Jokerit – Minsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 4:3 (2:1 po s.n.)

Vyloučení: 3 – 4
    Góly v přesilovce: 0 – 0
    Bodyčeky: 10 – 8
    Vyhrané buly: 27 – 25 (19:41:51)

Velké překvapení se zrodilo ve Finsku! Souboj prvního z posledním neměl jednoznačný průběh, jak všichni očekávali. Dinamo překvapivě vítězí, když se o jediný gól zápasu postaral v 56. minutě Vesce. Domácí to poté zkoušeli i bez brankaře, jenže Minsk dnes zachránil výborně chytající Milčakov. To je pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek dne.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.

59:29
    Následně se hosté osvobodili vyhozením přes všehny čáry a je to zakázané uvolnění.

58:58
    Zmatek před svatyní Milčakova a nic! Snad čtyři rány v krátkém sledu od modré a opět nic. Fantastický Milčakov je dnes k nepřekonání.

58:39
    Zatím se Jokerit nedokázal usadit. Hosté se výborně brání a okamžitě posílají kotouče do středního pásma.

58:08
    Vylučovat se nebude, ale domácí si berou oddechový čas a Karlsson již zůstává na střídačce!

58:08
    Larsen napřáhl od modré, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal ránu tečovat. Poté se strhla mela před gólmanem. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

57:39
    Následovalo vhazování v útočné třetině Helsinek, avšak vedoucí tým vyhrál buly a dostal puk ze svého obranného pásma.

57:15
    Domácí už moc času nemají a tlačí se dopředu! Skvělý Milčakov si ale poradil s ránou Regina a i následně Hagmana.
    VESCE - 0:1

55:30
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak jsem to zakřikl, protože jdou hosté v závěru zápasu do vedení! Bailen tvrdě napřáhl od modré a Karlsson jeho ránu jen tak tak dokázal vytěsnit ke straně. Ke kotouči se poté dostal RYAN VESCE, který zakončoval poslepu, a to ještě z velkého úhlu bekhendem. I tak se mu ale povedlo dostat puk mezi malým prostorem u tyče. Asistence:

54:18
    Nevypadá to, že by se mělo rozhodnout v základní hrací době. Vše směřuje k prodloužení.

53:11
    Už jsou oba týmy v plném počtu. Helsinky ale mely štěstí, protože Vesce mohl jít sám na bránu, když se vracel z trestné. Nakonec se k puku nedostal.

52:36
    Domácí pokračují v krátké přesilovce. Pokus Aaltonen byl zneškodněn a Dinamo se následně puk vyhodilo přes všechny čáry.

51:09
    Síly na ledě se opět srovnají. Za katr míří Vesce, který dostane dvě minuty za podražení.

50:51
    Přesilové hry dnes nejdou ani jednomu týmu. Minsk neví, jak dostat kus černé pryže do útočné třetiny a Helsinky se zatím s klidem brání.

50:18
    Teď mají příležitost zasé hosté. Olimb podrazil soupeře a ani on se nevyhne dvouminutovém trestu.

50:05
    Další útočná kombinace domácího týmu je přerušena, jelikož se Finové provinili ofsajdem.

48:59
    Na Milčakova přilétlo během pár vteřin několik střel. Hostující muž v masce si ale poradil a následně se Dinamo osvobodilo.

48:20
    Šance pro Jokerit,. Zacharčenko míří na lavici hanby, jelikož se provinil nedovoleným bráněním.

48:09
    Tak za pár minut jsme viděli víc šancí než během celých dvou úvodních třetin. Takový hokej se divákům musí líbit. Snad se gólu v základní části dočkáme.

47:06
    Ani přečíslení Helsinek dva na jednoho gólem nekončí! Olimb vzal akci sám na sebe a zkoušel prostřelil gólmana ranou k pravé tyči. Neúspěšně!

46:21
    Na šance to je 1:1! Regin šel sám na bránu z pravé strany, nicméně Milčakova tvrdou ranou nedokázal překonat. Hostující brankař je dnes velmi sebejistý.

45:23
    Velmi plynulý zápas. Přerušovalo se v dosavadní třetině jen dvakrát.

44:47
    To naopak hosté, když se dostanou k protější brance, na nic nečekají a okamžitě pálí. Před chvíli to zkouše Kaljužnyj, avšak neúspěšně.

43:32
    Helsinky sice drží převážnou část času kotouč v útočné třetině. Místo ale nějaké važnější akce to jsou jen přihrávky sem a tam.
    Zakončení Cheechaa

42:54
    Obrovská šance Minsku! Linglet mířil na zcela osamoceného Cheechaa, který již mířil do prázdné brány. Kalrsson se ale v poslední vteřině dokázal fantasticky přesunout.

42:18
    Poprvé se ve třetí třetině přerušuje. Rána Regina z vrcholu levého kruhu skončila ve výstroji Milčavoka. Krátce na to se před ním bude vhazovat.

