Barys – Omsk 1:4 (kon.) | Magnitogorsk – Vladivostok 0:2 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – Čerepovec 2:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Avangard Omsk
Úterý 22.09.2015, 15:30 • Kazachstan Arena, Astana • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Příjemné úterní odpoledne, vítám Vás u dalšího online přenosu z Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se dnes střetnou týmy Barys Astana a Avangard Omsk. Utkání začíná v 15:30 a my Vás k jeho sledování v naší reportáži srdečně zveme.

Hostující celek vstoupil do nového ročníku KHL více než dobrým způsobem a po dvanácti odehraných zápasech se drží na čele Východní konference s dvoubodovým náskokem před druhým Metallurgem Magnitogorsk. Poslední dvě utkání však hosté prohráli a dnes tak budou mít rozhodně co napravovat, na ledě kazašské Astany je ale nečeká vůbec nic jednoduchého.

V sestavě Omsku nalezneme hned čtveřici českých hokejistů. Krom brankáře Dominika Furcha také obránce Michala Kempného a útočníka Vladimíra Sobotku. Čtvrtým do party, který se k týmu připojil teprve v nejbližších dnech je zkušený reprezentant Martin Erat.

Barys Astana

Domácí Barys Astana nezažívá nejpovedenější start do nového ročníku KHL a po dvanácti zápasech se drží až na desáté příčce tabulky Východní konference. Hokejisté kazašského celku totiž doposud jen čtyřikrát zvítězili a to stačilo na zisk čtrnácti bodů. Stejně jako hostům, tak ani domácím se poslední utkání nevyvedly a pocit vítězství neokusili již ve třech zápasech v řadě.

Československý hokej na soupisce Astany zastupuje jediný muž a tím je slovenský brankář Ján Laco.

Jekatěrinburg – Astana 2:1sn
    Chanty-Mansijsk – Astana 1:0
    Ufa – Astana 2:1sn

Martin St. Pierre 8 bodů (1+7)
    Roman Starčenko 7 bodů (4+3)
    Dustin Boyd 6 bodů (5+1)

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Litviněnko, Savčenko, Ryspajev, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski – Romanov, Kajgorodov, Puškarjov – St. Pierre, Poliščuk, Rymarev – Michajlis, Grenc, Jevdokimov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Kuljaš, Aneljov, Kempný, Lekomcev, Valentěnko, Alexandrov, Gluchov N. – Rasskazov, Popov, Perežogin – Paršin, Zubov, Širokov – Černikov, Petrov, Lemťugov – Michejev, Kurjanov, Gluchov A. – Lauta.

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Zacharenkov, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na modrých čarách a naslouchají tónům hymny ruské federace.

Chybět však nemůže ani národní píseň Kazachstánu na počest domácího týmu.

Hymny dozněly, oba kapitáni se nyní zdraví se sudími tohoto zápasu. Utkání tak začne již za malou chvíli!

Na ledové ploše ještě dochází k mírným úpravám a tak se ještě malou chvíli hrát nebude. Mezitím sledujeme pohled na tribuny Kazachastan Areny, která je dnes velice solidně zaplněná.

00:01

Úvodní buly patří domácím, jenže Baranov vzápětí o kotouč rychle přišel.

00:40
    Rasskazov to zkusil sám proti třem protihráčům, jeho střelu švihem od modré ale Laco v pohodě kryje.

01:30
    Další střelecký pokus hostů má na svědomí Paršin, ten se dostal k zakončení z levého kruhu, leč Laca ani on nedokázal překonat.

01:50
    Poliščuk dostal nabito před branku a ačkoliv stál hodně blízko od Furcha, dokázal nebezpečně zakončit. Český brankář si však s jeho střelou poradil.

02:25
    Začalo se ve vysokém tempu a v další dobré šanci byli hosté, jenže ani nadvakrát nedokázali slovenského gólmana v brance Astany překonat. Paršinovu střelu mířící do odkryté branky zastavili domácí beci obětavým pádem na brankovišti!

03:29
    A další střela míří na Laca, Rasskazovo nahození od modré čáry ale nemohlo slovenského gólmana překvapit.

04:18
    Černikov pálí švihem z pravého kruhu, jenže jeho rána letěla jen na hruď domácího gólmana. Ten každopádně přerušuje hru a hosté mají alespoň pásmo.

04:40
    Kempný se dostal k tvrdé ráně od modré čáry a měl dost času na to, aby zamířil, jenže i on pálil jen do domácího brankáře.

