Jekatěrinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novokuzněck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Toljatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Minsk 4:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Neděle 20.09.2015, 13:30 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci nedělního programu Kontinentální hokejové ligy se utkají dva týmy z Východní konference, v souboji dvou Metallurgů přivítá Magnitogorsk soupeře z Novokuzněcku. Favoritem zápasu jsou domácí, kteří patří k nejlepším týmům soutěže. Naopak hráči Novokuzněcka nepředvádějí bůhvíjaké výkony a aktuálně se nacházejí mimo elitní osmičku konferenční tabulky.

Metallurg Novokuzněck:
    Novokuzněck patří spíše mezi slabší týmy soutěže, což zatím potvrzuje i v této sezóně. Hráči Metallurgu v 11 zápasech slavili vítězství pouze třikrát a s 11 body jim v konferenční tabulce patří až jedenáctá pozice. Z posledních pěti duelů vyhráli Novokuzněčtí jediný, ze zbylých čtyř pak nevytěžili ani bod. Metallurg inkasoval už 34 gólů, což je nejvíce z celé Východní konference.

Nejproduktivnější hráči:
    Maxim Kazakov – 9b (6+3)
    Ryan Stoa – 7b (3+4)
    Kirill Kaprizov – 5b (2+3)

Metallurg Magnitogorsk:
    Předloňští šampióni KHL ukazují své kvality i v nové sezóně. Metallurg z 10 zápasů vytěžil čtyři výhry v řádné hrací době, další čtyři přidal v prodloužení či nájezdech a pouze dvakrát odešel ze zápasu bez bodu. Naposledy Magnitka zdolala 3:2 po nájezdech Novosibirsk. V tomto utkání se trefil i Sergej Mozjakin, jenž tak jako první hráč v historii KHL dosáhl hranice 250 nastřílených gólů. Ostatně celá formace Mozjakin – Kovář – Zaripov patří k nejlepším v lize.

Sergej Mozjakin – 14b (6+8)
    Jan Kovář – 13b (5+8)
    Chris Lee – 8b (2+6)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Těreščenko, Bereglazov, Žloba – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Kaletnik, Wolski, Kosov – Timkin, Osala, Železkov – Platonov, Filippi, Potěchin.

Metallurg Novokuzněck: Novotný (Karejev) – Manuchov, Ljamkin, Postnikov, Kuklev, Nekolenko, Amirov, Antonovskij, Dorofějev – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Musin, Romanov (C), Komaristij – Ježkov, Drugov, Orlov – Berdnikov, Malinovskij, Makarenko.

Rozhodčí: Soin, Sjusjev – Rogačjov, Parfjonov.

00:01

00:29
    Střela Kováře skončila v lapačce jeho krajana Filipa Novotného, jenž hájí branku Novokuzněcku.

00:36
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení už po 36 sekundách hry! Hlavní zásluhu na tom má Wojtek Wolski, který se od mantinelu dostal s kotoučem až před branku a jeho bekhendový pokus Novotný vyrazil betonem jen k DENISOVI PLATONOVOVI, jenž se z bezprostřední blízkosti trefil k bližší tyčce. Asistence: Chris Lee a Wojtek Wolski.
    Denis PLATONOV - 1:0

02:03
    Domácí jsou při chuti a svírají soupeře v jeho obranném pásmu.

02:25
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají! Do rychlého protiútoku se vydal ALEXANDER KOMARISTIJ, který překonal Samsonova parádní střelou z levého kruhu. Bez asistence.
    Alexander KOMARISTIJ - 1:1

03:52
    Hosty vyrovnávací gól nastartoval a nyní to jsou oni, kdo hrozí.

06:20
    Na střely na branku zatím vede Magnitogorsk 4:2.

07:30
    Hosté zahrozili. Stoa hledal zpoza branky Kaprizova, ale toho dokázali pohlídat domácí obránci.

07:42
    Střelu Kazakova vyrazil pozorný Samsonov.

08:03
    Samsonov zákrokem lapačkou přerušil hru a máme tu reklamní přestávku.

08:25
    Platonov dostal přihrávku mezi kruhy, ale střela mu nesedla a Novotný tak nemusel zasahovat.

08:33
    Vyloučen je hostující Alexander Komaristij. Magnitogorsk tak bude hrát přesilovku.

09:24
    Domácí sehráli přesilovkovou kombinaci na Mozjakina. Ten pálil z první, ale kotouč končí v Novotného klíně.

09:55
    Ránu Filippiho vyrazil Novotný vyrážečkou.

10:05
    Po dalším zákroku Novotného se bude vhazovat v útočném pásmu Magnitky.

10:44
    Mozjakin našel křížnou přihrávkou Zaripova, který střílel mimo. Hosté jsou už kompletní.

11:36
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:41
    Z ostrého úhlu střílel bekhendem Berdnikov, Samsonov si prostor u tyčky pohlídal a vyrazil kotouč za branku.

13:22
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

13:46
    Hosté nyní dobře napadali rozehrávku soupeře a nadělali tak Magnitce spoustu problémů.