41:08
    Domácí se opět snaží vlétnout na soupeře a zatlačit ho před vlastní bránu. Zatím neúspěšně, Minsk hraje aktivně.

40:01

Střely na branku: 23 – 17
    Vyloučení: 2 – 2
    Bodyčeky: 16 – 17
    Vyhrané buly: 16 – 17

Překvapivě ani druhé dějství nepřineslo žádný gól! Hraje se stále ve stejném stylu. V jednu chvíli má mírnou převahu domácí tým, následně hostující. Oba brankaři drží své celky nad vodou, avšak nutno dodat, že zase tolik práce nemají.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40

38:38
    Goroško to zkoušel po přihrávce Cheechaa od modré. Tato rána mu nicméně nevyšla a Helsinky se poté osvobodily.

38:11
    Ale Minsk se zatím nedostal do útočné třetiny. Domácí tým se brání s přehledem.

37:40
    Šance pro Minsk v závěru druhé periody. Hagman dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

37:11
    Nevypadá to na žádné větší drama alespoň ve druhé části. Hraje se s blížícím závěrem spíše opatrně.

36:08
    Neuspěl ani Kozun jehož taný projektil zamířil do betonu Milčavoka a poté do ochranné sítě.

35:25
    Ačkoliv Dinamo není v útoku moc nebezpečné, dosavadní průběh jim dodává sebevědomí a hosté se snaží hrozit, když už se dostanou do pásma.

34:16
    Lajunen byl vytlačen z modré čáry a jeho pokus s přehledem hosté zachytili. Minsk tak může zaútočit.

33:29
    Jakoby Jokerit nevěděl, co hrát. I fanoušci jsou překvapeni průběhem zápasu a z tribun není slyšet podpora, ani pískot. Je prostě ticho.

32:24
    Střelou od mantinelu chtěl Kozun překapit hostujícího brankaře, jenže neuspěl. Milčakov si prostor u tyče pohlídal.

31:54
    V individuální akci se pokoušel prosadit Matěruchin. Ten dlouho držel kus černé pryže v útočné třetině, ale nakonec o něj přišel.

30:08
    Je za námi polovina zápasu a překapivě stále čekáme na úvodní gól zápasu. Kdo čekal, že Helsinky svého soupeře budou lehce přehrávat, tak ten se šeredně mýlil.

29:13
    I v pěti byl Minsk pod velkým tlakem, avšak dokázal to ustát. Reginova rána skončila na hrudi pozorného Milčakova.

28:35

28:08
    A znovu v akci Lajunen. Ten to zkoušel sám, nicméně neuspěl a poté se Dinamo dokázalo poprvé v tomto oslabení osvobodit.

27:38
    Krátce na to pálil Ohamaa po přihrávce Lajunena. Ani tato střela se ale neujala.

27:07
    Sražená střela Lajunena od modré čáry neohrozila branku. Domácí ale pokračují v útočné aktivitě.

26:35
    Po delší době se bude opět vylučovat. Matěruchin dostává dvě minuty za hákování.

26:10
    Larsen tvrdou ranou od modré donutil Milčakova přerušit hru. Bude se vhazovat v obranné třetině Minsku.

25:30
    Sledujeme plynulou hru, ve které se přerušuje velmi málo. Stále čekáme na gól a nedá se říct, že by k němu měl někdo blíž.

24:58
    Cheechoo si sjel od mantinelu a na protější straně hledal kolmou přihrávkou Kaljužného. Kapitán hostů převzal přihrávku, ale pálil nepřesně.

24:23
    Aktivní Joensuu dorážel před brankovištěm a následně byl trvrdě atakován Livocem, který bránil svého gólmana.

23:56
    Jokerit se pokouší o nějaký větší tlak, jenže Dinamo dokáže držet se soupeřem krok a aktivně napadá jeho rozehrávku.

23:22
    Domácí zůstali v útočné třetině a Joensuu to zkoušel z pravé strany. Opět zasáhl pozorný brankař.

22:40
    Larsen využil zmatků před brankovištěm Milčakova a zakončoval těsně za modrou. Svým pokusem ale trefil jen jednoho z protihráčů.

21:57
    Následně se Helsinky osvobodily, ale je to bez zakázaného uvolnění. Oba týmy tak střídají.

21:24
    Bailen vyslal přihrávku na Vesceho, jenž napřáhl z první. Jeho dělová rána mezi třemi tyčemi neskončila.

20:28
    Zajímavě vypadal skluz Lisovice, který skočil po hlavě soupeřovi pod nohy. Puk mu ale vypíchnout nedokázal.

