Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna Capitals – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
Braehead Clan Glasgow
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Växjö Lakers
Sobota 29.08.2015, 20:00 • Braehead Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 15

Po závěrečné siréně se radují fanoušci v hledišti, kteří se po celou dobu utkání příjemně bavili a nyní skandují jména svých miláčků. Braehead neodehrál vůbec špatné utkání. V osmé minutě šel do vedení po šťastné brance, ale hostům se ještě do přestávky povedlo otočit. Díky brankám Erika Josefssona a Joshe Henessyho. Poslední trefu obstaral Richard Gynge.

Střely na branku: 17:43. (22:26:43)

59:53
    Následovaly zajímavé šance, které ovšem zůstaly nevyužity. Po nich se do sebe pustili hráči obou celků, ale nic velkého to nebylo.

59:38
    Domácím se nejspíše nepovede vstřelit alespoň korigující branku. Nyní byli hráči v modrém vyhostěni z útočného pásma.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Začala nám poslední minuta dnešního utkání. Hosté se snaží hru kontrolovat kombinací v obranném pásmu.

58:19
    Chris Holt udělal další zákrok před najíždějícím hráčem, kterého odzbrojil skvělým skokem pro puk.

58:06
    Lakers zaútočili po pravé straně a prodrali se do vážnější šance, které ovšem pochytal domácí brankář, který by si dnes zasloužil cenu pro nejlepšího hráče.

57:29
    Chris Holt pozorný proti slabší střele z pravé strany. Hosté ovšem vybojovali útočné pásmo, o čemž jim nejspíše šlo.

56:45
    Třetí třetina je prozatím v režii domácího celku, švédský celek by měl svoji hru zlepšit, protože jej aktuálně přehrává anglický celek.

56:13

55:40

55:26
    Směrem na branku švédského celku se prodíral Alex Leavitt, který zakončoval svou akci střelou z otočky. Anglický forvard nyní hrál moc na krásu a to se nevyplatilo.

54:13
    Vyloučen je Joakim Hillding, jenž se provinil nedovolenou hrou.

54:13
    Domácí si v oslabení naprosto pohráli s hráči Växjo, kteří se nakonec provinili zbytečným faulem.

53:40
    Bohužel pro domácí, kteří jsou aktuálně lepším celkem, se nechal vyloučit Matt Keith. Přesikovka pro Växjo.

53:08
    Výborná akce domácího celku. Z pravé strany poslali puk na levou, kde byl Thomas Nesbitt. Ten nabral rychlost a prodral se před branku, kde udělal kličku a vystřelil. Steen opět nepřekonán!

52:36
    Domácí se dostali do další šance. Thomas Nesbitt ujel po levé straně a nadvakrát se pokoušel překonat Stefana Steena, ale neuspěl.

51:50
    Před branku si najížděl jeden z domácích, jenž byl zahákován. Rozhodčí rozpažil, což naštvalo domácí publikum, které to dává hlasitě najevo.

50:55
    Svou střelou se pokoušel navýšit vedení svého celku Erik Josefsson, který ovšem svou druhou dnešní branku nepřidá. Teda prozatím.

50:16

49:59
    Po vyhození domácího celku se do útočné třetiny dostal individuální akci jeden z hráčů, který střelou po zemi nepřekvapil Holta.

49:36
    Pod neskutečnou palbou byl nyní domácí brankář, ale vše se mu povedlo ustát a svůj tým stále drží ve hře o body.

48:54
    Zajímavě pálil z pravé strany Ikka Heikkinen, kterému se ovšem nepovedlo trefit se k zadní tyčce.

48:16
    Nathna McIver dostává dvě minuty.

48:13
    Z pravé strany pálili po delší době domácí hráči, ale před brankářem nedovoleně bránil jeden z hráčů.

47:46
    Chris Holt nakonec toto obléhání ukončuje pohotovým zákrokem lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levici.

47:16
    A hosté opět kombinují v útočním pásmu, ale nejsou podpořeni všemi hráči.

46:08
    Třetí třetina má zatím pozoruhodné tempo. Hraje se aktivně na obou stranách. Braehead se za svůj výkon nemusí vůbec stydět.

44:54
    Trestuhodná chyba v defenzívě hostí mohla být potrestána brankou. Jeden z hráčů se hnal na branku, který střelou mezi betony nedává branku!

44:05
    Alexander Andersson se dostal k odraženému puku v mezikruží, odkud vyslal jedovatou střelu, která si ale cestu do branky nenašela.

43:55
    Tlak hostů pokračuje, ale defenzíva domácích je dnes hodně disciplinována. Následuje komerční přestávka. V Braehead Aréně panuje skvělá nálada.

