Tappara – Djurgården 2:3 (po pr.) | Kärpät – Krefeld 4:1 (kon.) | Rauma – Fribourg 4:2 (kon.)
Litvínov – Grenoble 6:4 (kon.) | Skellefteå – Nitra 3:2 (3:2 po s.n.) | Salzburg – SønderjyskE 7:2 (kon.)
Linz – TPS 2:3 (po pr.) | Mannheim – Něman Grodno 2:1 (kon.) | Zürich – Gap 6:1 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 4:2 (kon.)
Tappara Tampere
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Djurgårdens IF
Čtvrtek 27.08.2015, 17:30 • Hakametsä, Tampere • Hokejová Liga mistrů • Skupina 2

Djurgarden v zápase dvakrát vedl, ani v jednom případě však své vedení nedokázal udržet a zásluhou dvou branek Nicka Plastina domácí Tampere dotáhlo zápas do prodloužení, v němž inkasovalo gól v oslabení. O osudu utkání rozhodl přesnou střelou Tomi Sallinen. Stockholm se na vítězství sice pořádně nadřel, nakonec ale úvodní porážku 4:2 svému soupeři dokázal vrátit. (19:59:51)

60:43
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    TOMI SALLINEN střílí gól a rozhoduje o vítězství Djurgardenu!! Tomi Sallinen po přesné střele Marcuse Sorensena využil početní převahy svého týmu a v přesilové hře vystřelil v prodloužení svému týmu těsné vítězství 3:2.

60:26
    Hultstrom se pokusil v úvodu prodloužení rozhodnout, jeho střela ale skončila pouze na výstroji pozorného Karhunena.

60:01

Utkání mezi Tapparou a Djurgardenem ve třetím dějství žádný gól nenabídlo a hokejisty obou týmů čeká po remíze 2:2 prodloužení. Pokud se nerozhodne ani v něm, na řadu přijdou samostatné nájezdy.

60:00

59:59
    Karhunen za svá záda střelu od modré čáry nepustil a zápas půjde do prodloužení.

59:50
    Djurgarden odvolal brankáře Armalise ve snaze v samotném závěru rozhodnout.

59:31
    Nick Plastino (Tappara) byl v samotném závěru zápasu vyloučen a za držení usedl na dvě minuty na trestnou lavici.

59:01
    Domácí fanoušci ženou Tapparu za vstřelením rozhodující branky, Armalis ale nemusí zasahovat.

57:36
    Do konce třetí třetiny zbývá dohrát něco málo přes 2 minuty. Dočkáme se rozhodujícího gólu?

57:01
    Karhunen přikryl volný puk lapačkou, aby nepustil žádného ze soupeřů zbytečně k dorážce.

56:18
    Nechci být pesimista a něco přivolávat, ale troufám si tvrdit, že o osudu utkání s největší pravděpodobností rozhodnou nájezdy.

56:07
    Tappara si před přesilovou hrou vyžádala oddechový čas, ten ji však zatím příliš nepomohl a domácí hokejisté se dostali zatím pouze k jedné střele.

55:03
    Arttu Inomaki mohl vstřelit rozhodující gól zápasu, jeho tvrdou střelu ale Armalis dokázal vyrazit do ochranné sítě!

54:26
    Další vyloučení. Matthew Anderson (Djurgården) usedl na trestnou lavici na 2 minuty za podražení.

54:00
    Závěr zápasu přináší několik vyloučení, na gól však zatím čekáme marně.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 31. Plastino (Ilomaki, Saravo), 40. Plastino (Savinainen, Ilomaki) – 3. Eriksson (Hogstrom, Sallinen), 37. Hultstrom, 61. Sallinen (Sorensen, Hultstrom)

Tappara Tampere: Karhunen (Noronen) – Aalto, Saravo – Bonsaksen, Plastino – Elorinne, A. Makinen – Karjalainen, Kankaanpera – Kuusela, Lajunen, Savinainen – Jarvinen, Haapala, Dixon – Peltola, Laine, Ilomaki – O. Makinen, Rauhala, Kaksonen.
    Djurgårdens IF: Armalis (Tellqvist) – Holm, Hogstrom – Falk, Hultstrom – Press, Englund – Eriksson, Westlund – Sorensen, Sallinen, Fallstrom – Vejdemo, Brodin Anderson – Lundberg, Ljungh, Alvarez – Ahlen, Rundqvist.

Rozhodčí: Marcus Brill (GER), Jukka Hakkarainen (FIN) – Pasi Nieminen (FIN), Masi Puolakka (FIN)