Boavista – Tondela 1:0 (kon.) | Estoril – Moreirense 2:0 (kon.) | Nacional – União Madeira 1:0 (kon.)
Guimarães – Belenenses 1:1 (kon.) | Arouca – Benfica 1:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:1 (1:0)
CF OS Belenenses
Neděle 23.08.2015, 18:00Portugalská Primeira Liga • 2. kolo

Skončilo utkání portugalské Primeira Ligy, ve kterém domácí Vitória SC Guimarães hrála s týmem CF OS Belenenses nerozhodně 1:1. V druhém poločase jsme viděli vyrovnaný fotbal, ve kterém ale měli mírně navrch hosté, kteří se záslouhou Sturgeona dostali v 74 minutě na nerozhodný stav, který vydržel až do konečného hvizdu. Oba týmy si tedy z dnešního zápasu odnášejí bod a musíme říct, že body si zasloužili oba týmy.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 50% – 50%
    Střely celkem (na branku): 9:9 (5:5)
    Rohové kopy: 7:2 (20:02:16)

90+4

90+4
    Chyba na straně hostů a rychlý faul, domácí mají standartní situaci, poslední nákop do šestnáctky.

90+4
    Běží poslední minuta nastaveného času, hosté drží míč na svých kopačkách a připravují si poslední útok.

90+3
    Teď je ale domácím pískán faul a hosté tak budou u míče.

90+3
    Domácí kombinují kolem šestnáctky soupeře..

90+2
    Hosté si v útoku pomohli nedovoleně a domácí jsou tak zpět u míče.

90+1
    Domácí z výhody nic nevytěžili a míč tak mají hosté.

90+1
    Hned na začátku nastaveného času vybojovali domácí rohový kop.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.

90
    Hra pokračuje, míč na svých kopačkách mají domácí hráči.

89
    Camará je na nosítkách odnášen mimo hřiště.

88
    Na trávníku zůstává ležet Camará a hra je opět přerušena.

87
    Tómané dostal míč na malé vápno, těsně před zakončením ale odklidil míč do bezpečí hostující hráč.

86
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Valente, přichází Vigário.

85
    Camara se nedostal přes obránce a domácí tak mohou postupovat k brance soupeře.

84
    Dobrý střelecký pokus na straně domácích, Ventura si ale střelu k tyči pohlídal.

83
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Sturgeon, přichází Nunes.

83
    Sturgeon za pomoci lékařů opouští hrací plochu a hra pokračuje.

82
    Hra je přerušena, protože na trávníku zůstává ležet Sturgeon.

81
    Nepřesný pokus a míč má hostující brankář.

81
    Domácí se osvobozují a spěchají k brance soupeře.

80
    Caeiro vybojoval pro svůj tým standartní situaci, která si volá po centru do vápna.

78
    Domácí se dostali do zajímavého přečíslení, na jehož konci byl Cafú, jeho střela ale skončila v náruči Ventury.

77
    Centrovaný míč do vápna našel Tómaného, který ale nedokázal dostat míč za záda hostujícího brankáře.

75
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vzít si vedení zpět.
    74. STURGEON - 1:1

74
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    Hostující tým se dočkává vyrovnání! Camara se dostal z levé strany do vápna a poslal míč před branku, kde číhal STURGEON a ten doklepl míč do branky! – 1:1.

73
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Tozé, přichází Otavio.

72
    Domácí se dostali do protiútoku, na jehož konci byl Tozé. Hostující obránci ale odvedli dobrou práci a nepustili ho k zakončení.

71
    Útok hostujícího týmu zastavuje zdvižený praporek, který signalizuje ofsajd.

70
    Hosté se snaží o vyrovnávací branku, nyní rychle vybojovali míč a spěchají s ním k brance soupeře.

69
    Camará si pomohl faulem a domácí tak budou v poklidu rozehrávat.

68
    Nepovedený centr z kopačky hostujícího hráče znamená odkop od domácí branky.

67
    Hosté na polovině soupeře, nyní mají k dispozici standartní situaci z levé strany.

66
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Henrique, přichází Lica.

66
    Nepřesnost na straně hostů zabrzdila velmi zajímavý protiútok.

65
    João Afonso se dostal k hlavičce, je mu však pískán útočný faul.

64
    Rohový kop mají k dispozici i hosté.

63
    Valente se vrátil po ošetření do hry a hned byl středem pozornosti, neboť zastavil protiútok soupeře a vidí od rozhodčího žlutou kartu.

