Lipt. Mikuláš – Michalovce 4:3 (kon.) | Trnava – Nové Zámky 1:8 (kon.) | Bardejov – Detva 4:3 (po pr.)
Senica – Topoľčany 5:4 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 1:0 (po pr.)
HK Bardejov
4:3 (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
HK Detva
sk Pátek 11.09.2015, 17:30 • Zimný štadión, Bardejov • 1. liga (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítame vás pri sledovaní zápasu medzi HC 46 Bardejov a HC 07 Orin Detva.

Detva

Bardejovčania pre Detvu budú ťažký súper, práve títo dvaja súperi sa v uplynulom ročníku stretli naposledy a Bardejov aj v úvodnom domácom dueli bude hostiť Detvu, ktorej bude mať čo vracať. Hostia však z Bardejova odísť bez bodu nebudú chcieť.

Bardejov

Prvý domáci zápas a hneď Detva. Bardejovčania v prvom kole prehrali s nováčikom po predĺžení, domáce prostredie bude veliť vyhrávať. Očakáva sa aj záujem na tribúnach, uvidíme, či sa podarí získať očakávaný plný počet bodov.

Úvodné zostavy:

HC 46 Bardejov: Andreanin (Sabol) – Pichnarčík, Takáč, Valjent, Všetečka, Loydl, Bednár, Mojdis, Polaček – Gmitter, Cútt, Baláž – Mikolášek, Kalináč, Česelka – Vaško, Linet, Lipták – Borecký, Šimčák, Markuš.

HC 07 Orin Detva: Polc (Rusňák) – Sládok, Zorvan, Busilko, Mačkovič, Predajniansky, Bambúch, Jendroľ, Lunter – Říha, Srnka, Ambroz – Parkhouse, Kanaet, Graham – Krajči, Fekiač, Hajnik – Buda, Balko, Blaško.

Rozhodca: Tornay – Bednár, Wolf.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:30
    Začalo sa stretnutie druhého kola medzi tímami HC 46 Bardejov a HC 07 Detva.

00:55
    Bardejovčania v bielych dresoch, v prvej tretine sprava do ľava.

01:32
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Fekiač).

02:00
    Prvá presilovka domáceho tímu, Bardejov v útoku, no k strele sa zatiaľ nedostal.

02:40
    Hostia sa ubránili, no domáci sa opäť dostávajú dopredu.

03:16
    Prvá presilovka Bardejova sa blíži ku koncu. vhadzovať sa bude v obrannom pásme domácich.

03:34
    Hostia v plnom počte.

04:03
    Hra je prerušená, vhadzovať sa bude pred Andreaninom.

04:03
    Vylúčený hráč Bardejova, Takáč – držanie.

04:50
    Detvania sa v presilovke dostali do útočného pásma, Bardejov sa musí brániť.

05:30
    Ozýva sa domáci fanklub, domáci na ľade sa držia statočne.

05:55
    Mikolášek je vylúčený – držanie. Krátke presilovka hostí o dvoch hráčov.

06:05
    Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

06:39
    Vhadzovať sa bude v stredom pásme, Bardejov sa musí opätovne brániť. Inkasovať ako prvý by nechcel. Hostia sa zatiaľ nevedia usadiť v útoku, Bardejovčania ich atakjujú na modrej čiare.

07:25
    Na štadióne je riadna kosa, no na ľade začína byť horúco.

07:57
    Domáci v plnom počte.

08:20
    Konečne sa Bemaco ubránilo, a už sa rúti pred Polca.

08:35
    Domáci tréner Tomko pred súťažou avizoval, že aj keď mužstvo nebude hrať okulahodiaci hokej, dôležité budú body.

09:30
    Diváci si žiadali vylúčenie obrancu Detva, rozhodca ukazuje postavenie mimo hru.

10:10
    Striedanie na oboch stranách, Bemaco sa už dlhšiu dobu nevie usadil v útočnom pásme.

