Arnhem – Heerenveen 5:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
5:2 (1:2)
SC Heerenveen
Neděle 31.05.2015, 16:45 • GelreDome, Arnhem • Nizozemská Eredivisie • O Evropskou ligu - sk. A
    Fanoušci Vitesse stále slaví.

Fotbalisté Vitesse Arnhem předvedli ve druhém poločase fantastický výkon a otočili skóre z 1:2 až na 5:2! Po remíze 2:2 na hřišti Heerenveenu se tak radují z postupu do Evropské ligy.

Úvodní dějství přitom lépe zvládl Heerenveen, který vedl díky dvěma gólům Marka Utha 1:2. Za domácí pouze srovnával Guram Kašia. Po přestávce však bylo Vitesse jasně lepším týmem. V 56. minutě srovnal z penalty Marko Vejinović a hosté pak drželi šanci na postup do EL ještě do 77. minuty, ve které tlak Vitesse přetavil ve vedoucí zásah Davy Pröpper. Zbytek duelu se již proměnil v exhibici a úspěch Arnhemu ještě jistili krásnými zásahy Zakaria Labyad a Jan-Arie van der Heijden. (18:42:59)

90+2

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty, o postupu Vitesse do evropských pohárů je již rozhodnuto.

88
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Uroš Djurdjević.

88
    O domácí pohodě svědčí i tento moment. Zraněného Zakariu Labyada odnesl ze hřiště rozesmátý spoluhráč Wallace. Zahraje si Marvelous Nakamba.
    Jan-Arie van der Heijden - 5:2

86
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Doslova exhibiční akce Vitesse! Kazajšvili nahrál před úplně prázdnou bránu JANU-ARIEMU VAN DER HEIJDENOVI, který se také zapisuje do listiny střelců – 5:2.

83
    Žlutou kartu dostává Wallace (SBV Vitesse Arnhem).

83
    Zakaria Labyad dostává žlutou kartu za oslavu gólu, při které si sundal dres.
    Zakaria LABYAD - 4:2

82
    Tohle byla fotbalová lahůdka v podání Vitesse! Skvělou práci odvedli všichni tři hráči, kteří se do gólové akce zapojili. Hostující obranu nejprve rozebrala dvojice Traoré – Wallace. Druhý jmenovaný už byl sám v dobré šanci, přesto ještě vrátil míč pod sebe do míst, kam si naběhl ZAKARIA LABYAD a ten z 18 metrů vyslal tak povedenou střelu, že se míč odrazil od břevna za brankovou čáru. Hráči Arnhemu jsou blízko postupu do Evropské ligy!

82
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Stafeno Marzo, přichází Henk Veerman.

80
    Domácí měli další šanci. Wallace zvolil individuální řešení a z úhlu bránu netrefil.
    Davy PRÖPPER - 3:2

77
    Obrovská radost v GelreDome! Z dálky napřáhl DAVY PRÖPPER a míč, i s přispěním teče bránícího hráče, po zemi zapadl k pravé tyči hostující brány. Nordfeldt se natahoval marně. Arnhem poprvé v utkání vede – 3:2.

76
    Po chybě hostí v rozehrávce se málem dostal do šance Wallace. Toho však stačil odzbrojit van Anholt.

74
    Náznak nebezpečného protiútoku Heerenveenu. Po přihrávce Utha si však Slagveer dal mčí daleko od nohy.

Martin Augustin

Branky: 11. Kašia, 56. Vejinović (pen.), 77. Pröpper, 82. Labyad, 86. van der Heijden – 4. Uth, 24. Uth

Karty:   83. Labyad (ARN), 83. Wallace (ARN) – 50. Otigba (HEE), 56. Thern (HEE)

SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, Kašia (C), van der Heijden, Achenteh – Pröpper, McEachran (46. Vejinović), Kazajšvili – Wallace, Traoré (88. Djurdjević), Labyad (88. Nakamba).
    Náhradníci: Velthuizen – Mori, Vejinović, Djurdjević, Olijnik, Kruiswijk, Nakamba.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Marzo (82. Veerman), Otigba, St. Juste, van Anholt – de Roon (C), van den Berg, Thern (67. Duarte) – Slagveer, Uth, Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – Thorsby, Duarte, Veerman, Warmolts, Huizing, Namli.

Rozhodčí: B. Nijhuis – R. van de Ven, C. Schaap