Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)
Braehead – Ingolstadt 6:4 (kon.)
SC Bern
1:7 (1:2, 0:1, 0:4)
Linköpings HC
Sobota 05.09.2015, 19:45 • Postfinance Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Dobrý večer,
    vítejte u sledování přenosu z hokejové Ligy mistrů. Společně budeme sledovat souboj mezi SC Bern a Linköpings HC. Úvodní buly je na programu v 19:45.

Hokejová Liga Mistrů má na programu své závěrečné zápasy ve skupinách. My budeme sledovat zajímavý souboj, ve kterém půjde o postup.

Švédský celek si postup do vyřazovacích bojů zajistil už ve čtvrtek, když zvítězil na ledě Helsinek. Linköping zažívá povedený ročník Ligy mistrů. Ze všech zápasů, které sehrál odcházeli hokejisté švédského týmu jako vítězové. S osmi body s přehledem vévodí tabulce skupiny a v dnešní zápase mohou dostat šanci mladí hokejisté.

Pouť Ligou mistrů započali hokejisté Linköpingu doma s Bernem, kde zvítězili až na nájezdy. Poté přivítali na své ledě IFK Helsinky, kterým nepovolili ani gól a ve čtvrtek vyloupili hlavní město Finska. Uvidíme, zda budou pokračovat na vítězné vlně.

SC Bern

Mnohem větší význam má dnešní zápas pro Bern. Švýcarský celek bojuje do poslední chvíle o postup ze skupiny. Na druhé Helsinky ztrácí jediný bod. Jelikož má Bern s finským celkem horší vzájemný zápas, musí dnes bezpodmínečně zvítězit. Celku z hlavního města Švýcarska stačí i triumf za dva body. V opačném případě se s Ligou mistrů rozloučí.

Bern zahájil své působení ve druhém ročníku evropské soutěže na ledě IFK Helsinky, kde padl po výsledku 3:1. Poté se Švýcaři přesunuli do haly svého dnešního soka, kde nakonec prohráli až po samostatných nájezdech. V minulém zápase se Bern po nájezdech naopak radoval, když doma zdolal Helsinky a zachoval si naději na postup.
    Bern si v domácím zápase s Helsinkami zachoval naději na postup ze skupiny.

Vzájemný zápas

Už jsem psal, že se oba týmy střely ve Švédsku. Linköping se dostal do dvoubrankového vedení, ale Švýcaři nesložili zbraně a vyrovnali. Vyrovnaný stav byl i po třech nájezdech. O vítězi rozhodla až pátá série dovednostní soutěže. Hrdinou Švédska se stal Gordon.

SC Bern: Schwendener, (Bührer) – Gerber, Helbling, Kreis, Krueger, F. Randegger, G-A. Randegger, Untersander, Dubois – A. Berger, P. Berger, Conacher, Ebbett, Hischier, Kobasew, Moser, Müller, Plüss, Reichert, Rüfenacht, Smith, Bärtschi

Linköpings HC: Hogberg, (Rautio) – Junland, Carlsson, Forsling, Billins, A. Karlsson, Hansson, Dahlstrom, Rahimi – Gordon, S. Karlsson, Rakhshani, Sorensen, Fogstrom, Lilja, Hardt, Andersson, Little, Tornqvist, Norman, Kolbrink

Rozhodčí: Bauer, Wiegand – Kaderli, Borga.

Oba týmy už nastupují na led. Zápas může za malou chvíli začít.

00:01

00:02
    Úvodní buly získali hosté. Gerber zakládá první útok.

00:40
    Domácí se sice snažili vybojovat kotouč na modré čáře, ale Billins souboj ustál a uklidnil hru.

01:30
    Hardt vybojoval v rohu kluziště kotouč a snažil se jej přihrát před branku. V nebezpečném prostoru nebyl nikdo z hostujících hokejistů.

01:53
    Domácí sice vyhráli buly před Hogberge, ale Carlsson poslal puk ven z obranné třetiny.

02:30
    Hansson tvrdě bojoval o puk za brankou Hogberga, ale hosté opět vyhazují.

02:54
    Moser se natlačil před brankáře hostů, ale v poslední chvíli mu puk přeskočil přes čepel.

3:57
    Bern právě vstřelil branku!
    Autorem branky je CORY CONACHER. Domácí jdou do vedení! CORY CONACHER si nabruslil za obranu na přesnou přihrávko a prostřelil bezmocného Hogberga. Asistence: Trevor Smith, Thomas Rufenacht
    3:57. CONACHER - 1:0

05:14
    Domácí první branka pořádně nakopla. Gerber tvrdou ranou prověřil Hogberga.

