Zlín – Vsetín 10:1 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:12 (kon.) | Opava – Havířov 1:6 (kon.)
Kladno – HC Plzeň 3:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 4:2 (kon.)
Sparta – Slavia 8:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (po pr.)
HC Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.) | Poruba – Olomouc 0:7 (kon.) | Třinec – Zlín 4:3 (kon.)
Letňany – Pardubice 5:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
HC Olomouc
Sobota 05.09.2015, 13:30 • ZS Ostrava - Poruba • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dobrý den a krásnou sobotu přejeme všem příznivcům ledního hokeje!

Pátý zářijový den je ve skupině Východ na programu 2. kolo Extraligy staršího dorostu.
    Oba dnešní soupeři svá první utkání prohrála.
    Domácí HC RT TORAX Poruba na vítkovickém ledě předvedl skvělý hokej, jen bez potřebného počtu branek, aby bral body.
    Soupeř HC Olomouc na svém ledě nestačila na AZ Havířov 2010 a utkání ztratila o jedinou branku.

Který tým se bude odpoledne radovat z prvních bodů? Sledujte od půl druhé odpoledne textový přenos nebo rovnou přijďte na zimní stadion v Porubě.

Přejeme krásné sobotní odpoledne a vítáme Vás na onlajn.com

Za pár minut se na modré čáry postaví týmy, kterým se v prvním kole nepodařilo bodovat a dnes se to jednomu týmu jistě podaří. Možná i oběma!
    Sledujte s námi textový přenos a nechme se překvapit výkony týmů RT TORTAX Poruba a HC Olomouc

Zde přinášíme úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Bijota, Krása, Vondál, Skokan, Balcárek, Dobeš, Prokeš, Prepsl – Holub, Malát, Vospálek – Irgl, Krupa, Plachý – Klíma, Střondala, Dang – Timura, Stach, Žídek O.

HC Olomouc: Urban T. (Schejbal) – Dajčar, Murla, Štreit, Beutl, Holiš, Rutar, Galvas – Urban M., Zabloudil, Husták, Podlaha, Řečinský, Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Machálek, Janečko, Říčka

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Konvička.

Domácí tým si dává na čas se vstupem na ledovou plochu. Uvidíme, zda to nebudou hned ze startu dvě minuty za zdržování hry.

Porubští už vyšli z útrob stadionu a po rituálech bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:09
    První střela míří na domácí branku z hole Skopala.

00:45
    Do útoku se hnal Irgl, ale byl rychlejší než myšlenka vystřelit a střelecký úhel promarnil.

01:10
    Na pozoru se musel mít gólman Škoda. Jeho obránci puk blokovali, takže nakonec zasahovat nemusel.

02:12
    Střelu Pěchy porubský gólman vyráží betony na hůl Dobeše. Ten kotouč vyváží z třetiny.

03:17
    Mezi olomouckou obranou se protáhl Žídek. Střelu gólman Urban vyrážečkou poslal vzduchem za bránu.

03:42
    Skopal nyní donutil Škodu přerušit hru. Bude se vhazovat v obranném pásmu Poruby.

04:30
    Klíma nedokázal dobruslit kotouč v útočné třetině. Hostujícímu obránci se povedl vyhodit kotouč do středního pásma.

05:13
    Buly po levici Urbana se opakuje pro nedovolené rozehrání puk olomouckého centra.

05:29
    Vyloučení v týmu HC Olomouc – Dajčar vrazil soupeře na hrazení a jde na dvě minuty ze hry.

06:18
    Domácí přišli o pásmo, ale rychlá hra vpřed dostala Vospálka do slibné šance. Dojížděl si i na dorážku, ale Urban včas kotouč přikryl.

07:01
    Signalizovaný faul na straně Poruby.

07:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba – Holub podrážel před olomouckou brankou a dostává dvě minuty.

07:18
    Olomoučtí se drží v pásmu.

07:29

07:42
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Sotva se vyloučený zapojil do hry, Josef PODLAHA otevřel skóre utkání střelou po ledě a využívá tak i přesilovku.

08:38
    Husták donutil Škodu k přerušení hry a vhazuje se po jeho levici.

08:47
    Stejný počin provedl na druhé straně Malát.

09:13
    Domácí ztrácí puk po osobním souboji Vospálka. Kohouti však střední pásmo nepřešli a hra je opět před Urbanem.

10:26
    Neuspořádaná chaotická hra domácích dostává hosty do rozpaků.

10:50
    Puk nakonec končí na holích Olomouce a jednoduše střílí na bránu.

11:19
    Marek HUSTÁK tečoval puk těsně před gólmanem Škodou a ten již na změnu směru nemohl stihnout reagovat. Asistence: Janečko a Hajšman.

11:19
    Domácí střídají gólmana. Do brány se staví Sebastian Bayer.

12:22
    Bayer si ještě nesáhl na kotouč a už jej lovil zpoza brankové čáry. Ztečovaný puk si to namířil k pravé tyči a už nebylo v moci ani přihlížejícího obránce v proklouznutí za čáru. Autorem branky je SKOPAL. Asistence: Machálek a Podlaha.

13:05
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba – obránce Prepsl hákoval před vlastní bránou a odchází na trestnou lavici..

15:03
    Domácí v plném počtu. Olomoučtí se snažili navýšit své vedení, ale tentokrát se domácí obrana dokázala koncentrovat a střelecké pokusy likvidovat již v začátku.

16:34
    Vyloučení v týmu HC Olomouc – Husták držel proti hráče a odchází na trestnou lavici.

16:55
    Domácí hrají přesilovku hodně křečovitě. Hledají složitosti místo aby jednoduše pálili na bránu.

17:34
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

18:27
    Tentokrát se Olomoučtí nespokojili jen z vyhozením. Vycítili, že mohou zaútočit i ve čtyřech a Bayer měl plné ruce práce, aby neinkasoval v přesilovce.

18:34

18:48
    Prokeš vystřelil jen do bránícího hráče.

19:25
    Olomoucké teď zastavil ofsajd. Jinak by šel Martin Urban na gólmana sám.

19:53
    Kvůli ofsajdu neprošel ani Holub.

19:58
    Střela Bijoty ze středního pásma nemohla gólmana Urbana ohrozit.

20:00

Ambice domácího týmu se rozplynuly po rychlém sledu gólového přídělu. Najednou už nevěděli co hrát a podle toho to na ledě i vypadalo.

Škoda s tečovanými kotouči nemohl nic dělat, přesto dostal mezi třemi tyčemi příležitost Bayer. Uvidíme, zda již v bráně zůstane.

Trpělivá a jednoduchá hra Olomouce nesla ovoce. Obyčejná nahození na bránu jim tam tzv. spadla a i třetí gól byl z kategorie šťastných.
    Pro RT TORAX Poruba určitě tvrdá rána, ale hokej se hraje šedesát minut a z toho jim dvě třetiny ještě zbývají. Takže sledujte dál textové komentování a spolu s námi se nechejte překvapovat hrou.

Druhá třetina začne cca ve 14:19

20:01

20:13
    Bayer chytá puk do lapačky po střele Machálka.

20:44
    Olomoucké zabrzdil ofsajd.

20:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba – Klíma podrážel.

21:15
    Domácí vytlačili hosty až na jejich třetinu.

21:49
    Dang zavezl po levém křídle puk do útočné třetiny, kde přihrával prudce na osu hřiště najíždějícímu Stachovi. Ten kotouč zpracoval až na mantinelu, poslal jen na modrou čáru na Prokeše a střela skončila v náručí Tobiáše Urbana

22:18
    Kohouti využívají druhou přesilovku po blízkém dobývání brankoviště. Autorem branky je Radek ŘEČINSKÝ. Asistence: Pěcha a Martin Urban.

23:19
    Před dalším gólem zachránil Porubu doslova na čáře obránce Prokeš. Bayer byl mimo bránu po předchozím zásahu a odražený puk se snažili Olomoučtí dostat do brány.

25:37
    RT TORAX Poruba je v naprosté defenzívě.

26:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba – Krupa hákoval při obranném zákroku před vlastní brankou.

