TPS – Linz 6:1 (kon.) | Košice – Mnichov 2:4 (kon.) | Djurgården – Tappara 2:4 (kon.)
SønderjyskE – Salzburg 4:1 (kon.) | Stavanger – Třinec 4:1 (kon.) | Storhamar – Sparta 2:3 (kon.)
Frölunda – Sheffield 9:1 (kon.) | Växjö – Braehead 10:2 (kon.) | Krefeld – Kärpät 0:2 (kon.)
Fribourg – Rauma 3:4 (1:2 po s.n.) | Färjestad – Davos 0:4 (kon.) | Gap – Zürich 4:5 (kon.)
Färjestad Karlstad
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
HC Davos
Čtvrtek 20.08.2015, 20:00 • Löfbergs Arena, Karlstad (kapacita 8647 míst) • Hokejová Liga mistrů • Skupina 5

Davos dnes překvapil řadu hokejových fanoušků, když s výběrem, se kterým do Švédska přicestoval, předvedl v podstatě bezchybný výkon a zaslouženě vyhrál 4:0! Skóre otevřel Ambühl ve dvojnásobném oslabení, další branky přidaly Simion, Äschlimann a Paulsson. (22:15:36)

59:40
    I v úplném závěru hostující hráči ještě presují hluboko v obranném pásmu. Na to, že výběr Arna del Curta přijel jen s 10 útočníky je to úctyhodné!

59:07
    Už běží poslední minuta dnešního utkání. Jedinou otázkou už je, jestli Leonardo Genoni už udrží čisté konto.

58:29
    Earl je zpátky na ledě, Färjestad hraje v plném počtu.

58:04
    Sin Schläpfer se dostal ke střele z pravé strany, Lars Haugen jeho pokus kryje.

57:26
    Celkově se už ale švýcarský tým nikam nežene, závěr zápasu si hráči užívají za skandovaného potlesku jejich příznivců.

57:00
    Samuel Guerra netrefil na modré čáře kotouč, a tak hosté musí vyklidit útočné pásmo a spustit novou útočnou akci.

56:29
    Po odpískáném ofsajdu se na vhazování snad zbláznil Robbie Earl a před vhozením puku doslova přelámal Martinu Roymarkovi hokejku, za což vidí zaslouženě dvě minuty.

56:02
    Färjestad už nemá nárok dohnat během závěrečných čtyř minut čtyřbrankové manko. Nespokojené domácí diváky budou hráči chtít potěšit alespoň čestným gólem.

55:30
    Dnešní utkání sleduje 3312 diváků.

54:41
    Mauro Jörg se dostal do samostatného úniku, který ovšem nedotáhl do gólového konce!

54:27
    Brejčák je zpátky na ledě, Davos hraje v plném počtu.

54:01
    Domácím se nedaří ani ve zbytku přesilové hry, nyní se dostali do postavení mimo hru.
    Marcus PAULSSON - 0:4

53:27
    Davos právě vstřelil branku!
    To je neskutečné, hosté udeřili opět v oslabení! Andreas Ambühl na sebe navázal dva protihráče, poté vysokým lobem našel před brankou MARCUSE PAULSSONA, který si sklepl kotouč rukou a rychlým zakončením prostřelil Haugena! Asistence: Andreas Ambühl.

53:09
    Victor Ejdsell vybruslil s pukem před branku, kde ovšem jeho akce také skončila.

52:27
    Nakonec je ale dnes již potřetí vyloučen hostující obránce Ján Brejčák, Davos se tak bude muset opět bránit ve čtyřech.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 23. Ambühl, 34. Simion, 35. Äschlimann (Simion), 54. Paulsson (Ambühl)

Färjestad Karlstad: Haugen (Pogge) – Nygren, Wikstrand, Erixon, Holos, Gunnarsson, Tollefsen – Gulaš, John Persson, Earl – Johansson, Ejdsell, L. Persson – Asplund, Johan Persson, Ek Eriksson – Nygard, Olofsson, Wallin – Roymark. Trenér: Tommy Samuelsson.
    HC Davos: Genoni (Senn) – Guerra, Brejčák, Heldner, Forster, Kindschi, Jung, Paschoud, Schneeberger – Walser, Sciaroni, Ambühl – Wieser, Paulsson, Äschlimann – Simion, Jörg, Egli – Schläpfer. Trenér: Arno Del Curto.

Rozhodčí: Boman, Grumsen – Persson, Löfgren