HC Davos
4:7 (1:2, 3:4, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pondělí 10.08.2015, 18:00 • Le Sentier • Hockeyades

Konec zápasu. Dynamo dokázalo porazit švýcarského mistra! Davos sice snížil z 5:1 na 5:4, ale Východočeši zvítězili 7:4. (20:07:38)

58:28
    Pardubice zvesela kombinují, Východočeši míří za výhrou.

57:30
    Dvě a půl minuty do konce si Pardubice hlídají svůj náskok nějakých 50 metrů od Roberta Kristana.

56:05
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice míří ke skalpu švýcarského mistra! Východočeši sehráli výborně obě oslabení a v následné hře pět na pět skóruje PETR SÝKORA, svým druhým gólem v utkání zvyšuje na 7:4! Asistence: Jan Starý.

53:26
    Východočeský tým zvládl i druhé oslabení ve třetí třetině s bravurou a je kompletní.

53:00
    Takhle to půjde! Dynamo hraje aktivně i ve vlastním oslabení, teď strávil dobrou půlminutu v obraně soupeře.

51:26
    Druhá přesilovka pro Davos v krátkém sledu, mezi trestoměřiče usedá zadák Tomáš Bokroš.

50:42
    Davos sice strávil většinu své přesilovky v defenzívě Východočechů, ti ale nedovolili se soupeři dostat do nebezpečné koncovky. Pardubický zadák se vrací na led.

48:42
    Pardubice se budou bránit, neboť Jan Zdráhal putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

45:00
    Pardubice jasně nyní plní pokyny trenéra, hrají zodpovědně zezadu a čekají na chybu Davosu.

41:41
    Adam Havlík se vrací mezi mantinely, hraje se pět na pět.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. To byla neskutečná přestřelka! Východočeši nejprve utekli z 2:1 na 5:1 a zdálo se, že švýcarského mistra přejedou jak místní jezero v prosinci, ale Davos se obdivuhodně zvedl a snížil na rozdíl jediného gólu. Jenže Martin Štajnoch má dneska formu jako zvon a svým druhým gólem v utkání zajistil přece jen klidnější druhou přestávku pro Dynamo.

39:41
    Adam Havlík je vyloučen za podražení, Pardubice jdou v závěru druhé části hry do čtyř.

39:21
    Přesně tohle Pardubice potřebovaly! Těžkou chvíli přečkaly a samy v závěru druhého dějství udeřily! Podruhé v utkání se prosazuje obránce MARTIN ŠTAJNOCH. Asistence: Radoslav Tybor.

38:00
    Trenéři Pardubic burcují své hráče, ti se zvedají a opět tíží konto Švýcarů nadějnými pokusy.

35:09
    Davos právě vstřelil branku!
    Pěkný pardubický náskok je ta tam. SAMUEL WALSER snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Dario Simion.

33:28
    Pardubice jsou nyní pod tlakem, Davos dvě rychlé branky nabudily a tlačí se dopředu.

31:19
    Pozor, Švýcaři jsou při chuti, podnikají rychlé akce a po Zanziho příhře se prosazuje CHRISTIAN DÄSCHER. Asistence: Gian-Luca Zanzi.

29:28
    Vedení Východočechů o čtyři branky trvá pouze dvě minuty, Marc Wieser snižuje na 2:5 z pohledu domácího Davosu. Bez asistence.

27:28
    Pardubice vedou už o čtyři branky, krátce po Starého trefě se prosazuje přesnou střelou bek MARTIN ŠTAJNOCH. Asistence: Lukáš Nahodil.

27:02
    Pardubice využívají nabídnutou výhodu, Petr Sýkora nahrál JANU STARÉMU a ten zvyšuje na 4:2 pro Dynamo. Asistence: Petr Sýkora.

26:40
    Martin Ness ošklivě fauloval ve středním pásmu Patrika Poulíčka, pardubický útočník odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou, Dynamo má výhodu přesilové hry.

25:15
    Východočeši využitou přesilovkou utíkají zpátky do dvoubrankového náskoku. Po krásné nahrávce Martina Štajnocha se ostrou a přesnou střelou prosadil JAKUB SVOBODA. Asistence: Martin Štajnoch.

24:10
    Pardubice mají výhodu přesilové hry po faulu Marcuse Paulssona.

23:20
    Davos teď pořádně zatlačil Pardubice, obrana ale s vypětím sil asi minutový nonstop nápor ustála.

21:02
    V závěru přesilovky Davosu měl obrovskou šanci Petr Sýkora, v zakončení jej sekl jeden ze švýcarských beků, ale rozhodčí nevylučuje. Každopádně Tomáš Bokroš se vrací do hry.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Dynamo zatím vede nad Davosem 2:1, Východočechy poslal do vedení ve vlastním oslabení Petr Sýkora, pak na 2:0 zvýšil Patrik Poulíček. Toto vedení ale netrvalo dlouho, do kabin tak oba protivníci jdou za stavu 2:1 pro český klub.

19:02
    Tomáš Bokroš je vyloučen za podražení, Švýcaři si vyzkouší přesilovku.

18:00
    Oba týmy hrají dopředu, Pardubice i Davos se dostávají do šancí.

16:29
    Pardubice se usadily v obraně Davosu.

15:48
    Noah Schneeberger se provinil vysokou holí, přesilovka pro Dynamo.

14:06
    Čtvrtá formace Dynama teď zatopila obraně Davosu, Jaroslav Moučka se dostal do zakončení, ale neuspěl však.

12:18
    Domácí tým poměrně záhy odpovídá, Swen Jung nahrál DARIU SIMIONOVI a ten překonal Roberta Kristana. Asistence: Swen Jung.

12:01
    Pardubice využily rychlou akci k navýšení vedení na dvoubrankové: Jaroslav Moučka našel před kasou Patrika Poulíčka a ten bezprostředně před Sennou procpal kotouč do kasy. Asistence: Jaroslav Moučka.

10:17
    Oba týmy se předhánějí v akcích, Pardubice i Davos hrají dopředu.

6:32
    V závěru se sice Davos usadil v pardubické obraně, ta ale odolala a sleduje návrat Patrika Poulíčka na led.

5:17
    Pardubice skórují v oslabení! Tomáš Marcinko vyhodil o mantinel u střídačky puk, ten si v rychlé jízdě vzal kotouč a střelou pod víko po nájezdu ze strany překonal brankáře Senna. Asistence: Tomáš Marcinko.

4:48
    Hra se přesouvá před gólmana Davosu po icingu švýcarského mistra.

4:32
    Za hákování je vyloučen Patrik Poulíček, Davos má výhodu přesilové hry.

4:14
    Pardubice jsou v úvodu utkání mírně aktivnější, častěji jsou na puku, ovšem Davos rychlým přístupem znemožňuje souvislejší akci. Hraje se v obrovském tempu.

3:20
    Další veliká šance pro Pardubice. Ze strany se do zakončení procpal Jakub Svoboda, ale nová posila Dynama trefila pouze gólmana Senna.

3:00
    Davos velmi aktivně forčekuje pardubickou rozehrávku...

1:35
    Do první velké šance se dostalo Dynamo, Tomáš Marcinko nebezpečně střílel v situaci dvou na jednoho, po jeho ráně cinkla tyč branky Davosu!

0:01
    První buly vyhrál Tomáš Rolinek, který v centru úvodní formace nastoupil s nezvyklým číslem 32.

00:01

Oba týmy se naposledy střetly na Spenglerově poháru v prosinci roku 2007. Pardubice dokázaly Davos ve vyprodané Vaillant Areně porazit 3:1, ze současného týmu Dynama si tehdejší duel zahráli Tomáš Rolinek, který vstřelil úvodní branku zápasu, a Jan Starý, jenž si připsal asistenci.

Zatímco pro Dynamo je zápas s Davosem prvním vystoupením na turnaji Hockeyades, švýcarský mistr má za sebou již zápas s CSKA Moskva. Ruský tým jej nakonec získal jednoznačně 6:2.

„CSKA jasně dominovalo, bylo technicky lepší a aktivněji bruslilo. Davos je velmi silný v osobních soubojích, je důrazný a snaží se být agresivní v napadání. Nečeká nás lehký zápas,“ prohlásil Václav Baďouček.

„Davos nebude chtít prohrát dva zápasy za sebou, půjdou po nás a na to se musíme co nejlépe připravit. Z naší strany to bude o bruslení, abychom se nabízeli, chtěli kotouče a rychle přenášeli hru z obranného pásma,“ doplnil pardubický kouč.

Švýcarský mistr, se kterým se pardubičtí hokejisté střetnou také v základní skupině Ligy mistrů, bude soupeřem Dynama v jeho úvodním vystoupení v pondělí od 18.00 hodin na turnaji Hockeyades ve Vallée de Joux.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Záruba

Branky a nahrávky: 13. Simion (Jung), 30. Wieser, 32. Däscher (Zanzi), 36. Walser (Simion) – 6. Sýkora (Marcinko), 13. Poulíček (Moučka), 26. Svoboda (Štajnoch), 28. Starý (Sýkora), 28. Štajnoch (Nahodil), 40. Štajnoch (Tybor), 57. Sýkora (Starý)

HC Davos: Senn – Paschoud, Brejčák, Jung, Guerra, Nater, Schneeberger, Däscher, Kindschi – Wieser, Corvi, Schläpfer – Paulsson, Walser, Zinsli – Simion, Egli, Ness – Zanzi, Aeschlimann.
    HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Zdráhal, Roupec, Šeda, Látal, Bokroš – Sýkora, Rolinek, Starý – Svoboda, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, A. Havlík – Moučka, Poulíček, Tomášek.

Rozhodčí: Dorussel, Mollard – Dumoulin, Pitton (všichni Švýc.)