Chodov – Litvínov 8:4 (kon.) | Ostrava – Královské Vinohrady 11:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 7:5 (kon.)
Tatran – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Bohemians 15:1 (kon.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Pondělí 28.09.2015, 18:25 • TJ Sokol Vinohrady • Livesport Superliga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:25.

Příjemný sváteční podvečer při sledování třetího kola Tipsport Superligy, ve kterém uvidíme souboj Mistrů. Tatran Střešovice vyzve na souboj 1. SC Vítkovice. K vidění tak bude střetnutí jediných týmů, které v historii české nejvyšší soutěže získaly mistrovský titul. Střešovice šestnáckrát a Vítkovice o deset méně.

1. SC Vítkovice

Velmi rozpačitý vstup zažili do sezony vítkovičtí florbalisté, když po nepřesvědčivém výkonu doma prohráli s Brnem 4:5 po nájezdech. V sobotu si ale spravili chuť, když dokázali doma rozstřílet Otrokovice 8:0.

Tatran Střešovice

Rovněž Tatran nezažil zrovna ideální vstup do sezony. Oproti svému dnešnímu soupeři sice získal plný bodový počet. V prvním utkání se Spartou se ale spíš utrápil k těsně výhře 5:4 a ani v Pardubicích to nebylo lepší. Po druhé třetině ještě prohrával 1:2, ale čtyřmi brankami v posledních dvaceti minutách nakonec otočil zápas na konečných 5:2. Velkou měrou se to zasloužil velezkušený Milan Fridrich.

Tatran Omlux Střešovice: Rebro (Frühbauer) – Heřmanský (C), Fořt, Vašíček, Beneš, Řehoř, Vítovec, Ullmann – Kubovič, Komárek, Mayer, Kolísko Jiří, Kolísko Jan, Vávra, Gruber, Fridrich, Němeček, Svoboda. Trenér: Jiří Jakoubek.

1. SC Vítkovice Oxdog: Souček (Lupták) – Jankulár, Šebesta Jiří, Hubálek, Jastřembský – Mertha, Šebesta Jan, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Matejčík, Jurdzin. Trenér: Jan Vavrečka.

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula.

00:01

00:35
    Vítkovice od počátku kombinují, ale zatím nedokázaly vyzrát na tatranský blok.

01:05
    Pešat oslovil krosovou přihrávkou Jana Šebestu, ten ale poslal míček na tribunu.

02:25
    Hosté stále mají balón pod kontrolou a Tatran k ničemu nepouští.

03:16
    Střešovice si musí vypomáhat drobnými fauly a stále se neustále jenom brání.

03:52
    Pokus Hubálka byl sražen vysoko nad a dopadl až za mantinel.

04:41
    Až nyní dostal Tatran alespoň na chvíli míček pod kontrolu.

04:59
    Špatnou rozehrávku Beneše vystihl Matejčík a řítil se sám na Rebra. Domácí bek ale stihl napravit své zaváhání a střelu vítkovického kapitána dostal za mantinel.

06:22
    Fořt dokázal vybojovat v rohu míček, ten mu ale odskočil a do moci ho dostal Souček.

07:03
    Tatran právě vstřelil branku!
    První okénko v obraně Vítkovic a hned je potrestáno gólem. Fridrich prodloužil podél mantinelu na Grubera, který ihned poslal míček na volného MIROSLAVA MAYERA, jenž neměl problém trefit poloodkrytou klec. Asistence: Jakub Gruber.

08:05
    Pokus Švajného zachytila domácí obrana.

08:30
    Podél mantinelu se pokoušel prosadit Řezanina, ale sedícího Rebra nepřekonal.

09:10
    Unikajícího Hubálka zastavil dovoleným způsobem Gruber.

09:57
    Řehoř si počínal v souboji s Hubálkem nedovoleně a míček tak budou mít Vítkovice.

10:41
    Tatran se sám zbytečně dostal pod tlak a je až za svou brankou.

