Tampa – Dallas 5:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Colorado 0:4 (kon.)
Nashville – Winnipeg 1:3 (kon.) | Arizona – Montreal 0:2 (kon.) | Washington – Buffalo 6:1 (kon.)
Toronto – St. Louis 1:6 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 0:1 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 08.03.2015, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu dalšího utkání zámořské NHL. V tomto duelu se střetnou mužstva Los Angeles Kings a Pittsburghu Penguins.

Angeles jsou v tabulce západní konference na devátém místě se čtyřiasedmdesáti body. V posledním utkání zvítězili na nájezdy 4:3 nad Montrealem.

Pittsburgh se momentálně nachází na páté příčce východní konference a dnešní utkání tak pro něj bude důležité pro lepší postavení v bojích pro nadcházející play-off. V posledním utkání zdolali "tučňáci" Anaheim 5:2.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Regehr, Doughty, Muzzin, Sekera, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Lewis – King, Carter, Toffoli – Brown, Stoll, Williams – Clifford, Shone, Nolan.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Pouliot, Lovejoy, Scuderi, Cole – Perron, Crosby, Hornqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Winnik, Sutter, Bennett – Spaling, Lapierre, Downie..

Utkání za malou chvíli vypukne.

00:01

00:24
    Gáborík se hnal s pukem na bránu, ale Fleury si připisuje první dnešní dobrý zákrok.

01:06
    Nyní sebojuje v obranném území Los Angeles.

01:19
    Green (LAK) – 2 minuty, držení protihráče.

01:48
    Angeles šli dopředu, ale "Tučňáci" se dobře ubránili.

02:44
    Zatím se hostům přesilovka moc nedaří.

03:18
    Crosby se dostával do šance, ale nakonec se mu nepovedlo zakončit.

03:19

03:57
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a poslední kdo se puku dotkne před vhazováním bude slovenský obránce Sekera.

04:30
    Teď se bojuje o puk ve středním pásmu.

05:24
    Po zákroku Quicka se teď bude vhazovat před brankou domácích.

05:56
    Kunitz (PIT) – 2 minuty, držení hokejky.

06:40
    Doughty si sjel pod modrou čáru a zkoušel vystřelit. Po něm ještě dorážel Carter, ale skóre se zatím nemění.

07:12
    Nutno přiznat, že Angeles zatím hrají přesilovku pohledněji než ji před nimi sehráli hosté.

07:54
    Pittsburghu se podařilo vyhodit puk a je jisté, že toto oslabení zvládne.

07:56

09:14
    Nolan přihrával zpoza brány před bránu Nicku Shoreovi, který vystřelil a následně se snažil i hokejkou došťouchat kotouč za Fleuryho záda, ale to se mu nakonec nepovedlo. Následuje komerční přestávka.

09:30
    Na druhé straně teď musel zasahovat Quick.

09:46
    Crosby se obtočil kolem Doughtyho a z levého kruhu vypálil k bližší tyči. Quick chytá.

10:18
    Fleury si připisuje dobrý zákrok po nebezpečné střele Lewise na druhé straně.

10:56
    Zatím je to velmi vyrovnané utkání. Obě mužstva se hodně snaží.

11:18
    Downie posílal puk před bránu Comeaovi, ale Quick dobrým zákrokem podržel domácí hokejisty.

11:41
    Na druhé straně podržel Fleury hosty po střele Cartera zápěstím.

12:23
    Teď se brankáři předhánějí v tom, kdo se předvede lepším zákrokem. Quick na druhé straně ledu totiž pro změnu podržel domácí Angeles.

13:11
    Green (LAK) – 2 minuty, hrubost.

13:42
    Angeles se povedlo vyhodit puk z obranného území a může rychle vystřídat.

14:22
    Dobrá střela jednoho z hráčů hostí z modré. Quick se štěstím vyrazil. "Tučňáci" měli smůlu, že nikdo nestál na pravé straně před brankou domácích, protože by měl před sebou odkrytou bránu. To byla velká šance hostů.

15:11

15:18
    Další šanci Pittsburghu likviduje Quick a následuje komerční přestávka.

15:32
    Nolan šel dopředu, ale nakonec z toho nic nebylo.

16:02
    Nyní se hraje opět před brankou domácích.

16:32
    Hra je dnes ale velmi neurovnaná. Puk často střídá svou pozici a lítá z jedné části ledu do druhé. Je to zatím velmi vyrovnaná bitva.

17:07
    Obrovská šance hostů! Crosby se dostal do úniku, ale Quick skvělým zákrokem podržel domácí hokejisty.

18:01
    A další velká šance Pittsburghu. Quick dal ale oba betony k sobě a opět neumožnil Letangovi skórovat.

19:18
    Další útok hostů přerušili domácí obránci už na modré.

19:50
    Tučňáci se pokoušejí dostat ze středního pásma do útoku, ale domácí se zuby nehty drží a vyhlížejí už konec třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině nepadla žádná branka. O hezké momenty ale nebyla nouze a obě mužstva zatím drží nad vodou brankáři. Myslím, že toto utkání rozhodne jeden, dva góly. Ten, komu se podaří vstřelit první gól, tak podle mého názoru dnes bude slavit vítězství. Ale nepředbíhejme, ještě nás čeká zajímavých čtyřicet minut.

Střely na bránu: 12 – 5.

20:01

20:20
    Angeles jsou v útočném pásmu.

20:33
    Pittsburgh se ale osvobodil a jde dopředu.

21:45
    Velká šance domácích hokejistů. Fleury teď po střele jednoho d domácích hráčů a dorážce Toffoliho hodně podržel hostující hokejisty.

