Letňany – Poruba 2011 4:5 (po pr.) | Zlín – K. Vary 3:1 (kon.) | PZ Kladno – Písek 2:1 (kon.)
Kladno – Č. Budějovice 3:7 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 4:7 (kon.) | Liberec – Slavia 6:5 (kon.)
Sparta – HC Plzeň 9:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 8:4 (kon.)
Jihlava – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vsetín 5:1 (kon.) | Třinec – Hr. Králové 5:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 20.02.2015, 18:00 • Horácky zimní stadion • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den příznivci mládežnického hokeje, mé jméno je Vojtěch Balaštík a dnešní klání pro Vás budu slovně komentovat. Tímto Vám přeji příjemnou zábavu a to ať už za monitory vašeho zařízení nebo přímo na Horáckém zimním stadionu.

Domácí se ve II.části nachází ve skupině B, kde tabulce vévodí se ziskem 77 bodů. Ve dvanácti duelech jihlavští nebrali všechny body pouze třikrát a to když padli v prodloužení s Rytíři Kladno a v základní hrací době se Vsetínem a Olomoucí.

HC Olomouc
    Ve II.části se nebývale daří také hostům. Ti se s počtem 74 získaných bodů pokusí dotáhnout na vedoucí Jihlavu a také si udržet náskok před Rytíři z Kladna. Olomouc z dosavadních dvanácti utkání deset vyhrála (2x SN, 1xPP) a pouze dvakrát neuspěla, jednou v prodloužení a jednou v základní hrací době.

Utkání mezí prvním a druhým týmem tabulky II.části RAKO EXTRALIGY ST.DOROSTU se netrpělivě blíží, do začátku zbývá necelých patnáct minut. Papírově by měl být k vidění atraktivní duel, proto jsou očekávání vysoká. Uvidíme, co nám přinese první třetina.

00:01

00:32
    Utkání nám začalo celkem svižně, mužstva se přetahují o puk.

01:42
    Domácí hráči teď mají problém dostat puk ze třetiny.

02:11
    Bambula se pokusil proskočit mezi obránci, ale byl nepříjemně zastaven.

02:27
    Vhazuje se před Šoustalem.

02:41
    Jiří Kališ (OLO) si odpyká 2 min. za podražení.

03:03
    Pospíchalovi trvala práce na modré a do šance ujížděl Jeklič, ale naštěstí byl Kořenář pozorný a vyrážečkou střelu zneškodnil!

04:05
    Nahození Šoustal podržel a bude se vhazovat.

04:30
    Bambula je na to sám, ztrácí puk a Olomouc vyhazuje.

04:44
    Olomouc hraje v plném počtu. Ze strany domácích velmi nepovedená přesilovka.

05:17
    Říčka si velice drze nabruslil před Kořenáře, jen kdyby mu nevystřelil pouze do pupku!

06:09
    Jak jsem dlouhý, tak jsem široký! Klofáč skvěle přebruslil obránce a bekhendem zkoušel puk natáhnout za záda Šoustala, jehož beton byl na správném místě!

06:43
    Jan Štefka (OLO) obdržel 2 min. za faul loktem.

07:17
    Druhá přesilovka pro jihlavské, snad to bude tentokrát lepší podívaná.

08:05
    Všechny pokusy o střelu zblokovaný a Olomouc se dostává z pásma ven.

08:45
    Olomouc v plném počtu.

08:48
    Tentokrát přesilová hra pro Olomouc. Vojtěch Pražák (JIH) si odsedí 2 min. za podražení.

09:39
    Horák se dral do mezikruží, střela zblokována, ale vhazuje se před Kořenářem.

09:58
    Nádherně projel hřiště a zakončoval Najman, jenomže Šoustal je dnes zatím vždy na správném místě.

10:51
    Jihlava v plném počtu.

11:00
    Zakázané uvolnění domácích.

11:14
    Pohledná výměna Podlahy se Zabloudilem. Střelu na poslední chvíli zblokoval jeden z jihlavských obránců.

13:00
    Štefka zkoušel po zemi na vzdálenější tyč, Kořenář bezchybný!

