Columbus – Pittsburgh 0:1 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – New Jersey 6:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:0 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:4 (po pr.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 4:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:5 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:0 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Calgary Flames
Úterý 22.09.2015, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • Příprava NHL

Byli jsme svědky zajímavého zápasu, ve kterém vyhrál domácí tým poměrem 4:2, ale výhra se nerodila snadno. Edmonton přehrál soupeře díky třetí třetině, v níž měl skóre 3:0. (05:29:22)

59:50
    Utkání se v klidu dohrává.

58:58
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Gól do prázdné branky Calgary znamená vedení Edmontonu 4:2. NAIL JAKUPOV rozhoduje definitivně toto utkání. Asistence: Connor McDavid, Andrej Sekera.

58:00
    Hosté to zkusí bez brankáře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

55:40
    Edmonton 3, Calgary 2. Tak vypadá aktuálně skóre. Poslední minuta se kvapíkem blíží.

55:13
    Flames se snaží vyrovnat, jsou před brankou Edmontonu.
    54:36. Anton LANDER - 3:2

54:36
    Gól v oslabení! Domácí vedou 3:2. ANTON LANDER se stává hrdinou domácích. Bez asistence.

54:20
    Uvidíme, zda jeden z týmů rozhodne v základní hrací době nebo se bude hrát nastavení. Vyloučen je domácí Andrew Ference na dvě minut za hákování.
    53:28. Leon DRAISAITL - 2:2

53:28
    Bleskově využitá přesilovka a byl u toho McDavid. Nail Jakupov našel Connora McDavida, který posunal na LEONA DRAISAITLA, jehož krásná rána znamená vyrovnané skóre. Asistence: Connor McDavid, Nail Jakupov.

53:22
    Vyloučen hostující Garnet Hathaway na dvě minuty za hrubost.

53:15
    Další střelecký pokus domácí komandy, který končí mimo branku.

52:10
    Aktuální poměr střel na branku je 25:21. Ani toto drobné vedení nestačí domácím alespoň na vyrovnané skóre.

51:30
    Komerční přestávka.

49:31
    Třetí třetina se útočné akce Edmontonu dostává do své druhé poloviny, kterou tak zahájí domácí podle představ. Connor McDavid měl dostatek prostoru jak pro střelu, tak pro kombinaci. Ale o puk přišel.

48:10
    Hosté rychlým nahozením do pásma překonali domácí obranný val, který chvilku nevěděl, kde mu hlava stojí. Vše řeší domácí brankář zákrokem. Buly v obranném pásmu Oilers.

47:13
    Hraje se hodně o střední pásmo, pobyty v útočném pásmu k vidění příliš často nejsou.

46:40

46:15
    Connor McDavid zkoušel po křídle rozjet Halla, ale tato dvojice nedokázala svůj čin zrealizovat, neboť první jmenovaný nepřihrál přesně.

46:00

45:25
    Ani střela. To je zcela přesná bilance střelby Edmontonu v přesilovce.

44:45
    Přesilová hra domácího týmu spíše připomíná hru se stejným počtem hráčů. Edmonton, na to, že prohrává, nehraje vůbec aktivně.

44:00
    Vyloučen Dennis Wideman na dvě minuty za krosček.

43:30
    Zakázané uvolněn, které zahrál Elson. Buly před brankářem Calgary,

42:00
    Zatím jsme příliš hokejové krásy ve třetí třetině neviděli.

41:07

40:40
    Plameny velmi dobře brání, svou hru v oslabení založili na bránění středního pásma, takže se domácí s obtížemi dostávají před branku.

40:15
    Edmonton začíná akci od své branky, pokračuje v přesilovce, kterou si přinesl z druhé třetiny.

40:01

Oba týmy za doprovodu hudby od Martina Garrixe nastupují na ledovou plochu.

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. Vstřelili ji hosté v oslabení, kteří se tak dostávají do vedení.

40:00

39:50
    Už se nic nestane, druhá třetina končí.

39:07
    Vyloučen hostující Deryk Engelland dvě minuty hra loktem.

38:21
    V závěru třetiny se dostali domácí před branku Calgary, ale před brankoviště cesta nevede, neboť domácí obránci hrají zodpovědně.

38:03

37:40
    Domácí se v přesilové hře nemohou dostat do stabilnějšího tlaku.

37:10
    Druhá třetina se blíží ke svému konci.

36:54
    Domácí v plném počtu. Následuje zkrácená přesilovka Edmontonu.

36:03
    Vyloučen David Jones na dvě minuty za držení. Bude se hrát 4 na 4.

35:30
    Russel to zkoušel středem kluziště, ale neuspěl. Neměl v konečné fázi komu přihrát. Byl tísněn, takže neměl ani možnost vystřelit.

35:00
    Hra je přerušena. Vhazuje se v útočném pásmu Flames.

34:54
    Po několika drobných šancí si hosté zahrají přesilovou hru. Na trestné lavici je Nikitin na dvě minuty za nedovolené bránění.

33:21
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Gól v oslabení znamená vedení hostů 2:1. V početní nevýhodě se v brejkové situaci prosadil MARKUS GRANLUND. Střela zamířila mezi betony brankáře Laurenta Brossoita. Bez asistence.
    33:21. Markus GRANLUND - 1:2

32:36
    Polovina přesilovky pryč.

32:00
    Mnoho šancí si v přesilovce Edmonton zatím nevytvořil. Nikitin to zkoušel individuálně, ale neprobojoval se do optimální pozice.

