Slovensko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Švýcarsko – Rakousko 3:4 (0:1 po s.n.) | Bělorusko – Slovinsko 4:2 (kon.)
Francie – Německo 1:2 (kon.) | Norsko – USA 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Česko 2:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
Slovensko
4:3 (0:0, 0:1, 3:2 - 0:0)
Dánsko
Sobota 02.05.2015, 12:15 • ČEZ Arena • Mistrovství světa • Skupina B

Pro dnešek je to vše. Díky za pozornost a na shledanou. (15:00:25)

V 6. sérii samostatných nájezdů ukázal svou šikovnost Marko Daňo a zařídil Slovensku bod navíc.

Bláznivé utkání tak končí vítězstvím Slovenska po nájezdech. Na Slovácích je vidět mírné zklamání. Z dnešního utkání chtěli jednoznačně 3 body. Tím spíše je to mrzí, když si uvědomí, že Dánové ve třetí třetině vstřelili 2 branky ze 4 střel. Slováci měli kromě první třetiny jednoznačně navrch. Ale to je nepodstatné. Podstatné jsou góly. A těch daly oba týmy za 65 minut stejně.

Na druhé straně přebírá ocenění nejlepšího hráče svého týmu brankář Patrick Galbraith. K tomu opravdu není co dodávat. Úctyhodných 39 zákroků stojí za pochvalu.

Jak jsem již předestíral. Nejlepším hráčem ve slovenském kádru byl nejen podle mě Vladimír Dravecký. Jeho formace s Viedenským a Lušňákem patřila k příjemným překvapením.

Marko DAŇO - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Slovensko.
    Autorem vítězné branky je MARKO DAŇO.

6. série
    2:1
    Nichlas Hardt Jána Laca neprostřelil. Znamená to, že Slováci vítězí.

6. série
    2:1
    Marko Daňo prokázal, že má neskutečně rychlé ruce. Párkrát zamíchal s pukem a poslal je jej víka.

5. série
    1:1
    Ani Dánové neproměňují. Morten Green nic zázračného nevymyslel.

5. série
    1:1
    Slováci mají v nájezdech pech. Marek Videneský trefuje tyč!

4. série
    1:1
    Jesper Jensen střelou do betonu neuspěl.

4. série
    1:1
    Marián Gáborík si věří. Pojede svůj druhý nájezd. Znovu se ale nepodařilo. Dnes to není Gáboríkův den.

3. série
    1:1
    Zřejmě nejlepší hráč dnešního utkání Vladimír Dravecký nic nenaznačoval, prostě sjel mezi kruhy, vystřelil a trefil spojnici tyčí!

3. série
    1:1
    Thomas Spelling střílí na lapačku. Slovenský brankář vyráží levým ramenem.

2. série
    1:1
    Marek Viedenský se štěstím překonává Galbraitha, který si na puk šáhl.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 49. Sersen (Hudáček), 50. Viedenský (Dravecký, Lušňák), 52. Graňák (Dravecký, Laco), rozh. náj. Daňo – 26. Björkstrand (Jensen, Jensen), 50. Hardt (Madsen), 58. Nielsen

2:1   Hardt (DEN)

Slovensko: Laco (J. Hudáček) – Jánošík, Meszároš, Sersen, Jurčina, Mikúš, Ďaloga, Graňák – Gáborík, Mikulík, Kopecký (C) – Pánik, Bližňák, Bartovič – Surový, Daňo, L. Hudáček – Dravecký, Viedenský, Lušňák.
    Dánsko: Galbraith (Dahm) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, Björkstrand, J. Jensen – Green (C), Poulsen, Spelling – Starkov, Poulsen, Hansen.

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov (RUS), Jyri Rönn (FIN) – Nicolas Fluri (SUI), André Schrader (GER).