43:05
    Hodně zalezlého brankáře Holta chtěl od modré čáry překonat hostující obránce, ale ten nenašel škvírku v brance.

42:32
    Dostatek prostoru měl na pravé straně útočného pásma domácí hokejista. Ten zamířil do levé šibenice, ale tu nakonec netrefil.

41:37
    Hodně nebezpečnou akcí se prezentovali hosté. Z levé strany přesunuli hru na střed, odkud z otočky pálil jeden z hráčů. Ten ovšem svojí střelou nechal vyniknout domácího brankáře!

40:54
    Následně domácí hokejisté situaci vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Holta.

40:16
    Individuální akce jednoho z hráčů Växja hned na začátku třetí periody byl zakončen střelou z pravé strany. Připravený byl Holt.

40:01

Druhá část dnešního utkání nám nabídla jedinou branku, kterou vstřelili hosté. Touto brankou svému hostiteli odskočili na dvě branky a budou mít do třetí třetiny lepší výchozí pozici. Jedinou branku dal po přesné přihrávce Richard Gynge.

Střely na branku: 9:31 (v této třetině 5:16)

40:00

39:39
    Erik Josefsson se zpoza branky otáčel s pukem na hokejce a následně vystřelil. Jeho pokus byl ale sražen jen do ochranné sítě.

39:18
    Hostující hokejisté zahráli vyoskou holí, a tak jeden z hráčů jen puk odevzal, protože věděl, že se bude pískat.

38:45
    Střelu od modré čáry brankář Holt vyrazil, ale k dorážce se dostával další hráč, kterému se nepovedlo načtyřikrát překonat domácího fantoma.

37:45
    Växjo je v tomto utkání logicky lepším celkem, ale i domácí hokejisté se s tímto utkání pokoušejí něco dělat. Sympatický výkon.

36:56
    Po krásné výměně puku v útočné třetině, pálil jeden z domácích hokejistů, ale puk se k brankáři nedostal.

36:07

35:25
    První náznak akce v přesilové hře byl k vidění poté, co se Richard Gynge dostával do prostoru mezikruží, odkud ale trefil jen bránící hráče.

34:42
    A podruhé...

34:10
    Domácí hokejisté ve svém oslabení vyhráli vhazování a puk ihned poslali mimo své ohrožení.

34:07
    Rozhodčí měl ruku nahoře hodně dlouhou dobu. Vše bylo zakončeno střelou Roberta Rósena, který nepřekonal Holta. Dvě minuty dostává Scott Pitt.

33:06
    Aktivita švédských hokejistů pokračuje a nyní mají dokonce výhodu. Bránící hráči Braeheadu faulovali.

32:10
    O střelu od modré čáry se pokoušel jeden z hostujících hokejistů, který ovšem nedokázal trefit branku.

31:29
    Dlouho se nehrálo v útočném pásmu domácích a hra se přesunula zpět před Holta.

31:10
    Hosté nyní nevěděli jak svojí situaci zahrát, a tak vyhodili jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Växjo.

30:34
    Následovala aktivita domácího Braeheadu, kterou zakončoval nahozeným pukem jeden z obránců. Následná potyčka nejspíše potrestána nebude.

30:21

29:36
    Marcus Götz se dostával do veliké šance. S pukem na hokejce si vybruslil do prostoru mezi kruhy, odkud se mu nepovedlo jeho jedovatou střelou trefit branku!

28:51
    Domácím hokejistům se ovšem nedaří a hosté pohodlně vyvezli puk z pásma a vystřelili na Holta, jenž puk podržel.

28:21
    Aktuálně ovšem uvidíme přesilovku pro domácí. Potrestán je Joakim Hillding.

28:00
    Aktivita Lakers v útočném pásmu pokračovala, ale nakonec nebyla brankově zužitkována.
    Richard GYNGE - 1:3

26:25
    Växjö právě vstřelila branku!
    Následně se ovšem po parádní akci hosté prosazují. Z levé strany poslal chytrou přihrávku na RICHARDA GYNGEHO jeden z jeho spoluhráčů. Útočník hostí zamířil přesně pod víko! Asistence: Tuomas Kiiskinen, Robert Rosen

25:45
    Domácí hokejisté měli před sebou dostatek volného prostoru, a tak mohl Chris Bruton pohodlně vyhodit a spolu se svými kolegy střídat.

25:03
    Ric Jackman nyní lehce masíroval Patrika Lundha, který odjel na střídačku lehce potupen. Americký zadák dostane dvě minuty. Přesilovka pro Växjo.

