Chabarovsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 1:4 (kon.)
Barys – Toljatti 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Jokerit 0:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 2:3 (1:3 po s.n.)
Jekatěrinburg – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Soči 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Záhřeb 2:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
0:6 (0:0, 0:5, 0:1)
Lada Toljatti
Úterý 08.09.2015, 15:30 • Sport Complex • KHL

Československá stopa

Martin Zaťovič (TOG): 2+0, dvě střely na bránu. (17:49:35)

Zápas končí a drtivé vítězství si připisuje Lada Togliatti. Stačilo několik málo minut ve druhé třetině a hosté rozhodli utkání, svůj dvougólový podíl má na výsledku i český reprezentant Martin Zaťovič.

59:49
    Litviněnko (AST) je za nesportovní chování poslán do šaten.

59:30
    Kasutin raději podržel puk v náruči a přerušil tím hru.

59:22
    Zápas se v klidu dohrává, Astaně se nedaří dostat do ideální střelecké pozice.

58:18
    Dallmanova střela nenašla cíl. probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:50
    Alexandr Strelcov unikl všem a vystřelil do betonu Malgina!

56:58
    Domácí v klidu odrazili útok hostů a pomalu rozehrávají.

56:22
    Barys dobýval bránu, Poliščuk nebezpečně dorážel ale Kasutin má puk v moc. Hra je přerušena.

55:19
    Rymarev dostal puk do jízdy, v pásmu byl ovšem vytlačen a nestihl zakončit.

54:51
    Icing domácího týmu.

54:39

54:19
    Vyhození Lady až za bránu Malgina.

53:50
    Barys v plném počtu a lada drží puk na svých hokejkách.

53:21
    Bumagin vybruslil až před bránu, tísněn třemi hráči ale nezakončil.

52:32
    Shenfeld byl již v ofsajdu, vyloučen je ve stejném čase Vorobjov (TOG).

51:48
    Flood si něco vyříkával s Ryspajevem (AST), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

51:34
    Krasnoslobodcev vystřelil z mezikruží a Kasutin se musel hodně ohánět aby nebezpečnou střelu udržel v lapačce!

50:45
    Střela Dallmana mířila zcela mimo.
    Andrej NIKITĚNKO - 0:6

49:38
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Sotva skončilo oslabení hostujícího týmu, vrhnul se do útoku ANDREJ NIKITĚNKO a sám před gólmanem zakončil přesně pod horní tyč. Asistence: Anton Shenfeld.

49:32

48:57
    Hosté ve čtyřech, a opět vyhazují.

48:32
    Ostrá střela od modré neprošla ke Kasutinovi, hosté následně vyhazují.

48:08
    Ladě se daří vyhodit kotouč.

47:32
    Podražení je prohřešek Malenkicha (TOG). Čekají ho dvě minuty na trestné a jeho tým dvojnásobné oslabení.

47:13
    Barysu se nedaří dostat do zakončení.

46:25
    Puk sražený obráncem dokázali hosté vyhodit na druhou stranu hřiště.

45:56
    Vorobjov (TOG) dostává trest za hákování.

45:45
    Další střela mířící na bránu Barysu byla jen dalším snadným soustem pro Malgina.

45:34
    Stepanovova střela končí v náruči brankáře.

44:37
    Zakázané uvolnění Lady.

44:08
    Ofsajd Barysu.

43:53
    Týmy si jen vyměňují kotouč, nevidíme žádnou vážnější akci.

43:24
    Bumagin zůstal po tvrdém střetu v bolestivé grimase na ledě a jen těžko se zvedá z ledu.

42:50
    Malgin podržel puk a následuje vhazování po jeho levé straně.

42:26
    hraje se poměrně plynule, Lada nyní vyvezla puk do útočné třetiny ale vzápětí jej ztratila.

41:34
    Další střela domácích prolétla brankovištěm mimo.

40:52
    Starčenko vyslal ostrou střelu, kterou s jistotou chytá gólman Lady.

40:48

40:35
    Lundinova střela končí v lapačce Kasutina.

40:27
    Barys se snaží využít zbytku přesilové hry.

40:01

U gólů jsou nyní k dispozici GIF animace.

Neskutečná třetina pro Togliatti. Pětigólová smršť jim prakticky vyhrála utkání a navíc se na současném stavu podepsal i Martin Zaťovič, který se trefil hned dvakrát!

38:47
    Nikitěnko (TOG) je vyloučen na dvě minuty.

38:47
    Pád jednoho z útočníků Astany posunul bránou a tak se hra přerušuje.

38:18
    Stepanov nedokázal projít do útočné třetiny, na modré čáře byl odzbrojen.

37:37
    Sólujícího Romanova snadno obrali obránci Lady.

37:15
    Střela Romanova končí v lapačce Kasutina.

36:57
    Bočenskij zkusil střelu a zamířil pár centimetrů nad bránu.