06:13
    Je tady první vyloučení. Justin Kruger odchází za sekání.

06:57
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu. Hokejisté Bernu vyhazují puk za Hogbergovu branku.

07:20
    Helbling se zmocnil kotouče a posílá jej znovu přes celé hřiště.

08:13

08:30
    Hosty přesilová hra pořádně nažhavila. Junland nahodil puk do útočného pásma. Nikdo v bílém jej však nesebral.

08:45
    Fanoušci se zlobí, ale rozhodčí ponechává tvrdý direkt u mantinelu bez povšimnutí.

09:16
    Linköping právě vstřelil branku!
    Autorem branky je Rhett Rakhshami. Je vyrovnáno. Hosté se usadili před Schwendenerem a Hanssonovu ránu od modré tečoval do branky Rhett Rakhshami. Asistence Petter Hansson, Chad Billins
    09:16. RAKHSHAMI - 1:1

10:38
    Po vhazování ve středním pásmu se k puku dostal Ruefenacht, který jej zavezl za branku hostů.

11:08
    První přesilovku si zahrají i domácí. Na dvě minuty si odchází sednout Blomberg, který se provinil podražením.

11:59
    Od modré čáry se do puku opřel Untersander. Jeho pokus mířil mimo tři tyče.

12:24
    Domácí se nedohodli na finální přihrávce a hostům se podařilo osvobodit.

12:56
    Domácí se ještě snaží usadit před Hogbergem. Do konce přesilové hry zbývá pár vteřin.

13:08

13:40
    Smith si najel na modrou čáru, ale kotouč se mu odrazil do bruslí bránícího hráče.

14:24
    Gerber nahodil kotouč za branku hostů a společně se svýma spoluhráčema odjel střídat.

14:47
    Hogberg vytasil krásný zákrok lapačkou proti střele z velkého úhlu.

15:07
    Domácím se nepovedla přihrávka na dlouhou vzdálenost. Zakázané uvolnění.

15:46
    Schwender raději přikryl kotouč lapačkou před dojíždějícím Dahlstromem.

16:27
    Forsling se rozjel kolem levého mantinelu, ale nikdo ze spoluhráčů jej nepodpořil.

16:54
    Dahlstrom dostal nabito na modrou čáru. Pozorný Schwendener jeho střelu vyrazil.

17:31
    Carlsoon se vydal na výlet. Obešel jednoho hráče Bernu, ale na Helbingovi už ztroskotal.

18:10
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty. Hosté chtějí dohrát periodu v poklidném tempu a nikam se neženou.

18:17
    Navíc si zahrají přesilovou hru. Cory Conacher dostává dvě minuty za hákování.

19:08
    Autorem branky je CHAD BILLINS. A hosté otačejí v přesilové hře vývoj utkání. CHAD BiLLINS dostal diagonální přihrávku přes celou třetinu a otáčí vývoj zápasu. Nutno říci, že k Billinsovi se puk odrazil šťastně od hole obránce. Bez asistence
    19:08. BILLINS - 1:2

20:00

Skončila první třetina nesmírně zajímavého utkání. Domácí Bern vstoupil do utkání aktivně a zaslouženě se dostal do vedení po brance Conachera. Hosté dokázali zásluhou Rakhshamiho přesilovkové trefě vyrovnat a minutu před koncem se znovu v početní převaze prosadil Billins.

20:01

20:02
    Na úvodním vhazování si lépe počínali hosté. Junland okamžitě nahazuje puk na branku Schwendenera.

20:51
    Domácí sice ztratili kotouč ve třetině hostů, ale Forsling puk poslal přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

21:15
    Andersson hledal od levého mantinelu své spoluhráče před branku, ale našel jen hůl připraveného obránce.

22:06
    Rahimi vypáli po ledě a Schwendener musel spěchat, aby stihl vyrazit hokejkou puk mimo branku.

22:32
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:44
    Reicher zavezl puk do rohu, kde o něj rychle přišel. Hosté mohou rozjet další útok.

23:30
    Krugerovo nahození sebral Gordon.

24:05
    Schwedener si pohlídal blížícího se Billinse a puk raději kryl ve své rukavici.

24:27
    Blomberd si zpracovával přihrávku do mezikruží strašně dlouho a o puk nakonec přišel.

24:48
    Rahimiho nahození trefilo jen prvního stojícího hráče. Obránce Linkopingu se však stihl včas vrátit.

