Jekatěrinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novokuzněck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Toljatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)

Tomáš Filippi (MET) 1+0, 7 střel, čas na ledě 19:45
    Filip Novotný (NOV) 40 minut, 24 zákroků, 4 góly, 85,7% (15:53:47)

Ve třetí třetině už padl jen jeden gól, který ve 46. minutě vstřelil domácí Vladislav Kaletnik. Novokuzněck už pak sílu na zdramatizování duelu nenašel a Magnitka si tak došla pro tři body za vítězství 5:2. Já se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se těším napočtenou!

Střely na branku ve 3. třetině – 9:6, celkem – 37:25.

59:51
    Dělovku Batyršina Karejev viděl a puk končí v jeho výstroji.

59:01
    Začala poslední minuta zápasu.

58:18
    Domácí jsou kompletní.

58:12
    Na pravém kruhu se dostal k puku Romanov. Ten ale trefil jen dobře postaveného Samsonova.

57:37
    Osala poslal kotouč až za hostující branku.

57:09
    Domácí vyhazují a šetří další cenné sekundy.

56:41
    Z levé strany nebezpečně vystřelil Platonov. Karejev však stačil zakročit lapačkou.

56:17
    Chris Lee dostává dvě minuty za podražení. Hosté budou mít šanci korigovat v početní výhodě.

55:12
    V dobré příležitosti se objevil Stoa, Samsonova ale nepřekonal.

54:55
    Filippi si vyměňoval kotouč s Potěchinem, ovšem do jejich spolupráce se nakonec vložil jeden z hráčů v bílém.

53:22
    Novokuzněck v plném počtu.

52:52
    Domácí to už občas v kombinacích až přehánějí a jejich přesilovce schází střelba.

51:21
    Za nedovolené bránění je potrestán hostující Michail Kuklev.

50:07
    Třetí třetina se překlopila do své druhé poloviny. Domácí vedou o tři branky a v poklidu svůj náskok kontrolují.

49:52
    Drugov naskočil z trestné lavice rovnou do brejku, ale přihrávka jeho spoluhráče byla příliš dlouhá a Drugov tak dojel kotouč až v rohu hřiště.

48:57
    Tentokrát Lee vybídl Tomáše Filippiho, který si z modré čáry sjel až mezi kruhy a těsně minul pravou tyčku z pohledu Karejeva.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Platonov (Lee, Wolski), 25. Kosov, 34. Filippi (Lee, Wolski), 40. Lee (Zaripov, Potěchin), 46. Kaletnik (Lee, Železkov) – 3. Komaristij, 23. Stoa (Kaprizov, Amirov)

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Těreščenko, Bereglazov, Žloba – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Kaletnik, Wolski, Kosov – Timkin, Osala, Železkov – Platonov, Filippi, Potěchin.
    Metallurg Novokuzněck: Novotný (od 41. min. Karejev) – Manuchov, Ljamkin, Postnikov, Kuklev, Nekolenko, Amirov, Antonovskij, Dorofějev – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Musin, Romanov (C), Komaristij – Ježkov, Drugov, Orlov – Berdnikov, Malinovskij, Makarenko.

Rozhodčí: Soin, Sjusjev – Rogačjov, Parfjonov