10:50
    A je to tu! Domáci sa usadili, no prihrávajú si iba na modrej čiare.

10:57
    Prvá šarvátka, vylučovať sa nebude.

11:23
    Markuš sa ocitol pred bránou, no ideálny puk nedostal. Strela z toho napokon nebola.

12:00
    Doposiaľ sa hráči oboch tímov skôr na ihrisku hľadajú, hokej je nezáživný, viac sa bojuje ako hrá.

13:10
    Tretia formácia teraz zatlačia, dostala sa až do zakončenia, no Polc puk vyrazil. Skóre sa už mohlo meniť.

13:40
    Máme tu otvárací gól stretnutia. Teraz sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Hostia vyštartovali dopredu, DOMINIK KANAET sa dostal pred Andreanina a otvoril skóre.
    Asistencia: Branden Parkhouse.

14:05
    Tak toto nieeee...

14:05
    Jeden z hráčov hostí dostal silný náraz od Šimčáka, Busilko leží nehybne na ľade, už sú tam nosítka, ihneď bola privolaná lekárska pomoc, sanitka už mieri na štadión. Hrá je samozrejme prerušená, všetko sa to udialo za bránou Polca.

14:05
    Za tento faul dostáva Šimčák 5 minút plus do konca zápasu – vrazenie na mantinel.

15:10
    Veľmi nepríjemná situácia, snáď bude Busilko v poriadku. Takéto situácie nevidíme radi. V hre sa už pokračuje, Detva hra presilovku.

15:58
    A presilovka je využitá. Autorom druhého gólu je LUKÁŠ BAMBÚCH. Stav 0:2.
    Asistencie: Róbert Krajči, Martin Hajnik.

18:05
    Bardejov dal gól!
    Bardejovčania v oslabení znižujú. JAKUB LINET sa dostal až pred Polca a puk je v sieti.
    Asistencie: Milan Bednár, Filip Vaško.

19:30
    Ospravedlňujeme sa za menšie komplikácie, pol minúty do konca je stav 1:2.

19:45
    Detva sa ešte hrnie do útoku, no stav sa už meniť nebude. Bardejov prvú domácu tretinu prehráva o jeden gól.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:00
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Detva dala gól!
    Začiatok druhej tretiny vyšiel hosťom na výbornú. Už po pol minúte sa dostávajú znova do dvojgólového vedenia, keď dorazený puk dobre trafil BRANDEN PARKHOUSE – stav stretnutia 1:3.
    Asistencie: Dominik Kanaet, David Graham.

22:20
    Bardejovu nevyšiel nástup do prostrednej časti hry, no vedenie o dva góly ešte v hokeji nič neznamená.

24:59
    Rozháraná hra, hostia sa nikam neponáhľajú, domáci sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

25:15
    Bieločervení sa dostali do útočného pásma, avšak Polc si svoju svätyňu kryje veľmi dobre. Obrana Detvy je pozorná.

25:36
    Ďalšie prerušenie hry. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

26:04
    Diváci si žiadajú gól, no teraz tretia formácia Bardejova je poriadne rozhádzaná. Domáci sa musia upokojiť. Detva vyhadzuje.

27:30
    Teraz nevieme, aký je presný čas, keďže časová tabuľa sa asi zbláznila :)

27:40
    Prerušenie za prerušením, to viac vyhovuje hosťom. Vhadzuje sa pred gólmanom Detvy.

28:06
    Zdá sa, že Bardejov sa dostáva do tempa. Domáci mali kvalitnú letnú prípravu, prejaviť by sa to mohlo už v druhej, určite však v tretej tretine.

28:48
    Na prvý zápas si cestu našlo našim odhadom 500 divákov. Aj keď atmosféra nie je najideálnejšia, nie je to najhoršie číslo.

29:16
    Vhadzovať sa bude aj tentokrát pred Polcom. Tvrdá strela Polačeka končí mimo brány.

30:01
    Polc opäť podržal svoj tím. Bardejovčania mohli znížiť.

30:17
    Dvojminútový trest si odpyká hosťujúci hráč Ambroz. Trest dostal za sekanie.

30:48
    Bardejov už usadený v útoku, teraz o puk prišiel a musel zasiahnuť Takáč. Domáci sa hrnú opäť dopredu.

32:16

33:00
    Počas presilovky mohli domáci znížiť, avšak nepodarilo sa im to a tak sa hra presúva pred brankára domácich.

33:17
    Ak Detva nedostane gól, bude mať pred poslednou časťou hry veľkú výhodu. Bardejov je v útoku jalový.

33:53
    Striedanie na oboch stranách, domácim sa čas kráti. Musia zlepšiť streľbu, a hlavne strieľať, strieľať a strieľať.

34:23
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí. Detva potvrdzuje, že počas ligy môže bojovať a tie najvyššie priečky. Pre domácich bude tvrdým súperom v boji o prvoligový titul.

34:54
    Bambúch teraz zdržiaval pri striedačke, menil si totiž hokejku. Rozhodcovia hráča museli upozorniť.

35:05
    V posledných minútach má viac z hry domáci kolektív, avšak k strelám neprichádza.

36:02
    Posledné štyri minúty druhej tretiny, hra sa prevažne okolo stredovej červenej čiary, Detva sa bráni pozorne.

36:50
    My chceme vidieť bardejovský gól – to znie momentálne na štadióne.

37:34
    Bardejov sa síce dostal pred Polca, avšak ak chce dať gól, musí strieľať.

38:30
    Detva už odpočítava posledné sekundy prostrednej časti hry. Hra je prerušená, bude sa vhadzovať po ľavici Polca.

38:37
    Pískot fanúšikov, rozhodcovia niečo vysvetľujú hosťujúcej striedačke.

38:38
    Vhadzuje sa pred gólmanom hostí, neverili by ste, koľko má teraz hráčov na ľade. Čítajte pozorne – osem. Osem Detvanom, proti piatim korčuliarom Bardejova. Traja už odchádzajú na lavičku.

39:10
    Hra je zase a znova prerušená. Posledné sekundy trvajú minúty.

39:40
    Hostia sa ešte snažia zaútočiť, no nevyšlo im to, teraz Bardejov, iba nahadzuje puk, gól z toho ani na jednej strane nebude.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:30
    Odštartovala posledná tretina. Domáci prehrávajú po štyridsiatich minútach o dva góly.

40:55
    Na ľade je tretia domáca formácia, ktorá vie puk podržať v útoku.

42:00
    Bemaco nahadzuje puk, avšak v útoku nie je nikto, kto by počkal na nahodený puk a kto by mohol niečo vymyslieť.

42:40
    Bardejovčania sa ani tentokrát nevedia dostať do útočného priestoru. Teraz iba nahodený puk konči na hokejke Polca, Hornošarišania musia začať od začiatku.

43:17
    Ani po krídle, ani cez stred. Detva je zatiaľ lepším tímom, dopredu sa ponáhľať nemusí.

43:52
    Diváci nie sú spokojný s predvedený výkonom svojho tímu, ozýva sa už aj piskot. Treba však podotknúť, že sa hrá ešte len druhé kolo, súťaž je dlhá a úvodné stretnutia nemusia nič znamenať.

45:03
    Po dlhšom čase je hra prerušená, domáci si zahrajú presilovku. Ideálna možnosť znížiť.

45:03
    Vylúčený hráč Detvy Krajči, trest dostal za vyhodenie puku.

45:55
    HC 46 sa usadil v útoku. Potrebuje však strieľať.

46:07
    Hra je znova prerušená, nevieme, čo sa deje, diváci pískajú, avšak vylučovať sa nebude. Pravdepodobne bol jeden z domácich hráčov v postavení mimo hru.

46:34
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Bardejova. Detva sa bráni pozorne.

47:06
    Hostia v plnom počte. Domáci nedokázali využiť presilovú časť hry, v podstate ani neohrozili Polca.

47:22
    Neuveriteľné. To, čo teraz predviedol hosťujúci Ambroz, nemá s hokejom nič spoločné. A dostáva iba 2 plus 2 minúty. Napadol domáceho hráča Vaška, ľahol si na neho a mlátil ho, nepomohol ani rozhodca, ktorý sa do bitky priplietol. Vaško dostáva 2 minúty.

47:22
    Ambroz 2+2 údery
    Vaško 2 minúty za údery.

47:40
    Bardejov teda v dvoj-minútovej presilovke.

48:44
    Publikum si želá gól, avšak hra je prerušená a bude sa vylučovať. Na domácej strane. Nevieme však prečo.

48:46
    Vylúčený hráč Bemaco – Valjent dostáva dvojminútový trest.

49:52

50:10
    Detva sa v presilovke dostala do útoku, Andreanin teraz podržal, puk schoval do svojej lapačky.

50:24
    Tlak Detviancov pokračuje, pridajú štvrtý gól,

50:45
    Domáci v plnom počte. Ubránili sa zubami – nechtami.

51:20
    Hra sa v Bardejove zrýchlila, teraz sa hrá pred gólmanom Polcom. Strelia domáci ešte kontaktný gól? Každopádne potrebujú začať riskovať.

51:56
    Valjent teraz predviedol dobrý obranný zákrok. Skóre sa nemení

52:40
    Všetko nasvedčuje tomu, že z troch bodov sa budú radovať hostia.

53:10
    Opäť skvelý zákrok Polca, tento brankár dnes drží svoj tím nad vodou.

53:33
    Bardejovčania potrebujú strieľať. Teraz sa puk kĺzal po mantinely pri domácej striedačky, avšak dostal sa spať na ľadovú plochu.

54:40
    Hra je prerušená, postavenie mimo hru. Oba celky striedajú.

55:02
    Hosťujúci Ambrozy opúšťa ľadovú plochu na jednej nohy. Dostal poriadny zásah s pukom.

57:43
    Bardejovčania pred záverom tretej tretiny ešte znižujú, gól zaznamenal FILIP VAŠKO. Bude to ešte dráma.

58:15
    Domáci sa predsa dočkali! DAVID VŠETEČKA vyrovnáva, keď sa pred Polcom nalepšie zorientoval a je vyrovnané!

58:44
    Zorvan dostáva trest za vyhodenie puku.

59:10
    Za hákovanie dostáva 2 minúty domáci Bednár.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:07
    Bardejov to dokázal a strieľa víťazný gól! Obrovská radosť na štadióne, Bardejov poráža Detvu, a pritom niekoľko desiatok sekúnd pred koncom tretej tretiny ešte prehrával o dva góly. Autorom víťazného gólu je JAKUB LINET. Asistencia: Baláž. To je z Bardejova na dnes všetko, prajem pekný večer.

Koniec zápasu. (19:52:01)

Jozef Mačejovský

Branky a nahrávky: 19. Linet (Bednár, Vaško), 58. Vaško (Lipták), 59. Všetečka, 61. Linet (Baláž) – 14. Kanaet (Parkhouse), 16. Bambúch (Krajči, Hajnik), 21. Parkhouse (Dominik Kanaet, Graham)

HK Bardejov: Andreanin (Sabol) – Pichnarčík, Takáč, Valjent, Všetečka, Loydl, Bednár, Mojdis, Polaček – Gmitter, Cútt, Baláž – Mikolášek, Kalináč, Česelka – Vaško, Linet, Lipták – Borecký, Šimčák, Markuš.
    HK Detva: Polc (Rusňák) – Sládok, Zorvan, Busilko, Mačkovič, Predajniansky, Bambúch, Jendroľ, Lunter – Říha, Srnka, Ambroz – Parkhouse, Kanaet, Graham – Krajči, Fekiač, Hajnik – Buda, Balko, Blaško.

Rozhodčí: Tornay – Bednár, Wolf