14:00
    Další šance, tentokrát na druhé straně hřiště. Najman lišácky hledal Valu v mezikruží, smůla že byl v obklopení třech červených hráčů!

15:10
    Srnský to zkusil vzít na sebe, ale po nepřesné přihrávce následuje zakázané uvolnění.

15:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Olomouc po zásluze trestá TOMÁŠ MEJZLÍK, když jej hostující obránci nechali zcela nehlídaného v mezikruží a neměl tak žádný problém zakončit! ASISTENCE: David Čermák

17:01
    Domácí si zkusí další přesilovou hru. Jan Štefka (OLO) obdržel 2 min. za podražní.

17:20
    Bambula se vytáhl s pěknou ráno ihned po buly, Šoustal měl co dělat, aby stihl zasáhnout ramenem!

18:29
    Klofáč se opřel do střely, ale když brankář vidí, nemá se střelou z dálky žádný problém.

18:56
    A obránci se v přesilovce osvědčují! Tentokrát pálil z mezikruží Pospíchal do Šoustalova betonu.

20:00

Úvodní dějství je za námi. Viděli jsme jednu branku, kterou získal vedení na stranu Dukly Mejzlík a to je vše. Hraje se nahoru dolů velice bojovný hokej a oba týmy si nechtějí darovat nic zadarmo. Jestliže v úvodu měli více ze hry hosté, ke konci to byli domácí, kdo diktoval tempo hry. Druhá třetina začne přibližně v 18:43.

20:01

20:23
    Najman zkusil nenápadně vystřelit z levého kruhu a rozezvučel tyč!

20:47
    Dukla si zahraje v pořadí čtvrtou přesilovku. Jindřich Kolovrátník (OLO) si odpyká 2 min. za hákování.

21:27
    Nepřesnost v rozehrávce vede k zakázanému uvolnění Jihlavy.

21:30
    Husták hezky proskočil ihned po buly a nechybělo moc, střela škrábla Kořenářovu masku!

22:51

23:22
    Jaroslav Škoda si zahrál na betonovou zeď, když se postavil do cesty Najmanovi. To neměl jihlavský útočník šanci ustát.

24:54
    Mejzlík vyskočil mezi kruhy, ale střelu mířil pouze do lapačky Šoustala!

25:30
    Najmanova přihrávka pře branku nenašla adresáta a hraje se před Kořenářem.

26:25
    Olomouci se podařilo na chvíli zamknout Duklu, ale hra se přesunula opět k nim do pásma.

27:00
    Peschout stál ve výhodném postavení, ale střela mu ideálně nesedla a Šoustal mohl být v klidu.

29:05
    První formace motala olomoucké v jejich pásmu, ale bez úspěchu.

30:12
    Olomouc teď velice slušně dostala pod tlak Duklu, Kořenář několikrát dobře zasáhl!

31:00
    Štefka vyslal slušnou pumelici, jenomže vysoko nad.

31:36
    Jindřich Kolovrátník (OLO) 2 min. za sekání.

32:13
    Jihlava hezky kombinuje v pásmu, ale nic z toho.

32:37
    Ondřej Najman (JIH) 2 min. za krosček.

32:50
    Ještě necelých padesát vteřin se bude hrát 4 na 4.

33:23
    Opět Štefka, pěkná střela z mezikruží, ale Kořenář měl beton tam kde měl být!

33:36
    Olomouc hraje přesilovku.

34:40
    Velký závar před Kořenářem, když puk neposedně poskakoval v brankovišti až se ho nakonec podařilo domácím obráncům odklidit do rohu!

36:10
    Na obou stranách nyní panuje spousta nepřesností v přihrávkách.

37:27
    Olomouc se drží na puku a kombinuje v útočném pásmu.

38:18
    Po nepřesné rozehrávce mohl jít do zakončení Miroslav Kuba, ale na poslední chvíli byl zastaven. Nicméně puk se ke Kořenářovi přeci jen dostal a vhazuje se před jeho svatyní.

39:06
    Zakázané uvolnění hostů.

39:30
    Bambula, Mejzlík, Čermák hezky podrželi puk v okolí Šoustala, ale do zakončení se jim dostat nepodařilo.