22:45
    Na druhé straně šli teď McNabb a Downie do souboje tak tvrdě, že posunuli branku brankáře Quicka i s brankářem. Tučňáci si zahrají přesilovku.

22:45
    McNabb (LAK) – 2 minuty, držení protihráče.

23:47
    Angeles vyhazují a rychle střídají.

24:43
    Obrovská šance Pittsburghu! Jeden z hráčů hostujícího celku se teď ocitl zcela sám před levou stranou Quckovy brány, ale Green se pohotově položil i s hokejkou do jeho střely a Angeles se tak povedlo přesilovku přežít.

25:33
    Tučňáci ale pokračují v tlaku.

26:40
    Tlak hostů ukončuje Quick. Následuje komerční přestávka.

27:10
    Angeles si koledují o branku. Pittsburgh je teď jasně lepší.

27:15
    Teď se strhla menší potyčka před Quickovou bránou. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.

28:12
    Gáborík teď pálil z levého kruhu. Fleury pozorný.

28:23
    Winnik neunesl hit Lewise a oplácel mu. Půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

28:23
    Cole (PIT) – 2 minuty, nedovolené bránění.

29:48
    Přesilovka se domácím ale moc nedaří.

30:23

30:59
    Domácí jsou v útočném pásmu a chtějí ohrozit bránu hostů.

31:30
    Pittsburgh se ale ubránil a nyní obě mužstva teď střídají.

31:59
    Hostům se povedlo dostat puk do středního pásma.

32:31
    Angeles, kteří jsou v posledních minutách aktivnější, jdou ale zase do útoku.

32:57
    Po další útočné snaze domácích hokejistů ve žlutých dresech následuje komerční přestávka.

33:00
    Fleury si připisuje další zákrok.

33:35
    V posledních minutách se hraje více v útočném pásmu domácích.

33:42
    Sekera (LAK) – 2 minuty, vysoká hůl.

34:34
    Tučňáci teď sevřeli Kings na jejich území a hledají vhodnou střeleckou pozici.

34:47
    Domácí se ale osvobozují a dokonce jdou dopředu. Hosté ale situaci ubránili.

35:19
    Crosby se dostával do šance, ale nakonec byl odstrčen od puku, který si raději pros sebe nechává Quick.

35:34
    Angeles se znovu osvobozují a jdou dopředu.

35:42

36:00
    Quick si připisuje další úspěšný zákrok po akci Pittsburghu a následuje další komerční přestávka.

36:11
    Angeles po vhazování okamžitě přemísťují těžiště hry před Fleuryho bránu.

37:14
    Malkin se pokoušel ohrozit domácí branku a tak Quick puk raději schovává pod svou výstroj.

37:52
    Doughty střílel ze středu útočného pásma. Fleury měl dobrý výhled a střelu bez problémů vyrazil.

38:37
    Teď byl před Fleuryho brankou docela zmatek, ale Pittsburgh se nakonec ubránil. Bude se vhazovat v útočném pásmu Angeles.

38:55
    Nick Shore se tlačil do zakončení, ale nakonec byl odstaven od puku.

39:01
    Nebezpečí před hostující bránou Fleury vyřešil a hra pokračuje.

39:33
    Teď jsou v útočném písmu Penguins, ale vypadá to, že už se do konce třetiny skóre měnit nebude....

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po čtyřiceti minutách je stav tohoto nesmírně vyrovnaného utkání stále 0:0. Ani jednomu mužstvu však nelze upřít snahu, nicméně dnes utkání vládnou oba brankáři, kteří podle mého názoru dnes budou figurovat ve hvězdách utkání. Jak Quick, tak i na druhé straně Fleury drží svým mužstvům naději na bodový zisk.

Střely po druhé třetině: 22 – 11.

40:01

40:30
    Pittsburgh se okamýitě uhnízdil v útočném pásmu.

41:18
    Crosby se pokoušel prosadit, ale nepovedlo se mu to.

42:13
    Teď se pro změnu snažil něco vymyslet s pukem Malkin, ale ani on nebyl úspěšný.

42:34
    Teď se bojuje o kotouč ve středním pásmu.

43:34
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Je to velmi, velmi vyrovnaný boj.

44:38
    Doughty přejel ze středního pásma s pukem až do útočného a povedlo se mu i zakončit. Fluery ale chytá.

44:44
    Angeles se teď povedlo vstřelit branku. Jelikož byl ale při střele jeden z domácích hráčů v brankovišti a bránil Fleurymu v zákroku, branka nebyla uznána.

45:40
    Hraje se opravdu ve vysokém tempu.

46:34
    Další šance Angeles, ale Fleury branku nepustil.

47:22
    Až teď se hra trochu uklidnila.

47:46
    Ale ne na dlouho. Angeles se i nadále snaží svou agresivní hrou strhnout vedení na svou stranu.

48:34
    Velká šance hostů, ale skóre se nemění.

48:46
    Angeles dostali puk na duhou stranu, ale hra se v zápětí opět otočila na druhou stranu.

49:54
    Velký závar před Fluerym. Ten vůbec neviděl puk, ale hosté se nakonec ubránili.

50:30
    Už se hraje několik minut bez přerušení.

50:58
    Angeles hrají teď hodně nebezpečně, ale branku se jim vsítit nedaří.

51:21
    Další nebezpečí před brankou hostů, ale není to ani teď branka.

52:02
    Už se hraje bez přerušení více jak šest minut.

52:49
    Až teď je přerušeno po menší potyčce Jordana Nolana a Krise Letanga.