05:10
    Celá akce končí další střelou českého obránce ve službách Omsku, nyní to zkusil Kempný zápěstím, ale opět stál v cestě brankář Laco.

05:30
    První útočná formace se při krátké návštěvě obranného pásma soupeře neprosadila, Omsk je tak znovu u kotouče.

06:00
    Hosté jsou od začátku zápasu o dost nebezpečnější než domácí a Laco má plné ruce i nohy práce.

06:55
    Nyní zahráli domácí hokejisté puk přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění. Hra tak bude pokračovat vhazováním po levé ruce brankáře Laca.

07:25
    Hosté jsou v útočné třetině velice nepříjemní a nedovolují hráčům v modrých dresech rozehrát. Stadionem se ozývá první nesmělý pískot.

08:00
    Hráči Astany se od úvodního hvizdu ještě pořádně nedostali do hry, jejich protivníci jim zatím nedali ani centimetr na ledové ploše.

08:35
    Kurjanov se zčistajasna dostal ke kotouči před kruhy, jeho svižnou střelu ale dokázal Laco perfektně vyrazit!

09:44
    Po dlouhé době se dostali i domácí hráči k zakončení, lehká střela Lundina od modré čáry ale Furcha nepřekvapila, ten jí dokázal vyrazit do rohu kluziště.

10:30
    Domácí jsou znovu pod tlakem. hokejisté v bílém se ale nyní k zakončení nedostali.

11:50
    Hraje se ve vysokém tempu a hra se příliš nepřerušuje. Jasně navrch mají zatím hráči hostujícího Omsku

12:20
    Michejev jel s pukem po levé straně a naznačil, že s ním zajede za branku, poté se však rozhodl vypálit z ostrého úhlu, jenže na slovenského brankáře v domácí brance nevyzrál.

13:00
    Domácí mohou zahájit jednu ze svých ojedinělých akcí za vlastní brankou.

13:25
    Jenže nedaří se, nedaří, domácím hráčům v rozehrávce. Na vině je však především důsledné napadání v podání hokejistů sibiřského týmu.

13:45
    Romanov se dostal k odraženému puku ve středním pásmu a z levé strany se pokusil ujet hostující obraně. To se mu nepovedlo a naprázdno vyzněla i snaha domácího hráče o zakončení, které bylo zblokováno.

14:30
    Opticky se zdá, že domácí pomalu vyrovnávají hru. Především se jim však začalo dařit odrážet útoky hostujících hráčů.

15:00
    Michailis to zkusil rovněž zleva, ale ani on se nedokázal prosmýknout přes pevnou defenzivu Omsku. Po následném přerušení hry přišla na řadu jedna z komerčních přestávek.

15:45
    Poslední minuty hry marně postrádáme jakékoliv zakončení na obou stranách hřiště. Stadionem v Astaně se opět ozývá nesmělý pískot, každopádně špatný hokej se dnes v Kazachstánu rozhodně nehraje.

16:40
    Domácím se stále nedaří prosadit přes pevnou defenzivu Omsku, ačkoliv se drží častěji u kotouče.

16:54
    Avangard právě vstřelil branku!
    A tak se do vedení poměrně zaslouženě dostávají hosté. Alexandrov vypálil tvrdě z první od modré čáry, Laco puk pouze vyrazil napravo od své branky, kam si sjel nedůrazně hlídaný ALEXANDR ČERNIKOV, který poslal puk šikovně nad ležícího Laca pod víko! Asistence: Jurij Alexandrov, Nikolaj Lemťugov.
    16:54. Alexandr Černikov - 0:1

17:20
    Laco je opět v permanenci, nyní si však dokázal poradit a další střelu hostů v pokleku chytá.

18:10
    Hosté jsou při chuti a na domácí branku se teď valí jeden útok za druhým, rána jednoho z hostujících hokejistů z mezikruží jen tvrdě narazila o zadní mantinel, bomba to však byla slušná.

18:45
    Hned po buly v útočném pásmu pálil z mezikruží Valentěnko, jeho ránu Laco vyrážet nemusel, letěla kousek nad jeho pravým ramenem. Následně domácí vyhazují na icing.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:15
    Domáaí mají puk a kombinují ve vlastním obranném pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila první třetina utkání mezi Astanou a Omskem a hosté zásluhou branky Alexandra Černikova vedou po dvaceti minutách 1:0. Vedení Omsku je však zcela zasloužené, domácí hráče totiž po většinu první periody jasně přehrávali.