62
    Rohový kop pro domácí.

61
    Domácí drží míč na svých kopačkách a nikam s ním nespěchají.

59
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Silva, přichází Miguel Rosa.

58
    Domácí se dostali do šance, centrovaný míč propadl až do malého vápna, kde se ho ale zmocnil brankář Ventura.
    57. Valente (GUM)

57
    Valente si v souboji nepěkně přisedl nohu a nevypadá to s ním nejlépe.

56
    Centrovaný míč do šestnáctky hostů nebyl nebezpečný a obránci si s ním poradili.

55
    Nepovedený centr ale celou akci zastavuje. Odkopávat od své branky bude domácí brankář.

54
    Henrique v hlavičkovém souboji fauloval a hosté jsou u míče.

53
    V druhém poločase drží víc míč na svých kopačkách hostující tým, daleko však od branky soupeře.

52
    Tozé tvrdě atakoval Pinta a hosté budou u míče.

51
    Rúben Pinto z pravé strany nenacentroval přesně a míč tak mají domácí hráči.

50
    Na druhé straně musel být v pozoru Douglas Jesus, ale i on nemusí tahat míč ze své branky, neboť střela neměla dostatečnou razanci.

49
    Tómané zkoušel ohrozit brankáře ze střední vzdálenosti, mezi tři tyče se ale nedokázal trefit.

48
    Oba týmy začaly druhý poločas v dobrém světle a nedarují si ani metr na hřišti.

47
    Vitória se dostala k míči díky nepřesnosti na straně soupeře.

46
    Hosté rozehráli druhý poločas tohoto utkání a postupnou kombinací se přibližují k brance soupeře.

46

Oba týmy se vrací na hrací plochu.

Skončil první poločas utkání, ve kterém domácí Vitória SC Guimarães vede nad CF OS Belenenses nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Do utkání vstoupili o něco aktivněji domácí, kteří se dočkali branky v devatenácté minutě, kdy se trefil Ricardo Valente. Po zbytek poločasu se hrál vyrovnaný fotbal a v druhém poločase se ještě máme na co těšit.

Statistiky 1. poločasu:

Držení míče : 55% – 45%
    Střely celkem (na branku): 4:4 (2:2)
    Rohové kopy: 5:1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Centrovaný míč našel ve vápně jednoho z hráčů, který ale nezamířil mezi tři tyče.

45+1
    Cafú si pomohl faulem a hosté mají k dispozici standartní situaci.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45
    Blíží se konec prvního poločasu, míč mají v držení hosté.

44
    Vitória drží míč na polovině soupeře, ten ale zatím dobře brání a nepouští soupeře do šance.

43
    Hosté se osvobozují dlouhým odkopem na polovinu soupeře.

42
    Domácí vybojovali autové vhazování na polovině soupeře v blízkosti rohového praporku.

41
    Domácí brankář si nyní došel pro centr a uklidňuje celou hru.

40
    Camará se dostal ke střele a domácí brankář musel předvést pořádný zákrok, aby střelu zneškodnil!

39
    Centrovaný míč do vápna nenašel nikoho z adresátů a míč mají v moci domácí.

38
    Valente nedovoleně zastavil unikajícího protihráče a hosté mají k dispozici standartní situaci.

37
    Tómané se dostal do ofsajdu a musí se tak vracet.

36
    Domácí drží míč na svých kopačkách a postupně se přibližují k brance soupeře.

35
    V posledních minutách se hraje hlavně kolem středového kruhu.

34
    Nebezpečný centr do vápna poslal Tómané, hostující brankář si ale pro míč došel a ukryl ho v náruči.

32
    Sturgeon byl důrazný v obranné činnosti a nepustil domácí do šance.

31
    Nepřesnost v útoku nyní předvedli hostující hráči a o míč přicházejí.

30
    Hosté se postupnou kombinací snaží dostat k brance soupeře.

29
    Josue Sá hlavičkou mířil nad břevno hostující branky.

28
    Domácí vybojovali rohový kop.

27
    I domácí brankář musel být v pozoru, Rúben Pinto ale zamířil přesně doprostřed branky.

26
    Dlouhé autové vhazování do vápna přineslo ohrožení branky, střela domácího hráče ale skončila pouze v náruči brankáře Ventury.

