhé straně musel být v pozoru Deslauriers, kterého se snažil překonat z těžkého úhlu Segal.

00:28
    Hosté se dostali do pásma Záhřebu, ale tam nic zásadního nevymysleli.

00:01

Medveščak Záhřeb: Tomljenovič (Heeter) – Morrisonn, Flood, Thomas, Pelletier, Hedberg – Kinrade, Popovic, Segal, Wright, Perkovich – Martinovic, Hutchinson, Glumac, Murray, Katic

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – Kr. Redlihs, Cibulskis, Troter, Videll, M. Redlihs – Genoway, Jurčina, Wilson, Darzinš, Indrašis – Sotnieks, Jerofejevs, Abols, Dzerinš, Meija – Grinbergs, Skvorcovs, Saulietis, Bukarts, Bicevskis

Rozhodčí: Buturlin, Oskirko – Metalnikov, Sirotkin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné utkání v letošní sezóně

30.01.2015 Dinamo Riga – Záhřeb 1:2
    10.10.2014 Dinamo Riga – Záhřeb 4:3
    03.10.2014 Záhřeb – Dinamo Riga 3:2

Milan Jurčina (Riga) – 43 zápasů, 8 (4+4)

Jakub Sedláček (Riga) – 38 zápasů, úspěšnost 92,1%

Dinamo Riga

Dinamo je na dvanácté pozici ve východní konferenci, když dokázal ze sedmapadesáti odehraných utkání vytěžit čtyřiasedmdesát bodů, za jednaadvacet výher, tří výher po samostatných nájezdech, tří proher po samostatných nájezdech, dvou proher v prodloužení a osmadvaceti proher.

Lauris Darzinš 32 (13+19)

Domácí Medveščak má odehráno v letošním ročníku KHL již osmapadesát utkání s bilancí sedmnácti výher, tří výher po prodloužení, tří výher po samostatných nájezdech, dvou proher po samostatných nájezdech, dvou proher po prodloužení a jednatřiceti proher. S celkovým počtemsedmašedesáti bodů se Záhřeb nachází na třinácté příčce západní konference.

17.02.2015 Viťaz – Záhřeb 3:1
    15.02.2015 Nižnij Novgorod – Záhřeb 3:1
    13.02.2015 CSKA Moskva – Záhřeb 5:2

Pascal Pelletier 34 (14+20)
    Bill Thomas 33 (18+15)
    Martin St.Pierre 33 (10+23)

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Medveščak Záhřeb, který přivítá na svém ledě Dinamo Rigu. Úvodní vhazování je naplánováno na 19:30. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 38. Hedberg (Thomas, Pelletier) – 6. Saulietis, 7. Videll (Trotter, Deslauriers), 12. Jurčina (Genoway, Indrašis)

Medveščak Záhřeb: Tomljenovič (20. Heeter) – Morrisonn, Flood, Thomas, Pelletier, Hedberg – Kinrade, Popovic, Segal, Wright, Perkovich – Martinovic, Hutchinson, Glumac, Murray, Katic

Rozhodčí: Buturlin, Oskirko – Metalnikov, Sirotkin