Columbus – Nashville 7:1 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:4 (kon.) | Toronto – Detroit 1:2 (kon.)
Florida – Tampa 2:3 (kon.) | Chicago – Dallas 4:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 5:1 (kon.)
Calgary – Winnipeg 2:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 4:0 (kon.)
Washington – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida Panthers
2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
Tampa Bay Lightning
Neděle 04.10.2015, 01:10 • BB&T Center, Sunrise • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám vás u dalšího on-line přenosu z přípravného kolotoče NHL, který se již pomalu blíží do svého konce, protože start nejlepší hokejové ligy je už za rohem. Soupisky týmů se již krystalizují do své finální fáze, a tak už i zápasy mají potřebnou kvalitu. Konkrétně se podíváme na střet floridských týmů, protože Florida Panthers na svém stadionu přivítá loňského finalistu Tampu Bay Lightning. Start utkání je naplánován na 01:00, avšak dá se očekávat, že zápas vypukne zhruba s deseti minutovým zpožděním.

Jak už bylo řečeno, Tampa Bay se v předchozí sezóně dostala až do finále Stanley cupu, kde nestačila na Chicago. Dá se tedy očekávat, že Blesky budou opět útočit na ty nejvyšší příčky. V přípravě zatím Lightning odehráli šest zápasů, z níchž však vyhráli pouze dva. Jednou porazili právě Floridu a v posledním hraném utkání si Tampa těsně poradila s Dallasem.

Poslední zápasy:

Tampa Bay – Dallas 3:2
    Pittsburgh – Tampa Bay 4:2
    Dallas – Tampa Bay 6:3

Oproti tomu Florida, jenž v uplynulé sezóně do play off neproklouzla, si v přípravě vede o něco lépe než Tampa Bay, protože z pěti hraných zápasu vyhrála hned tři utkání. Panteři totiž dvakrát porazili Dallas a jednou potom Nashville. Uvidíme, zdali se Floridě podaří vrátit Bleskům výsledek z prvního utkání.

Dallas – Florida 2:4
    Tampa Bay – Florida 4:1

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Petrovič, Kulikov, Mitchell, Gudbranson, Campbell – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Bjugstad, Smith – MacKenzie, Trocheck, Jokinen, Howden, Bolland, Brickley.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Poulin) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr – Drouin, Stamkos, Callahan – Palat, Johnson, Nestěrov – Killorn, Filppula, Condra – Boyle, Angelidis, Brown.

Rozhodčí: Hebert, Martlell – Gibbs, Nansen.

00:01

00:28
    Stralman, se jako první, dostal do zakončení, které však Luongo dokázal zkrotit.

00:40
    Od modré nyní vypálil Garrison, avšak ani jeho střela si zatím svou cestu za Luongova záda nenašla.

03:22
    Nyní už si svůj první úspěšný zákrok připisuje i Bishop, kterého prověřil domácí Gudbranson.

03:30
    Killorn tečoval nahození jednoho z obránců Tampy Bay, avšak Luongo byl pozorný a puk má ve své moci.

05:29
    Campbell vypálil od modré čáry a jeho pokus vyráží Bishop za svou bránu, kde se k němu opět dostávají domácí.

05:36
    A další rána od modré čáry, kterou tentokrát vyslal Ekblad, avšak ani on zatím Bishopa nepřekonal.

06:24
    Ani Mitchellova rána se za záda Bishopa nedostala, a tak uvidíme, kdy vystřelí i někdo z domácích útočníků.

06:35
    Reilly Smith (FLA) však zahákoval Ondřeje Paláta, a za svůj zákrok tak dostává dvou minutový trest.

06:51
    Palát zkusil své štěstí se střelou zápěstím, jenže Luongo byl připravený a puk má ve své moci.

07:41
    Ani Filppulova teč na domácího brankáře nestačila.