Vyhrané buly: 4 – 11

Úvodní dějství je za námi a oba týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Ze začátku mělo Dinamo překapivě navrch a Karlsson se musel ohánět. Poté ale Helsinky obrátily hru a naopak Milčakov měl dost práce. Oba brankaři se ale zatím prezentují dobrým výkonem.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26

19:09
    Po dlouhé kombinaci tečoval v mezikruží Vesce. Ten poslal puk těsně vedle betonu domácího muže v masce.

18:37
    Od modré si nabruslil Krajíček, který poté nahodil kus černé pryže před brankoviště. Tam jej ale nedokázal nikdo tečovat.

17:45
    Linglet mohl zakončovat do prázdné, jenže mu sjel puk z čepele a bránu tak netrefil. Následně se domácí osvobodili.

17:26
    Podruhé se v dnešním střetnutí bude vylučovat. Za podražení brankaře obdrží Maki menší trest.

16:14
    Rychlé přečíslení tři na dva domácí nevyužili a naopak zahrozil Minsk. Rána Meleška ale byla zblokována a Karlsson meusel zasahovat.

15:16
    Hosty drží Milčakov, který už poněkolikráté zasáhl výborně. Jeho spoluhráči nechávají Jokeritu dost prostoru k zakončení.

14:38
    Salinen číhal u pravé tyče a když se k němu dostal kotouč, okamžitě dorážel. Pozorný gólman DInama se stihl přesunout včas.

13:22

13:08
    Domácí drží soupeře v kleštích, jenže stále nepříchází střela, která by Milčakova nějak ohrozila.

12:10
    Ohtamaa napřáhl od modré čáry, jenže trefil jen stojícího hráče před sebou. Poté se hosté opět osvobodili.

11:47
    Krátce po vhazování před brankou se Minsku podařilo vystřídat a na led zamířila další čtveřice bránících.

11:22
    Za krosček míří na trestnou lavici Matěruchin. Dinamo jde do čtyř.

11:10
    Tak přeci jen už začíná favorit dnešního zápasu výrazně kousat a Milčakov se musí mít stále na pozoru.

10:07
    Hezká akce Jokeritu. Rita zpětnou přihrávku zpoza brány našel najíždějícího Wirtanena, který pálil z první do betonu přesouvající se ho gólmana.

09:12
    Až teď dokázal Kaljužnyj přerušit kombinaci soupeře a Minsk může zaútočit.

08:38
    Domácí tým krouží v útočné třetině a před brankovištěm dorážel Kozun těsně vedle pravé tyče.

07:36
    Regin prokličkoval od modré čáry k mezikruží, jenže se následně dostal do střetu se dvěma protihráči a o puk přišel.

06:58
    Helsinky přeci jen mají menší potíže s přechodem do pásma. Minsk výborně napadá.

06:17
    Sledujeme zatím zajímavý hokej. Hodně se střílí, nicméně na nějakou vážnější šanci stále čekáme.

05:42
    Maki se snažil zachytit sražený kotouč v rohu mantinelu. Neúspěšně, ale jeho spoluhráči následně puk získali.

05:04
    Domácí jsou stále mírně pod tlakem, a tak raději vyhodili kus černé pryže do středního pásma. Tak, aby mohli vystřídat.

04:31
    Gavrus si najel na bránu a poté se před ní natlačil. Ke střele se sice nepropracoval, nicméně Dinamo zůstává v pásmu.

03:29
    Poté napřáhl Aaltonen, ale i s jeho dělovkou si dokázal gólman hostů poradit.

03:03
    Vzápětí ale Rita zachytil rozehrávku soupeře a snažil se pálit z brankoviště. To se mu povedlo a poslal puk do lapačky Milčakova.

02:50
    Možná ale překvapivě je aktivnější zatím Dinamo. Matěruchin zakončoval z úhlu a Karlsson vytěsnil kotouč ke straně.

01:46
    Vesce si sjížděl na zteč před brankoviště, jenže se přesného puku nedočkal. Poté pálil Elison a Karlsson raději přerušil hru.

01:17
    Poté se hra přerušuje a bude se vhazovat v obranném pásmu Jokeritu.

00:35
    Domácí se velmi rychle nahnali do útočné třetiny a Lajunen napřahoval od modré. Jeho rána byla sražena.

00:01

Hráči již krouží na hrací ploše. Domácí nastoupí v modrých dresech. Hosté obléknou bílou kombinaci.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

je na zcela opačné pozici a to doslova. Minsk je totiž na posledním místěm s pouhým ziskem jednoho bodu, a to za prohru v nájezdech se Spartakem. Dnešní zápas má tak jasného favorita.

vstoupily do sezóny výborně. Ba co víc, nejlépe ze všech týmu. Severský klub má po třech zápasech na svém kontě devět bodů a suverénní skóire 11:3. Aktuálně se tak Jokerit hřeje na prvním místě tabulky.

Hezký podvečer všem fanouškům kontinentální hokejové ligy! V dnešním duelu se střetně Jokerit Helsinky, které na své půdě přivítají Dinamo Minsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.