HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 5:7 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:1 (kon.)
Opava – Poruba 2:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Letňany 4:3 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.)
Č. Budějovice – Kladno 2:3 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 8:3 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:5 (kon.)
Třinec – Olomouc 1:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 0:3 (kon.)
Liberec – Pardubice 3:6 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 12.09.2015, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Pro dnešní den je to ode mě z Mladé Boleslavi už opravdu všechno. Po šesti hodinách společně strávených ve ŠKOENERGO Aréně se loučím s přáním hezkého večera. Opět příští týden na počtenou. (18:01:23)

Zápas mezi Mladou Boleslaví a Duklou Jihlava je u svého konce. Zpočátku byli Bruslaři hostům vyrovnaným soupeřem, jenže v průběhu času se Dukla zlepšila a poklidně si dokráčela pro tři body.

59:39
    Uřídil byl na modré nepřesný a trefil plexisklo. Ani čestný zásah není domácím přán.

59:16
    Hosté hrají ve čtyřech.

58:53
    Až nyní drží hosty pod tlakem v pásmu.

58:34
    I přes dvojnásobnou početní výhodu si ale zatím domácí nedokáží vytvořit potřebný tlak.

58:03
    I přesto jdou do tří Jihlavští! 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku dostal Vladimír Oščádal (JIH). Dvouminutový trest za něj odpyká Jiří Slabý.

57:49
    Bruslaři hrají i nadále v obranném pásmu a brání se.

57:16
    Aleš Heinrich (JIH) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:02
    Boleslavští jsou aktivní v pásmu, jenže na zvrácení nepříznivého skóre mají možná už málo času.

56:19

56:03
    Teď se David Marek skutečně vytáhl. Z modré pálil Petr Slabý, jenže domácí gólman pohotově puk lapil svou lapačkou.

55:17
    Srnský střílel od modré. David Marek stačil včas sklepnout betony, mezi kterými zůstal puk. Vhazuje se po levici boleslavského brankáře.

55:04
    Boleslavští zatím obstojně brání a bojují.

54:19
    Zdeněk Křížek (MBL) byl potrestán dvěma minutami za podražení. To nevypadá pro domácí vůbec dobře.

53:59
    Hynek Havelka ještě v pádu zakončoval, snažil se puk poslat pod Šťastného betony, to mu ale nevyšlo.

53:18
    Dění na ledové ploše nyní diváka nejspíš příliš nezaujme, je k vidění řada nepřesností.

51:17
    Bruslaři sice tráví poslední sekundy v útočném pásmu, mají ale problémy se střílením.

49:37
    Dukla právě vstřelila branku!
    VLADIMÍR OŠČÁDAL posílá Jihlavu do tříbrankového vedení. Z levého mezikruží poslal kotouč do pravého horního rohu Markovy branky. Asistence: Oliver Havelka.

49:13

49:05
    Mlčochův pokus od modré se neujal.

48:22
    To není příliš dobré pro domácí. Boleslavští se vůbec nemohou usadit v pásmu, hosté si dělají, co chtějí.

47:29
    Dukla se osvobozuje.

47:13
    Oliver Havelka (JIH) byl potrestán dvěma minutami za podražení. Bude tato početní výhoda lepší?

46:40
    Mladé Boleslavi se početní výhoda nezdařila podle představ.

46:36

45:25
    Jihlavští vyhazují přes všechny čáry.

44:36
    Vladimír Srnský (JIH) dostal dvouminutový trest za hákování. Dokáží Boleslavští zdramatizovat toto utkání.

44:04
    Domácí mají kotouč na hokejkách, ale nemohou si vytvořit větší šanci.

42:35
    Od modré zkusil uspět Jirásek, ale jeho pokus šel mimo.

42:09
    Hra Bruslařského klubu se zlepšila. Domácí se drží častěji v útočném pásmu.

40:54
    Havelkovu střelu od modré chytá Marek do své lapačky.

40:30
    Uřídil se na modré napřáhl, ale v souboji dvou kapitánů byl úspěšnější ten jihlavský, Tomáš Mejzlík, jenž jeho střelu obětavě zblokoval.