08:15
    Stamkos vypálil se své oblíbené pozice z levé strany kluziště, avšak Luongo se stihl včas přemístit.

08:35
    Florida tedy přežila své první oslabení, a tak se Smith vrací na ledovou plochu.

10:17
    Hostům se nepodařil jejich přechod do útočného pásma, a tak je Tampě Bay odpískán ofsajd.

10:59
    Callahan si pěkně počíhal na Smitha, jehož velmi čistým hitem seslal k ledu.

11:32
    Trocheck si nabruslil do útočného pásma, kde i následně vystřelil, jenže Bishop jeho pokus chytá svou lapačkou.

12:08
    Následně na druhé straně opět od modré vypálil Garrison, avšak ani Luongo se nenechal zahanbit a jeho ránu kryje.

12:35
    Obránci obou týmů jsou dnes hodně při chuti, protože své štěstí zkusil i domácí Petrovič, avšak jeho rána minula hostující bránu.

12:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Panthers však u puku zůstali, a to se nakonec domácím vyplatilo, Howdenovu střelu totiž Bishop jen vyrazil před sebe, kde byl důrazný DEREK MCKENZIE, jenž už protlačil touš za záda hostujícího brankáře. Asistence: Nick Howden, Alex Petrovič.

13:43
    Na ledě jsme mohli vidět hodně nevídanou věc, když Jágr vletěl na Coburna, jenž tento souboj neustál a skončil na ledě.

14:19
    Bishop už se musel mít znova na pozoru, protože na něj letěla další střela od jednoho z obránců Panthers, a to konkrétně Mitchella.

14:30
    Na druhé straně pálil Stamkos, avšak kanadský ostrostřelec minul branku Flordy.

14:47
    To Drouin už si vedl o něco lépe než jeho kolega z útoku, jenže mladému štírkovi se nepodařilo překonat Luonga.

16:23
    Mike Angelidis (TBL) oslabuje na dvě minuty svůj tým, protože zahákoval Brickleyho, a tak oprávněně putuje za katr.

16:30
    Jako první pálil v přesilové hře Bjugstad, avšak Bishop jeho střelu viděl a s přehledem puk chytá.

17:30
    Další úspěšný zákrok Bishopa, jenž už snad dnes potřetí vychytal domácího obránce Petroviče.

17:31
    To vše už však proběhlo v ponechané výhodě, a tak nyní už na trestnou lavici míří Erik Condra (TBL) na dvě minuty za hákování. Florida si tedy zahraje krátkou přesilovku proti třem.

18:10
    Smith vypálil z levé strany útočného pásma, ale Bishop byl na svém místě a puk vyrazil za bránu Tampy Bay.

18:31
    Pirriho střela končí po zákroku Bishopa za bránou hostí.

18:42
    Ani Jaromír Jágr si se svou střelou na hostujícího brankáře zatím nepřišel.

18:47
    Panthers využívají přesilovou hru! Ovšem NICK BJUGSTAD už recept na Bishopa našel a díky své povedené střele navyšuje vedení Floridy. Asistence: Brian Campbell, Brandon Pirri.

19:24
    Garrison to zkusil od modré čáry, jenže jeho střela končí u domácího brankáře Luonga.

20:00

První třetina tedy patřila spíše domácím hokejistům, kteří se v ní dokázali hned dvakrát prosadit, když skóre utkání otevřel svou dorážkou McKenzie, na kterého ještě v závěru první části navázal přesilovkovou trefou Bjugstad.

20:28
    Smith vletěl do útočné třetiny Floridy, kde i ohrozil Bishopa, a ten si tak připisuje svůj první zákrok ve druhé části.

20:46
    I Luongo už má za sebou první úspěšný zákrok, a to po střele českého útočníka Paláta.

21:40
    Palát to zkusil ještě jednou, avšak ani tentokrát hostující hráč Luonga nepřekonal.

