Tappara – Djurgården 2:3 (po pr.) | Kärpät – Krefeld 4:1 (kon.) | Rauma – Fribourg 4:2 (kon.)
Litvínov – Grenoble 6:4 (kon.) | Skellefteå – Nitra 3:2 (3:2 po s.n.) | Salzburg – SønderjyskE 7:2 (kon.)
Linz – TPS 2:3 (po pr.) | Mannheim – Něman Grodno 2:1 (kon.) | Zürich – Gap 6:1 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 4:2 (kon.)
Växjö Lakers
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
ERC Ingolstadt
Čtvrtek 27.08.2015, 20:00Hokejová Liga mistrů • Skupina 15

Je dobojováno. Hosté se snažili ve třetí třetině vyrovnat, ale to se jim nakonec nepodařilo. Ingolstadt tahal celý zápas za kratší konec, ačkoliv se držel dlouho pouze s jednobrankovým mankem. Poslední naděje utnul v poslední minutě kapitán domácích Reddox, který se trefil do odkryté klece. S konstatováním, že Växjö Lakers doma poráží německý ERC Ingolstadt 4:2, se s Vámi loučím. (22:21:39)

59:38. Liam REDDOX - 4:2

59:38
    Växjö právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Jako správný kapitán se předvedl LIAM REDOXX, který ve středním pásmu využil zaváhání obránce Friesena a sám proti prázdné brance nezaváhal.

59:05
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Hráči německého mužstva zakládají znovu útok od své vlastní branky.

58:47
    Hosté se usadili v pásmu, kde kombinují.

58:27
    Ingolstadt to zkouší se šesti bruslaři.

58:27
    Tak pozor. Zbytečným útočným faulem se provinil Erik Josefsson, který tak oslabuje své mužstvo a nabízí hostům šanci na vyrovnání.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Ingolstadt se snaží, ale domácí hráči si zatím v poklidu brání svůj jednobrankový náskok. Steen je zatím bez práce.

56:41
    Hostující branka byla po ataku Kiiskinena vychýlena ze svého standardního postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:03
    A málem se tak také stalo. Před brankou se dostal k odraženému kotouči Johansson, který však z metr netrefil skákavý kotouč ideálně a ten přeletěl hostující branku.

55:32
    S kotoučem se hraje převážně ve středu kluziště.

54:41
    Hosté mají něco málo přes pět minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li na nějaký bodový zisk z dnešního utkání.

53:40
    Obrovkou šanci nedokázal dotáhnout do konce Kiiskinen, který si sjel z pravé strany před branku, položil si Pielmeira, ale v poslední chvíli šel do kontaktu s hostujícím gólmanem a nedokázal zamířit do prázdné branky.

53:02
    Hosté se snaží vyrovnat. Steen musel čelit dobrému pokusu tahem Brandona Bucka, který však mířil doprostřed branky.

52:44
    Greilinger přejel modrou dříve než-li kotouč a byl mu i odpískán ofsajd.

52:21
    Rydahl se po odpískání pustil do McNeilla, který však nejevil zájem o rvačku. Vše se obejde bez vyloučení.

51:25
    Johansson byl v útočné třetině sražen, ale hra pokračuje dál, což se domácím příznivcům příliš nelíbí.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 20. R. Rosen (Varakas, Heikkinen), 27. Kiiskinen (Hennessy, Heikkinen), 31. C. Rosen (Josefsson, Larsson), 60. Reddox – 14. Buck, 38. Laliberte (Buck)

Växjö Lakers: Nihlstorp (20. – 22., 30. Steen) – Heikkinen, Andersson, Varakas, Laakso, Larsson, C. Rosen, Rydahl – R. Rosen, Kiiskinen, Gynge – Johansson, Lundh, Hillding – Reddox, Froberg, Hennessy – Storm, Josefsson, Soderquist
    ERC Ingolstadt: T. Pielmeier (Eisenhut) – Friesen, Schopper, Kohl, McNeill, Koppchen, Kronthaler, Schutz, Wagner – Tatíček, Laliberte, Buck – A. Barta, Kubalík, Greilinger – Ross, Schmidpeter, Lebler – Elsner, T. Pielmeier, B. Barta

Rozhodčí: Stricker (SUI), Holm – Malmqvist, Lundgren (všichni SWE)