14:24
    Střelu Kukleva vyrazil Samsonov jen před sebe a domácí pak měli štěstí, že dorážejícímu hráči puk přeskočil hokejku.

15:11
    Přihrávka Drugova byla sražena mimo hřiště. Vhazovat se bude před brankou Magnitogorsku.

15:24
    Wojtek Wolski se na pravém kruhu dobře uvolnil, ale pak vypálil jen do připraveného Novotného.

16:01
    Hostující dvojice Kaprizov a Kazakov si povodila domácí obranu. Proti druhému jmenovanému však stačil zakročit Samsonov, jenž pro domácí udržel nerozhodný stav.

17:20
    Hráči Novokuzněcku si dovolují stále více a domácí se těžko dostávají přes střední pásmo.

18:01
    Před brankou se snažil prosadit Wolski, který nametl puk pouze pod betony Novotného.

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

19:41
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před Novotným.

19:53
    Hosté ještě stačili přejít do rychlého protiútoku. Hned po přihrávce střílel od levého mantinelu Kazakov, pro jehož vysokou ránu si brankář Samsonov sáhl lapačkou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Derby Metallurgů zatím nabízí poměrně vyrovnaný hokej a nerozhodné je také skóre. Favorizovaní domácí šli přitom do vedení už ve 36 sekundě, kdy Filipa Novotného překonal z dorážky Denis Platonov. Celek Novokuzněcku však odpověděl o necelé dvě minuty později, svižnou ranou z levé strany srovnal skóre Alexander Komaristij. Od té chvíle se hosté dostali do hry a Magnitku zatím hodně trápí.

Střely na branku v 1. třetině – 13:7.

Další třetina začne přibližně ve 14:22.

20:01

20:50
    Na trestnou lavici zamířil za hákování domácí Viktor Antopin. Hosté tak budou hrát přesilovku.

21:45
    Domácí vyhazují, Novokuzněck už promarnil téměř polovinu početní výhody.

22:55
    Hosté sice přesilovku nevyužili, ale prosazují se těsně po jejím skončení! Kaprizov vyzval přihrávkou zpoza branky ke skórování RYANA STOU a americký forvard zblízka nedal Samsonovovi šanci zasáhnout – 1:2. Asistence: Kirill Kaprizov a Artur Amirov.
    Ryan STOA - 1:2

24:29
    Domácí rychle vyrovnávají! Hodně jim k tomu pomohl brankář Filip Novotný, kterému prošla pod rukou nenápadná střela JAROSLAVA KOSOVA a kotouč pak doskákal až za brankovou čáru. Bez asistence.
    Jaroslav KOSOV - 2:2

25:54
    Úvod druhé třetiny byl podobně divoký, jako začátek úvodního dějství. Uvidíme, co se bude dít dál.

26:30
    Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

26:50
    Mozjakin objel branku a hledal na zadní tyči Kováře, jenž na puk nedosáhl.

27:37
    Viktor Drugov zahákoval Mozjakina a dvě minuty si posedí na trestné lavici.

27:46
    Wolského střelu pokryl Novotný, který následně při mele před brankovištěm přišel o masku. Rozhodčí okamžitě přerušili hru.

28:24
    Střela Filippiho byla sražena a hosté poté vyhodili.

28:59
    Wolski hledal na zadní tyči Antipina, který ale zpracovával kotouč déle, než bylo třeba a Novotný se stačil proti jeho střele přesunout!

29:39
    Domácí si v závěru přesilovky vytvořili velký tlak, ale Novotný svůj tým podržel. Nyní už je Novokuzněck kompletní.

31:01
    Antipin jen nahodil puk za hostující branku, kde se o něj nyní bojuje.

31:28
    Mozjakinovu spanilou jízdu hostujícím obranným pásmem ukončil jeden z obránců, jenž vložil hůl do střely útočníka Magnitky.

31:58
    Ilja Antonovskij vyloučen za podražení. Další přesilovka pro Magnitogorsk.

32:50
    Domácí jsou pevně usazeni v útočném pásmu.

33:15
    Domácí přesilovou hru využívají a vedou 3:2! Hráči Magnitky si rychle vyměnili kotouč, ten od Leeho a Wolskiho doputoval až na pravý kruh k TOMÁŠOVI FILIPPIMU a český útočník nechytatelným projektilem prostřelil Novotného. Asistence: Chris Lee a Wojtek Wolski.
    Tomáš FILIPPI - 3:2

34:00
    Danis Zaripov dostává dvě minuty za držení. Přesilová hra tentokrát pro hosty.

35:04
    Hosté nehrají přesilovku vůbec zle, zatím se ale gólově neprosadili.

35:20
    Teď už domácí vyhodili.

35:53
    Filippi se v oslabení nadechl k velkému sólu. Sice byl v jeho závěru faulován Ljamkinem, přesto však ještě dokázal vystřelit a Novotný situaci vyřešil jen s velkým štěstím. Kotouč vyrazil ramenem nad sebe a chvíli netušil, kde ho má.

35:53
    Nikita Ljamkin – 2 minuty, hákování.

36:01
    Domácí v plném počtu a začíná tak jejich přesilovka.

37:12
    Hosté jsou pod velkým tlakem. Kovář, Zaripov a Mozjakin kombinují v blízkosti jejich branky.

37:54
    Nicméně hosté oslabení přežili a jsou v plném počtu.

38:15
    Střelu Orlova zastavil Samsonov, který přerušil hru.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

39:18
    Bekhendový pokus TImkina v poklidu vyráží Novotný.

39:48
    Domácí zasadili soupeři úder těsně před přestávkou a vedou už o dvě branky! Tomáš Filippi se z pravé strany natlačil až před branku, ale místo střely ještě nahrál mezi kruhy Potěchinovi. Ten Novotného nepřekonal, ale vyraženého kotouče se ujal CHRIS LEE a ranou z otočky se trefil vedle vyrážečky bývalého brankáře Sparty. Asistence: Danis Zaripov a Bogdan Potěchin.
    Chris LEE - 4:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli hned čtyři góly. Jako první se prosadili hosté, když Ryan Stoa strhl vedení na jejich stranu, ovšem celek Magnitogorsku rychle odpověděl zásahem Jaroslava Kosova, pod který se hodně podepsal i český brankář Filip Novotný. Toho navíc ve 34. minutě v přesilovce propálil jeho krajan Tomáš Filippi a pouhých 12 sekund před přestávkou upravil na stávajících 4:2 Chris Lee.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:12, celkem – 28:19.

Další třetina začne přibližně v 15:11.

40:01

40:01
    Do branky Novokuzněcku se postavil Andrej Karejev, který pro třetí třetinu nahradil Filipa Novotného.

41:00
    Chris Lee vyloučen na dvě minuty za hákování.

43:01
    Domácí se v klidu ubránili a jsou v plném počtu.

45:58
    Po přihrávce Železkova se na hostující branku řítil z pravé strany VLADISLAV KALETNIK, který svou příležitost využil a navýšil vedení Magnitky už na 5:2. Asistence: Chris Lee a Arťjom Železkov.
    Vladislav KALETNIK - 5:2

46:35

47:44
    Za hákování je vyloučen Viktor Drugov. Přesilová hra pro domácí.

48:06
    Lee od modré neprostřelil Karejeva.

48:57
    Tentokrát Lee vybídl Tomáše Filippiho, který si z modré čáry sjel až mezi kruhy a těsně minul pravou tyčku z pohledu Karejeva.

49:52
    Drugov naskočil z trestné lavice rovnou do brejku, ale přihrávka jeho spoluhráče byla příliš dlouhá a Drugov tak dojel kotouč až v rohu hřiště.

50:07
    Třetí třetina se překlopila do své druhé poloviny. Domácí vedou o tři branky a v poklidu svůj náskok kontrolují.

51:21
    Za nedovolené bránění je potrestán hostující Michail Kuklev.

52:52
    Domácí to už občas v kombinacích až přehánějí a jejich přesilovce schází střelba.

53:22
    Novokuzněck v plném počtu.

54:55
    Filippi si vyměňoval kotouč s Potěchinem, ovšem do jejich spolupráce se nakonec vložil jeden z hráčů v bílém.

55:12
    V dobré příležitosti se objevil Stoa, Samsonova ale nepřekonal.

56:17
    Chris Lee dostává dvě minuty za podražení. Hosté budou mít šanci korigovat v početní výhodě.

56:41
    Z levé strany nebezpečně vystřelil Platonov. Karejev však stačil zakročit lapačkou.

57:09
    Domácí vyhazují a šetří další cenné sekundy.

57:37
    Osala poslal kotouč až za hostující branku.

58:12
    Na pravém kruhu se dostal k puku Romanov. Ten ale trefil jen dobře postaveného Samsonova.

58:18
    Domácí jsou kompletní.

59:01
    Začala poslední minuta zápasu.

59:51
    Dělovku Batyršina Karejev viděl a puk končí v jeho výstroji.

Ve třetí třetině už padl jen jeden gól, který ve 46. minutě vstřelil domácí Vladislav Kaletnik. Novokuzněck už pak sílu na zdramatizování duelu nenašel a Magnitka si tak došla pro tři body za vítězství 5:2. Já se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se těším napočtenou!

Střely na branku ve 3. třetině – 9:6, celkem – 37:25.

Československá stopa
    Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:53
    Tomáš Filippi (MET) 1+0, 7 střel, čas na ledě 19:45
    Filip Novotný (NOV) 40 minut, 24 zákroků, 4 góly, 85,7% (15:53:47)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Platonov (Lee, Wolski), 25. Kosov, 34. Filippi (Lee, Wolski), 40. Lee (Zaripov, Potěchin), 46. Kaletnik (Lee, Železkov) – 3. Komaristij, 23. Stoa (Kaprizov, Amirov)

Metallurg Novokuzněck: Novotný (od 41. min. Karejev) – Manuchov, Ljamkin, Postnikov, Kuklev, Nekolenko, Amirov, Antonovskij, Dorofějev – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Musin, Romanov (C), Komaristij – Ježkov, Drugov, Orlov – Berdnikov, Malinovskij, Makarenko.

Rozhodčí: Soin, Sjusjev – Rogačjov, Parfjonov