Manchester Utd. – Newcastle 0:0 (kon.) | Crystal Palace – Aston Villa 2:1 (kon.) | West Ham – Bournemouth 3:4 (kon.)
Norwich – Stoke 1:1 (kon.) | Sunderland – Swansea 1:1 (kon.) | Leicester – Tottenham 1:1 (kon.)
West Ham United
3:4 (0:2)
AFC Bournemouth
Sobota 22.08.2015, 16:00 • Upton Park, London • Anglická Premier League • 3. kolo

Rozhodčí Moss dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak velmi napínavé utkání, ve kterém West Ham United podlehl týmu AFC Bournemouth 3:4. Hosté vstoupili dobře do utkání a v poločase vedli už rozdílem dvou branek, o které se postaral Wilson. West Ham se v poločasové přestávce vzapamatoval a ve 48. minutě snížil Noble na 1:2, v 53. minutě pak na 2:2 vyrovnal Kouyaté. Nicméně radost z vyrovnání netrvala příliš dlouho, protože v 66. minutě se prosadil Pugh, který Bournemouthu vrátil vedení v 79. minutě ještě Wilson proměnil pokutový kop, takže hosté vedli znovu o dva góly. Navíc v 79. minutě se nechal vyloučit Jenkinson, a tak domácí tým dohrával pouze v deseti hráčích. V 82. minutě se mezi tři tyče prosadil náhradník Maïga a vypadalo to, že v poslední vteřině zápasu ještě bude vyrovnáno, ale balon se zastavil na brankové čáře, kde ho zablokoval jeden z hráčů a hostům se ulevilo. Nováček si tak z Boleyn Groundu odváží tříbodový zisk a West Ham se nad sebou musí zamyslet a určitě něco změnit. (18:06:14)

90+7

90+7
    Už to vypadalo, že West Ham v závěrečných vteřinách vsítí vyrovnávací gól, ale balon se zastavil na brankové čáře, kde ho zablokoval jeden z hráčů. To je pro domácí tým obrovská smůla.

90+6
    Payet poslal do pokutového území prudký balon a vybojoval roh.

90+6
    Faulovaný byl Cresswell, a tak bude West Ham zahrávat volný přímý kop. Nejspíš poslední akce dnešního zápasu. Standardní situaci si bere na starost Payet.

90+5
    Randolph špatně rozehrál a nabídl svému protihráči šanci skórovat, ale Goslingova hlavička postrádala razanci.

90+5
    Maïga se zapomněl v ofsajdu, a tak útočná akce domácích nemohla pokračovat.

90+4
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Adam Smith.

90+1
    Pugh zahrával rohový kop, ale hosté z něj nic nevytěžili.
    Pro Wilsona je dnešní zápas výjimečný, protože v něm zaznamenal svůj první seniorský hattrick v kariéře.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 6 minut. West Ham má ještě dostatek času na vyrovnání.

88
    Domácí tým dohrává zápas pouze v deseti hráčích, ale snaží se s nepříznivým stavem něco udělat, ač je to velmi těžké.

85
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Dan Gosling.

83
    Do šance se dostal Surman, který i vystřelil, ale branku netrefil. Rozehrávat bude domácí tým.
    82. Modibo MAÏGA - 3:4

82
    West Ham právě vstřelil branku!
    MODIBO MAÏGA obdržel přihrávku od Cresswella a vzal vše na sebe. Útočník West Hamu obešel své bránící protihráče, dostal se s míčem na hranici velkého vápna a poté přízemní střelou snížil na 3:4.
    79. Callum WILSON - 2:4

79
    Bournemouth právě vstřelilo branku!
    Pokutový kop si vzal na starost CALLUM WILSON, kterému sice Randolph vystihl směr střely, ale gólu zabránit nedokázal. WILSON si tak připisuje hattrick.

Lucie Rapantová

Branky: 48. Noble (pen.), 53. Kouyaté, 82. Maïga (Cresswell) – 11. Wilson (Francis), 28. Wilson, 66. Pugh, 79. Wilson (pen.)

Karty:   75. Boruc (BTH)   79. Jenkinson (WHU)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:8.
    West Ham United: Randolph – Jenkinson, Reid, Ogbonna (35. Tomkins), Cresswell – Noble, Obiang, Kouyaté – Payet, Nolan (C) (46. Jarvis) – D. Sakho (73. Maïga).
    Náhradníci: Spiegel – Tomkins, Jarvis, Collins, Maïga, Lanzini, Cullen.

AFC Bournemouth: Boruc – Francis, Elphick (C), Cook, Daniels – Ritchie (90+4. Smith), O'Kane, Surman, Gradel (85. Gosling) – King (51. Pugh), Wilson.
    Náhradníci: Federici – Gosling, Pugh, Mings, Smith, Kermorgant, Distin.

Rozhodčí: Moss – Long, Halliday