36:13
    Magogin unikl všem a před bránou zvolil kličku do bekhendu! Malgin ani nevěděl jak, ale svým betonem zvládl v leže puk vykopnout!

35:54
    Icing Barysu.

35:09
    Romanov zůstal mezi kruhy a neváhal poslat ostrou střelu na bránu. Puk ale minul zamýšlený cíl.

34:36
    Nahozený kotouč minul unikajícího útočníka Barysu a má ho v moci Kasutin.

33:59
    Dallman pouze nahodil, zbytek jeho spoluhráčů vyrazilo bojovat o puk.

33:45
    Střelu od modré má v lapačce Malgin.
    Andrej NIKITĚNKO - 0:5

32:54
    Vyražený puk se dostal na hůl ANDREJE NIKITĚNKA a ten bekhendem zakončil do odkryté sítě. Barys je v hluboké herní krizi.

32:36
    Vorobjovova střela prolétla podél tyče.

31:58
    Nahozený puk podržel v lapačce Malgin.

31:54
    Hraje se dlouho bez přerušení, nyní útočí Lada.

30:57
    Střela Nikulina z velké dálky nepředstavovala pro gólmana žádné ohrožení.

29:50
    Krasnoslobodcev nezvládl trefit k němu směřující puk a tak se ohrožení brány nekoná.

29:12
    Nikitěnko střílel z blízkosti ale nenašel skulinku mezi Malginovo betony.

28:41
    Valujskij zkoušel třikrát vystřelit, ale ani jednou jeho střela neprošla skrze gólmana.

28:26
    Barysu se nedaří udržet v útočné třetině.
    Martin ZAŤOVIČ - 0:4

27:32
    Tak demolice Astany pokračuje! Po hezké výměně v rohu se ke střele dostal MARTIN ZAŤOVIČ a zakončil zcela přesně a vsítil tak druhou branku v dnešním utkání.

25:53
    Boyd v samostatném úniku upadl ale stihl zakončit do náruče Kasutina.

25:26
    Rymarev (AST) je vyloučen za podražení.

25:03
    Ve stejném čase střídá Astana gólmana. Do hry nastupuju Malgin.
    Martin ZAŤOVIČ - 0:3

25:03
    MARTIN ZAŤOVIČ poslal puk na bránu, kde stíněný Poluektov neměl šanci cokoliv vidět. Neskutečný gólostroj nyní předvádí Togliatti. Asistence: Alexandr Bumagin.
    Alexandr STRELCOV - 0:2

24:53
    Další rychlá akce Lady končí gólem! Mastrjukovu střelu dorazil do sítě opět ALEXAND STRELCOV.

24:05
    Romanov unikl poslednímu obránci a jen fantastický zákrok na zem padajícího Kasutina zabránil gólu!

23:28
    Bělousovova střela nadělala Poluektovovi starosti.

23:17
    Mohlo být vyrovnáno ale Romanov namířil puk mimo odkrytou klec.
    A. STRELCOV - 0:1

22:03
    Puk se po rychlé akci Lady dostal na hůl ALEXANDRU STRECOVOVI, který ho expresní střelou poslal do horního růžku brány. Asistence: Vasilij Strelcov, Andrej Štěpanov.

21:49
    Domácí jen nahodili puk, Poliščuk jej nezvládl uzmout.

21:25
    Icing Lady.

20:35
    Zaťovič přenechal Magoginovi, ten ale nezvládl vystřelit jelikož byl rychle odstaven od kotouč obráncem Barysu.

20:10
    Buly vyhráli domácí a ihned útočili. Boyd zakončil do náruče Kasutina. Ten přerušil hru.

20:01

Je za námi úvodní třetina. V ní jsme napříč čtyřminutové přesilovce Lady a velkému tlaku Barysu gól neviděli.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:38
    Shenfeld jen nahodil puk, nikdo z jeho kolegů o něj nejde bojovat.

19:26
    Puk se po Vorobjově střele odrazil pod gólmana Poluektova, který kotouč chytá.

18:59

18:35
    Bočenskij zkusil dvakrát vystřelit, vše ale skončilo vyhozením puku.

17:31
    Astana je vykázána z pásma, jeden z jejích útočníků byl nachytán v brankovišti.

17:10
    Ladě se ihned po buly podařilo vyhodit.

16:59
    Valujsky (TOG) je vyloučen za podražení.

16:53
    Hosté se po delší době probojovali do útoku, střela Zaťoviče byla sražena do ochranné sítě.

16:33

15:43
    Bočenskij střílel z hranice úhlu, Kasutin vyrážel betonem. Následné dorážky zvládl gólmana Lady taktéž pokrýt.

14:48
    Grentsova střela z úhlu prověřila Kasutina.

14:15
    Po vyhraném buly přišla rychlá střela od modré, kterou Kasutin vytečoval mimo.

13:55
    Komerční pauza.

13:35
    Viklundova dlouhá rozehrávka nedosáhla na najíždějícího útočníka a puk se vrátil z bránu Lady.