10:57
    Málem toho využil Jastřembský, ale jeho pokus ze slibné vzdálenosti zamířil až nad Rebrovu branku.

11:40
    Mayer tečoval Gruberovu střelu mimo Součkovu svatyni.

12:51
    Vítkovice nyní kombinují na vlastní polovině a pokouší se něco vymyslet na pozornou obranu Tatranu.

13:38
    Od mantinelu pálil Jakubec, ale Rebro nemusel zasahovat.

15:00
    Tatran zatlačen před branku. Vítkovice ale hrají s míčkem pouze u mantinelu.

15:20
    Vávra na poslední chvíli odpálil míček z brankoviště před dorážejícím Gálem.

15:58
    Rebro se musí hodně činit, ale stále drží svému týmu Jednobrankový náskok.

17:33
    Tatran ale navyšuje své vedení. FILIP ULLMANN se z ničeho nic zmocnil míčku a střelou na bližší tyč překonal Součka. Bez asistence.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Vítkovice měly sice lepší vstup a pět minut nepustily Tatran na balón. Poté ale přišla první chyba v jejich obraně a to domácí dokázali potrestat gólem z hole Mayera. Od této chvíle se hra vyrovnala a Střešovice začínaly přebírat iniciativu, která vyvrcholila druhým gólem z hole Ullmanna. Druhá třetina začne v 19:09

20:01

20:38
    Gruber nasel Fridricha. Tomu ale míček odskočil a nedostal se do zakončení.

21:10
    Vávra našel perfektně přes celou šíři hřiště JANA KOLÍSKA, který z první poslal míček do branky. Asistence: Marek Vávra.

23:00
    Vítkovice mohly odpovědět, ale Pešat z velkého brankoviště trefil po přihrávce Hájka pouze ležícího Rebra.

24:40
    Vítkovice vysouvají svůj pressing. Tatranští obránci, ale zatím vše zvládli.

24:58
    Domácí se dostaly z tlaku Vítkovic a hned z první šance přidávají čtvrtý gól. Ullmann poslal míček z druhé vlny nabíhajícímu PETRU HEŘMANSKKÉMU a ten si ze střední vzdálenosti poradil se Součkem. Asistence: Filip Ullmann.

27:32
    Vítkovice se pokoušejí o částečnou odpověď, ale Rebro je zatím v brance bezchybný.

28:40
    Hra se začíná přiostřovat a je pouze otázka času, kdy se bude muset vylučovat.

30:20
    Z otočky vypálil Jiří Kolísko a našel Součkovu ruku. Výborný reflex nyní předvedl vítkovický gólman.

31:18
    Vítkovice jsou opět na útočné polovině, ale Rebro je zatím stále bez práce.

32:08
    Střela Jakubce byl sražena. Hostující hráč navíc poté ještě fauloval.

33:11
    Ke střele se odhodlal Jurdzin, ale jeho pokus skončil dřív, než vůbec začal.

33:33
    Fantastický Rebro, který nyní dokázal zneškodnit samostatný únik Gála.

34:02
    První vyloučení je na světě a obstaral ho sekáním Jan Řehoř (STR).

34:27
    Hubálek dlouho vyčkával se střelou, až se k ní nakonec odhodlala. Rebro ale míček viděl a pohodlně zachytil.

35:29
    Tatran se alespoň na malou chvíli osvobozuje.

36:02
    Střešovice jsou kompletní.

36:26
    Pokus Vilím nadzvedl Heřmanský až za domácí branku.

37:37
    Tatran se opět dostal trochu pod tlak. Nicméně i tak nedokázal Vítkovice pustit ke střele.

38:57
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se přeci jen prosazují. V závěru druhé třetiny dává ještě naději svému týmu MAREK ŠVAJNÝ, který dostal konečně míček za Rebra po přihrávce Šebesty. Asistence: Jan Šebesta.