31:36
    Turner Elson vyloučen na dvě minuty za hákování.

30:55
    Connor McDavid to zkoušel po křídle, jeho pokus si ovšem nepotykal s přesností, puk končí v síti nad brankou.

30:41

30:15
    Flames se dostali do útočného pásma, kombinují okolo modré, ale před branku se ne a ne dostat.

29:10
    Engelland se dostal ke střele od modré čáry, ale přesný nebyl. Gólman Talbot zasahovat nemusel.

28:50
    Buly před brankářem Calgary. Hosté vyhráli vhazování, a tak se směr hry otáčí.

27:40
    Bojuje se spíše o střední pásmo, ani jeden tým nechce udělat chybu.

26:53
    Domácí celek se dostává do šancí, ale Rämö drží svůj tým stále ve hře. Jen díky němu je skóre vyrovnané.

26:01
    McDavid vyhrál vhazování před brankou Flames, ale k šanci to nevedlo, neboť se puku rychle zmocnili hosté.

26:00

26:00
    Momentálně jsou aktivnější hosté, kteří se nemohou dostat do větších šancí.

24:10
    Buly v útočném pásmu Edmontonu, který v současné době střelecky zaostává 7:9.

23:44
    Jakupov to zkoušel bekhendovou střelou, ale na hostujícího brankáře si nepřišel.

23:00
    Tak nakonec se Hall dostal ke dvěma střelám, ani jedna však nedokázala výrazněji ohrozit branku Rämä.

22:36
    Hall to zkoušel dlouhým pasem. Myšlenka dobrá, chtěl akci urychlit, ale provedení bylo horší.

22:10
    Edmonton nemůže přejít přes střední pásmo do útočného. Obrana Flames hraje dobře.

21:40
    Sledujeme šance převážně na straně hostů.

20:01

20:00

19:02

19:00
    Posledních 60 sekund prvního dějství.

18:21
    Edmonton se dostal před branku Flames, několika šancí nedokázal využít.

17:02
    Oliver Kylington dostává dvě minuty za hákování.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

14:56
    Nenápadnou až dalo by se napsat plíživou střelou hostující celek vyrovnává skóre. Autorem šťastné branky je OLIVER KYLINGTON. Bez asistence.
    Informace o gólu přináší i Twitterový účet Oilers.

14:26. Andrew MILLER - 1:0

14:26
    Střelecky aktivnější tým jde do vedení. ADREW MILLER se prezentuje přesnou střelou,díky níž jde Edmonton do vedení. Asistence: Ryan Hamilton, Andrej Sekera.

14:10
    Aktuální poměr střel na branku hovoří ve prospěch Edmontonu – 7:5.

13:35

12:29
    Gólman Cam Talbot si pořádně zachytá. V krátkém časovém sledu dělil hned třem střelám.

11:50
    V přesilovce se ke střele dostal hostující tým, ale zatím se početní výhodu využít nepodařilo.

11:45
    Střelecky je aktivnější domácí celek, aktuálně vede na střely 6:2. Ani jeden z osmi střeleckých pokusů neznamenal gól.

11:35
    Edmontonský Brandon Davidson vyfasoval dvě minuty za hákování.

04:45

02:45
    Vyloučen domácí Andrew Miller na dvě minuty za sekání.

00:01

Sestavy z technických důvodů budou doplněny později

Utkání začne o něco později, jak je u NHL dobrým zvykem.

Calgary během léta vhodně doplnilo tým. Vedení klubu udělalo všechno proto, aby bylo mužstvo schopné konkurovat těm nejlepším a největším favoritům soutěže.

Změny v kádru Flames
    Přišli: Michael Frolík, Dougie Hamilton, Jakub Nakládal.
    Odešli: Mark Cundari, Raphael Diaz, Brian McGrattan, Corey Potter, Mark Reinhart, David Schlemko, Devin Setoguchi, David Wolf.

Edmonton loni neprožil dobrou sezónu. Ročníkem NHL se v podstatě protrápil. Letos spoléhá na Connora McDavida, který by měl – a fanoušci o tom nepochybují- pomoci klubu k lepším výsledkům. Zda se tato teorie začne měnit v realitu, napoví již přípravné zápasy.

Změny v kádru Edmontonu
    Přišli:Eric Griba, Lauri Korpikovski, Mark Letestu, Andres Nilsson, Griffin Reinhart, Andrej Sekrera, Cam Talbot
    Odešli: Aulie Keith, Tyler Bunz, Richard Bachman, Matt Fraser, Boyd Gordon, Curtis Hamilton, Jesse Joensuu, Martin Marinčin, Steve Pinzotto, Derek Roy.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Calgary Flames

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Miller (Hamilton, Sekera), 54. Draisaitl (McDavid, Jakupov), 55. Lander, 59. Jakupov (McDavid, Sekera) – 15. Kylington, 34. Granlund

Edmonton Oilers: Talbot – Davidson, Draisaitl, Fayne, Ference, Ford, Gazdic, Hall, Hamilton, Lander, McDavid, Miller, Nikitin, Oesterle, Pitlick, Purcell, Sekera, Winquist, Jakupov.
    Calgary Flames: Rämö – Agostino, Andersson, Backlund, Bouma, Carroll, Colborne, Elson, Engelland, Granlund, Grant, Hathaway, Jones, Klimchuk, Kylington, Mangiapane, Russel, Widemann, Wilson