Letňany – Poruba 2011 4:5 (po pr.) | Zlín – K. Vary 3:1 (kon.) | PZ Kladno – Písek 2:1 (kon.)
Kladno – Č. Budějovice 3:7 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 4:7 (kon.) | Liberec – Slavia 6:5 (kon.)
Sparta – HC Plzeň 9:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 8:4 (kon.)
Jihlava – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vsetín 5:1 (kon.) | Třinec – Hr. Králové 5:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 20.02.2015, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala. • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu dalšího utkání nadstavby RAKO extraligy staršího dorostu skupiny "B". Domácí BK Mladá Boleslav v tomto duelu přivítá VHK Vsetín.

Dorostenci Mladé Boleslavi se zatím nacházejí na osmé pozici s osmatřiceti body. V posledním utkání Bruslaři prohráli s Kladnem 4:3. Jejich dnešní soupeř ze Vsetína je na tom ještě hůř. V tabulce mu patří až desátá příčka za sedmadvacet bodů. Taktéž Vsetín prohrál v posledním utkání, a to 5:2 s Litvínovem.

BK Mladá Boleslav: Marek (Vích) – Makovička, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis – Musliu, Vaníček, Rypar, Kalaš, Kerda, Skořepa, Veselý, Uřidil, Dančišin.

VHK Vsetín: Bechný (Herman) – Bártek, J. Weintritt, Augustin, Vítek, Nadýmáček, Kollár, Rýpar – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, M. Weintritt, Španko, Kovář, Janošek.

Rozhodčí: Nepomůcký – Tasch, Špringl..

Utkání za malou chvíli vypukne. Ledovou plochu teď upravuje rolba.

Vsetín hlásí těsně před začátkem první problém. Jeden z hráčů hostujícího celku si totiž při rozcvičce poranil ruku o brusli svého spoluhráče. Čirou náhodou zde procházel čersvě vystudovaný zdravotnický záchranář se zdravotní sestrou, kteří se o dotyčného hráče postarali.

Případ už převzala zdravotnice nominovaná na dnešní utkání. Vše by mělo být v pořádku...

Utkání za malou chvíli vypukne.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté, ale Vsetín kotouč nicméně domácím dorostencům uzmul.

01:05
    Rypara teď hodně tvrdě narazil Španko.

01:16
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak to je rychlý vstup do utkání ze strany hostů. Autorem první branky utkání je PATRIK ŠPANKO, který trefuje odkrytou branku Davida Marka, který se nestihl přesunout na druhou stranu. Asistence: Jakub Vítek.

02:25
    Domácí se snaží o rychlou odpověď.

03:17
    Nyní akce Vsetína skončila vyhozením puku Boleslavi na zakázané uvolnění.

03:48
    Dančišin se hnal do útoku, ale Michal Weintritt ho s přehledem ubránil.

04:25
    Hosté teď na několik vteřin dostali Bruslaře pod tlak, ale domácí se nakonec osvobodili.

05:07
    Skořepa (MBL) – 2 minuty, podražení.

05:38
    Prokop se dral před Bechného bránu, ale Rýpar ho zastavil s pomocí faulu.

05:38
    Rýpar (VHK) – 2 minuty, hákování.

06:50
    Zatím je to docela vyrovnané utkání s tím, že se hostům povedlo rychle vstřelit trošku náhodný gól.

07:07

07:08
    Nyní budou hrát Bruslaři několikavteřinovou přesilovku.

07:38

08:45
    Dančišin si velmi chytře počkal ve středním pásmu a šel na bránu. Jeho střela z pravého kruhu šla ale hodně mimo.

09:37
    Mattis tvrdě narazil na mantinel Tomana, který se hodně těžce zvedá z ledu. Boleslavský bek dostane trest.

09:37
    Mattis (MBL) – 2+10 minut, vražení na hrazení. Dvouminutový trest si jde za Mattise odsedět Makovička.

10:38
    Zatím to ale vypadá, jakoby hrála přesilovku Boleslav.

11:37
    Teď už se hosté ale dostali před domácího brankáře.

12:08
    Vaníček se snaží dohonit v útočném pásmu volný kotouč.

12:56
    Na druhé straně pálil od modré Nadýmáček. Marek v brance ale jeho střelu viděl a s přehledem ji chytil.

13:31
    Teď útočí opět Boleslav. Skořepa od levého kruhu pálil jen do boční sítě Bechného branky.

14:32
    Tydlačka z pod modré pálil tvrdě na Marka. Ten vyráží mimo svou branku.

