Finsko – Faerské ostrovy 1:0 (kon.) | Bělorusko – Lucembursko 2:0 (kon.) | S. Makedonie – Španělsko 0:1 (kon.)
Slovensko – Ukrajina 0:0 (kon.) | Anglie – Švýcarsko 2:0 (kon.) | Litva – San Marino 2:1 (kon.)
Slovinsko – Estonsko 1:0 (kon.) | Lichtenštejnsko – Rusko 0:7 (kon.) | Moldavsko – Černá Hora 0:2 (kon.)
Švédsko – Rakousko 1:4 (kon.)
Bělorusko
2:0 (1:0)
Lucembursko
Úterý 08.09.2015, 20:45 • Borisov-Arena, Borisov, Bělorusko (kapacita 13.000 diváků) • Kvalifikace ME

S konstatováním, že Bělorusko po dvou gólech Michajla Gordejčuka vítězí nad Lucemburskem 2:0, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (22:42:12)

Červené karty: 0-0.

Dnešní kvalifikační zápas mezi Běloruskem a Lucemburskem je u konce. Hned ze začátku první půle měli domácí velký tlak, ale v gól jej nepřetavili. Fanoušci v Borisov-Areně si na první radostné chvíle museli počkat až do čtyřiatřicáté minuty, kdy po zmatcích v obraně hostí zamířil naprosto přesně k levé tyči hráč domácího klubu BATE Borisov Michajl Gordejčuk.

Stejný hráč přidal ve dvaašedesáté minutě druhý gól svého týmu. Oba týmy poté měli po šanci, Gerson mířil z první nad branku a gól Drahuna nemohl být uznán pro ofsajd. Hosté mohli minutu před koncem základní hrací doby snížit, když Žawnow předvedl zákrok večera a vytáhl střelu Bensiho pod břevno nad branku.

90+2

90+1
    Úvodní minuta probíhá na půlce Lucemburska. Uvidíme, zda se domácím podaří přidat třetí gól, když už Michajl Gordejčuk, dnešní jediný přesný šutér, už není na place.

90
    Ve druhém poločasu uvidíme dvě minuty nad rámec normální hrací doby.

89
    Po rohu hostí v podání Mutsche se nic nestalo, míč je opět na kopačkách domácích borců.
    89. Krásná rána Stefana Bensiho

89
    A nejen to. Bensi se protáhl po levé straně, navedl si balon blíže na střed a z dobrých pětadvaceti metrů předvedl utěšenou ránu, kterou musel pozorný Jury Žawnow vyrazit na rohový kop. Krásná to střela pod břevno!

88
    Lucemburčané se snažili vyvézt míč, ale už to vypadalo, že se jim to nepodaří. Poté však Kisljak zbytečně fauloval Philippse, takže hosté ze zdánlivě ztracené situace vytěžili faul.

86
    Jänisch si na levé straně na půli soupeře narazil míč nejprve s Bensim a poté s Gersonem, aby se znovu dostal k míči, jenže to zpracování... Nebýt jej, mohl by se Mathias Jänisch nacházet v zajímavé střelecké pozici.

85
    Také statistika držení míče ukazuje na zasloužené vedení domácích: 59% – 41%.

84
    Poslední střídání také v běloruské ekipě. Hlavička Sjarheje Kornilenka před několika desítkami vteřin byla tím posledním, čím se útočník Běloruska zapsal do statistik. Na posledních zhruba osm minut je nahrazen útočníkem BATE Borisov Mikalajem Signevičem.

83
    Záložník Rio Ave se rozhodl pro centr do vápna, kde si nejlépe vyskočil Sjarhej Kornilenko, jenže hlavičkoval vysoko nad.

82
    Stefano Bensi fauloval zhruba sedmadvacet metrů od branky Timofeje Kalačeva, který je od střídání velmi aktivní. K přímému volnému kopu z pravé strany se staví Renan Bressan.

81
    Renan Bressan napřáhl po pasu Kalačeva ze třiceti metrů, ale také on dal míči špatný směr a ten prolétl vysoko nad pravým horním rohem branky Jouberta.

80
    Centr Timofeje Kalačeva zblokoval Mathias Jänisch do autu.

80
    Domácí se připravili o další slibnou střeleckou pozici nepřesným pasem na hranici vápna.