Setúbal – Guimarães 2:2 (kon.)
Vitória FC Setúbal
2:2 (1:1)
Vitória SC Guimarães
Pátek 18.09.2015, 21:30 • Estádio do Bonfim, Setúbal • Portugalská Primeira Liga • 5. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:29:38)

Zápas je u konce a body se dělí. Ve druhé půli byl k vidění velice tvrdý fotbal a i v této části měl rozhodčí co dělat. Setúbal, byť hraĺ od první minuty v deseti, se dokázal probojovat do vedení, když se pěknou střelou z otočky ukázal Issoko. Náskok však domácím vydržel pouze sedm minut, poté si dal vlastence Rúben Semedo. 2:2 na góly, 5:6 na žluté karty...

90+5

90+5
    Na následný centr z levé strany si naskočil Dourado, hlavou však mířil nad břevno.

90+4
    Hostující Licá byl sražen Williamem Alvesem a viník si připsali žlutou kartu.

90+4
    Prvotní centr domácí odvrátili, ale pouze k Tómanému, jeho střelu z otočky však Ricardo pokryl.

90+3
    Ještě jedna žlutá karta, za faul u půlky hřiště ji dostal domácí Paulo Tavares.

90+1
    Z rohu nic nebylo, Ricardo si už chystá míč na odkop.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

90
    Licá posunul do druhé vlny na nabíhajícího Tozého, jeho střela byla sražena na rohový kop.

89
    Další ošetřování, nyní je v péči lékaře domácí gólman Ricardo.

87
    Setúbal nechal zcela volného Dourada a pak si domácí mohli jen oddechnout, že jeho hlavička skončila těsně mimo.

86
    Tozé rozehrál rohový kop hostujícího týmu, akce však neměla dlouhého trvání, domácí obrana si vše pohlídala a míč odhlavičkovala.

85
    Zpoza vápna vypálil RIcardo Gomes, gólman Ricardo si zvládl poradit.

84
    Jak to tak vypadá, tak i závěr se ponese v tvrdém duchu, oba týmy bojují o každý míč a pro faul nejdou daleko.

82
    Je zde už zmíněné střídání, Vasco Costa nahradil Arnolda Issoka.

81
    Arrondel si docela koleduje o červenou kartu, i když už jednu žlutou má, stále hraje velmi tvrdě a za hranou pravidel.

80
    Trenér Machado chystá i poslední změnu, čeká se na vhodný okamžik.
    78. Huyn-Jun Suk (Setúbal) se skvěle uvolnil v šestnáctce.

78
    Tvrdou ranou z dobré pozice se prezentoval Hyun-Jun Suk, Jesus byl ale na svém místě a s touto ranou se dokázal popasovat!

77
    ... a vzápětí skončil André Claro, místo kterého nastoupil André Horta.

77
    Je to tady, nejprve odchází Costinha a místo něj nastupuje Paulo Tavares...

75
    Na lavičce Setúbalu je živo, chystá se hned dvojí střídání.
    73. Rúben SEMEDO (vlastní gól) - 2:2

73
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Znovu panuje vyrovnaný stav a nyní to může domácí hodně mrzet, neboť Gomesův centr z pravé strany si do vlastní branky srazil RÚBEN SEMEDO. Ricardo neměl nárok.

72
    Hyun-Jun Suk se snažil o chytré obehrání hostující obrany, oblouček přes hlavu byl ale odhalen a do zakončení se tak nedostal.

70
    Žlutou kartu za zatažení soupeřova dresu dostal domácí Rúben Semedo.

68
    Poslední změna hostů, Santiago Montoya dohrál, na trávníku už je Ricardo Gomes.

67
    Hosté reagují centrem do pokutového území, Licá však i nyní našel pouze obranu domácího týmu.
    66. Arnold ISSOKO - 2:1

66
    Setúbal právě vstřelil branku!
    I když jsou domácí v deseti, tak jdou do vedení! Bruno Gaspar špatně odhlavičkoval centr z pravé strany, ve vápně se k míči dostal ARNOLD ISSOKO a tvrdou ranou prostřelil Jesuse – 2:1.

65
    Montoya si sbíhal z pravé strany na střed, hledal si prostor na střelu – pro hustou obranu ale neuspěl.

63
    Neuspěl ani Montoya, jeho polovysoký centr domácí odhlavičkovali.

62
    Tým hostující Vitórie se snaží o průnik po zemi, obrana Setúbalu je ale proti. Brání opravdu dobře.

60
    Je to zápas plný ošetřování, nyní je v péči lékařů otřesený Hyun-Jun Suk, ten schytal ránu kopačkou do břicha.

59
    Nyní dostal na pravou stranu přihrávku Licá, v plném běhu vystřelil, jeho křížný pokus ale skončil mimo tři tyče.

58
    Míč si postavil Tozé, zkusil to napřímo, jenže střela mu nesedla a stočila se od branky.

58
    Možná teď, je tu přímý kop z levé strany.

56
    Guimarães v náporu, je to ale zatím hodně pomalé a bez překvapení.

54
    V pokutovém území hostů upadl Hyun-Jun Suk, ale sudí byl blízko a viděl, že Sá nefauloval.

54
    Hosté vystřídali, dolů šel Rocardo Valente, do hry vstoupil Licá.

53
    Domácí rozehráli rohový kop, Ruca nacentroval na hranici malého vápna, kde šel po míči gólman Jesus. Ten byl při zákroku faulován a může tak v poklidu odkopnout od vlastní branky.