15:11
    Uřidil v útočném pásmu získal puk a napřáhl se ke střele. Tu mu ale zblokoval Rýpar.

15:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KRONI MUSLIU, který získal v útočném pásmu puk, přijel s ním až k Bechnému a zašoupl mu ho do brány. Bez asistence.

16:50
    Domácí během krátké chvíle otáčejí stav utkání ve svůj prospěch. KRONI MUSLIU dává svou druhou branku v utkání. Asistence: Dušan Kerda a Jiří Makovička.

17:41
    Nyní jsou domácí dorostenci jasně lepším mužstvem. Vaníček s Kalašem vezli puk před Bechného, ale ten jim akci překazil a kotouč chytil.

18:22
    Vsetín je po delší době v útočné třetině na delší dobu.

18:48
    Už se ale znovu hra přesunula před Bechného.

19:06
    Autorem další branky Bruslařů je JIŘÍ VESELÝ, který zpod pravého kruhu překonává nechytatelnou střelou Bechného po nahrávce Skořepy. Asistence: Dominik Skořepa.

20:00

První třetina je za námi. Bruslaři sice rychle inkasovali od hostů, ale ve zbytku třetiny už jim nic nedovolili. Vsetín po rychlé brance většinu času jen bránil, ale domácím se nedařilo vyrovnat. To se povedlo až čtyři minuty před koncem třetiny Musliovi, který se trefil po minutě opět a poslal Bruslaře do vedení. Velmi dobrý závěr první třetiny ze strany domácích dorostenců potvrdil v samém závěru třetí brankou Veselý. Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:06
    Hosté jdou rychle před domácí bránu.

20:27
    Bruslaři ale rychle přesunuli hru před Bechného.

21:17
    Hra ve druhé třetině je zatím dosti neurovnaná.

22:10
    Obě mužstva si předávají puk jako "horký brambor".

23:12
    Kalus teď dobře nahrál Kerdovi v útočném pásmu před bránu. Bechny ale domácího útočníka skvěle vychytal.

23:59
    Nyní pro změnu velmi nebezpečná akce hostů, kteří šli dva proti jednomu. Španko naznačil střelu a vyvedl tak Kaluse z rovnováhy. Následně hostující útočník vystřelil, ale trefil, naštěstí pro domácí, Kalusovu nohu.

24:25
    Teď se svádí boje o puk ve středním pásmu.

25:30
    Hosté ve druhé třetině zlepšili svůj pohyb na ledě a oproti první třetině, ve které domácí měli navrch, jsou teď Bruslařům rovnocenným soupeřem.

26:49
    Hraje se o každý puk.

27:19
    Dančišin posílal do šance Kalaše, kterého ale zastavil ofsajd.

27:56
    Skořepa dostal puk ve středním pásmu a střílel. Lianka mu střelu zablokoval.

28:33
    Přeci jen jsou ale domácí hokejisté u puku více.

29:14
    Mattis teď udělal hrubou chybu. Chtěl přenechat puk ve středním pásmu jednomu svému spoluhráči, ale vůbec si nevšiml Tomana. Ten ale trochu ledabyle o puk hned přišel.

30:53
    Nadýmáček (VSE) – 2 minuty, zdržování hry.

31:12
    Bruslaři rychle využívají přesilovku. Autorem čtvrté branky domácích je DOMINIK SKOŘEPA, který se trefuje od modré. Asistence: Kroni Musliu.

31:57
    Michal Weintritt (VSE) – 2 minuty, nedovolený bránění.

32:48
    Bruslaři uzamkli hosty v obraném pásmu, ale větší šanci ke vstřelení páté branky si zatím nepřipsali.

33:09
    Skořepa z bezprostřední blízkosti trefuje Bechného.

33:27
    Trestuhodně teď nechali domácí obránci volného Tydlačku, který šel sám na Marka, ale domácí brankář ho skvěle vychytal.

33:41
    Bruslaři opět využívají početní výhodu. Autorem páté branky domácích je DOMINIK SKOŘEPA, který z protiakce dává další branku domácích. Asistence: Patrik Rypar a Michal Mattis.

33:41
    Hosté střídají brankáře. Bechného v brance střídá Herman.

34:30
    Hosté jsou psychicky očividně na dně. Domácí si s nimi hrají jako kočka s myší.

35:45
    Bruslaři hosty vůbec nepouštějí přes střední pásmo.

37:11
    Dubnický (VSE) – 2 minuty, hákování.

37:51
    Bruslaři teď opět hosty zamkli v jejich obraném území. Ke střele se jim ale nedaří dostat.

38:09
    Teď se hosté konečně osvobodili a těžiště hry se přesunulo před Marka.