24:15
    Oba týmy se nyní spíše soustředí na řádné dohrávání soupeře než na snahu o útok, a tak na ledě vidíme jeden hit za druhým.

25:00
    Až nyní je tu po delší době střela z hole Gudbransona, avšak jeho pokus od modré čáry Bishop kryje.

25:45
    Bishop se musel mít znova na pozoru, protože tentokrát na něj vystřelil Trocheck, a hostující brankář tak má na svém kontě dalěí úspěšný zákrok.

26:31
    Eklbad je snad jediným obráncem, který ještě na Bishopa nevystřelil, a tak to nyní tento mladý obránce napravuje, když i on už poslal svou navštívenku hostujícímu brankáři.

27:51
    Šustr nyní absolutně nevyužil svou velkou postavu proti Howdenovi, který jej nemilosrdně poslal k ledu.

29:33
    Boyle narazil Barkova na mantinel a od domácího hráče se následně puk ještě navíc odrazil na střídačku Tampy Bay.

29:55
    Tentokrát je akce domácích zastavena ofsajdem, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

30:28
    Jokinenovi se podařilo získat puk v obranné třetině Panthers, a tak se do útoku mohou pustit domácí.

31:10
    Boyle se procpal až do zakončení, které však dokázal zblokovat domácí Gudbranson.

32:46
    Hra se nám trochu uklidnila. Oba brankáři si tak mohou oddechnout a uvidíme, kdy se Tampa nadechne k vstřelení kontaktní branky.

33:12
    Steven Stamkos (TBL) však oslabí na dvě minuty svůj tým, protože zahákoval Smitha, a tak putuje na trestnou lavici.

33:37
    Barkov pálil z levého kruhu nepřesně vedle brány Tampy Bay.

34:13
    Zcela stejně si poté vedl i Huberdeau, který také nedokázal poslat puk mezi tři tyče.

35:13
    Pirri zkusil štěstí se svou střelou zápěstím, avšak ani on nyní Bishopa nedokázal překonat.

35:39
    Puk se odrazil na jednu ze střídaček, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

36:07
    Tentokrát se touš dostal až do hlediště a vhazování ve střední třetině se tedy bude opakovat.

37:17
    Barkov se dnes zřejmě nechce prosadit, protože ani jeho další střela neletí do prostoru, jenž hájí Bishop.

37:58
    Střelu Stevena Stamkose dokázal Luongo vyrazit mimo svou bránu, avšak touš si následně opět berou hosté.

38:04
    Hedman zkusil vypálit od modré čáry, jenže jeho pokus minul Luongovu bránu.

39:08
    A tak až nyní se kompletuje střelecká listina domácích obránců, jenž dokončuje Kulikov, ale ani ruský obránce Bishopa neprostřelil.

40:00

Ve druhé třetině jsme tedy ani jednu branku neviděli. Bohužel se oba týmy spíše uchýlili k menší hitové bitvě, než k vytváření gólových příležitostí.

40:01

41:56
    Kulikov se odhodlal ke střele od modré čáry, avšak jeho pokus letí hodně mimo bránu Tampy Bay.

42:24
    To Drouin už si na druhé straně vedl mnohem lépe, jenže mladého útočníka vychytal Luongo.

43:11
    Tak i Bishop si připisuje první úspěšný zákrok ve třetí třetině, když jej, jako první, ohrozil Jokinen.

43:58
    Stralman vypálil od modré čáry a Luongo jeho ránu udržel ve své výstroji.

44:55
    Tampa Bay si zahraje přesilovou hru, protože Dmitrij Kulikov (FLA) narazil Stamkose na mantinel, a za svůj zákrok tak dostává dvě minuty.

45:34
    Stamkos zatím nemůže najít svou střeleckou pohodu, a tak ani jeho další rána nekončí brankou.

46:12
    McKenzie se dostal do zakončení při vlastním oslabení a Bishop jeho střelu vyrazil na své obránce.

