Slovensko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Švýcarsko – Rakousko 3:4 (0:1 po s.n.) | Bělorusko – Slovinsko 4:2 (kon.)
Francie – Německo 1:2 (kon.) | Norsko – USA 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Česko 2:4 (kon.)
Francie
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Německo
Sobota 02.05.2015, 16:15 • O2 Arena Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mne je to z tohoto zápasu vše. Napočtenou u dalších onlajnů. (18:30:36)

Zápasové statistiky:

Střely na branku: 25:26
    Vyloučení: 5:2 + Hager (GER) 10mn. OT
    Využití přesilovek: 0:1

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Endras (NĚM) a Fleury (FRA).

Je to tak. Německo vítězí díky přesilovkové brance dosažené minutu před koncem nad Francií 2:1.
    Těžko říct, jestli byli Němci lepší, ale zvládli svou obrannou taktiku a díky dvěma brankám si tedy výhru asi zaslouží.

Francouzi jsou samozřejmě velmi zklamaní. Nejen z prohry, ale také ze způsobu jak prohráli. Skoro 40 minut se snažili o vyrovnání, a když se jim to podařilo, dostali branku minutu před koncem.

60:00

59:57
    Puk míří do středního pásma a tohle vedení už Němci udrží...

59:45
    Hraje se sice v německém pásmu, ale Francouzi se nemohou dostat do výraznější šance.

59:30
    Francouzi v šesti bez brankáře.

59:15
    Francouzi zahráli icing a tak se vhazuje před Huetem.
    Patrick REIMER - 1:2

59:00
    Německo právě vstřelilo branku!
    Tak to je jednak bleskově využitá přesilovka a jednak tvrdá rána pro Francii. Minutu před koncem totiž dostal nabito PATRICK REIMER a střelou z první prostřelil přesouvajícího Hueta – 2:1. Asistence Patrick Hager.

58:40
    Velká šance pro Německo. Siedenberg faulován a S. Treille (FRA) jde na 2 min. na trestnou.

57:27
    Reimerova střela trefuje síť, ale jen z boku, takže vzrušení části diváků je zbytečné.

56:36
    Nyní tři francouzské střely za sebou srazili bránící Němci, takže Endras zasahovat nemusel.

55:44
    Němci chvíli pod tlakem ve své třetině, nyní se ale už osvobojí.

55:19
    Francie zakládá útočnou akci.

54:40
    Nepřesnosti na obou stranách, oba týmy raději střídají.

53:57
    Roussel byl v brankovišti a tak je akce a šance da Costy zastavena.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 51. Fleury (S. da Costa) – 13. Wolf (Rieder, Hager), 59. Reimer (Hager)

Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Besch, Herquefeuille, Janil, Chakiachvili, Diedue Fauvel – S. da Costa, Roussel, Desrosiers – Meunier, S. Treille, Bertrand – Fleury, Guttig, T. da Costa – Y. Treille, Claireaux, Lamperier – Raux
    Německo: Endras (Aus den Birken) – Krueger, Muller, Kohl, Goc, Daschner, Koppchen, Krupp – Rieder, Wolf, Hager – Reimer, Ehliz, Pietta – Hospelt, Oppenheimer, Plachta – Kink, Siedenberg, Ullman – Raedeke

Rozhodčí: Gofman (RUS), Vinnerborg (SWE) – Lazarev (RUS), McIntyre (USA)

Diváci: 14.903