Hr. Králové – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Přerov – HC Plzeň 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC Plzeň 1929
Neděle 29.03.2015, 11:00 • Malá hala, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

To je ode mě pro tuto chvíli vše, ale již za pár minut začíná další zápas osmých tříd, tentokrát mezi Vítkovicemi a Spartou. Já se s vámi loučím a u dalších zápasů mládežnického hokeje na počtenou. (13:28:38)

Parádní hokejovou podívanou nám předvedli osmáci Přerova a Plzně. Vyjma první třetiny, kdy Západočeši jasně dominovali, bylo utkání nesmírně vyrovnané a pro týmy bylo důstojnou tečkou za celým turnajem. Ve výborném světle se dnes předvedl přerovský brankář Rachůnek, který svými zákroky přiváděl plzeňské hráče až k zoufalství. Na druhé straně rovněž stojí za zmínku hattrick Martina Langa, přičemž do role dvorního nahrávače se dnes stylizoval Filip Přikryl, který Langovi asistoval a všech branek.

64:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Filip Přikryl si podržel kotouč za brankou Rachůnka a tak dlouho čekal na vhodný okamžik k nahrávce, až se zcela nehlídaný mezi kruhy objevil MARTIN LANG, který střelou pod víko zkompletoval hattrick a zajistil indiánům bod navíc. Asistence: Filip Přikryl.

63:45
    Střelu Matějčka skryl ve výstroji Rachůnek.

63:03
    Princl napadá rozehrávku Přerova až za brankou Rachůnka. Je evidentní, že Plzeň chce rozhodnout již v prodloužení. Vzhledem k tomu, v jaké formě dnes chytá přerovský brankář, se tomu nelze divit.

62:04
    Jen tak tak, že se do samostatného úniku nedostal přerovský Popelka. Plzeňská obrana zasáhla za pět minut dvanáct.

61:25
    Rachůnek podržel svůj tým při bekhendové střele Mužíka.

60:49
    Na steč vyrazil Indrák, o puk byl ale připraven a tak se hra stěhuje před Rachůnka.

60:29
    Do velké šance se probíjel plzeňský Lang, obrana Zubrů si však poradila i s tímto nájezdem.

60:01

Ve třetí třetině nám aktéři dnešního duelu nabídli nesmírně zajímavou podívanou, která ještě nekončí. Stav utkání srovnal již dvougólový Popelka a poslal tak zápas do prodloužení.

60:00

59:40
    Z ostrého úhlu pálil Přikryl. Rachůnek se však skvěle přitiskl na tyč a žádnou mezírku, kudy by bylo možné kotouč do brány propasírovat, plzeňskému útočníkovi nenabídl.

59:02

58:57

58:22
    Princl to zkoušel z pravého kruhu. Rachůnek byl ale pozorný a se střelou si poradil.

57:35
    Dokáže některý z týmů využít volného prostoru, který při hře 4 na 4 vzniká?

57:02
    Za nedovolené bránění vyloučen plzeňský Přikryl.

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 32. Popelka (Krupa), 44. Popelka (Vohrabal) – 10. Lang (Přikryl), 36. Lang (Přikryl), 65. Lang (Přikryl)

HC ZUBR Přerov: Rachůnek – Lukačka, Mlčák, Vohrabal – Popelka, Šimanský, Dobša, Indrák "C", Mohapl, Barveníček, Krupa, Šafránek, Antoníček. Trenér: Petr Školoud.
    HC Plzeň 1929: Bruk (Bielecký) – Houdek, Hosnédl, Löffler, Kovářík, Matějček "C", Jarošík, Hacaperka – Balín, Lang, De Sousa, Mužík, Staněk, Šeba, Pechr, Kolář, Přikryl, Karbulka, Princl. Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Matúška – Zmeškal, Ovsík