Švýcarsko – Německo 1:0 (kon.) | Rusko – Dánsko 5:2 (kon.) | Švýcarsko – Lotyšsko 1:2 (po pr.)
Slovensko – Norsko 2:3 (kon.) | Švédsko – Kanada 4:6 (kon.)
Švédsko
4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Kanada
Středa 06.05.2015, 20:15 • O2 Aréna, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, na počtenou! (22:35:40)

Dnešní utkání sledovalo 16695 diváků.

Sledujete kromě MS i NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a o nic zajímavého a podstatného nepřijdete (y)

Posted by Hokej on 2. květen 2015

Po velmi napínavém průběhu porazila Kanada Švédsko 6:4 a nadále pokračuje ve skvělých výkonech na turnaji!

Přitom v první třetině se více dařilo Švédům. Nejprve se v šesté minutě prosadil Anton Lander, poté navíc přišla 18. minuta, kdy Švédové dali dva góly. Nejprve skóroval bruslí Victor Rask a poté střelou zápěstím Filip Forsberg.

Ve druhé třetině ale dokázala Kanada nepříznivé skóre vyrovnat. Ve 27. minutě skóroval po velkém trma-vrma Aaron Ekblad, o pět minut později trestné střílení proměnil Taylor Hall. Vyrovnání přišlo ve 35. minutě, kdy střelu Ekblada dokázal za záda Nilssona tečovat Sean Couturier. Švédsko ovšem získalo své vedení zpátky, protože se ve 36. minutě prosadil Oscar Möller.

Třetí třetina ale patřila Kanadě, především tedy její druhá polovina. V 51. minutě obránce Patrick Wiercioch svou první branku na MS vyrovnal na 4:4, o tři minuty později skóroval v přesilovce Tyler Ennis a javorové listy poprvé v zápase vedly. Definitivní tečku za zápasem udělal gól Tylera Seguina do prázdné brány v 59. minutě zápasu. Švédsko už se poté při hře bez brankáře k ničemu nezmohlo.

Nejlepší hráči: Oliver Ekman-Larsson – Aaron Ekblad

Střely: 32:39 (14:5, 9:19, 9:15)

60:00

59:49
    Nyní ovšem Kanaďané vyhodili na icing a zdá se býti rozhodnuto.

59:39
    Kotouč je ve středním pásmu, Švédsko ale rychle útočí.

59:30
    Forsbergovu střelu dokázal zblokovat Giroux do ochranné sítě nad svou bránu.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:52
    Kronwall nabil Forsbergovi, kterému ale vůbec nesedla střela.

58:43
    Staffan Kronwall nahrál do velmi dobré šance na Louiho Erikssona, jehož pokus ale Mike Smith dokázal vyrazit svou helmou nad branku!

58:38
    Švédsko to znovu zkusí bez brankáře!

58:38
    Kotouč skončil na střídačce Kanady, hra je přerušena.
    Tyler SEGUIN - 4:6

58:10
    Kanada právě vstřelila branku!
    Anders Nilsson zrovna opustil brankoviště a Kanada se dočkala zřejmě rozhodující branky, když TYLER SEGUIN dopravil kotouč do prázdné klece Švédska a 110 sekund před koncem základní hrací doby získal pro svůj tým dvoubrankové vedení! Asistence: Ryan O'Reilly.

57:53
    Jenže puk skončil v ochranné síti, hra je tedy přerušena.

57:44
    Filip Forsberg v souboji s Eakinem dobře vybojoval kotouč a zakládá útočnou akci.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Lander (Eriksson, Granberg), 18. Rask (Klefbom, Lindholm), 18. Forsberg (Eriksson, Klingberg), 36. Möller (Sjögren, Ekman-Larsson) – 27. Ekblad (Burns, O'Reilly), 32. Hall (TS), 35. Couturier (Ekblad), 51. Wiercioch (Eberle, Crosby), 54. Ennis (Hall, Spezza), 59. Seguin (O'Reilly)

Švédsko: Nilsson (Enroth) – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall, Granberg, Ekholm, Ahnelöv – Eriksson, Forsberg, Lander – Sjögren, Lindström, Möller – Ericsson, Rask, Lindholm – Hjalmarsson, Josefson, Lundqvist – Danielsson
    Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – Crosby, Spezza, MacKinnon – Ennis, Giroux, Seguin – Hall, Duchene, Eberle – Couturier, Toffoli, O'Reilly – Eakin

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Rönn (FIN) – Puolakka (FIN), Lhotský (CZE)

Diváci: 16695