24
    Oba hráči jsou zpět ve hře a můžeme pokračovat.

23
    Hra je opět přerušena, na trávníku nyní zůstává ležet João Afonso.

22
    Hra pokračuje, u míče hostující tým.

21
    Hra je ale přerušena, neboť Tómané si při střele ublížil a už k němu spěchají lékaři.

21
    Tómané se snažil dostat do vápna, nakonec se rozhodl pro střelu, která ale nemířila mezi tři tyče.

20
    Hosté jsou i po obdržené brance bez míče a domácí kombinují na jejich polovině.
    19. Ricardo VALENTE - 1:0

19
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Domácí jsou za svou aktivitu odměněni brankou! Tómané poslal míč do vápna, kde byl RICARDO VALENTE, který přesnou střelou k tyči posílá svůj tým do vedení 1:0!

18
    Domácí zůstávají na polovině soupeře.

17
    Ani z tohoto rohu domácí neohrozili branku soupeře.

16
    Domácí se ihned dostali k míči a vybojovali další rohový kop.

15
    Saré poslal míč za obranu, hostující brankář byl ale u míče o něco dřív a celou situaci pohlídal.

14
    U míče nebyli dlouho, opět do útoku spěchají domácí.

13
    Nyní se do kombinace dostali i hosté.

12
    Hostující obrana opět bez problémů odkopává míč daleko od své branky.

11
    Domácí jsou v posledních minutách častěji u míče a nyní vybojovali rohový kop.

10
    Z následné standartní situace domácí neohrozili branku soupeře.

9
    První žlutou kartu v zápase vidí hostující Rúben Pinto.

7
    Hostující obrana odklidila míč daleko od své branky.

6

5
    Domácí kombinují na vlastní polovině a čekají na vhodnou příležitost pro založení útočné akce.

4
    Rúben Pinto si v souboji počínal nedovoleně a rozhodčí přerušuje hru.

3
    Hosté začali velmi aktivně a soupeře k ničemu nepouští, nyní mají míč na kopačkách.

2
    Z rohového kopu hosté nic nevytěžili a míč tak mají domácí.

2
    Hosté získali míč a rychlou akcí vybojovali rohový kop.

1
    Utkání rozehráli domácí hráči, kteří se postupnou kombinací přibližují k brance soupeře.

1

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

Vitória SC Guimarães: Douglas Jesus – Correia, Afonso, Sá, Rocha – Cafú, Saré, Tozé – Valente, Henrique, Tómané.
    Náhradníci: Assis – Moreno, Breno, Montoya, Pedro, Valente, Vigário, Lica, Otavio

CF OS Belenenses: Ventura – Geraldes, João Afonso, Gonçalo Brandão, João Amorim – Silva, Rúben Pinto, Carlos Martins – Sturgeon, Camará, Dálcio
    Náhradníci: Ricardo Ribeiro – Felipe Ferreira, João Vilela, Miguel Rosa, Tiago Caeiro, Tonel, Traquina, Sousa, Nunes

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy

Velice zajímavá je bilance vzájemných zápasů, neboť z posledních deseti utkání skončilo jediné remízou a ještě k tomu bezbrankovou. Sedmkrát se z vítězství radovalo Guimarães a dvakrát Belenses. Poslední střetnutí v únoru ovládli ale hosté, kteří na půdě svého soupeře vyhráli 1:0.

Vitória by naopak na úvod sezony nejraději zapomněla, nejen že nepřešla ve 3. předkole přes již zmiňovaný Altach, kterému dvakrát podlehla, z toho doma hanebně 1:4, ale navíc si ani neškrtla moc v úvodním kole portugalské ligy. Nutno podotknout, že ji nečekalo nic lehkého na začátek. Ono není žádná výhra, že se musí začínat zrovna v Portu, ještě k tomu, když se do branky postavil hvězdný Iker Casillas. Porto s přehledem zvládlo první kolo a doma porazilo Vitórii jasně 3:0.

Hosté vstoupily do domácí soutěže divokou domácí přestřelkou s Rio Ave. Oba se nakonec rozešli smírně za remízu 3:3. V Evropské lize si ale nejprve poradili se švédským Göteborgem díky domácí výhře 2:1, poněvadž ve Švédsku remizovali pouze 0:0, Výborně se jim vydařilo i play off, neboť na půdě rakouského Altachu dokázali vyhrát 1:0.

Hezký nedělní podvečer při sledování druhého kola portugalské ligy. Dnes se proti sobě postaví celky, které začaly nový ročník ať už v domácí soutěži či na evropské scéně se zcela rozdílnými pocity.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.