Everton – Liverpool 1:1 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 3:0 (kon.) | Swansea – Tottenham 2:2 (kon.)
Arsenal FC
3:0 (3:0)
Manchester United
Neděle 04.10.2015, 17:00 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 8. kolo

To je z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u Premier League na počtenou. (19:01:11)

Fauly: 8:16.

Šlágr 8. kola mezi Arsenalem a Manchesterem United je za námi! Arsenal začal výborně a v 6. minutě se díky Alexisově patičce dostal do vedení. O minutu později to bylo 2:0, když de Geu podruhé překonal Özil. V 19. minutě to bylo již 3:0, znovu se trefil Alexis, tentokrát střelou do šibenice. Manchester měl pár šancí a mohl určitě snížit, nejprve se do velké příležitosti dostal Martial, ale Čech byl připraven. V dalších šancích se objevil Rooney, respektive Schweinsteiger, ale ani jeden z nich nedokázal protlačit míč do sítě.
    Arsenal se tak díky výhře 3:0 dostal právě před svého soupeře na 2. místo v tabulce.

90+2

90+2
    Málem to bylo 4:0 pro Arsenal! Oxlade-Chamberlain dostal výbornou přihrávku za obranu a následně přeloboval de Geu, španělského brankáře však zachránilo břevno.

90+1
    Hlavní sudí Anthony Taylor nastavil nad rámec základní hrací doby 2 minuty. Podaří se United alespoň snížit?

90
    Mužem zápasu byl po právu vyhlášen Alexis Sánchez.

88
    Manchester je i nadále uhnízděn na půlce Arsenalu, snaží se vymyslet něco zajímavého, ale obrana domácích je zatím bezchybná.

86
    Wayne Rooney se odhodlal k další střele, ale tentokrát ji namířil možná do 15. řady stadionu Emirates.

86
    Arsenal mohl přidat čtvrtou branku, ale de Gea byl opět proti! Po rychlém protiútoku našel Oxlade-Chamberlain ve vápně Girouda, který střelu z voleje namířil pouze doprostřed na připraveného španělského brankáře.

84
    K odraženému míči se dostal Antonio Valencia, ale jeho střela z voleje i díky teči skončila v zámezí. Manchester poté rozehrál roh na krátko, z něj však nevzniklo nic zásadního.

83
    Wilson se uvedl ve hře postavením mimo hru.

82
    K poslednímu střídání se schýlilo i na straně United. Odchází Juan Mata, přichází James Wilson.

81
    Arséne Wenger střídá i potřetí. Hrdinu utkání Alexise Sáncheze na trávníku vystřídal Kieran Gibbs.

79
    Arsenal se po odmlce dostal k balonu na delší dobu, ale po nepovedené Chamberlainově patičce o něj přišel.

77
    Rudí ďáblové nadále obléhají šestnáctku svého soupeře, ale ne a ne snížit nepříznivé skóre.

75
    Dvojité střídání přichystal i Arséne Wenger. Ze hry stáhl Walcotta a Özila, které na trávníku vyměnili Giroud a Oxlade-Chamberlain.

73
    Mesut Özil mohl vstřelit podobný gól jako v první půli. Po pasu Monreala se dostal k zakončení, ale tentokrát mířil z voleje pouze doprostřed, kde se nacházel připravený gólman de Gea.

Lukáš Konvičný

Branky: 6. Alexis Sánchez (Özil), 7. Özil (Walcott), 20. Alexis Sánchez (Walcott)

Karty:   51. Coquelin (ARS) – 22. Young (MAN), 30. Darmian (MAN), 55. Rooney (MAN)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:16.
    Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Gabriel, Monreal – Coquelin, Cazorla – Ramsey, Özil (75. Oxlade-Chamberlain), Alexis Sánchez (81. Gibbs) – Walcott (75. Giroud).
    Náhradníci: Ospina – Debuchy, Chambers, Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Manchester United: de Gea – Darmian (46. A. Valencia), Smalling, Blind, Young – Carrick, Schweinsteiger – Mata (82. Wilson), Rooney (C), Depay (46. Fellaini) – Martial.
    Náhradníci: Romero – Jones, McNair, Schneiderlin, A. Valencia, Fellaini, Wilson.

Rozhodčí: A. Taylor – J. Brooks, L. Betts (R. East)