21:15
    Druhá třetina začala podobně, jako probíhala ta předchozí. Hosté se hned od úvodu tlačí do útoku a Astana pouze přihlíží.

22:16
    Hosté zakládají další útok za svojí brankou.

22:30
    Aneljov pálil z pravého kruhu, jeho tečovaná rána jen o kousek přeletěla domácí klec.

23:05
    I domácí hráči se ale snaží o zakončení, to v podání Ellerbyho ale nemohlo Furcha překvapit. Domácí tak alespoň vybojovali útočné pásmo.

23:50
    Hodně na hraně si nyní hostující beci poradili za vlastní brankou s jedním z útočníků domácího týmu-

24:05
    Další střela v podání domácích, Romanov zakončoval z pravého kruhu švihem, trefil však pouze připraveného Furcha.

24:50
    Domácí hráči se stejně jako v první třetině dostávají do hry až s přibývajícím časem, opět se jim však začíná dařit přerušovat útoky hostů již ve středním pásmu.

25:29
    Naopak jsou to teď hráči v modrých dresech, kteří častěji pálí na branku soupeře. Rána Michajlise z pravého kruhu ale opět skončila jen na hrudi českého brankáře.

26:11
    Hráči v modrém nyní zamkli protihráče před jejich brankou a mají velký tlak, ze kterého se jim však nepovedlo dostat se k zakončení.

26:45
    Střelu si tak na své konto zapíše až po dalším založeném útoku Astany Romanov, jehož střelu z levého kruhu přes obránce lapil jistý Furch v hostující brance. Následuje krátká komerční přestávka.

27:15
    Velká šance Omsku tak přichází zničehonic! Lemťugov se natlačil s kotoučem z pravé strany až před branku a zakončoval na bližší tyč, s jeho střelou si Laco poradil, následně slovenský brankář pokryl i dvě dorážky Černikova!

27:49
    A znovu byli hosté v dobré šanci,jak navýšit své vedení, Paršin však z mezikruží švihem minul domácí klec!

28:37
    Poslední minuta a půl jednoznačně patřila hostujícím hokejistům a domácímu brankáři Lacovi, který pokryl všechny střelecké pokusy hostů.

29:07
    Krátce před polovinou utkání přichází vůbec první dnešní vyloučení. za držení protihráče je vyloučen Nikolaj Gluchov (OMS), domácí si vyzkouší hru v početní převaze.

29:21
    Od modré pálil jeden z hostujících beků, Furch puk vyrazil jen před sebe, jeho beci mu ale následně pomohli a puk dostali do bezpečí.

29:45
    Hostům se následně daří vyhodit kotouč až k brance domácího týmu.

30:22
    Dustin Boyd měl poměrně dost času napravo od branky a tak se pokusil dostat puk za Furchova záda, ten si však dobře pohlídal prostor u levé tyče a kotouč lapil do rukavice.

30:44
    Astana právě vstřelila branku!
    Teď už to ale domácím vyšlo a zaslouženě vyrovnávají stav zápasu v přesilové hře! Zpoza levého kruhu vypálil po přihrávce Kajgorodova tvrdě z první ROMAN SAVČENKO, jehož pumelice skončila až za zády českého brankáře! Asistence: Alexej Kajgorodov
    30:44. Roman SAVČENKO - 1:1

31:15
    Hosté se pokouší o okamžitou odpověď a již s pukem krouží v útočném pásmu.

31:25
    Dokonalou odpověď na vyrovnání Astany si hosté připravili. Paršin našel skvělou zadovkou mezi nohama před brankou SERGEJE ŠIROKOVA, jenž střelou bez přípravy poslal svůj tým znovu do vedení! Asistence: Denis Paršin, Michal Kempný.
    31:25. Sergej ŠIROKOV - 1:2

32:25
    Hosté se nadále tlačí vpřed, ani domácí však nezůstávají pozadu. Dnešní utkání pomalu graduje, ačkoliv je teprve polovina hrací doby.

33:14
    Domácí vyslali další pokus na Furchovu klec od modré čáry, brankář Omsku vyráží.

33:33
    Už se však znovu hraje před Lacem, který si připsal na své konto další dva dobré zákroky.

34:00
    Hosté drží kotouč na svých holích a zakládají další útočnou akci od vlastní branky

34:30
    Střela jednoho z hráčů Omsku z pravého kruhu nyní minula klec, Laco tentokrát nemusel zasahovat.

34:48
    Na druhé straně kluziště sbírá Furch odražený kotouč z rohu hřiště a raději přerušuje hru.

34:55
    Hosté navyšují svůj náskok na dvě branky! ALEXANDR PEREŽOGIN vybojoval puk v souboji u pravého hrazení, vybruslil s ním na střed mezi kruhy přesnou střelou švihem poslal puk k levé tyči domácí branky!
    34:55. Alexandr PEREŽOGIN - 1:3

35:30
    Domácí jsou po dvou inkasovaných gólech v útlumu a jen sledují, co s pukem vymyslí soupeř.

36:01
    Do další šance se proháčkoval Denis Paršin, který objel dva protihráče a dostal se až před Laca, ten však jeho pokus o forhendový blafák vystihl a kotouč vyrazil!

36:55
    Další zákrok si připsal slovenský gólman hájící domácí barvy proti ráně Gluchova z levého kruhu.

37:30
    Ellerby to zkusil táhlou střelou od modré čáry, tohle však nemůže Dominika Furcha v žádném případě překvapit a to se také nestalo.

38:09
    Lundin si vybojoval perfektní pozici pro zakončení, když oklamal obránce a pálil sám z prostoru mezi kruhy, branku buď o kousek minul anebo trefil tyč hostující branky!

38:36
    Hosté se po delší době dostali do zakončení, se kterým si poradil Laco. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Černikov nabral s pukem rychlost ve středním pásmu a zpoza kruhů se pokusil backhandem zakončit, jeho rána však byla slabá a velice nepřesná.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina zápasu mezi domácí Astanou a hostujícím Omskem a tempo hry oproti první třetině ještě o něco narostlo. K vidění je zatím parádní hokejové představení, ve kterém však mají stále navrch hostující hráči, kteří navýšili své vedení již na dvě branky.

40:45
    Domácí začali třetí třetinu aktivně, nic jiného jim ani nezbývá, pokud chtějí s výsledkem utkání ještě něco udělat.

41:15
    Do první šance se však dostali na druhé straně hosté, Laco se však stihl včas přesunout ke své levé tyči.

42:13
    Alexej Gluchov to zkusil zápěstím z mezikruží, jeho střela však o kousek přeletěla domácí klec.

42:45
    Grenc na druhé straně hřiště nahazoval kotouč na Furcha od modré čáry, český brankář neměl s jeho pokusem sebemenší potíže.

43:35
    Hosté se snaží držet kotouč na svých holích a nedat tak domácím šanci dostat se k zakončení, zatím se jim to daří na výbornou.

44:55
    Takřka pět minut již uteklo ze třetí třetiny, domácím se zatím nedostali do vážnější šance.

45:35
    Boyd se nyní prohnal kolem hostujících beků a dostal se až k zakončení, byl při něm však faulován a bude se vylučovat.

45:35
    Michal Kempný (OMS) dostal dvě minuty za sekání.

46:30
    Hostům se daří držet puk daleko od vlastní branky a nyní jej vyvezli až před Laca.

46:47
    Znovu se hráči Omsku osvobozují a vyhazují kotouč až ke slovenskému brankáři v domácí brance.

47:17
    Tak takhle to nepůjde, domácím se vůbec nedaří zavézt kotouč do útočného pásma a jejich přesilovka pomalu končí.

47:35

48:00
    Tak zatím je to marný boj domácích hráčů s hostující obranou. Když už se domácí hokejisté dostanou k zakončení, v cestě stojí vynikající Furch.

48:35
    Kotouč se nyní pohybuje za hostující brankou, hráčům Omsku se jej nakonec povedlo dostat ven z pásma.

49:06
    Černikov se pokusil o zakončení zpoza kruhů, domácí však stačili jeho backhandovou střelu zablokovat a Laco tak zasahovat nemusel.

49:43
    Zahraje si i Dominik Furch na druhé straně hřiště, který raději přikryl kotouč, který se k němu odrazil od zadního hrazení.

50:13
    Hosté už se směrem dopředu příliš neangažují a spíše se soustředí na bránění svého dvougólového náskoku. Domácím se však zatím nedaří najít recept na jejich pevnou obranu.

51:00
    Je to tak. Hosté zcela vyklidili útočné pásmo při napadání a veškerou iniciativu přenechali domácím hokejistům.

51:35
    Michajlis vypálil tvrdě od modré čáry, jeho prudká střela ale minula levou tyčku hostující branky.

52:05
    Černikov se se štěstím dostal k odraženému puku v útočné třetině a už si jej rovnal na střelu, domácí mu ale nakonec stihli zabránit v zakončení.

