Crystal Palace – West Brom 2:0 (kon.) | Norwich – Leicester 1:2 (kon.) | Manchester City – Newcastle 6:1 (kon.)
Aston Villa – Stoke 0:1 (kon.) | Bournemouth – Watford 1:1 (kon.) | Sunderland – West Ham 2:2 (kon.)
Chelsea – Southampton 1:3 (kon.)
Manchester City
6:1 (1:1)
Newcastle United
Sobota 03.10.2015, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 8. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (18:01:01)

Dnešní exhibici Sergia Agüera sledovalo na Etihad Stadium 53 580 diváků!

Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Sergio Agüero!

A je hotovo, Manchester City deklasoval na vlastní půdě Newcastle 6:1! Do druhého poločasu se šlo za vyrovnaného stavu 1:1, za dvě minuty ale zvýšil na 2:1 Sergio Agüero. Tento útočník ještě poté přidal další čtyři góly, když se prosadil ještě v devětačtyřicáté minutě, padesáté minutě, šedesáté minutě a dvaašedesáté minutě. Během dvaceti minut vsítil Sergio Agüero 5 gólů! Ve čtyřiapadesáté minutě se ještě prosadil Kevin De Bruyne skvostnými nůžkami, víc gólu už ale svěřenci kouče Manuela Pellegriniho nepřidali. Body tedy zůstávají na Etihad Stadium, Newcastle odjíždí bez bodů a navíc s pořádným výpraskem.

90+5

90+4
    Po centru, který vyslal Kevin De Bruyne, se mohl hlavičkou prosadit Bony! Ten ale svoji hlavou míč absolutně netrefil, skóre se tak nemění.

90+4
    Nedokázali. Zbývá nám posledních pár sekund tohoto utkání. U míče je Manchester City a pomalu se ještě posouvá dopředu.

90+3
    Po opravdu velké odmlce se dostal s míčem do vápna Manchesteru Ayoze Pérez! Jeho pas na Mitroviće sklepl na rohový kop Pablo Zabaleta. Dokáží hosté z rohového kopu alespoň snížit?

90+2
    Nastavily se 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Kevin De Bruyne se dostal do nádherné šance a rozhodl se pro pas na Iheanacha! To nebylo to nejlepší rozhodnutí, jelikož přízemní pas skluzem odkopl mimo pokutové území Newcastlu obránce Coloccini.

90
    Diváci už vesměs tleskají ve stoje a užívají si debakl Newcastlu. V zápase stále pokračuje, u míče je, překvapivě, Manchester City.

89
    Ke konci je tu nějako více žluto. Další žlutou kartu obdržel Mangala.

88
    V šanci se ocitl Wilfried Bony, jenže ani tentokrát se útočník Manchesteru nedokázal prosadit.

87
    Fernando zastavil poctivým obranným zákrokem další pokus o útok Newcastlu. Následným centrem opět přesouvá hru před Krula.

86
    Kolarov šel dolů po nehezkém zákroku od Mbemby, rozhodčí to ale jako faul nevyhodnotil. I tak jsou u míče stále domácí a snaží se vytvořit skulinku v obraně Newcastlu United.

85
    Manchester se ubránil lehkému náznaku útočné akce od Newcastlu a opět přesunul hru před Krula. Ten si už na míč dlouho nesáhl, neboť Manchester pouze kombinuje.

84
    V zápase se již pokračuje. U míče je opětovně Manchester City a koriguje dění na trávníku. Newcastle jen nečinně přihlíží a občas předvede nějaký ten defenzivní zákrok.

Karel Janeba

Branky: 42. Agüero (Fernandinho), 49. Agüero (Silva), 50. Agüero (De Bruyne), 54. De Bruyne, 60. Agüero, 62. Agüero (De Bruyne) – 18. A. Mitrović (Wijnaldum)

Karty:   45+2. Fernandinho (MAC), 82. Zabaleta (MAC), 89. Mangala (MAC) – 36. Anita (NEW)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:6.
    Manchester City: Hart (C) – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov – Fernando, Fernandinho – De Bruyne, Silva (75. Iheanacho), Sterling (46. Navas) – Agüero (65. Bony).
    Náhradníci: Caballero – Sagna, Bony, Navas, Demichelis, Iheanacho, García.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Mbemba, Coloccini (C), Mbabu (53. Lascelles) – Moussa Sissoko (68. Thauvin), Wijnaldum, Anita, Gouffran (66. Tioté) – A. Mitrović, Ayoze Pérez.
    Náhradníci: Elliot – Williamson, P. Cissé, S. de Jong, Lascelles, Thauvin, Tioté.

Rozhodčí: Kevin Friend – Peter James Kirkup, Constantine Hatzidakis, Kevin Wright (všichni Anglie)

Diváci: 53 580