38:50
    Hosté opět vyhazují puk a šetří cenné vteřinky.

39:11

39:45
    Tydlačka se prodíral k Marklově brance, ale domácí se ubránili.

40:00

Ve druhé třetině byly k vidění další dvě branky a všechny padly do hostující sítě, přičemž obě byly z početní převahy Boleslavi. Hosté sice vstoupili do druhé třetiny aktivně, ale jejich snaha brzy opadla a stejně jako v první části pak už domácí dorostenci tempo hry diktovali. Další třetina začne přibližně v 19:33.

40:01

40:15
    Tydlačka (VSE) – 2 minuty, krosček.

41:05
    Musliu jel sám na bránu a pálil od levého kruhu. Herman si připisuje dobrý zákrok.

41:42
    Bruslařům se nedaří zamknout hosty v jejich obraném území a vytvořit si větší střeleckou příležitost.

42:15

43:06
    Teď bojovala obě mužstva o puk ve středním území.

43:40
    Musliu (MBL) – 2 minuty, podražení.

43:41
    Pokud chtějí hosté s utkáním ještě něco udělat, tak pro to mají teď vhodnou příležitost.

44:28
    Zatím se ale hraje spíše před Hermanem. Maximálně ve středním pásmu.

45:23
    Ne, ne, hostů to dnes prostě v Mladé Boleslavi nejde.

45:40

46:18
    Veselý zavezl puk ze středního pásma do útočného. Tam s ním objel bránu a zakončil. Před Hermanem se následné vytvořil chuml hráčů, kteří ale nebyli schopni zorientovat se a najít puk. K tomu se následně dostal opět Veselý, ale jeho střela mířila jen do hráčů před Hermanovou bránou.

47:48
    Teď obě mužstva ztrácela puk, aby o něj opět mohla bojovat.

48:25
    Nejvyužívanější částí ledové plochy je teď střední pásmo.

49:52
    Veselý se dostával do šance, ale hostující obránci ho nakonec ubránili a před Hermana nepustili.

50:27
    Myslím, že vítěz už je znám. Sice se v hokeji může stát vždy cokoliv, ale hosté by museli hodně, hodně přidat, aby dnes v městě aut bodovali.

52:00
    Dnešní utkání sleduje 30 diváků.

52:27
    Bruslaři hosty téměř nepouštějí před svého brankáře. Ti se tak dostávají před Marka ve zcela výjimečných situacích.

53:20
    Dančišin předal puk do útočného pásma Kalašovi a jel vystřídat. Boleslavský útočník s číslem čtrnáct ale v útočném pásmu nic světoborného nevymyslel.

53:57
    Makovička nahodil puk na Hermana a vydal se k němu. Ten ho raději před dotěrným domácím hráčem chytá.

54:36
    Rypar zavezl puk do útočné třetiny. Tam jej poslal zpětnou přihrávkou k levému kruhu na Muslia, jehož nebezpečnou střelu Herman chytá.

55:09
    Hosté se nejsou schopni dostat ze svého obraného území.

55:59
    Uřidil nahrál puk do útočného pásma Vaníčkovi, který jej ale nedokázal zpracovat.

56:41
    Třetí třetina je, stejně jako celý zápas, domácích dorostenců.

57:45
    Hosté nejsou schopni ani rozehrát puk. Jejich výkon je opravdu bídný.

58:11
    Teď se po několika minutách hosté opět dostali před Markovu bránu.

58:47
    Nic tam ale nevymysleli a hra se opět přesunula k Hermanovi.

59:17
    Bártek se dostal ke střele, ale Marek vyrazil jeho střelu betonem.

59:47
    Závěr zápasu se dohrává před Hermanovou bránou.

60:00

Je dobojováno! Ve třetí části nebyl k vidění jediný gól. Přesto Bruslaři podali ve třetí třetině velmi dobrý výkon. Nic hostům nedovolili. Ti se dostávali do útočného pásma zcela sporadicky a zaslouženě dnes nezískali v Boleslavi ani bod.

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a přeji krásný zbytek dne. (20:01:43)

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 16. Musliu, 17. Musliu (Kerda, Makovička), 20. Veselý (Skořepa), 32. Skořepa (Musliu), 34. Skořepa (Rypar, Mattis) – 2. Španko (Vítek)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (34. Herman) – Bártek, J. Weintritt, Augustin, Vítek, Nadýmáček, Kollár, Rýpar – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, M. Weintritt, Španko, Kovář, Janošek.

Rozhodčí: Nepomůcký – Tasch, Špringl.