Club Brugge – Mechelen 3:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Kortrijk 2:1 (kon.) | Oostende – Westerlo 2:1 (kon.)
Mouscron – Sint-Truiden 0:2 (kon.)
Waasland-Beveren
2:1 (1:0)
KV Kortrijk
Sobota 01.08.2015, 20:00 • Freethiel-Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • 2. kolo

Ode mne je to dnes vše. Budu se s vámi těšit na shledanou u dalších komentovaných přenosů. Hezký zbytek večera! (22:02:19)

Je dobojováno. Dnes jsme společně mohli sledovat napínavou bitvu, ve které příjemně překvapil papírový outsider. Ve druhém poločase se Waaslandu podařilo dostat do dvoubrankového vedení poté, co obrana hostů zaspala a Gano se mohl řítit volně na brankáře Keeta. Kortrijk však dokázal bleskově odpovědět, o 2 minuty později vstřelil jedinou branku dnešního večera na straně hostů Rolland, jenž Henkineta doslova propálil. Hosté dnes nedokázali potvrdit roli favorita, Waasland si tak bere zaslouženě všechny 3 body za statečný výkon.

90+4

90+4
    A jeho výkop je posledním v dnešním dějství, na hřišti propukly radostné oslavy.

90+3
    Po faulu na Buatu je hra opět přerušena, míč rozehraje brankář Henkinet.

90+2
    Teď se opět ženou do přečíslení, Vanzo se raději uchýlil k rohovému praporku, kde může ušetřit pár vteřinek k dobru.

90+1
    S následným přímým kopem hráči Waaslandu nikterak nepospíchají.

90
    Rolland musel nutně zastavit unikajícího Janse a vyřešil to za cenu pouze žluté karty.

89
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Langil, přichází Vanzo.

87
    Kortrijk a rohové kopy, to zkrátka nejde k sobě. Lallemand se nakonec sice dostal do zakončení, Henkinet si jeho pokus s přehledem zajistil.

86
    Van Eenoo teď nadělal poměrně dost problémů Henkinetovi, který si musel stáhnout míč ze vzduchu před nabíhajícími útočníky.

85
    Této výhody nedokázali žlutomodří využít, přesto se však dožadují penalty po údajné hře rukou v podání jednoho z obránců hostujícího celku.

84
    Domácí v posledních minutách dostávají Kortrijk pod tlak, teď budou mít možnost rohového kopu.

83
    Žlutou kartu dostává Pavlović (KV Kortrijk).

82
    Další daleký nákop si tentokrát Keet pohlídal.

81
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Myny, přichází M'Sila.

80
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Chanot, přichází Van Eenoo.

79
    Waasland jde do přečíslení 5 na 4, celou šanci však trestuhodně zahodili ofsajdem.