24:49
    Další střela letěla z pravého kruhu, ale ani ta neměla na svědomí třetí branku.

24:27
    Další atak hokejistů švédského Växjo. K odraženému puku se prodral jeden z hráčů, ale tomu se nepovedlo prostřelit připraveného Holta.

23:21
    Po pár přihrávkách v útočném pásmu střílel hostující obránce, který střelou tahem po zemi mířil k levé tyči, ale tam byl beton Holta.

22:51
    Chris Holt podržel puk, který se k němu dokutálel. Následovat bude vhazování po jeho levici.

21:50
    Arénou každopádně probíhá mexická vlna. Jde vidět, že si fanoušci dnešní utkání opravdu užívají.

21:23
    Od modré čáry to zkoušel jeden z domácích obránců, ale jeho pokus se ke Greenovi nakonec ani nedostal.

20:48
    Kolem branky se otáčel Liam Reddox, ale ten při svém pokusu posunul branku, a tak následné šance nemohly být uskutečněny.

20:12
    Na buly opět úspěšnější hostující hokejisté. Ti se s pukem na holi vydali do útočnéo pásma, ale tam nic nevymysleli.

20:01

Na ledovou plochu vjeli i hokejisté v modrém, Braehead Clan Glasgow. Druhá třetina může začít.

Na led se vracejí hostující hokejisté, kteří po první části vedou 2:1 a své vedení budou proti svému soupeři navýšit.

První dvacetiminutovka je minulostí. Domácí celek šel po šťastné brance do vedení, které si ale příliš dlouho neudrželi. Krásnou střelou srovnal Erik Josefsson. Obrat v utkání přišel v oslabení hostí, kteří ujeli a moment překvapení skončil brankou.

Střely na branku: 4:15

20:00

19:46
    Joakim Hillding se prodíral do střelecké pozice, odkud se mu ovšem nepovedlo ohrozit branku Holta. Zabránil mu jeden z obránců.

19:09
    Chris Holt musel řešit další problémy. Nejdříve střelu z pravé strany a poté také vypadnutou branku ze svého postavení.

18:49
    Na druhé straně se po levé straně až do brankoviště dostával jeden z domácích, ale ten trefil svým tělem jen tyčku. Branka následně vypadla.

18:35
    Před brankou Chrise Holta bylo opět rušno, ale ani jedna ze střel neznamenala třetí branku v jeho síti.

17:59
    Josh HENESSY - 1:2

17:22
    Hosté otáčejí stav utkání brankou v oslabení! Liam Reddox vybojoval puk ve středním pásmu a prodral se s ním směrem dopředu. Před brankou našel JOSHE HENESSYHO, který procpal puk za záda Chrise Holta! Asistence: Liam Reddox

17:07
    Stefan Steen přikryl puk, který na něj mířil až od druhé branky, Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

16:15
    Växjo Lakers se poprvé osvobozuje. Tento vyhozený puk jim moc práce nenadělal. Dostali se k němu hodně lehce.

15:59
    Richard Gynge je vyloučen na dvě minuty.

15:56
    Hosté najeli do branky Chrise Holta, kterého jeden z hráčů hodně ošklivě atakoval. Brankář domácích bude ovšem v pořádku.

14:23
    Hraje se v obranném pásmu domácícho celku, kde ovšem nevidíme takový tlak, jaký by se asi od tohoto utkání čekal.

13:54
    Po akci glasgowského Braeheadu vypadla branka ze svého postavení. Následuje menší přestávka.

13:16
    Rychlá akce Växja hned po buly. Ke střele po zemi se dostal jeden z obránců, který ovšem neprostřelil domácího brankáře.

12:56
    Z pravého rohu střílel na branku domácích jeden z útočníků, kterému se ovšem nepovedlo překonat pozorného Holta.
    Erik JOSEFSSON - 1:1

11:54
    Máme zase vyrovnáno. Po přejetí útočného pásma se ke střele odhodlal ERIK JOSEFSSON, jehož pokus skončil přesně v levé šibenici! Jdeme na to od začátku! Asistence: Robin Söderqvist, Ville Varakas

10:46

10:22
    Hosté se již dostávali do předbrankového prostoru, odkud se jim ovšem nepovedlo překonat zatím skvěle chytajícího Chrise Holta.

09:30
    Stále jsou hosté usazeni v útočném pásmu, ale nepřicházejí kýžené střely, které by skóre dnešního utkání srovnali.

08:46
    Potíže pro domácí. Nathan McIver dostává dvouminutový trest.