40:01

Druhé dějství bylo v režii jihlavské Dukly, která si vypracovala zaslouženě dvoubrankový náskok. Zařídili jej Oščádal a Mejzlík. Uvidíme, zda Boleslavští dokáží ve třetí třetině utkání zdramatizovat, nebo si hosté dokráčí k poklidné výhře.

Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:26
    Mladoboleslavský útok zastavil ofsajd, následuje tedy buly ve středním pásmu.

39:06

38:55
    Krásná akce domácích. Kroni Musliu jel úplně sám na gólmana a snažil se zakončit do jeho protipohybu, jenže ani tentokrát Šťastný nekapituloval.

38:38
    Hraje se převážně v obranném pásmu Dukly.

37:40
    Straka vypíchl kotouč jednomu z hostí. Tato početní výhoda se Jihlavským zatím příliš nedaří.

37:21
    Hned po buly se podařilo Bruslařům osvobodit.

37:06
    Róbert Obrtlík (MBL) dostal dvě minuty za podražení.

37:00
    I nadále se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi. Jihlavští jsou lepší, což dokazuje další trest pro Bruslařský klub.

36:24
    Pohledný gól, který padl až od modré čáry, kde se napřáhl kapitán Dukly TOMÁŠ MEJZLÍK, po jehož razantní střele skončil puk až za Markovými zády. Asistence: Milan Strnad, Matěj Vála.

36:10

35:11
    Během krátké chvíle se podařilo Středočechům totéž. Hosté tedy musejí začínat opět od vlastní branky.

34:49
    Dukla se zatím nemůže usadit v útočném pásmu, Bruslaři dokonce vyhazují.

34:10
    Za krosček obdržel dvouminutový trest Zdeněk Křížek (MBL).

33:48
    Jihlavští jsou lepší. Havelka střílel od modré jen těsně vedle.

33:13

32:37
    Po nepřesnostech Dukly se podařilo Bruslařům vyhodit puk přes všechny čáry.

32:14
    Outrata si ve vlastním oslabení sjížděl k hostující brance, ale někdo z protihráčů mu kotouč nakonec vypíchl.

31:20
    Ihned po buly se Středočeši osvobozují.

31:13
    Marek Mlčoch (MBL) byl potrestán dvěma minutami za hákování. Vstřelí hosté další branku, nebo se domácí ubrání?

31:04
    Jihlavští mají k dispozici výhodu.

30:36
    Další velká šance Dukly. Mejzlík byl v mezikruží a mohl střílet do prázdné branky, jenže David Marek se velmi rychle přesunul a nedovolil další gól.

29:55
    Vála vybídl ke střelbě Strnada, kterého ale vychytal David Marek. V posledních sekundách mohou diváci ve ŠKOENERGO Aréně vidět jednu z klidnějších pasáží hry.

27:50
    Na druhé straně mohl uspět Dušan Kerda, jenže střílel už z velkého úhlu, a tak kotouč pouze prosvištěl přes brankovou čáru.

27:22
    Obrovská příležitost Aleše Heinricha, který jel sám na gólmana a natrefil levou tyč boleslavské svatyně!

26:10
    Hraje se v obranném pásmu domácích, hosté se ale nedostávají ke střelám na branku.

25:45
    Dnešní utkání sleduje 64 diváků.

25:17
    Středočeši měli tlak v pásmu, jenže Linhart na modré zlomil hokejku a kotouče se ujímají Jihlavští.

24:30
    Vracející se Berka z trestné lavice málem navýšil vedení svého celku, Marek ale druhý gól za svými zády nepřipustil.

24:24

23:55
    Počtvrté už trefuje brankářovy betony.

23:35
    Uřídil i napotřetí minul.

23:24
    Přesilová hra Mladé Boleslavi zatím vypadá dobře, domácí mají tlak.

23:05
    Uřídil od modré nadvakrát minul!

22:51
    Na hranici mezikruží byl sám nikým nehlídaný Patrik Straka, ale v rozhodující moment trefil pouze plexisklo.

22:38
    Zatím se jim to moc nedaří, kotouč je ve středním pásmu.

22:24
    Za držení protihráče inkasoval dvouminutový trest Josef Berka (JIH). Dokáží Bruslaři vyrovnat?

22:10
    Výhoda domácího celku!