12:47
    lada nyní v poklidu rozehrávala zpoza vlastní brány, napadání rozehrávky ale způsobilo, že se do útočné třetiny vrátili všichni přítomní hráči Astany.

12:12
    Starčenko vystřelil zpoza kruhu pro vhazování a trefil jen obránce přejíždějícího před bránou.

11:45
    Další nebezpečnou střelu musel vyrážet Kasutin.

11:08
    Kajgarodov si našel skulinku na modré a proklouzl do útoku. Zde zkusil najít někoho ze spoluhráčů, ale nikdo se mu vhodně nenabídl.

09:59
    Savčenkova střela skončila těsně mimo bránu.

09:45

09:13
    Barys se nyní po delší době dostává do útoku a ohrožuje bránu jednou střelou za druhou.

08:17
    Boyd si ve vlastním oslabení vypracoval hezkou příležitost, když se dostal až do zakončení těsně před bránou. Kasutin jeho pokus chytá.

07:41
    Ellerby dokázal po dlouho trvajícím tlaku hostů dostat puk z pásma.

06:58
    Viklundova střela od modré zamířila vedle vzdálenější tyče.

06:48
    Puk se po vhazování odebral za mantinel, vhazování se opakuje.

06:42
    Bělousovovo zakončení má v náručí Poluektov.

06:27
    Dallman mohl útočit, ale zvolil zpětnou přihrávku na spoluhráče stojícího u vlastní modré.

03:55
    Lada v přesilovkovém postavení si vyměňuje puk, ale nedaří se vystřelit.

03:32
    Buly neproběhlo dle regulí a bude se opakovat.

03:30
    Bočenskij nejprve ohrozil gólmana, následně se dopustil faulu na protihráče. Po zákroku se objevila v obličeji protivníka krev a tak je útočník Astany vyloučen rovnou na čtyři minuty.

03:07
    Hosté jen nahodili puk za bránu, ale již jej nevybojovali.

02:43
    Domácím se nepodařilo projít do útočné třetiny, puk mají nyní hráči Lady.

02:07
    Kasutin zakročil proti nebezpečné střele a přerušuje hru.

01:25
    Po chybě rozhodčích s vhazovalo v prostředku kluziště.

00:50
    První formaci Lady se nepodařilo přejít modrou čáru, o puk je obrali domácí.

00:08
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale pouze nahodili kotouč za bránu Poluektova.

00:01

Halou zní hymny obou zemí, zápas bude za chvíli zahájen.

Barys Astana: Poluektov (Malgin) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Ryspajev – Bočenskij, Boyd, St. Pierre – Kajgorodov, Puškarjov, Romanov – Starčenko, Krasnoslobodcev, Rymarev – Grents, Rachmanov.

Lada Togliatti: Kasutin (Masalskis) – Vorobjov, Flood, Viklund, Bolšakov, Malenkich, Bělov – Valujsky, Magogin, Zaťovič – Shenfeld, Nikitěnko, Bělousov – A. Strelcov, V. Strelcov, Štěpanov – Bumagin, Nikulin, Mastrjukov – Mokšancev.

Rozhodčí: Běljajev, Vasiljev – Majtak, Pronskich..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti okupuje předposlední třináctou příčku tabulky Východní konference se čtyřmi body. Ladě se podařilo zvítězit pouze se Spartakem Moskva (3:1) a připsat si bod z prodloužení Jugrou. V zápasech s Jaroslavlem, Kazaní a Jekatěrinburgem nezvládli hráči Lady body vybojovat.

Barys Astana je v současné chvíli na desáté příčce tabulky Východní konference. Na kontě má sedm bodů za výhru nad Ufou (5:3) a Lokomotivem Jaroslavl (4:3), prohrou po nájezdech s Magnitogorskem a prohrami s Čeljabinskem a Nižněkamskem.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Na programu je zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Barysem Astana a Lada Togliatti.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 23. A. Strelcov (Strelcov, Štěpanov), 25. Strelcov (Mastrjukov), 26. Zaťovič (Bumagin), 28. Zaťovič, 33. Nikitěnko (Štěpanov), 50. Nikitěnko (Shenfeld)

Barys Nur-Sultan: Poluektov (od 26. Malgin) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Ryspajev – Bochenski, Boyd, St. Pierre – Kajgorodov, Puškarjov, Romanov – Starčenko, Krasnoslobodcev, Rymarev – Grents, Rachmanov.
    Lada Toljatti: Kasutin (Masalskis) – Vorobjov, Flood, Viklund, Bolšakov, Malenkich, Bělov – Valujsky, Magogin, Zaťovič – Shenfeld, Nikitěnko, Bělousov – A. Strelcov, V. Strelcov, Štěpanov – Bumagin, Nikulin, Mastrjukov – Mokšancev.

Rozhodčí: Běljajev, Vasiljev – Majtak, Pronskich.