26:55
    Domácí půjdou do tří.

27:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba – Holub sekal a Poruba se bude 1:06 bránit ve třech.

27:24
    Již podruhé chytá Bayer puk od modré čáry vystřelený Pěchou.

28:07
    Kohouti se teď sami připravili o pásmo. Musí začínat až od vlastní brány. Domácí jsou již ve čtyřech.

29:00
    Domácí v plném počtu. A současně si sáhl na kotouč porubský gólman a přerušil hru.

29:13
    Poruba nezůstala v plném počtu moc dlouho. Balcárek se dle rozhodčích provinil držením a dostává dvě minuty..

30:10
    Tato přesilovka hostům nejde. Domácí se asi zdravě naštvali a začali bojovat. Možná je nakoplo ubráněné oslabení ve třech. Uvidíme co přinesou další minuty utkání.

31:13
    Domácí v plném počtu a hosté na bránu ani jednou nevystřelili.

31:40
    Porubští napadají rozehrávku a aktivně ničí i nahrávky okolo své brány. Díky tomu se dostávají před Urbana, ale hosté se stačili vrátit do obrany.

32:30
    Domácí zastavil ofsajd.

33:00
    Bayer chytá nahození obránce Beutla. Vhazuje se po jeho levici.

33:40
    Domácí chytili rytmus a na delší dobu dostali soupeře do tlaku. Malát jen těsně minul bránu, když mu zpoza ni poslal pas Holub.

34:34
    Plachého střela končí na zadním mantinelu. Irgl s Krupou bojují o puk a nakonec se Irgl snaží dorážet. Rozhodčí přerušuje hru. Kotouč drží olomoucký gólman někde ve výstroji.

35:50
    Vospálek z pravé strany střílí, gólman Urban vyráží před sebe, ale Malát je již zády k puku. Do střely se opírá Krása. Gólem akce nekončí.

36:52
    Další útočný výpad domácího týmu. Puk končí po odrazu od gólmana za ochrannou sítí. Střelcem byl tentokrát Krupa.

37:12
    Střondala vyhrál buly ve středním pásmu, ale do útoku se domácí nemohou dostat.

37:50
    Olomoučtí kazí přihrávky a proto svá přečíslení nemohou dokončit střelbou.

38:50
    Závěr třetiny patří RT TORAX Porubě. Začala více bruslit, napadat hráče s pukem a vytěžila z toho několik dobrých šancí.

39:40
    Bayer na tři krát zachytil dorážku Pěchy. Už ležel a přesto dokázal nastavit lapačku a puk skrýt před dotírajícími hráči.

39:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba – Prokeš šel bránit svého gólmana a asi to přehnal s aktivitou. Po odpískání mu na záda skočil Pěcha, který šel zchladit hlavu na trestnou lavici také.

40:00

První půle druhé třetiny byla pokračováním hry z první části. Olomouc měla evidentně herna navrh, vytěžila z toho další branku a dokonce opět z přesilovky. Poté však promarnila minutovou početní výhodu 5/3 a to asi byl zlomový bod pro domácí střídačku.

Hráči RT TORAX Poruba začali více bruslit, napadat hráče s pukem a rázem si vypracovali několik šancí skórovat. V závěru dodal klid na hokejky i jistě hlavám gólman Bayer, když vychytal dvě olomoucké tutovky.

Třetí třetina začne přibližně v 15:07

40:01

40:16
    Středové buly vyhrála Poruba a okamžitě donutila gólmana přerušit hru.

41:16
    Bijota čistě tělem zastavil útočníka Cacha.

41:29
    Vyloučení v týmu HC Olomouc – Cach za hákování mizí u časomíry.

41:44

41:44
    Začala klasická přesilovka, která domácím zprvu moc nevycházela.

43:02
    Vyloučení v týmu HC Olomouc – Řečinský oslabuje svůj tým, který bude hrát 0:43 času ve třech.

43:55
    Domácí hrají přesilovku, ale není to na ledě znát. Na pozoru se musí mít Bayer. Už i trenér zvyšuje hlas a to není obvyklé.