25:24
    Domácí se nemohou dostat do tempa a jen brání opakující se útoky hostů.

25:58
    Hischier si najel do mezikruží. Puk mu sjel po čepeli a Hogberg celou situaci vyřešil.

26:35
    Ránu od modré čáry už nedokázal tečovat Berger. Tohle mohlo být nebezpečné.

27:21
    Nahozený kotouč sbírá Fogstrom a rozvíjí další útok.

28:00
    Do branky Bernu se tlačil rozjetý Hansson. Domácí obránci jej čistě odstavil, ale Heiblingovi se puk odrazil jen zpět k vlastnímu brankáři. Schwedener se naštěstí stihl včas přemístit.

28:34
    Autorem branky je JAKOB LILJA. Billins vybojoval kotouč, který se nakonec dostal k Sorensenovi. Ten našel rozjetého Lilju, pro nějž už nebyl problém skórovat. Asistence: Nick Sorensen
    28:34. LILJA - 1:3

29:30
    Hostům nestačí ani třetí vstřelená branka a stále obléhají domácí svatyni.

29:58
    I domácí se hnali do útoku. Kotouč nebezpečně poskakoval před brankovištěm, ale Hogberg nakonec nemusel zasahovat.

30:48
    Sorensen se znovu rozjel kolem mantinelu. Jeho střelu vyrazil Schwendener.

31:20
    Hosté sice opanovali buly v útočném pásmu, ale nepřesnou přihrávkou se vyhnali až k Hogbergovi.

31:52
    Gerber poslal puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nakonec nepíská. Hosté mohli hrát.

32:27
    Hogberg si připsal další snadný zákrok po střele z velké vzdálenosti.

32:57
    A znovu brankář Linkopingu. Tentokrát Hogberg raději přikryl puk před dotírajícími soupeři.

33:25
    Krueger se zbytečně rozhodl zpomalit akci otočkou u mantinelu a o puk nakonec přišel.

34:07
    Domácí si začínají vytvářet optický tlak, hostující obrana však v pohodě vyhazuje kotouče do středního pásma.

35:00
    Little se natlačil před obránce a bekhendovou střelou donutil Schwendenera k zákroku.

35:12
    Domácí brankář úplně neodhadl situaci. Jeho rozehrávku naštěstí pro domácí napravil Gerber.

36:00
    A právě Berger posílá puk na zakázané uvolnění.

36:34
    Pluss zkoušel zrychlit hru přihrávkou zpoza branky. Zmar domácích potvrzuje jeho nástřel do zadní části brankové konstrukce.

37:13
    Smith si vyměnil kotouč se spoluhráčem. Jeho rána se otřela o brusle jednoho z obránců a zamířila mimo.

37:50
    Ruefenacht vyhodil kotouč mimo kluziště. Vše bylo s tečí. Vhazovat se bude před Hogbergem.

38:16
    Lilja dostal přihrávku od Hardta. Jednobrankovému střelci tentokrát střela nesedla.

38:58
    Pluss si najížděl úplně sám před Hogberga, ale kotouč k němu neprošel.

39:40
    Hosté se osvobodili a druhou třetinu už nejspíše dohrají bez problémů.

40:00

Skončila druhá třetina, která nabídla velmi bojovný a tvrdý hokej. Hosté vstoupili do třetiny s klidem na hokejkách a kontrolovali vývoj zápasu. V devětadvacáté minutě se navíc prosadil Lilja. Domácí se ve druhé polovině prostřední periody vzpamatovali a vyslali několik pokusů. Hogberg si se všemi poradil a proto je stav po čtyřiceti minutách 1:3.

40:01

40:02
    Do třetí třetiny vstoupili vítězným buly domácí, kteří se hned snaží dostat před Hogberga.

40:25
    Jenže hostující hráči jim nedávají ani metr navíc a sami se tlačí před domácí svatyni.

40:57
    Autorem branky je NIKLAS FOGSTROM. Hosté zvyšují svůj náskok po krásné akci. Sorensen si v otočce převzal puk a našel zcela volného FOGSTROMA, který jen dopravil puk do prázdné branky. Asistence: Nick Sorensen, Jakob Lilja
    40:57. FOGSTROM - 1:4

41:37
    Za nedovolené bránění dostává 2 minuty Trevor Smith.

42:29
    Hostům se zatím v přesilovce nedaří ohrozit Schwendenera.

42:44
    Aktivní Lilja si sjel před branku. Jeho střele chyběla přesnost.