40:00

Druhá třetina nám nepřinesla nic než tuhý hokej, plný střetů, nepřesností a minimálního množství šancí. Párkrát to vypadalo, že by se přece jen černý kramflek mohl dostat za brankovou čáru, ale bohužel se ani jednomu z mužstev nepoštěstilo. Třetí třetina začne přibližně v 19:26.

40:01

40:50
    Olomouc pokračuje v náporu ze závěru druhé třetiny!

42:15
    Vladimír Srnský (JIH) 2 min. za hákování.

42:48
    Husták je na to sám proti dvěma jihlavským bezbranný a spoluhráči po něm koukají. Dukla vyhazuje.

43:53
    Olomouc se dobře tlačila do zakončení, ale na poslední chvíli vždy někdo střelu zablokoval.

45:40
    Klofáč se pokusil vypálit od modré, střela neměla potřebnou dávku přesnosti.

46:10
    Obrovská šance Olomouce, když Kořenářem vyražený puk projel těsně kolem hole Jekliče, který měl zcela prázdnou bránu!

47:37
    Marek si hezky vyměnil puk s Horákem, který nebezpečně vystřelil! Kořenář měl teď velké štěstí!

47:37
    Rostislav Klofáč (JIH) se po menší šarvátce musí odebrat na trestnou lavici. Odpyká si 2 min. za hrubost.

49:27
    Olomouc tlačí a hledá šanci.

50:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak se hosté dočkali. Štefkovu střelu Kořenář ještě zneškodnil, ale na následnou dorážku MATĚJE ZABLOUDILA už nedosáhl! ASISTENCE: Jan Štefka

50:34
    Stanislav Huňáček si odpyká 2 min. za zdržování hry – sevření puku.

51:24
    Olomouci gól očividně pomohl a daří se jí tlačit Duklu v pásmu!

52:34
    Jihlava hraje v plném počtu.

52:47
    Kolouch efektně prokličkoval z obranného pásma, poté se prohnal středním pásmem a kolem obránců jako šinkanzen zastávkou na znamení, načež si položil Šoustala, ale kousíček ještě scházel, aby puk prošel za jeho záda!

54:09

55:15
    Hra se odehrává především ve středním pásmu.

55:32
    Nyní došlo ke kuriózní situaci! Marek dovezl puk až před Kořenáře a ve skrumáži se dostal až za jeho záda. Branka ale nebyla uznána, protože puk byl jedním z olomouckých hráčů kopnutý!

56:47
    Najman nebezpečně vyslal puk proti Šoustalovi švihem, málo chybělo!

57:55
    Štefka jde dnes hodně vidět, když opět dělal domácím problémy.

58:19
    V situaci 2 na 1 volil Kolouch střelu, ta šla Šoustalovi jen do břicha.

59:32
    Jihlavští se ještě pokouší vytěžit gól, mají velký tlak, ale nedaří se!

60:00

Třetí třetina přinesla Olomouci toužené vyrovnání, když se po dorážce prosadil Zdeněk Zabloudil. Vyrovnaná třetina nám tak vítěze neurčila a bude následovat prodloužení!

60:01

61:03
    Zatím se hraje převážně na olomoucké polovině hřiště, uvidíme jestli z toho domácí něco vytěží.

62:00
    Kousalova rána byla ztečována do ochranné sítě a vhazuje se před Šoustalem.

62:45
    Jekličova rána mířila mimo Kořenáře.

63:33
    Štefkovi výborně naservíroval puk Spurný, Kořenář se stihl přesunout a ránu zlikvidovat!

64:40
    Běží posledních pár vteřin prodloužení.

64:54
    Kolouch vyslal pěknou ránu, Šoustal měl velmi rychlou vyrážečku!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nám rozuzlení nepřineslo. Následují tedy samostatné nájezdy, které určí dnešního vítěze!

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první začíná domácí tým. Nájezd pojede Daniel Kolouch.

1. série
    1:0
    A výborně! Daniel Kolouch rozkmital ruce a poslal Šoustala na párek!

1. série
    1:0
    Nedal. Kořenář vystihl správný směr a včas zasáhnul!