21:30
    Hosté jdou dvě sekundy po vypršením trestu do vedení. Na brankovišti se strhl závar a nejrychleji se zorientoval VLADIMÍR OŠČÁDAL, který uklidil kotouč bez problémů do odkryté klece. Asistence: Aleš Heinrich, David Čermák.

21:10
    V oslabení se vydal na útočný výlet i Patrik Straka, kterého hosté zastavili až na poslední chvíli.

20:31
    Kroni Musliu ujížděl v oslabení na hostující branku, ale Vladimír Srnský jej stačil včas zastavit.

20:06
    Začíná druhé dějství, to zahájí Boleslavští oslabením, na trestné lavici sedí stále Uřídil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:45.

První třetina je za námi. Zpočátku byli jasně lepší Bruslaři, jenže potom se Jihlavští zlepšili a měli k dispozici dvě nejlepší šance zápasu.

20:00

19:32
    Uřídil (MBL) dostal dvouminutový trest za krosček.

19:32
    Obrovská příležitost Dukly. Mejzlík nahrával Oščádalovi, jenž vystřelil tváří v tvář Davidu Markovi. Většina diváků si už asi myslela, že padl gól, jenže skvělý David Marek se vytáhl neskutečným zákrokem.

19:08
    První perioda se dohrává ve středním pásmu.

18:35
    Individuálně dokázal ujet Milan Kalaš, jenž si ale na Šťastného nepřišel. Jihlavský brankář přerušil hru.

17:48
    Josef Berka vystřelil od modré, dobře chytající Marek vyrazil puk rukou.

17:04
    Z mezikruží střílel Srnský, s tím si ale David Marek dokázal poradit. Hosté v posledních chvílích poněkud ožili.

16:05
    Obrovská šance Dukly, hodně lidí už si myslelo, že padl gól, ale rozhodčí rozpažil. Každopádně se Oščádal ocitl v prozatím největší šanci tohoto utkání.

15:13
    Uřídil vystřelil od modré, puk jen o kousek minul branku.

14:01
    Outratovi s Kerdou se kombinace v pásmu příliš nezdařila, protože je stačili o puk obrat protihráči.

13:11

12:45
    Přesilová hra Jihlavě moc nejde, hraje se ve středním, nebo dokonce i v útočném pásmu Bruslařského klubu.

11:41
    Srnský nahrával do rohu jednomu ze svých spoluhráčů, jenže k puku se dostali dříve Boleslavští. Následně je hra vykázána do středního pásma.

11:11
    Milan Kalaš (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Jihlava je v posledních sekundách lepší. Dokáže se dostat do vedení?

10:40
    Obrovskou šanci měli hosté. Ve dvou se hnali na domácího brankáře, Heinrich chtěl ještě přihrát a jeho úmysl mu příliš nevyšel.

10:28
    Jihlavě bylo odpískáno zakázané uvolnění.

09:22
    Až ze středního pásma vystřelil kapitán Boleslavi Uřídil a klidně z toho mohla být branka. Hostující brankář je však i nadále stoprocentní.

09:04
    Na druhé straně prověřil Šťastného Křížek, jenže ten si připsal další úspěšný zákrok.

08:54
    Taky Jihlavští se na chvíli usadili v pásmu, ale nedokázali si vypracovat žádnou slibnou střelu.

08:23
    Kerda dostal slibnou přihrávku a mohl jet sám na brankáře Dukly, jenže puk mu sjel z hole, a tak z toho příliš nebylo.

07:57

07:26
    Nyní se dokonce hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi, která hraje přesilovou hru.

07:11
    I na podruhé se povedlo celku z Vysočiny totéž.

06:54
    Dukla vyhazuje přes všechny čáry.

06:48
    Další slibná příležitost Vojtěcha Outraty, jenž si najel sám až před Šťastného, který jej vychytal za pomocí svých betonů.

06:15
    Outrata měl v mezikruží na hokejce gól, puk však pouze o několik centimetrů nezapadl mezi tři tyče.

05:57
    Stanislav Huňáček (JIH) byl potrestán dvěma minutami za hákování. Dokáží využít Středočeši druhou přesilovku v zápase?

05:20
    Hráči Bruslařského klubu jsou značně aktivní v útočném pásmu a vypadá to jako by hráli přesilovku. Většina jejich střel však postrádala potřebnou přesnost.