52
    Arrondel se dopustil dalšího faulu, úvod druhé půle je hodně nervózní a nečistý.

50
    Přímý kop nyní rozehráli hosté, vysoký míč se dostal k Dourademu, jeho hlavička ale skončila o několik metrů mimo.

48
    Domácí se hrnuli do dalšího útoku, Alvin Arrondel to vyřešil faulem a i on už má na kontě žlutou kartu.

48
    Moc nescházelo a domácí vedli 2:1. Centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde si nabíhal Claro a moc nescházelo, aby míč usměrnil do brány.

47
    I druhá půle nám začala žlutou kartou, za skluz ji dostal hostující Tozé.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:31.

Máme za sebou první půli, která byla opravdu velice zajímavá. Už v první minutě dostal domácí Pacheco za faul v pokutovém území červenou kartu a Dourado následně proměnil pokutový kop. Setúbal se ale nevzdal a hned ve 14. minutě srovnal Issoko. Poté se na trávníku spíše žlutilo, sudí trestal hned šestkrát. Co se výsledku týká, ten je stále otevřený, takže se můžeme těšit, co přinese druhý poločas.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Montoya si dlouho hledal místo, odkud by mohl vystřelit, jenže ve středu bylo přehuštěno.

45
    I přes několik prostojů nastavuje sudí pouze jednu minutu!

44
    Hraje se teď ve středu hřiště, už to vypadá, jako kdyby hráči čekali na konec poločasu.

42
    Hosté se ihned vydali do útoku, na levé straně zasáhl Arnold Issoko skluzem Tozého a i on obdržel žluté varování...

42
    I k opětovnému rozehrání se postavil Ruca, nyní jeho ránu srazili hosté na roh. Z něj se už ale nic zvláštního neudálo.

41
    A další žlutá, nyní ji ve zdi dostal hostující Tómané.

41
    Přímý kop se tak bude opakovat, nyní ale z menší vzdálenosti.
    40. Ricardo Valente (Guimarães) zahrál rukou po rozehrání volného přímého kopu. Skvělý postřeh rozhodčího.

40
    Přímák rozehrál Ruca, mířil k tyči a moc mu nescházelo. Jesus se musel natáhnout, jenže jak pak vyšlo najevo, tak zbytečně. Ricardo Valente zahrál ve zdi rukou a za tento zákrok obdržel žlutou kartu.

39
    Opět se nám žlutí, za faul na Hyun-Jun Suka ji spatřil hostující João Afonso.

38
    K rozehrání se postavil Montoya, jenže se zdí překopl i branku, míč skončil vysoko nad.

37
    Standardka pro hostující tým, kousek před vápnem byl faulován Tozé.

36
    Je tomu skutečně tak, Breno nemůže pokračovat, místo něj nastoupil Alvin Arrondel.

34
    Už je mimo hrací plochu a my můžeme pokračovat.

33
    Další přerušení pro ošetření, dokonce se na trávníku objevují nosítka. V péči lékařů se hostující Breno, který si ublížil při pokusu o rychlou změnu směru. Podlomilo se mu koleno a zatím to nevypadá, že by mohl pokračovat.

31
    Z následného přímého kopu nezahřmělo, neboť centr opět prolétl pokutovým územím a skončil mimo hrací plochu.

30
    Na pravé straně unikal Issoko a Bakary Saré jej musel rychle zastavit i za cenu nedovoleného zákroku. Za ten obdržel žlutou kartu.

30
    Tozého centr sice překonal zeď, jenže se vzápětí zastavil u hráčů v pokutovém území. Domácí vyráží do rychlého kontru.

29
    Přímý kop pro hosty po faulu na Valenteho. Provinil se Issoko.

28
    Zápas začíná být dosti nervózní, hra trpí častými přerušeními.

27
    Hosté jdou do postupného útoku, míč vede Josué Sá.

25
    Centr nebyl z nejpovedenějších, domácí se v poklidu ubránili. Při založení protiakce zahrál Montoya rukou, Setúbal pokračuje v útoku.

24
    Rohový kop pro hosty.

22
    Na trávníku leží Hyun-Jun Suk a drží se za obličej, do kterého jej ve výskoku nešikovně kopl jeden z hostujících hráčů. Karta se neudělovala.

21
    Henrique Dourado vlétl do vzdušného souboje s gólmanem Ricardem jako utržený vagón a brankáře doslova smetl. Jasný faul, což rozhodčí potvrdil okamžitým odpískáním.