43:20
    A domácím se povedlo vyhodit kotouč mimo obranné pásmo.

43:27
    Jenže hosté dostanou možnost další přesilovky. Tentokrát je vyloučen Berger.

43:46
    Autorem branky je CHAD BILLINS. A hosté využívají další přesilovou hru. CHAD BILLINS si najel před prázdnou branku, kde obdržel přesnou přihrávku a bezpečně zavěsil. Asistence: Broc Little
    43:46. BILLINS - 1:5

44:23
    Autorem branky je JAKOB LILJA. Hosté jsou na koni a přidávají i šestou branku. Tentokrát se prosadili po ose Dahlstrom – Hansson – Lilja. Asistence: Petter Hansson, Carl Dahlstrom
    44:23. LILJA - 1:6

45:13
    Domácí vůbec neví, kde jim hlava stojí a kupí chybu za chybou. Tentokrát je podržel brankář.

47:15
    Hra vůbec nemá spád, bojuje se ve středním pásmu.

47:56
    Autorem branky je ALTON KOLBRING BLOMBERG. A je tady debakl! BLOMBERG se neatakován otočil s kotoučem a střelou k tyči zvyšuje na 7:1 pro Linkoping. Asistence: Gustav Forsling
    47:56. BLOMBERG - 1:7

48:05
    Domácí se přeci jen pokouší alespoň o další branku. Vhazovat se bude před Hogbergem.

49:23
    Conacher se dostal do samostatného úniku, ale svou střelou netrefil branku.

49:50
    Schwendener si konečně sáhl na puk. Poradil si se slabou střelou od modré čáry.

50:24
    Je samozřejmě zcela jasné, že pro hokejisty Bernu dnešní zápas ztratil jakýkoliv význam. Budou se jej jen snažit dohrát.

51:19
    Další útok hostů zastavil Bergerův ofsajd.

51:42
    Hogberg se vydal z branky a odehrál kotouč do bezpečí před dotírajícím Untersanderem.

52:04
    Domácí fanoušci i přes nepříznivý stav hlasitě povzbuzují své miláčky a loučí se s nimi v letošní sezóně Ligy mistrů.

52:38
    Lilja si připravil puk po buly ke střele a prověřil domácího brankáře. Ten byl na zemi včas.

53:14
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinuje druhá útočná formace.

53:31
    I domácí si zahrají přesilovou hru. Gordon dostává 2 minuty za podražení.

53:35
    Hned po buly se ke střele dostal Untersander. Hogberg měl dobrý výhled a puk lapil.

53:59
    A hostující brankář si poradil i s tečí Plusse.

54:34
    Hosté se zmocnili puku a vyhazují jej přes všechny čáry.

54:54
    Domácí výhoda končí. Moser je vykázán na trestnou lavici.

55:31
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.

56:14
    A bude se znovu vylučovat. Na trestnou lavici si za sekaní odsedne Chad Billins

56:35
    Pluss předjel všechny obránce a z úhlu vystřelil. Hogberg byl pozorný.

56:54
    Domácí hrají v plném počtu.

57:32
    Kreis napřáhl od modré čáry. Jeho střela těsně minula pravou tyč.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

58:14

58:32
    Závěr utkání se dohrává před Hogbergem. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

58:56
    Berger nezastavil svůj pohyb vpřed včas. Ofsajd.

59:21
    Hosté ještě nahazují kotouč za branku, kde se jej zmocnil Kreis a snaží se jej potáhnout do útočného pásma.

59:32
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Carlsson

59:52
    Hogberg si musel připsat ještě jeden úspěšný zákrok. Už se nic nestane.

Skončilo nám utkání plné branek. Domácí Bern si šel za postupem jen v první třetině, kdy šel zásluhou Conachera do vedení. Ještě do konce úvodní periody otočili hosté na 2:1. Ve druhé třetině přidal Linköping další branku a v první polovině třetiny poslední se hosté prosadili hned čtyřikrát. Švédský celek si dnes s chutí zastřílel, zatímco pro Švýcary cesta Ligou mistrů končí již ve skupině. Já Vám přeji pěkný zbytek víkendu. Dobrou noc! (21:59:38)

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 4. Conacher (Smith, Rufenacht) – 10. Rakhshami (Hansson, Billins), 20. Billins, 29. Lilja (Sorensen), 41. Fogstrom (Sorensen, Lilja), 44. Billins (Little), 45. Lilja (Hansson, Dahlstrom), 48. Blomberg (Forsling)

Rozhodčí: Bauer, Wiegand – Kaderli, Borga