04:00

03:55
    Ve vlastním oslabení dokonce prověřil Marka Heinrich, ale domácí gólman nepřipustil inkasování.

03:43
    Mlčoch střílel také na modré, ale střela nebyla tak razantní.

02:58
    Uřídil nakonec od modré vypálil, bylo to ale mimo.

02:40
    Domácí mají tlak a jejich přesilovkový záměk vypadá dobře, zatím jim chybí ale střely.

02:00
    Jiří Slabý (JIH) byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Dostanou se Bruslaři do vedení?

01:39
    Heinrich s Kerdou bojovali podél mantinelu o kotouč, hra byla ale brzy přerušena.

00:59
    Zatím se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi, ale žádné větší šance k vidění nejsou.

00:01

Rolba právě odjíždí z ledové plochy a k zahájení druhého utkání, kterým vás dnes budeme v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně provázet, už chybí pouze aktéři – tedy hráči a rozhodčí. Ti dorazí za několik málo minut.

BK Mladá Boleslav: Marek (Krofta) – Obrtlík, Uřídil "C", Jirásek, Linhart, Kalus, Dlabola, Nepokoj, Mlčoch – Kerda, Fylnn, Musliu, Křížek, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Dančisin "A", Dvořák

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Chaloupek) – Srnský, P. Slabý, Huňáček, Havelka, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík "C", Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal "A"

Rozhodčí: Nepomucký – P. Špringl, Zmeškal.

Na ledě ŠKOENERGO Arény aktuálně probíhá předzápasové rozbruslení obou týmů. Do začátku utkání zbývá 37 minut.

Starší dorost Bruslařského klubu zažívá nevídaný vstup do nové sezony! Takové výsledky by před začátkem extraligy netipoval ani ten největší optimista z řad boleslavské hokejové veřejnosti. Navzdor všem očekáváním se Boleslavští nacházejí na druhém místě v tabulce a mají shodný počet bodů jako vedoucí Kometa (6 bodů), jen horší skóre. Bruslaři v úvodním zápase sezony vyhráli na ledě vicemistra 1:4, následně sice těsně prohráli s Kometou 2:3, jenže v pátek si zase spravili chuť proti Pardubicím (4:0), když všechny branky padly v první třetině.

Podle dostupných informací z dorostenecké kabiny nastoupí dorostenci v poněkud pozměněné sestavě, především nastoupí někteří útočníci, kteří v pátek nehráli. V brankovišti pak nebude Dominik Groh, jako v minulých zápasech, ale zkušený David Marek.

Dá se tedy očekávat vyrovnaný duel, který může být napínavý až do posledních sekund. Nenechejte si jej proto ujít a sledujte ho s námi!

Jihlavští hokejisté začali novou sezonu na jedničku, když v prvním utkání rozstříleli Pardubice (6:2), následně však překvapivě prohráli na ledě extraligového nováčka z Havlíčkova Brodu, kterému nevstřelili ani jednu branku (4:0). Chuť si však spravili včera, tedy v pátek, když velmi jednoznačně dokázali zvítězit nad Letňany (5:1). Co se týče zisku bodů, je na tom v tabulce Jihlava stejně jako její sok z Mladé Boleslavi. Oba týmy mají šest bodů, Boleslavští se však mohou pyšnit lepším skóre.

Dobrý den, vítejte u druhého zápasu z Mladé Boleslavi, kterým vás budu provázet. Po skončení utkání DHL extraligy junirů bude pokračovat tradiční hokejová sobota tak, jak je ve městě automobilů zvykem. Od 16:00 sehrají duel čtvrtého kola Extraligy staršího dorostu týmy BK Mladá Boleslav a HC Dukla Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 22. Oščádal (Heinrich, Čermák), 37. Mejzlík (Strnad, Vála), 50. Oščádal (Havelka)

BK Mladá Boleslav: Marek (Krofta) – Obrtlík, Uřídil "C", Jirásek, Linhart, Kalus, Dlabola, Nepokoj, Mlčoch – Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Straka, H. Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Dančišin "A", Dvořák
    HC Dukla Jihlava: Šťastný (Chaloupek) – Srnský, P. Slabý, Huňáček, O. Havelka, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík "C", Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal "A"

Rozhodčí: Nepomucký – P. Špringl, Zmeškal