07:40
    Hosté se snaží hned odpovědět, ale to se jim prozatím nedaří. Švédský celek kombinuje v útočné třetině.
    Scott PITT - 1:0

07:05
    Braehead Clan právě vstřelil branku! Domácí celek jsem ovšem podcenil. Z levé kruhu vystřelil Ric Jackman, jehož střelu za záda Steena ještě dopravil SCOTT PITT! Každopádně to vypadá na hodně šťastnou vlastní branku. Publikum jásá radostí, Braehead vede! Asistence: Ric Jackman

06:40
    Domácí se snažili kombinovat, v čemž je podporovali i fanoušci, ale ukázala se nekvalita domácích.

05:50
    Nyní se fanoušci hodně pobavili a zasmáli situaci, kdy jeden z rozhodčích upadl na zem.

05:36
    Domácí hokejisté, jenž v dnešním utkání nastupují v modrých dresech, budou hrát přesilovku. Potrestán je hostující Vile Varakas.

05:11
    Chris Holt kryje další střelu od modré čáry a diváci jen jásají. Hokej tady v nehokejové zemi je opravdu vítanou zábavou. Ještě když přijede švédský velkoklub.

04:23
    Richard Gynge se prodral do zakončení až před branku, odkud se mu ovšem jeho bekhendovým pokusem nepovedlo otevřít skóre!

03:11
    Další sympatický pokus skotského celku kryje brankář Växjo, Stefan Steen, který ovšem s tímto pokusem neměl tolik práce.

03:01
    Hosté ze Švédska vjeli do útočného pásma příliš brzy, a tak se píská zakázané uvolnění.

02:12
    Po pravé straně zaútočili i domácí, ale střela jednoho z útočících hráčů skončila jen zablokovaným pokusem.

01:43
    Švédský celek se vydal do dalšího útoku. Do útočné třetiny vjel jeden z hráčů, který následně vyslal střelu na branku, ale ani nyní neuspěl.

00:46
    Växjo se dostalo do první velké šance. Jeden z hráčů posílal puk zpoza branky před ní, kde měl lépe postaveného spoluhráče, ale ten nepřekonal Holta!

00:31
    První čistý hit byl k vidění v útočném pásmu Braehead Clanu. Postaral se o něj jeden z domácích hráčů, který byl oceněn potleskem tribun.

00:10
    Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hostující hokejisté, jenž jsou u puku za svou brankou.

00:01

A nyní na led vjíždí ještě za větší potlesk outsider skupiny. Dneska ovšem plně podporovaný domácí celek.

Bouřlivý potlesk tribun vítá hokejisty hostujícího celku. Tady v nehokejové zemi je opravdu plno. Domácí bude směrem dopředu hnát bouřlivá atmosféra.

Braehead Clan Glasgow: Holt – Fritsch, Jackman, Götz, Aarssen, McIver, Sullivan – Davies, Esders, Nesbitt – Keith, Meyer, Brooks – Leavitt, Bruton, Pitt – McKenzie, Cownie, Harper

Växjö Lakers: Steen – Laakso, Varakas, C. Rosén, Heikkinen, Andersson, Larsson – Henessy, Fröberg, Reddox – Gynge, Kiiskinen, R. Rósen – Hillding, Lundh, Johansson – Storm, Rydahl, Söderqvist – Josefsson

Rozhodčí: Vinnerborg, Sewell – Halas, Flockhart.

Od Braehead Clanu se moc nečekalo. Pro skotský klub hrající anglickou soutěž je to spíše cenná zkušenost. V prvním utkání podlehli svému dnešnímu hostovi 10:2. V Ingolstadtu to dopadlo o něco lépe, tam dostali jen polovinu branek, co ve Švédsku. Za tento klub z Glasgow hraje také slovenský útočník Richard Hartmann.

Växjö Lakers zatím vévodí skupině O. Ve dvou utkáních se jim povedlo na domácím ledě rozdrtit Braehead 10:2. Ve čtvrtek sehráli utkání s německým Ingolstadtem, který porazili 4:2. Nyní je před švédským celkem utkání ve Skotsku. Vítězstvím si mohou zajistit postup.

Čtvrtý hrací den bude mít na programu také utkání mezi skotským celkem, Braehead Clan a hosty ze Švédska, Växjö Lakers. Utkání začíná ve 20:00. Sledujte náš textový přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 8. Pitt (Jackman) – 12. Josefsson (Söderqvist, Varakas), 18. Henessy (Reddox), 27. Gynge (Kiiskinen, Rosén R.)

Rozhodčí: Vinnerborg, Sewell – Halas, Flockhart