40:00

Tatran opět přežil nápor Vítkovic ze začátku prostřední části a poté sám znovu udeřil a to hned dvakrát nejprve díky Kolískovi a poté kapitánem Heřmanským. Hosté nemohli dlouho najít recept na vynikajícího brankáře Rebra, jenž v brance čaroval, ale nakonec se přeci jen minutu před koncem prosadili díky Švajnému. Třetí třetina začne v 19:50.

40:01

40:55
    Hosté měli do třetice lepší vstup do třetiny a poprvé jej proměnili v gól. Po krosové přihrávce od Rýpara se prosadil JAKUB HUBÁLEK. Asistence: Josef Rýpar.

43:00
    Tatran je zatažený a hraje se na jeho polovině.

44:08
    Až nyní se dokázal Tatran částečně vyprostit a dostal se alespoň na útočnou polovinu.

45:31
    Vítkovice jsou však opět na míčku a pokoušejí se něco vymyslet na obranný blok Tatranu.

45:41
    Rebro opět zachránil Tatran, když hlavou vytěsnil střelu Šebesty.

47:30
    Trenér Jakoubek už vyčítá svým hráčům až příliš velkou pasivitu a má pravdu, poněvadž tohle by mohlo stát ještě jeho tým body.

48:20
    další dva parádní zákroky Rebra, který v rychlém sledu zneškodnil pokusy Pešata i Švajného.

49:15
    Z otočky pálil Svoboda, ale jeho střela skončila v rohu místo v brance.

49:52
    Znovu v akci Svoboda, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Stejně tak i následná dorážka Kuboviče.

50:49
    Pokus Švajného tentokrát zablokovala domácí obrana.

51:40
    Podél mantinelu chtěl zaútočit Fridrich, ale nakonec míček ztratil.

52:43
    Z otočky pálil Kubovič. Trefil však pouze připraveného Součka.

54:05
    Beneš mohl rozhodnout toto utkání, když vystihl rozehrávku soupeře. Střelou tahem ale trefil pouze břevno.

54:50
    Neskutečné co Rebro předvádí, nyní opět předvedl další dva parádní zákroky proti Neherovi.

55:53
    Strach z domácího gólmana měl nyní i Hájek, který z metru poslal míček raději vysoko nad.

57:01
    Vítkovicím zbývají na vyrovnání poslední tři minuty.

58:05
    Vítkovice se ale nedokáží zmocnit míčku na útočné polovině.

58:20
    Oddechový čas pro vítkovický celek.

58:30
    Hosté to zkoušejí bez brankáře.

59:21
    Kolísko ale posílá míček až za branku hostů.

59:42
    Na polovině hřiště je navíc faulován Fridrich. Tohle už Tatran zvládne.

I do třetice měly Vítkovice úspěšný vstup, ale vytěžily z toho pouze jedinou branku. Poté uzavřel Rebro svou branku a za svá záda již žádný gól nepustil. Vítkovické střelce tak doháněl k šílenství a byl to zejména on, který se zapříčinil o výhru Tatranu 4:2.

Nejlepšími hráči jsou Milan Rebro (Tatran) a také Marek Švajný (Vítkovice – 1+0) (20:23:04)
    Branky a nahrávky: 8. Mayer (Gruber), 18. Ullmann, 22. Jan Kolísko (Vávra), 25. Heřmanský (Ullmann) – 39. Švajný (Jan Šebesta), 41. Hubálek (Rýpar)

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Rebro (Frühbauer) – Heřmanský (C), Fořt, Vašíček, Beneš, Řehoř, Vítovec, Ullmann – Kubovič, Komárek, Mayer, Kolísko Jiří, Kolísko Jan, Vávra, Gruber, Fridrich, Němeček, Svoboda. Trenér: Jiří Jakoubek.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Lupták) – Jankulár, Šebesta Jiří, Hubálek, Jastřembský – Mertha, Šebesta Jan, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Matejčík (C), Jurdzin. Trenér: Jan Vavrečka.

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula