5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Florida Panthers
Neděle 20.09.2015, 22:30 • Bridgestone Arena, Nashville • Příprava NHL

Děkuji za pozornost. (01:05:22)

Utkání končí výsledkem 5:2. Střelecky byl aktivnější domácí tým, což se projevilo i na skóre. Že vám někteří hráči na soupiskách chybí? Ano, správně. Za necelou hodinu se oba týmy utkají ještě jednou, tentokráte budou v hlavní roli jiní hráči.

59:28
    Hostující Derek MacKenzie branku netrefil.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:44
    Racine rychlou střelou vyzkoušel pozornost brankáře Mazance.

57:50
    Střelecky jsou aktivnější domácí, 29:22 pro Preds.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty utkání.

56:44
    Florida právě vstřelila branku!
    Další početní výhoda získává přívlastek využitá. Alex Petrovic našel Brandona Pirriho, který posunul na JUSSIHO JOKINENA. Jeho rána skončila v brance. Asistence: Alex Petrovic, Brandon Pirri.

56:37
    Vyloučen domácí James Neal na dvě minuty za podražení.

55:41
    Nashville právě vstřelil branku!
    Velmi rychle využitá přesilová hra. Domácí na snížení velmi rychle odpovídají. Filip Forsberg našel přesným pasem COLTONA SISSONSE,který pálil přesně. 5:1 pro Nashville. Asistence: Filip Forsberg.

55:21
    Vyloučen hostující Sena Acolatse na dvě minuty za držení hole.

53:30
    A nakonec tedy hosté přesilovku využívají, byť to tak dlouho nevypadalo. První vážnější střela na branku končí v síti. CONNOR BRICKLEY stál ve správný čas na správném místě. Bez asistence.

52:41
    Velmi špatně hrají hosté početní výhodu, nemohou si vytvořit tlak v útočném pásmu.

51:55
    A ještě dostane možnost přesilové hry. Vyloučen domácí Anthony Bitetto na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:50
    Florida se snaží s výsledkem utkání ještě něco udělat. Času jí mnoho jednak nezbývá, ale také se domácí tým může spolehnout na brankáře.

50:35
    Mazanec znovu v akci, tentokrát si na něho nepřišel Brandon Pirri.

50:18
    Dobrá! Kvalitní ránu vyslal Alex Petrovic na českého brankáře, který si dokázal poradit.

49:33
    Chvilku floridské poezie způsobil Brandon Pirri, jehož střelecký pokus nakonec nezamířil mezi tři tyče.

48:25
    Gól v přesilové hře, který znamená vedení 4:0! FILIP FORSBERG svou druhou brankou v zápase upravuje skóre na celkem pohodlný stav z pohledu jeho týmu. Asistence: Ryan Ellis, Roman Josi.

47:50
    Jokinen vyhrál buly nad Ribeirem.

46:56
    Derek MacKenzie vyloučen na dvě minuty za sekání. Přesilovku čtyři na tři hrají domácí.

46:29
    Vzájemné vyloučení.Hostující Sena Acolatse na dvě minuty za hrubost a domácí Miikka Salomäki 5 minut hrubost + osobní trest za nesportovní chování.

46:03
    Dvě šance si nyní vytvořili domácí. Nejprve James Neal branku ideálně netrefil, po něm Roman Josi.

44:24
    Jonathan Racine aktivním pohybem vybojoval kotouč, který po jeho střele kryje brankář domácích.

43:27
    Craig Smith střelou zápěstím našel betony brankáře Stevense.

42:40
    Anthony Bitetto nebyl v zakončení přesný.

41:51
    Martin Havlát se poprvé v zápase dostal do zajímavé pozice, kotouč si připravil na střelu a vypálil. Kotouč však tečoval jeden z beků mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

40:28
    Hned z kraje třetiny musí zasahovat Marek Mazanec, prověřil jej Derek MacKenzie.

40:01

Ve druhé třetině viděli diváci jednu branku, vstřel ji domácí tým, a tak po 40 minutách platí stav 3:0.

40:00

39:49
    Davod Booth neuspěl střelou z hranice brankoviště.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:22
    Vyloučen domácí Kevin Fiala na dvě minuty za držení protihráče.

38:21
    Že by to teď měl Mazanec snadné, to ani náhodou. Nebezpečně před ním tečoval Greg McKegg.

37:26
    Jayce Hawryluk nepřekonal domácího brankáře.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty druhé třetiny.

36:21
    Komerční přestávka.

36:16
    Rocco Grimaldi střelou zápěstím řádně protáhl brankáře Predátorů.

35:19
    Střely na branku: 19:10.

35:00
    Druhá třetina se pomalu ale jistě blíží ke svému konci.

33:36
    Další zákrok českého brankáře, tentokrát si poradil s pokusem Grega McKegga.

32:53
    Hostující Steven Kampfer střelou přes obránce vystrašil Marka Mazance, který je nyní v brance domácího týmu.

32:25
    Početní výhoda se hostujícímu týmu nedaří podle představ, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.

31:31
    Vyloučen domácí Victor Bartley na dvě minuty za sekání.

30:48
    Hra je přerušena, postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

30:01
    utkání se dostává do své druhé poloviny.

29:54

29:11
    Connor Brickley střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře Huttona.

28:09
    Kevin Fiala hned zkoušel zakončovat, jeho pokusu chyběl důraz.

27:54
    Vyloučen hostující Sena Aclatse na dvě minuty za sekání.

27:30
    Šance na obou stranách. Nejprve hostující Grimaldi minul branku, po něm neuspěl ani Smith.

26:32
    Následuje komerční přestávka.

25:52
    Ryan Ellis ztroskotal na Miku McKennovi.

24:51
    Kevin Fiala si vybruslil před branku, nic extra nevymýšlel. Z první napálil puk vší silou, do jeho rány vložil někdo z protihráčů hůl.

24:32
    Domácí Craig Smith vystřelil z první, ani on nebyl úspěšným zakončovatelem.

24:02
    Joshua Brown mohl přispěchat s rychlou odpovědí, jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

23:03
    Domácí již vedou o tři branky. ROMAN JOSI využil dostatek prostoru, který mu dala obrana Floridy k akci, na jejímž konci se rozvlnila síťka za brankářem. Bez asistence.

22:21
    Hostují tým mohl snížit, kdyby ovšem Jayce Hawryluk mířil přesněji.

20:41
    Derek MacKenzie střelou zápěstím našel jen chrániče brankáře Cartera Huttona.

20:28
    Kevin Fiala zblokoval střelu soupeře, gólman zatím zasahovat nemusel.

20:01

Po první třetině platí stav 2:0. Nejprve se v přesilové hře prosadil Filip Forsberg, poté upravil skóre Vladislav Kamenev. Za nějakých 18 minut začne druhá třetina.

20:00

19:50
    Úvodní třetina se v poklidu dohrává.

19:00
    Střelecká převaha domácího týmu pokračuje, aktuálně vede 9:2.

18:22
    Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty první třetiny.

16:56
    Predátoři vedou již o dvě branky. VLADISLAV KAMENEV nic nevymýšlel. Vzal zodpovědnost na sebe, vystřelil a překonal hostujícího brankáře. Asistence: Ryan Ellis, Miikka Salomäki.

15:51
    Domácí Victor Bartley minul prostor hostující branky, gólman zasahovat nemusel.

14:47
    Trevor Murphy to zkoušel příklepem, neúspěšně.

14:14
    Poměr střel na branky je 7:2. Komerční přestávka.

13:43
    Gólem v přesilové hře jdou domácí hokejisté do jednobrankového vedení. Ryclou střelou se prosazuje muž mající poměrně hodně zkušeností s NHL, FILIP FORSBERG. Pontus Aberg, Ryan Ellis.

12:13
    Střelou zápěstím to zkoušel v přesilovce Kevin Fiala, který trefil jen brankáře Mika McKenna.

11:55
    Další přesilová hra. Tentokrát míří na trestnou lavici hostující Sana Acolatse na dvě minuty za hákování.

11:52
    Do dobré pozice se dostal Austin Watson, který branku ovšem minul.

11:25

10:24

09:25
    Vyloučen domácí Kevin Fiala na dvě minuty za podražení. Poměr sil na ledě se vyrovná.

09:15
    Neal se ke střele nedostal, neboť jej o kotouč připravil obětavým zákrokem jeden z beků Cats.

08:24
    Hra je přerušena, puk vylétl ze hřiště. Bude se vhazovat. Ve stejném čase vyloučen hostující Jonathan Racine na dvě minuty za nedovolené bránění. Následovat bude přesilová hra domácího mužstva.

08:00
    Střely na branku po osmi odehraných minutách 5:2.

07:50
    Stejný hráč sestřelil Davida Bootha u mantinelu. Následuje komerční přestávka. Ještě předtím se do dobré šance dostal Vladislav Kamenev, ani on skóre nepozměnil.

07:33
    Miikka Salomäki vystřelil zápěstím, kotouč našel ve své výstroji brankář Floridy.

07:22

06:15
    Panteři se nemohou stabilně dostat do útočného pásma. Přesilovkový čas běží, střelba ovšem vázne.

05:22
    Přesilovku si zahrají i hosté. Vyloučen je domácí James Neal na dvě minuty za krosček.

04:26
    Alex Petrovic neseřídil mířidla přesně, jeho pokus letěl vysoko nad branku.

03:18

02:54
    Další střela přichází z hole Coltona Sissonse, tu ovšem chytil brankář McKenna.

01:36
    Nashvillský Roman Josi to zkoušel rychlou střelou, trefil jen brankáře.

01:18
    Vyloučen hostující Jussi Jokinen na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro domácí celek.

00:33
    První střelu na branku vyslal Mike Ribeiro, ale neuspěl.

00:01

Utkání NHL začínají o něco později než je stanoven oficiální start.

Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Bitetto, Ellis, Josi, Murphy, Bartley, Diaby – Forsberg, Smith, Neal, Salomöki, Gaustad, Aberg, Devane, Kamenev, Watson, Fiala, Ribeiro, Sissons

Florida Panthers: McKenna (Stevens) – Kampfer, Petrovic, Regner, Acolatse, Racine, Brown – Hawrluk, Booth, MacKenzie, Grimaldi, Havlát, Jokinen, McKegg, Howden, Shaw, Bolland, Pirri, Brickley.

Nashville odehrál minulou sezónu poměrně dobře. Aby v těchto výkonech pokračoval, potřeboval vhodně doplnit mužstvo. To se generálnímu manažeru Davidu Poileovi povedlo na výbornou. Za milion dolarů sehnal Codyho Hodgsona, podepsal Barreta Jackmana či Stevea Mosese.

Změny v kádru Nashvillu
    přišli: Connor Allen, Cody Hodgson, Barret Jackman, Steve Moses, Kristian Näkyvä, Max Reinhart.

odešli: Taylor Beck, Rich Clune, Matt Cullen, Cody Franson, Mike Santorelli, Viktor Stalberg, Anton Volčenkov.

Florida chce v letošní sezóně do Play-off. Aby svého cíle dosáhla, musí vylepšit ofenzivu, vždyť v loňské sezóně ji v počtu vstřelených branek patřila 25. pozice. V obraně špatně nehrála, ale srážela ji produktivita.

Změny v Kádru Floridy
    přišli: Cameron Gaunce, Greg McKegg, Mike McKenna, Reilly Smith.

odešli: Jesse Blacker, Brad Boyes, Dan Ellis, Jimmy Hayes, Dany Heatley, Tomáš Kopecký, Shane OBrien, Scottie Upshall.

Oba týmy proti sobě sehrají dva zápasy. Důvodem jsou široké kádry klubů. Prostor tak dostanou všichni hráči.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Nashville Predators a Florida Panthers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Forsberg (Aberg, Ellis), 17. Kamenev (Ellis, Salomäki), 24. Josi, 49. Forsberg (Ellis, Josi), 56. Sissons (Forsberg) – 54. Brickley, 57. Jokinen (Pirri, Petrovic)

Rozhodčí: Peel, Romasko – McElman, Pancich