52:47
    Domácí už museli otevřít hru a hostům se dobře útočí do jejich otevřené obrany. Paršin nabral rychlost a po levé straně ujel domácí obraně, jeho zpětná přihrávka před branku ale adresáta nenašla.

53:26
    Dominik Furch, to je jistota v hostující brance. Nyní si vyjel pro puk až daleko z branky. Následně se strhla potyčka mezi domácím Puškarjovem a Michalem Kempným, ve které si lépe vedl borec Astany.

53:26
    Za předchozí potyčku budou vyloučeni Michal Kempný (OMS) a Konstantin Puškarjov (AST), čekáme však na tresty.

Puškarjov i Kempný dostávají větší trest za vzájemnou bitku. Zdá se, že se to obešlo bez trestů do konce zápasu a oba borci tak budou v zápase pokračovat.

Tak nakonec nevím, jak sudí rozhodli,dle časomíry se ale bude hrát dvě minuty ve čtyřech.

53:52
    Hra ve čtyřech lépe sedí hostům, kteří přidávají pojistku na své vedení. JURIJ PETROV vzal puk ve středním pásmu a nebyl dobře bráněn, čehož využil ke svižné střele z levého kruhu, kterou možná trochu překvapil domácího brankáře!
    53:52. Jurij PETROV - 1:4

54:27
    Bude se vylučovat a je zde asi poslední šance pro domácí na korekci skóre. Jurij Alexandrov (OSM) dostává dvě minuty za krosček, na domácí celek čeká krátká početní výhoda čtyř proti třem.

54:35
    Hostům se však po vyhraném buly podařilo poslat kotouč až k brance soupeře.

54:50
    Dallman pálil zpoza kruhů přímo do připraveného Furcha, hra je přerušena. Domácí se navíc provinili proti pravidlu o postavení útočícího hráče v brankovišti a jsou vykázáni do středního pásma.

55:20
    Savčenkova střela od modré čáry byla sražena do rohu, domácí však zůstali u puku.

55:50
    Hosté vyhazují, domácím se rychle krátí čas.

56:15
    Bochenski to zkusil švihem z pravého kruhu, Furch nadvakrát zkrotil neposedný kotouč.

56:30
    Hosté přežili oslabení ve třech, na ledě se nyní hraje ve čtyřech na obou stranách.

56:46
    Hráči Omsku poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se tak opět přesune před jejich branku.

57:25
    Hosté jsou kompletní a po faulu na Aneljova navíc budou hrát přesilovou hru.

57:25
    Kevin Dallman (AST) je potrestán menším trestem za podražení.

57:25
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

57:30
    Vzhledem k dlouhé trestu Puškarjova je to rovnou přesilovka pěti proti třem pro Omsk.

57:40
    Z pravého kruhu si vybruslil Alexej Gluchov, jenž měl dost času k zakončení, puk přes Laca ale do branky nedostal.

58:00
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:05
    Zubov dostal nabito před kruhy a tvrdou ranou prověřil pozornost Laca, ten zastavil puk levým betonem.

58:15
    Domácí vyhráli buly a dokázali se osvobodit.

58:25
    Domácí již hrají ve čtyřech, stále však mají ve hře o jednoho hráče méně.

59:00
    Tlak hostů je nyní opravdu velký, k zakončení, jež by ohrozilo Laca, ale nevede.

59:15
    Domácí vyhazují kotouč až k Furchovi.

59:30
    Astana hraje v plném počtu.

Je dobojováno. Avangard v dnešním duelu zaslouženě vítězí na ledě Astany v poměru 4:1 a upevňuje si vedení v tabulce Východní konference.

Michal Kempný (OMS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:13

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního odpoledne. (17:48:27)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 31. Savčenko (Kajgorodov) – 17. Černikov (Alexandrov, Lemťugov), 32. Širokov (Kempný, Paršin), 35. Pere, 54. Petrov

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Litviněnko, Savčenko, Ryspajev, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski – Romanov, Kajgorodov, Puškarjov – St. Pierre, Poliščuk, Rymarev – Michajlis, Grenc, Jevdokimov.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Kuljaš "C", Aneljov, Kempný, Lekomcev, Valentěnko, Alexandrov, Gluchov N. – Rasskazov, Popov, Perežogin – Paršin, Zubov, Širokov – Černikov, Petrov, Lemťugov – Michejev, Kurjanov, Gluchov A. – Lauta.

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Zacharenkov, Šichanov