46:54
    Ani Něstěrov Luonga se svou střelou nepřekonal, a domácí brankář tak stále drží čisté konto.

47:39
    Další střela, kterou ze své hole vyslal Stamkos a její výsledek je stále stejný, a tedy úspěšný zákrok Luonga.

47:39
    Lightning budou hrát další přesilovou hru, protože Stamkose tentokrát fauloval Campbell (FLA), jenž si odsedí dvě minuty za hákování.

48:22
    Další střelu hostujícího kapitána tentokrát zblokoval už Gudbranson.

48:51
    I Palát je dnes hodně při chuti, jenže ani českému útočníkovi se zatím nedaří překonat velmi jistého Luonga.

51:06
    Tampa tak nevyužila ani další svou přesilovku, a pomalu to vypadá tak, že se hostům dnes opravdu nepodaří ani skórovat.

53:27
    Po delší době se opět i vystřelilo, když McKenzie nijak neotálel a vyzkoušel Bishopa, který jeho pokus chytá svou lapačkou.

53:40
    Další ofenzivní akce Tampy Bay končí už na útočné modré čáře, protože se hosté dostali do ofsajdu.

54:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen se hosté dočkávají kontaktní branky a střelcem nemůže být nikdo jiný než dnes velmi aktivní ONDŘEJ PALÁT, kterému jeho branku připravil Boyle. Český útočník dokázal překonat Luonga velmi pěknou bekhendovou střelou. Asistence: Brian Boyle.

54:49
    Florida jen vyhodila touš na zakázané uvolnění a hra se tedy přestěhuje před Luonga.

55:21
    Jokinen se protlačil až do bekhendového zakončení, které však dokázal zastavit už bránící Stralman.

55:56
    Další ofenzivní akce Floridy končí postavením mimo hru. Vhazovat se tedy bude ve střední třetině.

56:12
    Lightning opravdu bleskově vyrovnávají stav utkání! Condra svou přihrávkou našel BRIANA BOYLA, jenž si tak k asistenci připisuje i úspěšnou trefu a vyrovnává stav zápasu. Asistence: Eric Condra, Jonathan Drouin.

56:38
    Avšak Tampa Bay jde do čtyř, protože na trestnou lavici putuje Braydon Coburn (TBL).

56:53
    Přesilovka Floridy však velmi rychle končí, protože se útočným faulem provinil Aleksander Barkov (FLA).

57:15
    Eklab vyslal další střelu od modré čáry, avšak Stralman si připisuje další úspěšný blok.

57:58
    Tak to je parádní závěr v podání hostujících hokejistů!!! Něstěrov skvěle našel JONATHANA DROUINA, který už si následně poradil s Luongem, a otáčí tak vývoj utkání! Florida tedy absolutně nezvládla poslední pětiminutovku střetnutí! Asistence: Nikita Něstěrov, Anton Stralman.

59:04
    Condra se chtěl také ještě prosadit, avšak jeho pokus už Luongo dokázal zastavit.

59:35
    Ekblad vypálil pumelici od modré čáry a Bishop jeho střelu chytá svou lapačkou.

Je dobojováno!!! Tampa Bay předvedla na konci utkání parádní obrat, když se postupně trefili Palát, Boyle a Drouin, a hosté tak dokázali porazit Floridu na jejím ledě 3:2!

Jaromír Jágr (FLA) – 0+0, -1, 1 střela, čas na ledě 14:03

To je tedy z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (03:45:16)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 13. McKenzie (Howden, Petrovič), 19. Bjugstad (Campbell, Pirri) – 55. Palát (Boyle), 57. Boyle (Condra, Drouin), 58. Drouin (Něstěrov, Stralman)

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Petrovič, Kulikov, Mitchell, Gudbranson, Campbell – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Bjugstad, Smith –Bolland, Jokinen, Trocheck – MacKenzie, Howden, Brickley.

Rozhodčí: Hebert, Martlell – Gibbs, Nansen