Č. Budějovice – Chomutov 4:3 (kon.) | HC Plzeň – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Tampa – Č. Budějovice 3:1 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 4:0 (kon.) | HC Plzeň – Tampa 3:4 (kon.)
HC Plzeň 1929
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Mountfield HK
Sobota 15.08.2015, 10:30 • SD ARÉNA, Chomutov • O pohár statutárního města Chomutov

Za Plzeň si cenu pro nejlepšího hráče odnáší Benetka. V červenočerném dresu převzal cenu Morong, jenž byl výrazným hráčem hradeckého celku. (12:11:51)

44:50
    Hradci se nedaří udržet v útočném pásmu, Plzeň vytěsnila hru do střední třetiny.

44:43
    Puk je v obranném pásmu Plzně. Dvořák spěchá na střídačku.

44:22
    Plzeň napadá v útočném pásmu a nepouští Mountfield do středního pásma.

44:12
    Vhazuje se po pravici Dvořáka.

44:12
    Oddechový čas Mountfieldu.

43:40
    Plzeň dobře brání střední pásmo a nepouští se do větších akcí, čímž brání svůj jednobrankový náskok.

43:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:27
    Kolář je bez zranění a pokračuje ve strážení plzeňské svatyně.

42:26
    Hradecký útočník dojel do brány, kde smetl Koláře, jenž zůstává ležet vedle vlastní klece.

41:34
    Oba týmy musí zakládat akce za vlastní brankou, dál než do středního pásma se s pukem na holích nedostávají.

40:39
    Hned po buly střílel od modré Šilhán, ovšem trefil prvního stojícího hráče před sebou.

40:37
    Po nahození Přikryla se k dorážce tlačil Lang, ale Dvořákova lapačka byla rychlejší.

40:19
    Ofsajd Plzně.

39:50
    Pokorného přihrávka mířila přesně mezi obránce, puk doputoval až za hradeckou branku.

39:07
    Po chybě rozhodčích se vhazuje ve středním pásmu.

38:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    KOLDA zavěsil puk do šibenice. Dvořák na střelu z pravého kruhu neměl šanci dosáhnout. Asistence: Matiášek.

38:00
    Plzeň je v plném počtu.

37:18
    Také Západočeši se prosazují ve vlastním oslabení. MATIÁŠEK dostal přihrávku od Koldy a parádní střelou pod břevno skóroval. Asistence: Kolda.

37:00
    Lokajíček se vrací na trestnou lavici za faul kolenem.

36:20

36:07
    Plzeň se bez problémů brání, puk je za hradeckou brankou.

35:34
    Puk letěl nad plzeňskou brankou, kde ho basebalovým způsobem odpálil jeden z obránců. Rozhodčí píská hru vysokou holí.

35:20
    Lokajíček fauloval loktem a odsedí si minutu.

34:59
    Plzeň se snaží o vyrovnání, ale hradecká obrana jí povoluje akci pouze podél mantinelu.

33:54
    Hradec právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH SÍLA předvedl ve vlastním oslabení pohlednou individuální akci a bekhendem zavěsil puk pod horní tyč. Bez asistence.

33:01
    Pokorný si odsedí minutu za vysokou hůl.

32:52
    Plzeň v plném počtu.

32:50
    Plzeň se osvobozuje vyhozením do střední třetiny a pohodlně střídá.

32:35
    Váchal vystřelil z mezikruží jen do ramene Koláře.

32:28
    Hradečtí se usadili v útočném pásmu a kombinují.

32:10
    Plzeň je ve čtyřech.

31:52
    Hradecký trenér si vybral oddechový čas.

31:52
    Kovařík putuje za hákování na trestnou lavici. Plzeň bude hrát 18 vteřin přesilovku pět na tři.

31:10
    Na trestnou lavici jde za hru vysokou holí Lokajíček.

30:57
    Morong projel plzeňskou obranu, z mezikruží vystřelil, ale Kolář zůstává nepřekonaný.

30:37
    Morong dojel v akci dva na jednoho až na brankovou čáru, odkud vracel puk před branku, kde se k němu nedostal Šlaicher.

30:30
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale k ohrožení branky nedochází.

30:01

Ani druhá třetina gól nepřinesla, hra bude pokračovat za bezbrankového stavu.

30:00

29:35
    Po vyhození přes všechny čáry se hra vrací před Dvořáka.

29:27
    Pokorný vystřelil od pravého mantinelu jen do hrudi Dvořáka, který puk podržel.

29:15
    Zakázané uvolnění Plzně.

28:51
    Krištof vystřelil od modré do bránícího hráče, od kterého se puk odrazil do střední třetiny. Hradečtí musí opustit pásmo.

28:28
    Hradec je v plném počtu.

28:23
    Plzeň začíná akci až za vlastní brankou.

28:09
    Dvořák přikryl kotouč nahozený ze středního pásma a přerušil hru. Vhazuje se po jeho levici.

27:53
    Hradec dostal puk do středního pásma, zatím brání oslabení dobře.

27:28
    Hradecký Junek si odsedí minutu za podražení protihráče.

27:24
    Hasman se dostal k puku v blízkosti branky, avšak přestřelil.

27:06
    Kotouč končí za plexisklem, vhazuje se ve středním pásmu.

26:06
    Hradecký obránce vypálil od modré, ale trefil jen hráče před sebou.

24:50
    Pěknou individuální akci předvedl Morong, ale zakončil jen do připraveného Koláře.

24:36
    Plzeň vykombinovala obranu z rohu a Přikryl vystřelil z pravého kruhu. Jeho rána byla slabá a mířila vedle.

23:56
    Plzeňský útočník nahodil na Dvořáka, který puk lehce chytil do lapačky.

22:57
    Mountfield oslabení bez problémů zvládl. Hra pokračuje za normálního počtu hráčů.

22:12
    Plzeň je v plném počtu a začíná její zkrácená přesilovka.

21:57
    Za držení protihráče si Duben odsedí minutu.

21:46
    Matiášek se prodral až před Dvořáka, ale zakončil jen do jeho betonů.

21:12
    Na trestnou lavici jde Benetka, dostává minutu za faul kolenem.

21:12
    Staněk ujížděl po levém křídle a vystřelil jen do Dvořáka.

20:33
    Plzeň ohrozila Dvořákovu branku z těsné blízkosti, ale puk za jeho záda nedostala, vhazuje se po jeho pravici.

20:21
    Rozhodčí po souboji u mantinelu vykazuje hru do středního pásma.

20:12
    Útočnou akci Plzeňských zastavil ofsajd.

19:43
    Pokorný odjíždí za pomoci spoluhráčů Vaňáta a Poppela na střídačku po svých.

19:43
    Po souboji u mantinelu zůstává ležet jeden z Hradeckých hráčů. Na ledě je lékařka. Chvilku se hrát nebude.

19:14
    Dvořák vyjel z branky, nerozehrál přesně, ale nikdo z Plzeňských odkrytou klec netrefil.

18:02
    Princl uháněl v před po levém křídle, situaci dva na jednoho vyřešil individuálním průnikem, ale blafákem Dvořáka nepřekonal.

17:12
    Hned po buly vyrážel do akce Lang, ale hradecká obrana jeho útok zastavila už ve středním pásmu.

17:11

16:45
    Hajžmanovo nahození z vrcholu kruhu Dvořák bez problémů chytil.

16:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu ani jeden z týmu se nedostává do šance.

15:20
    Plzenští získávají puk ve středním pásmu a usazují se za modrou.

15:01

V první třetině se oba celky dostávaly do šancí, které byly blízko vsítěné brance, ale žádnou možnost dostat se do vedení neproměnili. Stav po úvodních patnácti minutách – 0:0.

15:00

14:29
    Oba týmy jsou opatrné, nechtějí v závěru třetiny inkasovat.

13:58
    Po souboji u mantinelu se vhazuje ve středím pásmu.

13:30
    Matiášek se nyní předvedl v lepším světle než před několika okamžiky, krásně projel hradeckou obranou, ale v tísni bekhendový blafák zakončil jen do brankáře.

12:31
    Růta stál osamocen na hranici pravého kruhu, ale kotouč netrefil ideálně a minul Kolářovu klec.

11:51
    Plzeň je v plném počtu, aniž by Hradec ohrozil Kolářovu branku.

10:51
    Kolda jde na trestnou lavici, kde si odsedí minutu za krosček.

10:51
    Po ohrožení Dvořáka z těsné blízkosti došlo po odpískání rozhodčích k potyčce, protože Matiášek si počínal podle Hradeckých příliš důrazně.

10:20
    Po chyby rozhodčích se vhazuje ve středním kruhu.

09:50
    Hraje se hokej nahoru dolů, k ohrožení branky nedochází ani na jedné straně.

09:09
    Princ vypálil od modré jen do mantinelu za brankou.

08:21
    Vaňát vypálil z pravého kruhu je do betonu Koláře.

07:51

07:45
    Mountfield po buly hned vyhazuje přes všechny čáry.

07:24
    Plzeň kombinuje před Dvořákem, ale ke střele se nedostává.

06:51
    Duben zastavil plzeňského hráče jen za cenu faulu, odpyká si minutu za podražení.

06:26

06:20
    Další rána Martince se odrazila od zadního mantinel, kde puk sebrali Plzenští a dostali puk do středního pásma.

05:59
    Od modré to dvakrát zkoušel Martinec, ale puk ani jednou nedoputoval na Koláře.

05:26
    Za podražení jde na trestnou lavici Houdek.

05:09
    Rozhodčí ztratil puk z dohledu při souboji u mantinelu v obranném pásmu Plzně, vhazuje se ve středním pásmu.

04:16
    Před blížícím plzeňským hráčem Dvořák raději přikryl puk pod lapačku. Vhazuje se po jeho levici.

03:42
    Morong střílel z levého kruhu a jen těsně minul branku.

02:36
    Hradečtí dobře napadají v útočném pásmu a Plzeňští jen stěží vyhazují až na Dvořáka, jenž vyjel puku naproti.

02:19
    Další snadný zásah Dvořáka.

01:36
    Dvořák nachození ze středního pásma chytil a přerušil hru. Vhazuje se po je pravici.

00:54
    Pokus Benetky z levého křídla Dvořák bez problémů chytá.

00:44
    Plzeňští nepustili Mountfield do akce a usadili se v pásmu. Pak vlastní chybou dostali kotouč až za vlastní branku.

00:18
    Hradeční začínají akci ve svém obranném pásmu.

00:01

Modrobílé dresy Plzeňských se objevují v rojnici Hradeckých a usazují se na své půlce. Utkání za pár okamžiků začne.

Hradečtí už jsou na ledě a probíhá krátké rozcvičení.

HC Plzeň 1929: Kolář (Pilc) – Kaňák, Lokajíček, Houdek, Váchal, Šilhán, Matějček, Kovařík, Benetka, Hajšman, Hajžman, Hasman, Kolda, Matiášek, Lang, Mužík, Princ, Přikryl, Reisnecker, Staněk.

Mountfield HK: Dvořák (Novotný) – Duben, Junek, Klodner, Krištof, Kynčl, Martinec, Řehák, Voňka, Hladík, Jakubec, Morong, Pokorný, Poppel, Růta, M. Síla, V. Síla, Soukup, Šlaicher, Vaňát, Brejcha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.