21
    Hra se nám teď trochu uklidnila a to z obou stran. U míče je Jesus a vybírá si, komu pošle přihrávku.

19
    Valente nedokázal na levé straně udělat obránci kličku, dopředu už jde domácí Claro.

17
    Rohový kop pro Setúbal. Centr letěl na zadní tyč, a Jesus jej nedokázal vyboxovat. Míč tak prolétl vápnem a nakonec skončil v zámezí.

16
    Zatím se hraje velice útočný fotbal, žádné vyčkávání. Tohle se musí divákům líbit.
    14. Arnold ISSOKO - 1:1

14
    A je srovnáno! Do rychlého kontru se dostal ARNOLD ISSOKO, po přihrávce doprava se nahrnul na střed a když se k němu míč vrátil, stál před gólmanem a nekompromisně Jesuse prostřelil – 1:1!

12
    Rozhodčí celou situaci posoudil jako faul Hyuna-Juna Suka a udělil mu žlutou kartu.

11
    Ve vzdušném souboji se střetli domácí Hyun-Jun Suk a hostující Afonso. Oba nyní leží na trávníku a jsou docela otřeseni.

10
    Issoko reklamoval roh, sudí byl však jiného názoru a nechal rozehrávat od hostující branky.

9
    Domácí se otřepali z brzkého šoku a nyní jsou to oni, kdo je směrem kupředu aktivnějším týmem.

8
    Setúbal přecházel do rychlého protiútoku, dlouhý nákop mířil na Issoka, jenže pas byl i příliš vysoký na zpracování v plném běhu. Míč skončil v zámezí, vhazují hosté.
    7. Tómané (Guimarães) orazítkoval zblízka brankovou konstrukci.

7
    A málem to bylo 0:2! Centrovaný míč se dostal k Tómanému a ten zblízka trefil tyč! Hosté v úvodu vládnou.

6
    Faul na Gaspara, hosté budou rozehrávat přímý kop, do vápna přiletí centr.

5
    Pas na pravou stranu byl příliš prudký, akce Guimarãesu je tak u konce. Rozehrává brankář Ricardo.

4
    Hezkou střelou se prezentoval domácí Hyun-Jun Suk, branku Jesuse svou ostrou střelou ale minul.

3
    Tohle je pro domácí hodně ledová sprcha, celý zápas budou hrát v oslabení a musí dohánět ztrátu.
    2. José HENRIQUE DOURADO - 0:1

2
    K penaltě se postavil sám faulovaný HENRIQUE DOURADO a byť Ricardo vystihl směr střely. skončil míč v síti. Hosté vedou 0:1.
    1. Fabio Pacheco (Setúbal) byl po pár sekundách vyloučen.

1
    Fabio Pacheco navíc dostal rovnou červenou kartu!

1
    Neuvěřitelné, v první minutě je tu pokutový kop pro Guimarães! Pacheco srazil ve vápně Dourada a sudí neváhal ani okamžik.

1

Vitória FC Setúbal: Ricardo – Alves, Venâncio, Pacheco, Ruca – Claro, Dani, Semedo, Costinha – Issoko, Hyun-Jun Suk. Trenér: Quim Machado.
    Náhradníci: Raeder – Tavares, Costa, Lourenço, Sene, Horta, Dávila.

Vitória SC Guimarães: Jesus – Gaspar, Sá, Afonso, Breno – Saré, Tozé – Tómané, Montoya, Valente – Dourado. Trenér: Armando Evangelista.
    Náhradníci: Assis – Gomes, Cafú, Pedrão, Arrondel, Vigário, Licá.

Rozhodčí: Tiago Martins – André Campos, Paulo Ramos.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hrát se bude na Estádio do Bonfim a výkop se uskuteční ve 21:30. Rozhodně nechoďte spát a sledujte další kolo portugalské ligy. Jste zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Tiago Martins, kterému budou na pomezí asistovat André Campos a Paulo Ramos.

Poslední vzájemné zápasy

V loňské sezóně se týmy střetly hned třikrát. V lize skončily oba zápasy výsledkem 0:1, nejprve se venku radovala Vitória SC Guimarães, v odvetě zase Setúbal. Ten vyhrál i vzájemný zápas v Taça da Liga, Ligovém poháru. Zde skončil zápas výsledkem 2:0.

Hosté jsou na tom ještě o něco hůře, ale jen o skóre. Po čtyřech odehraných kolech jsou na 13. místě a mají také pět bodů. Zde podobnost se Setúbalem končí, neboť Vitória Guimarães v minulém utkání vyhrála. Na své půdě přivítala tým Tondely a zvítězila hubených 5:1. Pro Guimarães to tak byla první výhra v sezóně.

Domácí měli do sezóny průměrný vstup, po čtyřech odehraných kolech nasbírali pět bodů a to jim stačí na desáté místo tabulky. V minulém kole se Vitória vydala na půdu Marítima a odvezla si výprask v podobě 5:2! Dnes na tento nepovedený zápas bude chtít zapomenout a potěšit své fanoušky lepším výsledkem.

Dobrý večer u portugalské ligy. Dnes se společně podíváme na duel pátého kola mezi týmy Vitória FC Setúbal a Vitória SC Guimarães.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.